Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

PROHARDVER!

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1051) cOxeR válasza #40935168 (#1050) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Forgasd meg kicsit a képet magad odahaza, mert én is ezt tettem, elég csalfa érzetre a "dőlés". :)) A két csúcsos szabadon látható boltív közti választóvonal az egyenes jelenleg, de ha túlforgatom, innen, akkor meg a másik irányba dől nagyon. :D

(#1052) #40935168 válasza cOxeR (#1051) üzenetére

(törölt tag)

Jaja gondoltam hogy ez lesz ezért volt "szerk" ;) Cégben vagyok, nem tudom, de majd este eljátszom vele. Nagyon szép kép amúgy, klassz a munka. Sok hasonlóm van nekem is, Siroki vár, ilyen vár, olyan vár.. lehet majd nekiesek egynek, beinspiráltál :)

(#1053) cOxeR válasza #40935168 (#1052) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Nekem lenne egy nagy vágyam, ilyen tájfotók terén... de hát ahhoz sajna kevés az időm... és utazgatni is kellene nem keveset. :) Ha meg éppen munka miatt vagyok ott, hulla fáradtan nem sok energiám lenne ezekhez. :)

(#1054) #40935168 válasza cOxeR (#1053) üzenetére

(törölt tag)

Mi lenne az ?
Nekem egy kisebb van.. Joe McNally világított be egyik könyvében belülről vakukkal egy ilyen várromot, este. Rádiós kioldó és kívülről fotózta a képet végül úgy, hogy igazából az ég is látszott, a környezet is, a vár is és a vár szinte "izzott" belülről a végeredményen, nagyon megmaradt bennem.. de ehhez kell jópár vaku, színezőfólia is lehet, esetleg konstans fény, nem tudom.. (ebben még nincs tapasztalatom).

(#1055) cOxeR válasza #40935168 (#1054) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Egy jó nagy Titok! :DDD Majd ha "nyugdíjjas" leszek, vagy nyerek a lottón! ;]
Vannak dolgok, amikhez nem csak eszköz, de komoly stáb is kell... még ez is elképzelhető, hogy egy ilyet nem egy szál maga oldott meg... :)

(#1056) Horbal válasza #40935168 (#1054) üzenetére

Horbal
(őstag)

Joe McNally egyik könyvében egy egész repülőt bevilágított rendszer vakukkal :Y - na ami ott volt pénzben (vakuban, vezérlőben stb) az kéne nekem. Ezeket azért már nem egyedül szokta művelni, le is írta asszem hány emberrel dolgozott.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1057) koxkids

koxkids
(senior tag)

Mutatok egy-két képet a 365 projektből :)
Rég jártam már felétek.

[ Szerkesztve ]

(#1058) #40935168 válasza cOxeR (#1055) üzenetére

(törölt tag)

Áááá értem, egy szót szeretnél kivillantani a földgolyón úgy, hogy az űrből épp akkor jár arra az ISS, fedélzetén Don Pettit asztronauta a Nikon hadsereggel, arra várva, hogy akkor cOxeR koma a világ közepéről, Magyarországról elvillantsa a vakukat és az északi féltekén közép-Afrikával bezárólag kirajzolódjon az "I AM IN SPACE", klassz :DDD

Bocs ha lelőttem a poént :))

[ Szerkesztve ]

(#1059) cOxeR válasza koxkids (#1057) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Az első kép esetében, ha jobban esne a hó, akkor egészen mutatós lenne, de így sajnos nem érzd az éles területet, csak egy nagy elmosottságot.
A második meg nekem giccs, nem kicsit nagyon. ;)

(#1060) cOxeR válasza #40935168 (#1058) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

:DDD tudtam, hogy beteg vagy... de ennyire.... ;] :DD
Amúgy a szövegben tévedsz: "I AM CANON" felirat lenne... :D

[ Szerkesztve ]

(#1061) Chapel

Chapel
(addikt)

Ha már álmodozunk gigabevilágításról, nekem egyik kedvencem a témában az a bizonyos híres vonat fotó, ahol ha jól emlékszem ilyen 60 db vakut és plusz még jó néhány über durva óriás lámpa volt és még így is 10s-es kép. Sajnos most nem találom, de este otthon meglesz, berakom mert megéri megnézni aki nem ismeri még ;)

Ebben a sorozatban le is írják, hogy készült

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/mr_chapel

(#1062) #40935168 válasza cOxeR (#1060) üzenetére

(törölt tag)

:B

(#1063) PRO-peller válasza cOxeR (#1059) üzenetére

PRO-peller
(senior tag)

A háttér meg egy hangár, ha jól látom. Nem erre a képre való.

(#1064) total90

total90
(Topikgazda)

Off, de engem totál magával ragadott: Sven Fennema fotói.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#1065) spanyoll válasza total90 (#1064) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Vannak elég jók, bár leginkább a helyszínek csinálják meg a képeket szerintem itt. Persze ért hozzá, meg nagyon jók, csak mondtam, hogy na :D

[ Szerkesztve ]

pankerphoto.hu

(#1066) #40935168 válasza spanyoll (#1065) üzenetére

(törölt tag)

Ja, tol neki egy color blast-ot, egy clarity-t, egy HDR-t oszt csoki, de amúgy szép képek, nekem adja. :D

(#1067) Larry303 válasza #40935168 (#1066) üzenetére

Larry303
(addikt)

utólag könnyebb nyilván megmondani :)
sztem pár téma mellett te is én is stb elmentünk már amiből ki lehetett volna hozna ilyesmit, mégsem tettük...

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#1068) #40935168 válasza Larry303 (#1067) üzenetére

(törölt tag)

Ez csak amolyan morbid poén részemről, valszeg nem csak ennyiből áll azért.. aztán ki tudja :U
Elmentünk ? Háát.. ha a HDR alul és fölé expóira gondolsz a normál kép mellé, igen. Egyébként nekem az a bajom, hogy rahedli jó képem van (mármint téma ügyileg), de hogy mikor esek akárcsak egynek is neki úgy istenigazán.. :F

Csak megy az ember és kattintgat.. :W

Ezért álltam most le kicsit és veszek elő "régieket" és buherálgatom. Nyárról annyi sok kedves emlék van..

(#1069) bubi92 válasza Chapel (#1061) üzenetére

bubi92
(őstag)

kíváncsi vagyok erre a képre! úgyhogy emlékeztető Up, nehogy elfelejtsd :P

(#1070) Chapel válasza bubi92 (#1069) üzenetére

Chapel
(addikt)

Nincs elfelejtve, csak sajnos nekem nincs meg a könyv amiben van. De már érkezik a segítség, felrakom ígérem ;)
Hozzáteszem 1 órán át kerestem a neten, de nem leltem fel :U

[ Szerkesztve ]

(#1071) Karima

Karima
(őstag)

Egy régebbi képem újragondolva:

(#1072) cOxeR válasza Karima (#1071) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Érdemes volt újragondolni. Van benne pár dolog, ami nagyban megnézve már annyira nem begyere, túlságosan leváltak a képről az első sorban lévő fák, valamint mintha kicsit túl lenne szaturálva. (de ez benti monitor... vagy csak a nagy téli szürkeséghez vagyok szokva :D )

[ Szerkesztve ]

(#1073) Real_Necro válasza Karima (#1071) üzenetére

Real_Necro
(veterán)

Nekem kicsit soknak tűnik a sárga, de nekem is céges monitor. Hol készült?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#1074) Karima

Karima
(őstag)

Mátraszentimrén készült, egy teljesen átlagos erdőrészlet volt. Ebből akartam kihozni egy kicsit (nagyon) "unrealisztikus", mesebeli képet. Szóval a túlszaturáltság (meg a blur layer) ezért van, de ezek szerint megint átestem a ló túloldalára:)

(#1075) Larry303 válasza #40935168 (#1068) üzenetére

Larry303
(addikt)

hát igen, sztem ha le lennénk korlátozva, teszem fel csak olyan szinten mint egy filmes géppel, hogy nem "végtelen" képkockánk van, biztos jobban odafigyelnénk mire és hogyan kattintunk :)

Karima:nekem is nagyban fura az előtré a háttérhez képest, de bejövős amúgy :)

(#1076) cOxeR válasza Larry303 (#1075) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Nem a korlátozással van a gond... hanem azzal, hogy lusták az emberek, válogatni, és a jó képeket feldolgozni.... és élni a lehetőséggel, ami a kezükben van.

(#1077) Horbal válasza Larry303 (#1075) üzenetére

Horbal
(őstag)

Nagyban fura az előtré - Fraid-i elszólás vagy mi :D

Nekem tetszik csak a két első fa nagyon leugrik a képről.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#1078) Karima válasza Larry303 (#1075) üzenetére

Karima
(őstag)

Megpróbálom megkeresni az alapképet, mert lehet, hogy már ott is ilyen fura volt az előtér/háttér viszonya (bár én még mindig nem látom, hogy annyira elválna), és akkor belinkelem azt is:)

Vagy még az lehet, hogy kis mélységélességnél a két első fára fókuszáltam, és az élesség miatt válik el ennyire.

[ Szerkesztve ]

(#1079) Chapel válasza Larry303 (#1075) üzenetére

Chapel
(addikt)

Én sokszor egy komplett erdei sétáról/fotozásról 20-30 képpel megyek haza. Csak azt lövöm amit tutinak gondolok, abból 2-3-4 -et, hogy biztos legyen. :)

Megőrülnék ha 100-assával állnának a képek egy egy ilyen után, főleg hogy a 3/4-e kuka, hiszen még ha jó is, megvan többször a sorozat miatt.

(#1080) Larry303 válasza Horbal (#1077) üzenetére

Larry303
(addikt)

oooops :DDD

Coxer: pedig magunkkal szemben illik igényesnek lenni :)
ami engem valójában érdekel az életben abból ha már teszem megpróbálom a maximumot kihozni...mégha néha nem is sikerül

Chapel: igen, erről beszélek én is

[ Szerkesztve ]

(#1081) ati3x

ati3x
(senior tag)

Hoztam én is pár téli képet.. Nem tudom, hogy ide tegyem, vagy a kezdö topicba.. Mondjatok róluk valami kritikát.. A képek -15 fokban készültek, E-pl1-el, javarészt 55mm super takumar f1.8-as manuál objektívvel.

kep1

kep2

kep3

kep4

kep5

(#1082) cOxeR válasza ati3x (#1081) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

A kezdőben jobb helye lenne. :)
Viszont ha már itt van, emeld ki, szerinted melyik lett a legjobb képed, hogy ne ennyi képről kelljen véleményt alkotni.

Ám legyen:
első:
Közömbös témájú kép, alexpós, kicsit el van csúszva a fehéregyensúlya.

második:
Be van mozdulva, nem látom a koncepciót.

harmadik:
Ez is kicsit alexpós, ebből lehetne egész jó képet csinálni, mert jól mutatnak a rétegek a képen, adnak neki egy sávos hatást, ezt lehetne kiaknázni

negyedik:
Középen egy magasan kiemelkedő oszlop, szétzilálja a kép harmóniáját, ami ennek a képnek talán az erénye lehetne, a meleg sárgás színezete miatt... de így nem, ráadásul ez kiált a fekvő képért.

ötödik:
Ez nagyon semmitmondó kép számomra, nincs rajta mit nézni.

[ Szerkesztve ]

(#1083) Freddy76 válasza ati3x (#1081) üzenetére

Freddy76
(addikt)

Már csak azért sem érdemes ide tenni, mert Coxer jön, és beszól.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#1084) cOxeR válasza Freddy76 (#1083) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Véleményt írtam a képekről, nem beszóltam. :))

[ Szerkesztve ]

(#1085) ati3x válasza cOxeR (#1084) üzenetére

ati3x
(senior tag)

oksa! Legközelebb oda rakom a képeim.. Kösz a kritikát! Sokat segítettél!

Hülye kérdés tudom, de miböl látod, hogy a második kép be van mozdulva?

[ Szerkesztve ]

(#1086) Karima válasza Karima (#1078) üzenetére

Karima
(őstag)

Megtaláltam :), ezt a képet dolgoztam meg egy kicsit (ez nagyjából az eredeti színvilágot adja vissza).

(#1087) m3ss válasza Karima (#1071) üzenetére

m3ss
(veterán)

sztem klassz lett :K

www.bekofoto.hu

(#1088) End-ru válasza ati3x (#1085) üzenetére

End-ru
(aktív tag)

Zoli hasonlatos Csák Noriszhoz.
Neki nem kell a képet nagyban megnyitnia. A kép mondja meg neki, hogy be van mozdulva. :DD

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.” http://andraskovacs.wix.com/portfolio; http://flickrhivemind.net/User/End-ru

(#1089) PRO-peller válasza ati3x (#1081) üzenetére

PRO-peller
(senior tag)

Annyi hátrányt szenved a képsorozat, h nem jön le kapásból, h egy befagyott folyamról van szó. Lehetne utcai lámpák sora ha nem agyalnánk a képeken. És ez is a sorozat miatt egyértelmű. Tehát a fképeknek kell törekedni egyfajta gyorsan emészthetőségre. Nyilván élőben más hangulata volt a helyszínnek.

(#1090) ati3x válasza PRO-peller (#1089) üzenetére

ati3x
(senior tag)

Mondjuk ilyesmire gondolsz? :

folyó

(#1091) cOxeR válasza End-ru (#1088) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Poénkodás helyett, kitalálhatnál valami emészthető időpontot, mikor kimegyünk madarászni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1092) cOxeR válasza Karima (#1086) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Az gond, hogyha ez jobban tetszik? :))

(#1093) End-ru válasza cOxeR (#1091) üzenetére

End-ru
(aktív tag)

Fejbelőnéd őket a kétszereződdel, mi? :)
Rel.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.” http://andraskovacs.wix.com/portfolio; http://flickrhivemind.net/User/End-ru

(#1094) cOxeR válasza End-ru (#1093) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Naná! :)

(#1095) Karima válasza cOxeR (#1092) üzenetére

Karima
(őstag)

Nem gond, csal többet légyszives ne kommenteld a képeimet! :) Dehogy gond, ízlések és pofonok. Kinek mi:)

(#1096) cOxeR válasza Karima (#1095) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

:DDD vettem az adást!

(#1097) Karima válasza cOxeR (#1096) üzenetére

Karima
(őstag)

De remélem nincs harag! :)

(#1098) PRO-peller válasza ati3x (#1090) üzenetére

PRO-peller
(senior tag)

Tény, h közelebb van a téma megragadásához.

(#1099) cOxeR válasza Karima (#1097) üzenetére

cOxeR
(Ármester)

Miért lenne?... :N

(#1100) Cayman válasza ati3x (#1081) üzenetére

Cayman
(addikt)

A PH jpegtomorito motorja csunyan hazavagta a minoseget :(

http://zoltanmolnar.weebly.com

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.