Hirdetés

Aktív témák

  • Pötyi

    őstag

    Nemrég vettem a lakásomat és fizetem szépen a törlesztőrészleteket, mint a katonatiszt. A minap kezembe akadt a szerződés, gondoltam elolvasom a sokat emlegetett apróbetűs részt. (Jobb, ha most az elején találok meg minden kiskaput, jogi csavart, mintha később szembesülnék vele.)

    Szóval találtam egy érdekes kitételt:

    ''A törlesztőrészletek feladásának határideje minden hónap 15. napja, amennyiben ez munkaszüneti napra esik, akkor azt megelőző munkanap.''

    Hát ezen szívtam fel magam egy kicsit.

    (Nem azért, de az Állig törvény is úgy fogalmaz, hogy ha egy határidő hétvégi napra, vagy munkaszüneti napra esik, akkor a határidő automatikusan, külön értesítés nélkül módosul az azt követő első munkanapra. Jó-jó, tudom, a bankok profitorientált kapzsi, kapitalista cégek, ők még azt a plusz egy-két napot is a saját hasznukra fordítják, hogy az alatt is nekik kamatozzon a pénz, de most nem erre akarok kitérni.)

    Hanem arra, hogy ha nekem van lehetőségem arra, hogy internet bankon keresztül intézzem pénzügyeimet, akkor miért nem utalhatok mondjuk a hétvégén? Szörnyű gyanú fészkelte el magát a gyomoridegemben, fel is hívtam a bankom 06-40-es információs számát, ahol a kis hölgy nagyon készségesen válaszolt és tudomásomra hozta, hogy a bankközi elszámolóhálózat - a GIRO - valóban nem működik hétvégén! Se a GIRO, se a BankNET, se a VIBER!

    Na, ettől lehidaltam!

    Tulajdonképpen egy számítógépes hálózatról van szó! Miért ne működne? Aztán kiderült, hogy nem arról van szó, hogy kikapcsolják a hálózatot, hanem a végpontokon a bankok nem fogadják a tranzakciókat, mivel a hétvétge az NEM BANKI NAP! Még a mai napig is sok emberi beavatkozást igényel, az operátorok meg ugye nem dolgoznak hétvégén.

    Digitális őskor.

    No Comment.

    QNX is cool!

Aktív témák