Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcmike

    őstag

    válasz pokers #2 üzenetére

    Most már volt egy kis időm tesztelgetni, és tudok véleményt is formálni a dolgokról. Bocsi a késői vlaszért. :B

    - HDR400: szerintem jó tud lenni single játékok alatt. Nyilván nem kompetitív FPS-nél kapcsolnám be, mert valóban nem működik együtt a FreeSync-kel. Amint bekapcsolom a HDR-t, a FreeSync mód disabled-re vált. Innentől fogva az NVidia Control Panel-ben is eltűnik a G-Sync opció. Viszont szebb lesz tőle a kép az egyszer biztos. Metro Exodus alatt kipróbáltam, és sokkal élethűbbé tette a bevilágításokat. Főleg sötét jeleneteknél, ahol fokozottabb hatása van a kevés fényforrásnak. Windows-ban tényleg furcsa hatást kelt, túlszaturálttá teszi a dolgokat, ott nem használnám. Szvsz single player játékoknál abszolút van létjogosultsága, máshol nemigazán.

    - Valóban 48Hz az alsó határa a FreeSync-nek. Ha bekapcsolom az FPS countert a monitoron, és a FreeSync is aktív, akkor a legalacsonyabb érték a 48. Ez alá nem megy. Gondolom képeket dupláz, tripláz, ha a VGA kisebb FPS-t produkál.

    - A panel típusa Innolux, mr linkeltem képen egy korábbi hozzászólsában. :K

    XF270HUA-hoz képest: kicsit nagyobb Blur hatás figyelhető meg gyorsabb mozgásoknál, viszont a színvilága sokkal élénkebb, természetesebbnek tűnik számomra. Az AUO panel kicsit olyan sárgás hatást keltett. A fehér nem volt teljesen fehér, hanem enyhén sárgás árnyalatú, na ez nem így van az Innolux-nál. Innentől kezdve szeintem egyéni döntés kérdése hogy ki mit preferál:
    - szebb színek, opcionálisan HDR funkció, viszont kicsit lassabb (csak a blur jelenség miatt mondom ezt) panel -> Innolux
    - gyorsabb panel, kisebb blur hatás, viszont sárgásabb, fakóbb, picit talán "mosott" színvilág -> AUO

    Ha most kellene újra vásárolnom, akkor újra az XV272U-t venném meg. ;)

    [ Szerkesztve ]

    LIDL Richard featuring Billy Auchan...

Új hozzászólás Aktív témák