Hirdetés

  • Szűkös készlettel indít az iPad Pro OLED?

    ma Állítólag meggyűlt a Samsung baja az iPad képernyőkkel, az LG viszont a kívánt mennyiségben szállítja a paneleket.

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balinov

    félisten

    Mivel feltehetőleg elég sok,hozzám hasonló ember van,aki A64 proci birtokosaként,ezidáig AGP-vel felszerelt lappal nyomult,de váltani akar PCI-E vga-ra,ezért bátorkodok külön topikot nyitni ennek a remek kis alaplapnak. Nomeg,hogy Gianninál is elérhető elég baráti áron.

    Ide várnám a tulajok/leendő tulajok tapasztalatait,véleményét,stb.
    Íme,erről lenne szó:
    [link]
    Múlt szerdán tettem egy ilyen lapra szert,íme az én tapasztalataim:

    ''GA-K8NS nél kevésbé fullosabb felszereltségű,
    csak 2db DDR slot van,viszont van fw integrálva.tuningolni még nem volt időm,viszont f2-es biossal adta Gianni (origi doboz ofkorz), f3-at majd f4-es biost is feltoltam,hajtva a bios revek esetleges különbsége utáni kíváncsiságtól...nem vettem észre különbséget,igaz nem is nézegettem át részletesen,csak hazafele a vonaton a manualt. Vannak a K8NS biosához szokott szememnek újdonságok,uplink/downlink speed,meg valami pár más dolog,ami most nem jut az eszembe ,a chipsetnél Crtl+F1-re előugró beállításoknál.

    6100GPU ellég korrekt, proci def 9x200-on, gpu is def órajelekkel, 128MB shared memory-ra állítva 1160 pont 3dM03 patch 340-ben. 3dmark03 result:
    File Name GPU_6100.3dr
    Primary Device NVIDIA GeForce 6100
    Width 1024
    Height 768
    Anti-Aliasing None
    Post-Processing No
    Texture Filtering Optimal
    Max Anisotropy 4
    Vertex Shaders Optimal
    Force PS 1.1 in GT2 & GT3 No
    Repeat Tests Off
    Fixed Framerate Off
    Comment
    3DMark Score 1150 3DMarks
    GT1 - Wings of Fury 47,1 FPS
    GT2 - Battle of Proxycon 5,3 FPS
    GT3 - Troll's Lair 5,2 FPS
    GT4 - Mother Nature 9,4 FPS
    CPU Score 504 CPUMarks
    CPU Test 1 56,3 FPS
    CPU Test 2 9,0 FPS
    Fill Rate (Single-Texturing) 399,5 MTexels/s
    Fill Rate (Multi-Texturing) 810,2 MTexels/s
    Vertex Shader 7,0 FPS
    Pixel Shader 2.0 21,6 FPS
    Ragtroll 3,6 FPS
    No sounds 32,8 FPS
    24 sounds 28,1 FPS
    60 sounds 0,0 FPS
    Family AMD Athlon(tm) 64 Processor 2800+
    Internal Clock 1005 MHz
    External Clock 200 MHz
    Description NVIDIA GeForce 6100
    Total Local Video Memory 256 MB
    Driver Version 8.1.3.3
    VGA Memory Clock 0 Hz
    VGA Core Clock 0 Hz
    Total Physical Memory 448 MB
    Operating System Microsoft Windows XP


    Beletoltam egy GF Giga X600pro/xt-t, 5.8-as Omega Catalyst-tal,proci szintén alapórajelen
    3dm03patch340 6270pont...én ezt utóbbit sokallom.

    Érdekesség,hogy Everest Ultimate 2005 nem ismeri fel a lap típusát,csak a bios infónál írja ki a gaxxx jelzést. ''Alaplap'' infónál az utolsó infó amit kiír az az,hogy 800Mhz HT és még egy 200Mhz érték. Memória infónál az SPD-nél semmit nem jelez,gpu infónál úgyszintén semmit, memória/írás/olvasás az kb normális érték (nemtom fejből ezt sem),viszont itt a szokásos alaplap ram sebesség (pl. pc3200) helyeket üresen hagyja,késleltetésnél sem jelzi ki a szokásos dolgokat. Szerk: legújabb Everest 2006 beta rendben felismeri.

    Hőmérséklet adatoknál is érdekes dolgokat vettem észre.Korábbi rev 1.1-es K8NS-nél CPU 9x255-nél idle 28C-t mért,full load (pl. prime95 ~10perc után,esetleg Cinebench2003) max 47-48C egy hót mezei TT hűtővel. HDD 35-40C általában,és ugyanaz a build everest nem írta ki a mobo hőmérsékletét. Most ez a lap 9x200-nál idle 39-40-t,HDD temp. kb normális értéket,viszont alaplapnál 28-30C-t ír ki. Természetesen talpas szemmérték ill. kézrátételes módszerrel megtapintottam a chipsetet,langyos,kb tényleg 28-30C-os,procihűtő lamellái is bőven langyosak.

    Mégvalami: F2-F4-ig az összes bios 2,5+ 0,3V vdimm-et enged adni,míg a K8NS vagy a K8NE csak + 0,2V-ot''

    ''CNQ alap cpu órajelen megy,azt leelenőriztem.Ventiszabályzó everest szerint, márha jól mutatja,változik,tehát úgynézki működik,úgy,ahogy, FSB-t 300-ig lehet adagolni,0,5Mhz-es lépésekben.
    Aventiszabályzó szvsz és leginkább talpas szemmérték szerint inkább lejjebb engedi a fordulatszámot...ha az everest verzióm helyesen mér,akkor korábbi (GA-K8NS rev 1.1) laphoz képest jócskán...előző lapomnál kb 3500-3700RPM tartományban tartotta ,míg ugyanazt a CG-s 2800+ Newcastle-t ugyanaz a hűtő[link] a jelenlegi lapom 1600-1800RPM-es tartományban forgatja.

    Tuning:
    Alap 9x200-ról, feltoltam 9x255-re,ht3x, ram 166-ra visszaosztva ddr409-en jár, 2,5-3-3-8 CR1-ben.
    Szorzót visszaveszi 5x-re,feszt is,bár az a gyanúm,hogy Giga lapok def. vcore esetén több kraftot adnak a cpu-nak,mint azt a default vcore igényelné itt is bebizonyosodni látszódik.
    Ventit szépen szabályozza a smart fan funkció.Cpu 9x255-ön idle 39-41C (sztem sok!) prime95 alatt 55C max,amit észrevettem (kb 30-45perc alatt).
    2db ramslot vs 3db...érdekes dolgot vettem észre,ha csak a dimm1-be raktam a 256MB@ddr409 ramot,akkor valamiért,nemtudom miért,de érezhetően gyorsabb volt a bootup,és maga a win is,mint 2 modulall. Próbáltam a tcc4-et ,infi bt-5-öt is szólóban,de mindkettőnél ezt tapasztaltam.

    A lap tápcsatlakozója 24tű + 4tűs elrendezésü,viszont a tápomnak csak 20+4tűs csatija van.Állítólag a 20->24tű tápcsati átalakítók csak user nyugtatásra valók,gyakorlati hasznuk nincsenek.

    Bios: eléggé részletesen állítható, remélemy oly gyakran jönnek ki tényleges javulást/javítást hozó biosok,mint a K8NS-hez,amihez is 18 db bios rev volt.


    Elnézést a kezdőhsz milyenségéért,de a megfelelő topikokba írt hsz-eimből ollóztam össze.

    Üdv
    Balinov

    6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Új hozzászólás Aktív témák