Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kosak

    csendes tag

    Sziasztok,
    Korábban már kértem a véleményeteket és akkor az lett a vége, hogy érdemesebb várni az új kártyákra.  Nos ez meg is történt és most nézelődöm hogy mit is kellene választani. Ebben kérném a segítségeteket.
    A vásárlást decemberre tervezem emrt Black Friday után 2 nappal van egy hasonló árzuhanós móka IT-ra is és itt (USA) azt javasolták érdemes lehet megvárni. Ezt persze még nem döntöttem el.

    Igyekeztem azonos kategóriát összerakni/választani.

    Version 1:
    New Alienware 15 – 2449 $
    forrás: http://www.dell.com/us/p/alienware-15-laptop/pd#overrides=dkcwf03h:6~GTX1070;112~6C|dkcwf03ha:3~16G2667;8~2561TB;760~UHD
    Processor:
    Intel® Core™ i7-6820HK (Quad-Core, 8MB Cache, Dynamically Overclocked up to 4.1GHz )
    Display:
    15.6 inch UHD (3840 x 2160) IGZO IPS Anti-Glare 300-nits Display
    VGA:
    NVIDIA® GeForce® GTX 1070 with 8GB GDDR5
    RAM:
    16GB DDR4 at 2667MHz (2x8GB)
    Hard drive:
    256GB PCIe SSD (Boot) + 1TB 7200RPM SATA 6Gb/s (Storage)
    Wifi:
    Killer 1435 802.11ac 2x2 WiFi and Bluetooth 4.1

    Version 2:
    Origin EON15-X 10-Series – 2880 $
    forrás: https://www.originpc.com/configurator/l/l2.aspx?SYSTEMID=44
    Processor:
    Intel Core i7 6700K Quad-Core 4.0GHz (4.2GHz TurboBoost)
    Display:
    EON15-X QFHD 3840 x 2160 15.6" G-SYNC Matte Display
    VGA:
    Single NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB [VR Ready]
    RAM:
    16GB ORIGIN PC Approved DDR4 2400MHz (2 X 8GB)
    Hard drive:
    256GB Samsung 950 Pro PCIe NVMe m.2 + 1TB Samsung 850 EVO SATA m.2
    Wifi:
    Killer™ Wireless AC 1535 Dual Band +BT (*Killer Doubleshot Pro enabled)

    Az alábbi kérdésekben szeretném kikérni a véleméyneteket:
    1) Érdemes lehet várni szerintetek decemberig? jön még ki olyan változás ami komolyabban változtat az árakon? vagy őj fejlesztés bármi?
    2) Fontos számomra a megbízhatóság és hosszú távra tervezek. Idáig csak asztali gépeim voltak így megszoktam hogy cserélgetem a belső részeket. Tudom ez most megváltozik de a lehetséges olyan alapot választani amiben legalább a vga-t lehet később cserélni vagy más részeket? A fenti két lehetőség közül melyik a megbízható? ha bármi történne melyikbe „egyszerűbb” bármit cserélni?
    3) garancia terén nemzetközi téren a AW jobb egy fokkal a leírások alapján. Mit gondoltok róla? Origin US terén kedvezőbbnek tűnik a lifetime supporttal. Bár nem tudom mit ér.
    4) AW terén megéri a kijelző a 200$ pluszt? az alap: 15.6 inch FHD (1920 x 1080) IPS Anti-Glare 300-nits Display.
    5) mivel 4-6 havonta máshol vagyok ezért asztaliba most nem gondolkodhatok sajnos, ezért választottam a 15”. Amíg egy városban vagyok nem különösebben mozgatnám a gépet várhatóan. Mennyire lenne érdemes 17”ben gondolkodni? óriásinak éreztem amikor kézbe vettem egyet.
    6) a 15” a hűtés mennyire issue?
    7) maga ház téren mennyire masszívak?
    8) sajnos nagyon asztali megközelítésből nézem a dolgokat így nem igazán tudok dönteni a kisebb részeken se. Pl: billentyűzet,portok stb.. Apróságok amikre érdemes figyelni mert irtó bosszantóak lehetnek?
    9) Bármi más a fentiek helyett? Sagert és hasonlókat néztem még de sajnos vegyes véleméynekt olvastam róla és tekintve hogy nem biztos hogy Usben maradok évekre nem biztos hogy válalnám a nemzetközi garit velük.
    10) pénz téren már így is kimaxoltam így e felé semmi kép se mennék
    előre is köszönöm a segítségeteket és sorry ha valami butaságot kérdeztem.

Új hozzászólás Aktív témák