Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alxin

    csendes tag

    Hali!

    Nekem is ilyen lapom van és az a gondja, hogy az alaplapra épített processzor-hőmérsékletszenzor (nemtudom máshogy mondani ) valamiért nagyon alacsony értéket mutat...

    Kép:

    Ez így még magában nem gond, mert, egye fene, mutasson amit akar, ha a maghőmérsékletet normálisan kiírja, csak sajnos a helyzet nem ilyen jó.
    A BIOS a cpu-venti fordulatszámát ez az érték alapján határozza meg (csakúgy mint azt a hőmérsékletet, ahol már visszavesz a szorzóból, hogy le ne égjen), és ha be van kapcsolva a SmartFan, akkor a fordulatszám csak 500 RPM körül van... És nem is emelkedik nagyon... (A képen ki van kapcsolva, ezért teljes fordulatszámon megy, de így nem a leghalkabb)

    Gigáék tanácsa szerint updateltem a biost (F7ről F8ra) de ez nem segített. Ott van még az F9es update is, de az még csak béta...

    Most akkor az alaplapon, a proci alatt lévő szenzor a rossz? Vagy valami más?

  • alxin

    csendes tag

    Van egy ga-p31-ds3l alaplapom és benne egy 5700-as a gyári 3.0 GHz helyett 3.6-on. Már jóideje így használom, azonban tegnap valamiért bekattant, és visszarántotta a szorzót 15-ről 6-ra (a windowsban vettem észre, hogy marhára lelassult minden). Beléptem a biosba, helyreraktam kézzel, vissza 15-re, erre újraindításkor ugyancsak leskálázza 5-re. És ezen nem tudok változtatni. Hiába lövöm be, egy restart és újra visszaállítja kisebbre. Alapórajelen is. Emeltem a proci feszültségén, úgy is. Egyedül akkor marad 15-ön ha letiltom a Thermal Monitort, de úgy sem ér sokat, Windows (8)-ba lépve a feladatkezelőben csak 1.8 GHz-et ír használhatónak (viszont felismeri, hogy a teljes sebessége 3.6 GHz kellene, hogy legyen). Ha leterhelem valamilyen stresszteszttel a gépet, akkor sem ugrik fel 100%-ra a terhelés, csak kb 40%-ra. Szerintetek mi lehet a gondja? Tavaly is eljátszotta ezt, de akkor magától megjavult egy idő után. Semmi nem melegszik túl, és az energiagazdálkodási funkciók (C1E, EIST) is le vannak tiltva... :( Eddig csak bajom volt a Gigabyte lapommal, esküszöm, többet nem veszek ilyet...

  • alxin

    csendes tag

    válasz lajafix #6306 üzenetére

    Gyári hűtőm van, a borda tapintásra langyos és minden hőmérséklet is teljesen normális. Az FSB 240 MHz. De a hiba előjötte az FSB órajelétől teljesen független. Több mint 1 éve használom ezen a frekvencián, eddig semmi baj nem volt. Azonban útközben sikerült megoldanom. Kiderült, hogy némelyik(?) Intel processzor-P31 chipset kombónál ez általános hiba, ami egy véletlenszerű idő után (újra és újra) előjön, aztán vagy megszűnik, vagy mint nekem, megmarad. Jó sok guglizás után találtam egy épkézláb megoldást. Biosban le kellett tiltanom a TM2-őt, majd belőni a szorzót. Majd windowsban az RMClock telepítése után a program segítségével letiltottam a processzor TM1-ét is (biosban ezt általában nem lehet). Most normálisan működik, egyedüli dolog, ami kicsit zavar, hogy (ebben nem vagyok biztos) ez a beállítás csak addig marad így, amíg az említett RMClock fut a háttérben. Tehát a windows betöltése és a bejelentkezés még az alacsony órajelen történik, ami ez miatt igen csak időigényes, majd amikor már felállt a rendszer, csak akkor indul el az RMClock és aktiválja az előbb említett beállítást. Utána viszont normálisan működik minden.. Mondjuk... Néhány újraindítás után csak fekete képernyő fogadott, vagy lefagyott a windows logónál, de hidegindításnál minden oké.

    Az Intel kicsit eltúlozta a hővédelmet, úgy látszik.

Új hozzászólás Aktív témák