Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    A majom beugrott. És nem nagyon tudom, hogy mit gondoljak. Ha egy hordozható média lejátszó szépen szól, nem azért kéne jól szóljon, mert jó a lejátszó része, jó benne a DAC, és jó az erősítője? A leggyengébb láncszem elve nem kéne itt is érvényesüljön? Az addig oké, hogy a DAC szolgáltatása, csak egy extra a lejátszónál, de hát pont ez a nyomorult DAC alakítja át a digitális formátumot, jöjjön az számítógépről, vagy a saját lejátszó részről. És mégis más az eredmény. Más zenéket választottam, mert a korábbi tesztek során enyhén szólva herótom lett tőlük, annyit lettek hallgatva. A jelenlegi felállás a Rotel RCD 971, az erősítő cd bemenetre kötve, az iBasso pedig lejátszóként a vonal kimenetről, a direkt bemenetre kötve. Maradtam a fejhallgatónál. Zene: Eric Clapton Unplugged című lemeze. Az iBasso sokat javult, önmagához képest. De nem volt elég egyértelmű számomra ennél a lemeznél, ezért egy újabb lemezzel próbálkoztam. Szintén Clapton-tól Reptile című lemez. Sokkal korszerűbb felvétel, és HDCD. Emiatt esetleg hátrányba kerülhetett az iBasso, de ezt ellensúlyozta némileg a direkt bemenet. Elindítottam egyszerre a Find myself című dalt. Van benne dobseprő, zongora, gitár, dob, ének, akusztikus gitár. Az iBasso hangja most sokkal jobb, mint korábban. Háttal ülve, össze-vissza kapcsolgatva a források között, volt hogy eleinte nem tudtam a kettőt megkülönböztetni. Jobban kellett figyeljek, és egy-egy forrást hosszabban kellett hallgassak, de ezt úgy csináltam, hogy ne tudjam, melyiket hallom. Aztán már meg tudtam különböztetni a két hangkaraktert. Először azt figyeltem, melyik összhatása a jobb, hallgathatóbb. Végül megnéztem, hogy mit hallgatok. A Rotel még mindig jobb, de sokat közeledett egymáshoz a két hang. Az igazi különbséget abban éreztem, hogy a Rotel részletezőbb, jobban meg hasonlít a hangszerek hangja a valóságosra. És a tere. A magasak, mélyek mindkettőnél jók. De valami nem stimmelt. Túl közeli a minőség, ennél nagyobb különbség kell legyen. Nem akarom, hogy megint becsapjam magam. Ezért zene csere jön. Egy tesztlemez, Closer to the music 3. Akusztikus, nagyon jó Stockfish felvétel. Ha itt nem hallok különbséget, akkor sehol sem fogok. Most nem játszok ide-oda kapcsolgatással, tudom mi szól, és mindkét forrásról türelmesen végig hallgatom ugyanazt a számot. Sharpening a knife, ha ismeritek ezt a késélezős számot. Elég sok auduofil válogatásba berakták. Szóval. Az iBasso nem rossz. Hallgatható, és lehetne a hangjával így már együtt élni. Már közel sem olyan rossz, mint volt önálló DAC-ként. Nem mondom, hogy hurrá, ez kell. A Rotel jobb, inkább azt hallgatom, amíg nem lesz egy jobb DAC-om. De ha lusta leszek a CD-közt turkálni, vagy éppen nincs kiírva a zene CD-re, akkor ez egy számomra elfogadható kompromisszum. Utcára meg egyenesen tökéletes. Ha a zebrán átkelve egy gitárhang felbontására koncentrálok, és műélvezek, akkor záros határidőn belül fel fogom dobni a bakit. Azt azért hozzá kell tenni, hogy ezt a saját erősítőmmel, fejésemmel, kábeleimmel, CD játszómmal tapasztaltam. Még azt is el tudom képzelni, hogy egy másik rendszerben ennek az ellenkezőjét tapasztalja majd valaki.

Új hozzászólás Aktív témák