Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polacheck

    HÁZIGAZDA

    válasz Alg #14520 üzenetére

    Nekem a bonyere semmi nem segitett csak a szteroidinjekcio. Elcsesztem egy honapot pihentetessel, jegelessel, kremezessel, utana az inkekcio 3 nap alatt rendberakta. Bandus orvosanal voltam.

    Egyebkent ez 4 honapja volt, tok tunetmentes voltam azota, viszont ket hete egy ugralos trx edzestol kiujult, most megint fajdogal, gondolkozom is egy uj szurin :(

    less qq more pewpew!

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Alg #14520 üzenetére

    Achillest már sok edzésen éreztem, hogy hidegen fáj, múlt héten viszont edzés közben elkezdett belenyilallni, aztán kénytelen voltam mezítláb hazagyalogolni 5km-t, mert minden lépésnél, amikor hozzáért a cipő sarok része, akkor megfájdult. Lehet, hogy a cipőm túl kicsi, és nyomkodja a sarkam futás közben, és az nem tetszik az ízületi tömlőnek, és begyulladt tőle. Azt mondják ilyenkor le kell vágni a sarok merevítést, de én vagy eladom a cipőmet, vagy átvágom a keményebb részét egy késsel. Teljesen levágni szerintem felesleges, meg az én cipőmnél, akkor nem sok maradna a sarokból. A másik opció, hogy gyenge a gázlóizmom, aztán nem védi az Achilles-t rendesen ha túl sokat futok. A harmadik meg hogy nem melegítek be dinamikus nyújtásokkal, és ez most visszaütött. Természetesen ezeket mind lehet még szabadon kombinálni, csak hogy az élet egy kicsit bonyolultabb legyen. :-) Holnap tesztelem a régi cipőmmel, hogy hogy bírom az edzést, aztán meglátjuk hova tovább. Szeretnék futni egy félmaratont a hétvégén, de lehet, hogy kényszerpihenőre kerülök. :S

    Én a helyedben vigyáznék vele, mert nálam is úgy kezdődött, hogy csak hidegen fájt, aztán felfejlődött idáig. Ha nem cseréltél mostanában cipőt, akkor valszeg a gázlóizmodat kellene erősíteni lépcsős vádlizással minden nap. Azt mondják kb 2 hónap alatt teljesen elmúlik így.

    Buliban hasznos! =]

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Alg #14520 üzenetére

    Nekem van. Panaszkodtam itt is többször erre, pihentettem, edzettem, csináltam mindent, de nem javult. Aztán kukáztam ezt a lábujjhegyezős balerina mozgást, azóta nem fáj az achillesem. Azt hittem, hogy simán csak nem 110+ kilós jetikre találták ki ezt a technikát, de akkor ezekszerint nem átlag halandókra, hanem inkább elit futóatlétákra.

    (#14522) inf3rno
    Sajnos nem múlik el. Mondjuk csodálkoztam is volna, ha a lábam gyengesége lett volna a hiba 13 év versenyszintű röplabdázása után. Az egylábas vádlizást elég magas ismétlésszámmal tudom csinálni, 4*15 simán megy ha a koncentrikus és az excentrikus szakaszt is csinálom, csak excentrikussal szerintem a duplája.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák