Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

• bkercso

nagyúr

válasz Polllen #87392 üzenetére

:R
    MicroFluentDAC: Óracserélt XMOS + PCM1798 + nagyon analógos kimenet cserélhető OPÁ-val, illetve egy szabályzott kimenet fix. OPA1678-cal. 65k. Extra: 85k (ASRC, ALPS Blue).
    A MomentDAC MKII-t leszólta (kicsit; jó forrásról kb. ugyan az).

[ Szerkesztve ]

HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

• bkercso

nagyúr

válasz Ba cy lus #87778 üzenetére

MicroFluentDAC?

HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

• CyberFriend

tag

válasz icp1970 #88906 üzenetére

Mivel kábéra írtad az ötvenet, ezért azt kiegészítve egy bkercso MicroFluentDAC-ot javasolnék. A vázolt igényeidnek teljesen megfelelne, főleg mivel a hang minősége lenne a legfontosabb szempont ;). Magyarországi, garancia két évig, és dönthetsz róla két hétig. Korábban volt bkercso S100D, valamint MomentDAC-om is, mindkettő nagyon élvezhető, szerethető produkciót nyújtott.

• bkercso

nagyúr

válasz Tulku #89050 üzenetére

Hjajj, megvédtetek! :R :DD

Szóval lehet rá jelentkezni.

Az mindenképp jó hír számomra, ha nincsen határozott karaktere. Én egyelőre ezt keresen a különféle - analóg módon kelentkező - torzítások eltávolításával a készülékekből.
    Lehet, hogy sokaknak még valami más varázs is kell, mert az jobb és/vagy mert hozzászoktak, de engem ez vagy 5 éve elbűvöl. Különben nem adnám ki a kezemből. :)
    Utolsó nagyobb ugrás a MomentDAC MKII-nél bevezetett analógos hangú analóg fokozat. Azóta a MicrofluentDAC-ban elhagyásra került az SPDIF, amit még egy kis nyüansznak hallok.

[ Szerkesztve ]

• Exodius

őstag

válasz bkercso #89061 üzenetére

"Nem. Miért tenném?"

Mert 5 éve nem volt még MicroFluentDAC, tehát valahonnan csak megteremtetted? :D :U

• kromatika

veterán

válasz sNk77 #89383 üzenetére

Szia.A MicroFluentAmp combosabb mint a CompositeAmp :K A tonalitása is nekem jobban be jön ,főleg Sundarához mert sötétebb karakter,de szerintem előre lépés a CA hoz képest Szóval Sundarát ki hajtja és passzol is hozzá. :KDe úgy tudom 560 nehezebben hajtható mint a Sundara szóval pasz. Éppen 3. napja hallgatom a MicroFluentAmp+MicroFluentDAC USB kombót, és össze hasonlítgatom más kombókkal. Majd írok is róla.

[ Szerkesztve ]

• kromatika

veterán

Sziasztok. Éltem a lehetőséggel [link] és elhoztam bkercso MicroFluentDAC /alap verzió/ és MicroFluentAmp /sötétebb karakterű/ párosát ,hogy össze hallgassam a Topping E30 L30 páros és IfiZenDac V1 Liquid Spark Alex Cavalli párosával. Hifiman Sundarával, Senheiser HD 650-el,és 560S fejhallgatókkal hallgattam 2 hétig. Többnyire Flac Akusztikus klasszikus zenét, klasszikus nép zenét, és akusztikus pop zenét. Már az első hallgatásoknál feltűnt hogy a MicroFluent páros menyivel természetesebben, organikusabban szól mint a Topping páros. És ez mellett mégis tiszta hang jellemzi. Felbontásban hasonlónak halottam őket, de térben, Zeneiségben,és legfőbb kép a hangszerek valós karakterében egyértelműen feljebb lévő liga számomra ,mint a Topping páros. Külön hallgattam a Dac részt is,és nagyon zenei, testes, jó textúrájú hang, és ezek a jellemzők nem mennek a tisztaság rovására. AMicroFluentAmpc-hoz már volt szerencsém az S100A kapcsán.Csak itt ugye fém ház van, ami sokkal jobban néz ki mint a képeken, és az anyag minőség is rendben van, mind a dac mind az amp esetében. Nincs evvel sem semmi baj. /Pl klasszisokkal jobb mint az Atom amp esetében./ Szóval avFluentAmp -ban van erő bőven, nagyon jól meghajtja a Sundarát,és a 650 et is. A basszus nagyon jó, kellően üt ha kell,és nagyon természetes, organikus. A közepek is nagyon tetszenek, az ének hangok nagyon valóságosak. A magasak kellően részletesek, jól kiterjesztettek, de nem karcosak vagy durvák.Szóval Sundarához nagyon be talált, 650 hez is nagyon jó,de lehet talán a világosabb amp verzió még jobb. És 560S is nagyon jól szól evvel a párossal. IfiZenDac V1 és Liquid Spark párosban szeretem hogy nagyon folyékony, szórakoztató hang,és szintén zenei. Nekem jobban be jön a Sundarával és az 560S el ,mint a Topping páros. De a MicroFluent páros ezt is le lépi. Sundara,és 650 esetében egyértelműen. 560S nél pedig egálra tenném a dolgot. Köszönöm a lehetőséget bkercso fórumtásnak, hogy ezt a remek párost hallgattam. :R

[ Szerkesztve ]

• kromatika

veterán

válasz Dave™ #89671 üzenetére

Igen nagyok lettek a különbségek, és szerintem a 2x,3x összeg már kb csak a mostani olcsó planár füleseknél,és az 50 -60 000FT kategóriánál érvényesül szerintem. Nagyon sokat fejlődtek az AMpok és a Dac-ok,és jelentősen olcsóbbak az elmúlt 5-6 évben. Pl gyakorlati pl ként. HD ,600,650,Sundara,Amiron Home,vagy a DT sorozat 250-es verzió ,AKG 712,612 stb... népszerű fejesek kiszolgáláshoz, MicroFluentDAC+AMP páros,Topping E30 L30 páros,Schitt modi3plus magni3plus,vagy heresy párosok élvezhetően, normálisan jó szinten ki szolgálják az említett füleseket. És ugye itt kb a fülesek árával nagyjából egyező elektronikákról van szó plusz,minusz 10% ,20%.

[ Szerkesztve ]

• bkercso

nagyúr

válasz CyberFriend #89715 üzenetére

Nagyin különböző az S100D és a MicroFLuentDAC digitális része. Az S100D "siet", míg az MFD nem. :R

• bkercso

nagyúr

válasz HUNNIA1920 #89805 üzenetére

MicroFluentDAC-hoz használom. Képet nem készítettem, de a tuningot könnyű elképzelni: új óra, ill. a 4db nagy kerámia kondin kiméred a polaritást és párhuzamosan kötsz velük vagy egy 4mm-es elkót, vagy kis tantált. 10u 16V elég, ESR min 0,2 ohm, de inkább >1ohm. (ferrit bead már nem fért bele, mert NYÁK-on belül vezetékelnek...)

[ Szerkesztve ]

• v-man

őstag

Lehetőséget kaptam bkercso mestertől a MicroFluentDAC két hetes tesztelésére, méghozzá az Extra verzió vendégeskedett nálam. Igyekszem most nem túl hosszan [ez végül nem sikerült, bocsánat], és kellő hozzáértés nélkül összefoglalni tapasztalataimat :)

A dobozka egy normál i3 procis, BeQuiet Bronze tápos PC-re lett kötve, PaulPang v2-es USB-kártyán keresztül, a Win10 pillanatok alatt felismerte és telepítette minden probléma nélkül, további bemenetek, tápcsatlakozó hiányában a beüzemelés pedig még ennél is egyszerűbb, a működést egy zöld LED igazolja, a fix RCA csatlakozással lett bekötve (van még controlled RCA, hangerőszabályozással, de azt nem használtam).
    Mivel épp aktív nálam a 3 hónapos Roon "trial", azon keresztül hallgattam az Audio Analogue Puccini SE vintage erősítőmön és a Triangle Elara 7 típusú hangfalaimon keresztül, ill. fejhallgatós láncban MicroFluentAmp fejhallgató-erősítő és Sennheiser HD58X voltak a partnerei.
    Forrás Tidal, Youtube és helyi lossless (FLAC) állományok voltak, míg az _ellenfél_ akivel szemben kíváncsi voltam a DAC teljesítményére, az a Topping D70s volt.

Mivel a kínai üdvöske többszörös áron kapható Bertalan termékéhez képest (kb 220e vs 64e Ft), előzetesen olyan várakozással vártam a fülelést, hogy égbekiáltóan nagy különbség kell legyen a kapott hangban. Igazság szerint ez végül egyáltalán nem így történt.

Mivel a körbejáró tesztpéldány volt nálam, így különösebb bejáratást nem igényelt már, de Kercso javaslatára kb 24 óra használat után kezdtem csak neki az odafigyelős tesztelésnek, addig csak háttérként, rádió helyett szólt (megjegyzem, kellemes tapasztalat volt így is).
    Az áltam szívesen hallgatott, jól ismert zenékkel füleltem, néhány példa érdekesség kedvéért:
    Chris Rea - Auberge lemezéről hallgattam meg a Gone Fishing számot a D70s-en keresztül, majd rögvest utána Kercso készülékére váltva. Az MQA verziójú számot Tidalról hallgattam, nagyon életszerűen szólt a gitárjáték és még a hangteret is hasonlóan szélesnek találtam mindkét készüléket hallgatva, annak ellenére, hogy itt csak szoftveres MQA-bontás történt. A kínai ellenben hangosabban szólt, és valahogy kicsit tetszetősebb volt az összkép mint a Kercso DAC-nak.
    Bagossy Brothers Company - Fordul a világ, Néked szólnak a harangok, ez már MQA nélküli, de továbbra is Tidalról szóló felvétel, csodás fémes húrok. Egál.
    Új Bojtorján - Éjszakai Rádió album, A Nap többé nem kel föl. Ez már letöltött, FLAC formátum, és így elszakadva az MQA-dologtól a különbség méginkább elveszett a készülékek között, nagyon tetszett a hallott eredmény, a hangszerek jól elkülöníthető pozíciója, a gitárhúron csúszó ujjak csikorgása egyaránt remek élményt adtak :)
    Charlie - Csak a zene van, Egy szippantás a jóból - ez a koncertfelvétel konkrétan jobban tetszett a magyar gyártmányról, jobban élt vele a zene, a dob ahogy odavernek a bőrnek, a fúvósok. Jobban benne volt a boogie - ahogy néha szokták említeni.
    D. Nagy Lajos - Minden, ami volt... Minden, ami lesz, Angyalok - nagyon sok részlet és felbontás, szép hangszerhangok. Kiváló szaxofon szólóval :)
    Queen - Innuendo, mindkettőn nagy hatás.
    Youtube-ra és jelentős stílust váltva, Pál Kriszti - Ne érj hozzám! Itt kb semmi különbséget nem éreztem, mindkettőn kellemes.

A teljes kép kedvéért leírom, hogy a Topping AQ Big Sur, míg a MicroFluent mezei Ugreen RCA-val volt bekötve, így utólag fordítva is érdemes lett volna tesztelni, de ez már elmaradt sajnos.

Összegezve: A hangbeli különbség az én rendszeremen nem hogy letaglózó mértékű nem volt, de azt is mondanám, hogy egyáltalán nem volt jelentős - ennek oka lehet, hogy egyszerűen kevés a különbség megvilágításához a szettem, vagy csak kevéssé kifinomult hallásom, netán tapasztalatbeli hiányosságaimra is fogható, esetleg azért éreztem így, mert mindkettő DAC hasonló nívót képvisel.
    Ami miatt nem döntöttem bkercso termékének megtartása mellett, az a Topping által kínált, nekem jelenleg szükségesnek érzett többlet szolgáltatás, így a több használható bemenet, távvezérelhetőség, kijelző.

Köszönet bkercso-nak a lehetőségért :R , és gratulálok az alkotásáért, ami megítélésem szerint nagyon megéri az árát, ha csak PC-re kötve kívánják használni.

XO: aviktorke | Hifi: Audio Analogue Puccini SE, Topping D70s, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, SMSL SH-9/MicroFluent AMP, Sennheiser HD 58X

• nLali

senior tag

válasz Colos1 #90555 üzenetére

Szerintem hamarosan újra kapható lesz bkercso féle MicroFluentDac : [link]
    Éri a pénzt.

• nLali

senior tag

válasz chrisnagy13 #90938 üzenetére

Csak offban merem megkérdezni, nehogy bkercso promótőrnek tűnjek. Berci MicroFluentDac-ját hallottad már? Árát tekintve nem 300-as liga. Hangját én merném oda pozícionálni.

• letoltobeze

aktív tag

Üdv mindenkinek!
    Egy kis élménybeszámoló álljon itt akkor, ami úgy nézem, hogy egész jól illeszkedik majd a "jelen környezetbe".
    Az egész úgy kezdődött, hogy egy lineáris tápot ajánlottatok a SOtM 200-hoz. (lánc utána: RME ADI-2 FS -> BKercsó Moment AMP -> Hifiman Ananda) Egy barátom jött hozzám látogatóba, így el tudta nekem hozni a tápot, amit Gál Tamás kedvesen elkészített nekem és sebtiben el is postázta Budapestre.
    Táp megjön -> szépen beüzemelem. Első hallgatózás... Jó, mondom. Most vessük össze egy másik láncommal: A&K KANN -> Naim Headline...
    "A csudába, hogy lehet, hogy ez utóbbi jobban szól? Ennyivel jobb lenne a Headline a Moment-nél?" Erősítő csere ééééés a Hedline-al még úgyse szól! :U
    "Hogy a bánatba szólhat a KANN jobban, mint egy viszonylag komolyabb asztali lánc!?"
    Akkor máshol kell keresni a "bajt"?
    Elsőként gondoltam a a DAC-ra (RME ADI), megyek rá. Persze kábelek, miegymás cseréjével is kísérletezhettem volna, de azt más próbálgattam, nem sok sikerrel.
    Elkapott a hifi-agybaj, és berendeltem a következőket:
    1. Chord Qutest DAC
    2. iFi ZEN DAC
    3. Musical Fidelity V-90 DAC
    és hogy a SOtM 200 is kontrollálva legyen:
    4. TEAC NT-505 X

:)) :)) :))

Elsőként a Chord Qutest DAC jött meg. Már alig vártam, hogy kipróbáljam, mert elég sok jót olvastam róla.
    Őszintén szólva, nekem csalódás volt. Semmi különlegeset nem nyújtott az én rendszeremben. Összevetve az RME ADI-val, nem éreztem annyival jobbnak. Sok dicséretet olvastam, hogy milyen jó analógos hangja van. Hááát... én nem halottam...
    Aztán szépen megjött a többi cucc is. Hétfőn pocsék idő volt - szakadó hó, szél, hideg - szerencsére csak délelőttre volt munkám. Délután "átrendeztem" a szobát és jöhetett a "nagy összeeresztés"...

TEAC NT-505X: elég jelentőségteljes megjelenése van, komoly cucc benyomását kelti. A playstore-ból letőlthető alkalmazása, na az borzalmas. A tervezőjét arra ítélném, hogy csak azzal hallgathasson, menedzselhessen zenét. Szerencsére a BubbleUPNP is simán kezeli a cuccot. Sajnos csak egy 3,5 jack bemenet van a fejesnek, de sebaj, van adapter.
    Bekapcs, indít.... Huh!!!! Na ez már hang!!!! :C Ez tud! Azta mindenit! Dinamika, tér, stb. van itt minden!

Oké, rakjuk csak szépen mellé a SOtM-200-at. Először az ADI-val. És igen, a TEAC-ből eltűnt végre az a keménység a hangokból, ami irritálta a fülemet az ADI-val. Akkor megvan, gondoltam, a DAC a ludas. De persze lehet még az is, hogy a SOtM...
    (az RME-t próbáltam magában is és a MomentAMP-al és a Naim HeadLine-al is.)

Legyen akkor most a SOtM+Chord Qutest: A Moment-el és a HeadLine-al is próbáltam, de mindenhogy alul maradt a TEAC-al szemben. Az a keménység, ami a RME-ben zavart pontosan úgy megvolt a Qutest-ben is. Lehet hogy a SOtM a ludas? Hm... (vagy az a nyamvadt fülem)

Nézzük akkor sorba a többit...

iFi ZEN DAC: pofás kis cucc, de először azt hittem, hogy kifelejtették a tápot a csomagból. Aztán olvasom a használatit, és hát nem kell hozzá asszongya. Na, ez érdekes lesz, gondoltam, vajon elég power jön ki hozzá a SOtM USB-jén? Igen, elég.

Itt egy érdekesség a SOtM-ről: minden DAC-ot szépen felismert, ahogy rádugtam, de a kezelőfelületén rá kellett menteni a beállításokra, hogy tényleg meg is szólaljon.

TEAC vs iFi ZEN: felváltva hallgattam, és úgy éreztem, hogy alig marad el a TEAC-től, ha egyáltalán...
    Annyi infó még, hogy az iFi ZEN-nek más az USB csatlakozása (USB23 B asszem ígyen hívják) így csak a saját kábelével tudtam csatlakoztatni a SOtM-höz, nem a többiekhez használt Wireworld Starlight 8-al, szóval lehet, hogy a kábel nem passzol az igényeimhez?
    Értem már, miért kedvelik ezt az UFÓ-alakú kis ZEN-t, meggyőzően szól az már biztos...

"Itt van még ez a kis "izé", ez a Musical Fidelity V-90 DAC. Elég jelentéktelen megjelenésű, gagyi kis doboz... Na, azért ha itt van, akkor csak hallgassuk már meg."
    Ez csak egy csupasz DAC, kb, mint a Qutest, ellentétben az iFi ZEN-el és az RME-vel, amiken van fejhallgató kimenet is.

"Mivel is szólaltassam meg? Naim HeadLine vagy MomentAMP?"
    Kinézetben, "kategóriában" a Moment-hez passzolt.

És ekkor ért a meglepetés...

Olyan hang jött ki ebből a láncból, hogy alig hittem a fülemnek!!!

Egyik szám, stílus a másik után - rock, pop, ambient. world - felváltva a TEAC-al, és a kis Moment-V90 páros sorra nyer!!! Az agyam eldobom!!!!

Nagyon szeretem az Ananda fejesemet, de az a helyzet, hogy egy idő után megfájdul tőle a fülem, hangerőtől függetlenűl, de még nem akartam abbahagyni a hallgatózást, és cseréltem a Sennheiser HD650-re.
    Eddig nem igazán tartottam ezt a HD650-est versenytársnak az Ananda-val, de ezzel a lánccal elképesztő, hogy hogy szól.

Azt vettem észre, hogy már hajnali három van és én még mindig tolom a zenét. :DD :DD :DD

Itt sokan sokkal jobban értetek ezekhez a kütyükhöz és sokkal többet hallgattatok már, mint én. Lehet, hogy tudtok rá reális magyarázatot, hogy hogy a bánatba szólhat egy 235 eurós kis dacocska jobban, mint egy 1000 és egy 1600 eurós agyonhájpolt DAC.
    Simán lehet USER ERROR is, nem kétlem, de a tény az, hogy a sorok írása közben is a

SOtM sMS 200 & Musical Fidelity V-90 DAC & Kercso Audio MomentAmp & Sennheiser HD650 lóg a fejemen a legnagyobb megelégedésemre.
    :R :R :R :R :R :R :R

Ja, és úton van Bertalan MicroFluentDAC-ja is hozzám...

[ Szerkesztve ]

• nLali

senior tag

válasz Melorin #91484 üzenetére

Kérj el Bercitől meghallgatásra egy MicroFluentDAC-ot. [link]
    Ha nem tetszik, visszaküldöd és kész. Nincs kijelző és gombok, de zenél. Igen jó DAC !
    A napokban frissített rajta, már 2 USB bemenet van, ha más forrásból tápolnád.

[ Szerkesztve ]

• xyzzz

újonc

Schiit Modius + Magnius vs MicrofluentDAC + Amp erről az összehasonlításról van valakinek tapasztalata?

• HUNNIA1920

őstag

válasz bkercso #92000 üzenetére

MicroFluentDac/Amp?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

• kNG

senior tag

Sziasztok!

Megérkeztek a TMP Audio kábelek: réz ribbon RCA összekötő, és USB A-B.
    A cégtől 1 hetes ingyenes próbahallgatási lehetőséget kaptam, bár már most úgy gondolom hogy maradni fognak a kábelek. :)

Az alábbi szubjektív beszámoló a következő lánccal történt tehát:

Bkercso MicroFluentAmp (OPA2604)
    Bkercso MicroFluentDac (ezennel a FIX kimenetről: AD827)
    Köztük: TMP Audio Réz Ribbon RCA összekötő kábel
    Géphez kötve: TMP Audio USB A-B kábellel
    Fejhallgató: AKG K712 PRO
    Zene: TIDAL HifiPlus

A korábbi beszámolómból már ismerhetitek a véleményemet Bkercso stackjéről, nagyon szerettem, de hiányzott valami kis plusz...hát, ezt most megkaptam az új kábelekkel.

A korábban leírtakhoz képest a következőkben változott a hang: a részletek jobban az előtérbe kerültek, de megmaradt a Stack hosszútávú, kellemes hallgathatósága, zeneisége, analógos hangja. A basszusok ereje megmaradt, de finomodtak, mintha az új kábelekkel még jobban megfogná a drivereket a stack, feszesebbek, tisztábbak lettek a basszusok. A hangszerhangok számomra meglehetősen élethűek lettek, jobb felvételeken már a cintányér fémességét is kihallani. A tér a korábbiakhoz képest kicsit még jobban kinyílt, a térleképzés még pontosabb lett. A kábelekkel eltűnt az a kis fátyolosság, ami rajta volt a zenén, a magashangok kicsit jobban előtérbe kerültek az eddigiekhez képest, de abszolút nem bántóan! A stack ebben a felállásban már abszolút analógos hangú, fátyolosságnak, digitális hangnak jele nincs, fantasztikusan kiegyensúlyozott hangú! A középtartomány egyszerűen frenetikus, erről is eltűnt az a kis fátyolosság ami rajta volt! Összességében véve a Stack hangja nagyon sokat finomodott, újfent magasabb ligába került!

A későbbiekben még kipróbálom Controlled kimenetről is (OPA2604), de úgy már valószínűleg más fejhallgatóval jobban fog passzolni (pl. a Grado-val).

Ezúton is köszönöm Ear001 segítségét, tényleg fantasztikusan passzolnak a kábelek az MFStackhez, az pedig egészen elképesztő, milyen jól skálázódik Bkercso stackje! :)

Újfent csak ajánlani tudom a MicroFluentStack-et, ajánlott neki jó minőségű kábeleket adni, esetleg egy lineáris tápot (ez utóbbi még nekem is hiányzik), ha ereje teljében, a maximális tudását szeretnétek hallani!

(Zárójelben megjegyzem, hogy a kábelek az ATOM Stack hangját számomra nem változtatták meg pozitív irányba, bár ezt csak rövid ideig teszteltem.)

Mindenkinek további jó hallgatózást! :R

[ Szerkesztve ]

Source first...MicroFluentAMP+DAC, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser GSP 300... no EQ! :)

• kecstama

tag

Hali!
    Elgondolkoztam az S100D cseréjéről,
    (Ennek a szabályzott kimenetére varázsoltam Jack aljzatot, így ez az erősítő is, DT1990-et hajt)

Első körben a MicroFluentDAC-ra gondoltam, ehhez is tudnék átalakítót csinálni, így ide se kéne külön erősítő.
    A MicroFluentAMP lenne a második opció, de nem tudom mekkora változást hozna a mostani felálláshoz képest.

A másik két opció a Matrix HPA-2 és a JDS Element 2 lenne.
    A keret 50-80 körül, de minél olcsóbb annál jobb :)

Egyáltalán lenne értelme ilyen értékben "továbblépni", vagy inkább a lánc másik felét tuningoljam (Pl: Dekoni párnák, stb.)? :D

Köszi! :R

• abéla

senior tag

válasz szaki58 #95941 üzenetére

Huhh, köszi az alapos választ :R .
    Még annyit, hogy ez az iFi a Zen Dac Signature V1 vagy a V2 ?
    (V2 hátulján van balanced kimenet, meg iPower2 táppal szállítják)

Mondjuk a V2 MQA kompatibilis, ebből és korábbi érvelésed alapján gondolom, hogy a V2-ről van szó.
    ...akkor tényleg jó ár volt érte a 86e

Nálam meg, úgy néz ki, összeszaladnak a Dacok:
    lesz j.héten egy új, bkercso-féle MicroFluentDac, meg egy használt Aune X8 is és a meglévő Zen Dac Sign. V1 és ugye ez utóbbival történő, korábbi összevetés végett a Topping D70S (bár tény, nem A/B teszttel) is elhelyezhető a térképen.
    Az X8 egyébként csak kiváncsiságból lesz itt, hogy mi fán terem az a sabreség :DDD ; bár azt olvasom, hogy az FPGA végett nem echte sabre karakter, de azért támpontnak jó lesz.
    Az iFi és az Aune a másodhegedűs szerepéért mérkőzik, mert Berci dac-ját nem hiszem, hogy veszélyeztetnék a fő rendszerben.

Egy hétig járatás/ismerkedés, aztán elkapom őket egy-egy körre.
    Majd leírom a szaftos részleteket :DDD .

[ Szerkesztve ]

hootka!

• abéla

senior tag

No, közben én is tesztelgettem:
    Aune X8 (ES9038q2m/FPGA) iPower 9V
    vs. iFi Zen Dac Signature V1 (BB dsd1793, +sima Zen Dac-hoz képest minőségibb alktrszk, cookies&cream fw) iPowerX 5V

tesztkörnyezet:
    PC#1:(usb) iDefender+(iPower5V táp) / Human Audio Nexu 0.6m USB / iUSB2.0 micro(iPowerX9V) / PP TZ Yun Red Twin usb 1m /
    iFi ZenDac SignatureV1(iPowerX5V) & Aune X8(iPower9V) /
    Pro-Ject CC RCA 0.5m / Vincent SV227(Valvo Harleen 3x - Isotek Syncro) / (QED Signature Rev.2x3m)Usher SD-500 &
    (MTM)(QED Silver Anniv.XT2x3m)Dali Oberon1 /
    Philips CD600/ SB2000
    9m2, akusztikailag kezel(getett) szoba, nearfiled +(masszív)elcsatolás

Az Aune X8 már sima iPower táppal is jobb, mint a gyári MeanWell-lel (azzal mosottabb a hang, csökkent a felbontás/dinamika/mély - azonos hangerő mellett is, mert hogy a jobb táp azt is nyomta fel).
    Így összevetve a Zen Dac sign. V1-gyel, első nekifutásra az X8 tere/színpada/szeparációja (+némileg a jelenlétérzete), magasak felbontása, mélykontrollja jobb (legjobban nekem talán a B+C/C+D filterrel adta ki; a filterek tényleg hallhatóak(!)),
    ám sajnos nekem zeneiségben, (alsó)közép felbontásban/ részletességben (így az ének/hangszerek zömét érintő) természetességben rosszabb az X8, mint az iFi.
    Nehéz ügy, de nekem így, ebben a felállásabn az iFi talán jobban fekszik;
    vagy vlmi kábellel szűrögetek a mélytöbbleten vagy tekergetem a Vincent EQ-ját ;] , bár az csak egy bizonyos fokig ok(bass: - 10-15%), utána már hallhatóan ront az összképen.

Az Aune X8-nál sincs semmi csilingelés/sziszegés, tök jó a magas, nem éles, de részletes, felsőközépig teljesen ok, tere, jelenlétérzete is szépen átjön, szeparációja is jobb, de mégis az ifi-nek számomra valahogy természetesebb a hangképe/karaktere/hallgathatósága (csak az a benga, túltolt mélye ne lenne).
    Szóval bárcsak a kettőt előnyeit összegyúrhatnám!
    (erre nyugodtan jöhetnek konkrét alternatívák is :K )
    Még a Burson V6 Vivid opamp-ban bízok, bár sztem hangkaraktert nem változtat ilyen mértékben, amennyire szeretném, de persze azért kipróbálom. (majd röviden ;] leírom mi lett az eredmény)

Érdekes még, hogy a DAC előtt lévő iFi iUSB 9V-os tápolása mennyit változtatott a hangon. A sima iPower és iPowerX általi hangban kb annyi különbség volt mint a fent említett MeanWell/iPower esetén; csak épp mindkét DAC-nál. (ezért is lett az X8-ba csak a "sima" iPower bekötve és az iPowerX a iUSB-be, mert így jobb volt az eredmény, mint fordítva)

Na szóval, az Aune X8 összességében egyáltalán nem rossz dac, sőt összességében talán jobb is az iFi-nél(normálisabb táppal), csak olyannak kell, aki ezt szereti/keresi (részletes/levegősebb/fényesebb, ezért térben/színpadban is ált. erősebb, viszont talán kissé sterilebb/analizálóbb karakter),
    viszont ugye én meg a Topping D70S személyében pont ettől akartam szabadulni.
    Ami D70s egyébként részletesség/tér, esetleg dinamika tekintetében jobb, mint az X8, de meglepően kis mértékben, főleg az árkülönbségeiket is figyelembe véve.
    Így hát jó kis DAC ez, de nálam feltehetően az előbb említett karakter-favorizálás okán nem sokáig marad. :DDD

Felkészül: MicroFluentDac :))

[ Szerkesztve ]

hootka!

Új hozzászólás Aktív témák