Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19103744

    törölt tag

    Google TV

    Sziasztok! Karácsonyra megleptem magam egy Chromecast Google TV-vel. Egy régi kb. 9 éves FHD 60Hz-es TV-m van, egyenlőre ezt használom monitornak :D (amíg meg nem szülöm végre, h. milyen monitort vegyek.) Nos ez hozta a döntést, mármint a mostani és a jövőbeli állapot okán, mármit, h. nem csak most hanem a jövőben is szükségem lehet egy okosító eszközre, mivel a monitorok állt. csak megjelenítőként funkcionálnak, a régi TV-m meg nem tud semmit a DVBT tunerén kívül. Még csak wifi sincs csak LAN-on lehet kapcsolódni, rég elavult és a samsung álltal már nem fejlesztett szoftverrel meg lehet osztani a PC-ről mappákat tartalmat, de a codek hiányosságok miatt ez elégé leszűkűlt mára vagyis mondhatni már multimediás tartalom fogyasztásra is hasznavehetetlen.
    Előrebocsájtom, h. semilyen összehasonlítási alapom nincs, korábban nem volt chromecast vagy hasonló eszköz a birtokomba, se a környezetembe. A telepítés magyar nyelven történt, viszonylag gyorsan egyszerűen, nem voltak fennakadások. Fontos az egy azon fiók használata minden eszközhöz bár gondolom ez mindenkinek világos. Párosítottam hozzá egeret, billentyűzetet, controllert. Nem lett belőle számítógép a fizika jelen van itt is. Az egér sebessége pl. nem állítható, nekem egy G604-esem van annak van memóriája, profilok is, így tudom változtatni a DPI-t, viszont ilyenkor ill. előtte át kell állítani szoftveresen PC-n, szal felejtős. Szoftverek tekintetében elég korlátozottak a lehetőségek. pl.: Chrome egyenlőre nincs a chromecasthoz. Ez vicces, főleg annak fényében, h. külső program van, konkrétan a Puffin TV Browser-t telepítettem a P.Store-ból. Működik. Youtube alapból van, YTMusik-ot telepítettem, ha már prémium előfizető vagyok, kripróbáltam ezt is. Annak ellenére, h. a távirányítója 4 irányú csupán, viszonylag gyorsan lehet navigálni a könyvtárakban, lejátszólistákban. Hasonlóan az okosTV-k hez ha átküldöd a tartalmat PC-ről, mobilról akkor csak a linket használja valójában a telepített app indul el. Lassú. Mármint a folyamat. A teljes telefon képernyőjét át lehet küldeni Google Home-on keresztül, és ez az egyik legfontosabb dolog ami miatt kellett nekem egy ilyen kütyü. Bár a windows összakapcsolásnak köszönhetően a laptopra is át tudom küldeni ugyan így, majd HDMI-n keresztül TV-re, viszont ez gyorsabb és kevésbé körülményes. A videó minősége viszont egyértelműen gyengébb. Az okokra még nem sikerült rájönni, talán a testreszabható HDMI az oka. Számos dolgot pl. nem enged módosítani, miközben PC-n lehet. De van fordítva is, pl nem kell kilépni egy teljesképernyős nézetből csak azért, h. lájkolj valamit vagy elmetsd listába mint pl. PC-n, viszont hiába a prémium előfizetés, az eszközre nem lehet letölteni. Igaz a 4GB-t ami már a programok miatt is csak fele, nem sokra lenne elég. Hangvezérlés, pontosabban a keresés magyar szavakkal is működik, ki, ill. be tudom kapcsolni de pl. a társított tuya támogatású lámpát még nem tudom hogyan kell hangvez. kapcsolni ill. a fényerőt változtatni. Mert egyébként mást nem is támogat a G.home magyar verziója. Pár nap próbálgatás után úgy döntöttem marad. Amiért kellet müxik és jól, a képminőségtől eltekintve, a többi felejtős. Erre viszont jó lett volna egy CC3 is fele ennyiért. Bár bízok a hangvezérlés fejlődésében.

Új hozzászólás Aktív témák