Hirdetés

Aktív témák

  • makos.tamas

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget/tanácsot, tapasztalataitok megosztását szeretném kérni tőletek.

    Van egy használt, kb 3 éves vagy több GTX 1080 Ti Zotac 11Gb videókártyám.
    Régebben egy i7 4770 es procival hajtottam, ami harmat gyenge volt a vidkarihoz képest és nagyon nagy volt a CPU-GPU bottleneck, ezért még akkor nem jelentkezett a vidkarival semmilyen probléma, azon kívül hogy a teljesítménye töredékét sem tudta leadni.
    Most újítottam hozzá az elmúlt időszakban, i5-10400F proci, 16GB 2666Mhz ram, gépház, procihűtő stb, effektív minden új a videókártyán kívül.
    Így, ezzel a procival tökéletesen együtt tudnak dolgozni és teljesítményt leadni, viszont -szerintem- a videókártyám így, hogy 100% osan dolgozik, rettentően melegszik, 84C-on megáll a videókártya hőfoka 100%-os terhelés alatt, és azt nem lépi túl, ha felmegy 85 re akkor egyből visszahűti a ventillátor, viszont amit látok, hogy furmark stresstestnél a kemény 11.000 Mb memóriájából felhasznál összesen 980 Mb-t, és 100% os terheltséget ír a GPU-ra, PUBG közben is 100% ot ír ott viszont 1700Mb-t vesz fel, leszedtem egy 2020-as játékot ma, full ultrára állítottam a beállításokat, gyönyörűen fut, ilyen beállítások mellett 180-220 FPS-t biztosít, viszont a memóriából összesen 3600Mb-t vesz fel, és szintén 100% os terhelést ír a GPU-ra. A kérdésem az lenne, miért van ez a jelenség, hogy 100% os terheltséget kap a GPU, akkor is ha 900Mb-t vagy ha 3600 at vesz fel? Továbbá, miért nem vesz fel több memóriát, hogy ne kelljen neki 100% on pörögnie, valamint feltolnia magát 84C-ra fixen. Már 1 hete csak erről a kártyáról olvasok mindennemű fórumokon, és írják ott is, hogy ezt elkell fogadni, ez egy melegebb kártya, ennek 84-85C az üzemi hőmérséklete. Magával a hőmérséklettel nincs is akkora bajom, inkább az a bajom, hogy miért nem vesz fel több memóriát, hogy a saját dolgát megkönnyítse. Ez a mostani setup (vidkari kivételével) is eléggé kimerítette a pénztárcát, a mai videókártya árak mellett mindnre van pénzem fölöslegbe kb. csak vidkarira nem éppen.. ha pedig vennék akkor vagy ekkora vagy nagyobb teljesítményűt.
    Ami nekem fura az az, hogy full ultrán egy 2020 as játékot visz gyönyörűen 220 FPS-el, akkor szerintem világi hiba nem lehet a kártyával, mivel a teljesítményét leadja. Tegnap telepítettem újra az OS-t, minden szükséges kiegészítő és segédprogramot feltettem, még tesztelgetem játékok és terhelés alatt, korábban Crasheltek a játékok a GPU miatt, mivel annak a hőfoka magas volt és leszabályozta magát a kártya minimális teljesítményre.
    Leírom Nektek a PC-m specjét, hátha segíthet vagy találtok benne valamit!
    Minden nemű tanácsot, segítséget, tippet nagyon köszönök előre is!
    Pc-m:
    Proci: i5-10400F
    Alaplap: Asus tuf b460 Pro Gaming
    Vidkari: GTX 1080 Ti 11Gb
    Ram: Kingston hyperX 2x8GB 2666Mh

Aktív témák