Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackydan

    senior tag

    Gondoltam én is billentyűzetet ragadok és megosztom tapasztalataimat az ügyben. Még tavaly kaptam névnapomra egy Philips QC5130-as akkus hajnyírót. Aminek nagyon örültem az elején, de használatok közben már nem voltam elájulva tőle. Mivel nekem alapvetően elég sok hajam van így a készülék egyszerűen nem bírta szuflával a nyírást. Meg-megakadt majd továbbment, néha még húzott is. Sajnos az egész küszködése meglátszott az akku idején is, általában egy hajnyírást alig tudtam befejezni vele. Elhatároztam, hogy rákacsintok egy magasabb kategóriára hátha ott jobb a helyzet. Rátaláltam a Philips QC5530-ra, formára nagyon szép volt, forgatható fej, a fejen állítható vágási magasság, ráadásul még kis víz is érheti, nem is beszélve arról, hogy ez is akkus. Hát hajrá megvettem, első próba: kis tekergetés, vágás magasságának beállítása majd uccu' neki. Két húzás után olyan visító hangot adott ki, hogy ijedségemben majdnem kiugrottam az ablakon. Oké,gondoltam ki kell tisztítani, megakadt benne a haj és érintkezett valamivel stb.. és emiatt lett a zaj. Next try: megint két húzás majd a sípítás, motor meg leáll. Egyből sejtettem ennek nem lesz jó vége itt komolyabb a baj, mindenesetre szétszedtem az egészet, kitisztítottam minden elképzelhető kis nyílást plusz olajoztam is. Az ezt követő próbálkozások sem voltak jobbak, sípolás leállás, sípolás leállás.
    Szóval visszavittem a boltba, amikor elmondtam mi a baj az itteni eladóhölgy elmondta, hogy sajnos nem egyedi eset. Kérdezte hogy bepróbálkozzunk egy másik ugyanilyen készülékkel vagy nézzünk másikat helyette. Mivel mostanában annyit csalódtam a Philips-ben így azt feleltem, hogy próbálkozzunk másikkal, és kiválasztottam egy BaByliss for Men 7475U super hair clipper-t ami most a gyártónak a "zászlóshajója". Miután sikerült 50 fontért megvennem a kis drágaságot (akcióban), hazavittem és kipróbáltam. Hát ég és föld a különbség, fogásra is masszív a készülék illetve van már súlya is. Ami lehet pro és kontra is, én azért örülök hogy van benne anyag. A motor nagyon erős és mégis elég halk, precízen vág sok és a cserélhető fej (ebből a szempontból viszont komfortosabb volt a Philips mivel ott csak két fej volt és tekergetős mechanika amivel állítani lehetett a magasságot). De ez legyen a legnagyobb baj :) Egyszerűen imádom ezt a gépet, sajnos tényleg a minőséget meg kell fizetni... szóval aki tényleg nagyobb összeget akar költeni hajvágóra annak bátran tudom ajánlani :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák