Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz picur10 #38267 üzenetére

    A múlt heti maraton után tegnap futottam egy edző félmaratont (hozzászokott már a szervezet, hogy a vasárnap hosszú nap), benne 6-7km fokozót, ma meg egy dombosabb-könnyű tempós 13 k-t. Kb a 2-4. km között volt az a feszítő érzés bokatájékon, utána elmúlt. A pulzusom botrányos, de fiziológiailag jól esik a futás. Mondjuk 2 nappal a maraton után elmentem vért adni, az biztos nem gyorsította a regenerációt. :D

    Terepen is hasonló problémáim vannak amúgy, inkább nem is megyek, nekem már az is fájdalmas, ha az út lejt az egyik oldalra, páromnak, aki pedig kb feleannyit fut, mint én, semmi gondja ezzel. Az ízületi mobilitás is egyéni adottság, a jógaoktatónk is mondta anno, hogy ne keseredjünk el, ha valami bem megy, van, aki edzés nélkül is félbehajtja magát, és van, akinek hosszú évek kitartó gyakorlásával sem megy a lótuszülés.

    Ezek az órák alapból csuklón mérnek, optikai szenzorral, kinek hogy. Általában rendben vannak, nekem pl venem kellett egy övet hozzá, mert az én kezemen szisztematikusan fölémért vagy 20 ütéssel. Bal kézen egy nagyságrenddel pontosabb, de ott sem 100%-os. Párom kezén ugyanez az óra tök pontos, az ő ugyanilyen órája is teljesen jól dolgozik. Pár ütés eltérés biztos van, meg kell neki pár másodperc, mire lereagálja a hirtelen terhelésváltást, de ez nem orvosi műszer. Most néztem amúgy a Forerunner 245 első tesztjét, 300 Eur a hivatalos indulóár, semmi extra, csak egy régóta esedékes ráncfelvarrás a lassan 4-5 éves FR235-höz. Egyelőre a régebbi modell kb fele áron szerintem jobban megéri.

    Bor témában: még sose kaptunk bort futás után, most Mainzban egy jubileumi, 20. Mainz Marathon cimkés rajnai rizlinget adtak egy helyi termelőtől. Van egy olyan érzésem, hogy ez tényleg valódi rajnai bor...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák