Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazioko

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem tudom valaki találkozott-e már ilyen problémával, de nekem lenne egy olyan problémám hogy:
    Meg vettem ezt a kis masinát mert van egy régi TV-m amin csak HDMI portja van, és ezért vettem a Chromecast-et, hogy tudjak filmet nézni wifin keresztül rajta HDMI-n keresztül(egyébként konnektorból kap áramot a Cast). Semmi USB semmi ilyesmi nincs sajnos a készüléken csak HDMI csatlakozó, ez egy LG 42PC55-ös típus. A csatlakoztatás után van a hiba jelenség. A csatlakoztatás/bekapcsolás után a Cast elkezd betölteni, a tv veszi a jelet de csak addig amíg az a felirat van hogy "Chromecast ..." és mikor ez után tovább lépne, a tv egyszerűen vissza vált fekete képre és a "Nincs jel" jelzés van a képen. Sajnos nem találtam beállítást erre hibára nyomkodtam már a tv-t is és sajnos én nem találtam konkrét felbontási beállítást, a Cast-nél sem találtam ilyet, de valami ilyesmi lehet a tippem laikusként hogy a felbontás nem vált át, mert csináltam a Chastben egy hibát ami pedig az volt, hogy újra indítottam de nem hagytam, hogy újra induljon és még egyszer rá kapcsoltam és ekkor ki írt egy hiba üzenetett, amit viszont már a tv is megtudott jeleníteni innen tudom hogy működnek ők együtt is bár az látszott az üzenetből is hogy kisfelbontásban írta ki és így meglent a TV-n az üzenete. ( A másik hogy van egy másik tv-m is azon teszteltem a Cast-e kiválóan működött úgy hogy nem hibás, ez mondjuk egy 1 éves Samsung tv, az LG-n működnek a HDMI-k tutira tesztelve xbox-al úgy hogy ez is kizárva). De sajnos a hiba még mindig adott és már 2 napja egyfolytában, megy a logika, hogy mit csináljak, de kezdek kifogyni az ötletekből. Nos ez a kis kálváriám, remélem sikerül majd valakinek valami megoldást/tippet mondani rá, minden próbálkozást szívesen fogadok :)

Új hozzászólás Aktív témák