-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ixion77
addikt
Ismét csak fizika. Melyiket érzed melegebbnek? 1. 40 fok, álló levegőnél, vagy 43-45 fok széllel (pláne erős széllel - hiszen a ventik ilyen körülményeket hoznak létre). Természetesen az elsőt.
Ezen kívül az alaplap felé is csak egy kisebb része megy a VGA meleg levegőjének, a nagyobb része nem arra hagyja el a VGA-t (közvetlenül kívülre fújja egy részét, vagy a VGA felső része felé).Ismét csak fizika. Nem az érzéseid számítanak, hanem a fizika tövényei.
Ahhoz hogy az általad leírt összehasonlítás racionális legyen, két feltétel szükséges:
1, Az SSD-k tudjanak izzadni, vagy
2, Az SSD-k alaphőmérséklete legyen magasabb, mint a GPU-é.Az én ismereteim szerint:
1, A GPU-knak nincsenek izzadságmirigyei, így nem tudnak nedvességet termelni amely a nagyobb légáram hatására gyorsabban párologna és a halmazállapot változás által hűtené.
2, Az SSD-k alig dolgoznak játék közben, a GPU-k viszont annál inkább, ergo az utobbi hőmérséklete lényegesen magasabb. Ha pedig a saját hőmérsékletnél melegebb levegőt fújsz rá valamire, az attól nem hűlni fog, hanem melegedni. Minnél erősebben fújod, annál inkább melegszik.közvetlenül kívülre fújja egy részét, vagy a VGA felső része felé
A consumer GPU-k jellemzően nem úgy vannak felépítve hogy a portok felé fújják a levegőt (mint a szerverekbe szántak), hanem a kártya felső részén keresztül a bordán (a CPU felé), az alsó részen pedig mivel útban van a NYÁK, ezért az alaplap felé és az ellenkező irányba. -
Joci10
őstag
Nem számít hogy a meleg levegő felfelé szállna ha békén hagynák.
Ha ott van felette a vga, amelynek a bordái az alaplappal merőlegesen vannak, és azt ventillátorok fújják intenzíven, akkor a levegő arra fog menni, amerre a venti és a bordák terelik. Telibe merőlegesen rá az alaplapra (valamint az azzal ellentétes irányba). Ha az SSD ott van, akkor arra.Ismét csak fizika. Melyiket érzed melegebbnek? 1. 40 fok, álló levegőnél, vagy 43-45 fok széllel (pláne erős széllel - hiszen a ventik ilyen körülményeket hoznak létre). Természetesen az elsőt.
Ezen kívül az alaplap felé is csak egy kisebb része megy a VGA meleg levegőjének, a nagyobb része nem arra hagyja el a VGA-t (közvetlenül kívülre fújja egy részét, vagy a VGA felső része felé). -
Ixion77
addikt
Izé. Fizika. Merre is terjed a forró levegő? Na pl. ezért (is) rakhatják általában a VGA alá az M.2-es SSD helyét.
#36: az elhasználódás SSD esetén sokkal inkább az írási ciklusok miatt emelkedik (van egy fix érték, hogy mennyi írást bír el egy cella, az alapján számol a SMART - legalábbis ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz
).Nem számít hogy a meleg levegő felfelé szállna ha békén hagynák.
Ha ott van felette a vga, amelynek a bordái az alaplappal merőlegesen vannak, és azt ventillátorok fújják intenzíven, akkor a levegő arra fog menni, amerre a venti és a bordák terelik. Telibe merőlegesen rá az alaplapra (valamint az azzal ellentétes irányba). Ha az SSD ott van, akkor arra. -
Synthwave
HÁZIGAZDA
A 0%-os kondíció akár valami rossz adat kiolvasás miatt is lehetett, ha amúgy minden rendben volt a hdd-vel, de általában ha nem 100%-os, akkor már érdemes figyelni, hogy gyarapodnak e a hibák. SSD esetében meg sokszor a gyártó sem tudja mi alapján adja meg a kondíció csökkenést. Nekem az egyik 1TB-os ssd-m esetében 150TBW volt megadva, jelenleg 1130,86TB írásnál tart és ehhez 1%-os kondíciót ír, tartalék terület még nem lett felhasználva.
6 év gyak. 24/7 után a napokban lett 0 százalékos a rendszer SSD-m, és eddig ritkán ment 70 °C alá (melegedős fajta, elzárt helyen van az alaplap túlsó felén, így bordát sem lehet rá rakni, de különben sem lenne túl sok légáramlat arrafelé). Eddig még lélegzik.
-
Dragon3000
nagyúr
Az SSD-ket ilyen módon nem tudod összehasonlítani, hogy az egyik ennyit bírt, a másik meg már ahhoz képest hol jár... Minden függ az SSD-n lévő vezérlő típusától is, meg az SSD-n használt memóriák típusától is (SLC, DLC, TLC, QLC). Ráadásul egy gyártó még a saját ugyanolyan nevű termékskáláján belül sem mindig ad ugyanolyan írási élettartam garit a kisebb meg a nagyobb (<=1TB kontra >=2TB) termékeire se.
Azon kívül a SMART adat csak jelzés. Nekem vinyóval volt már olyan, hogy SMART szerint 0%-os volt, aztán gond nélkül tette a dolgát - de olyan is volt, hogy 60-70%-os korában meghalt. Vagyis csak tájékoztatásként kell megélni, nem valóságként. Mint a 10+ napra előre adott időjárás előrejelzést, amire az időjósok is azt mondják, hogy vagy bejön, vagy nem.
A 0%-os kondíció akár valami rossz adat kiolvasás miatt is lehetett, ha amúgy minden rendben volt a hdd-vel, de általában ha nem 100%-os, akkor már érdemes figyelni, hogy gyarapodnak e a hibák. SSD esetében meg sokszor a gyártó sem tudja mi alapján adja meg a kondíció csökkenést. Nekem az egyik 1TB-os ssd-m esetében 150TBW volt megadva, jelenleg 1130,86TB írásnál tart és ehhez 1%-os kondíciót ír, tartalék terület még nem lett felhasználva.
-
Vigneau
félisten
Az SSD-ket ilyen módon nem tudod összehasonlítani, hogy az egyik ennyit bírt, a másik meg már ahhoz képest hol jár... Minden függ az SSD-n lévő vezérlő típusától is, meg az SSD-n használt memóriák típusától is (SLC, DLC, TLC, QLC). Ráadásul egy gyártó még a saját ugyanolyan nevű termékskáláján belül sem mindig ad ugyanolyan írási élettartam garit a kisebb meg a nagyobb (<=1TB kontra >=2TB) termékeire se.
Azon kívül a SMART adat csak jelzés. Nekem vinyóval volt már olyan, hogy SMART szerint 0%-os volt, aztán gond nélkül tette a dolgát - de olyan is volt, hogy 60-70%-os korában meghalt. Vagyis csak tájékoztatásként kell megélni, nem valóságként. Mint a 10+ napra előre adott időjárás előrejelzést, amire az időjósok is azt mondják, hogy vagy bejön, vagy nem.
Igen, egyre jobban úgy látom, lassan minden érték (pl. TBW) csak amolyan támpont vagy rosszabb esetben szimplán marketing fogás...
-
Joci10
őstag
Az eggyel ezt megelőző házam pl. fejjel lefelé kialakítású volt. Jó móka volt, annyi szent.
Arra gondoltam, igen. Csak az a fura, hogy a feleakkora kapacitású Kioxia XG8 2TB ugyanilyen igénybevétel mellett még mindig 100%-os. A S.M.A.R.T. a hőmérsékleti problémákra utalt, mikor ránéztem anno. De mindegy is, működik, használom, ez a dolga.

Az SSD-ket ilyen módon nem tudod összehasonlítani, hogy az egyik ennyit bírt, a másik meg már ahhoz képest hol jár... Minden függ az SSD-n lévő vezérlő típusától is, meg az SSD-n használt memóriák típusától is (SLC, DLC, TLC, QLC). Ráadásul egy gyártó még a saját ugyanolyan nevű termékskáláján belül sem mindig ad ugyanolyan írási élettartam garit a kisebb meg a nagyobb (<=1TB kontra >=2TB) termékeire se.
Azon kívül a SMART adat csak jelzés. Nekem vinyóval volt már olyan, hogy SMART szerint 0%-os volt, aztán gond nélkül tette a dolgát - de olyan is volt, hogy 60-70%-os korában meghalt. Vagyis csak tájékoztatásként kell megélni, nem valóságként. Mint a 10+ napra előre adott időjárás előrejelzést, amire az időjósok is azt mondják, hogy vagy bejön, vagy nem.
-
Vigneau
félisten
Izé. Fizika. Merre is terjed a forró levegő? Na pl. ezért (is) rakhatják általában a VGA alá az M.2-es SSD helyét.
#36: az elhasználódás SSD esetén sokkal inkább az írási ciklusok miatt emelkedik (van egy fix érték, hogy mennyi írást bír el egy cella, az alapján számol a SMART - legalábbis ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz
).Az eggyel ezt megelőző házam pl. fejjel lefelé kialakítású volt. Jó móka volt, annyi szent.
Arra gondoltam, igen. Csak az a fura, hogy a feleakkora kapacitású Kioxia XG8 2TB ugyanilyen igénybevétel mellett még mindig 100%-os. A S.M.A.R.T. a hőmérsékleti problémákra utalt, mikor ránéztem anno. De mindegy is, működik, használom, ez a dolga.

-
Joci10
őstag
Izé. Fizika. Merre is terjed a forró levegő? Na pl. ezért (is) rakhatják általában a VGA alá az M.2-es SSD helyét.
#36: az elhasználódás SSD esetén sokkal inkább az írási ciklusok miatt emelkedik (van egy fix érték, hogy mennyi írást bír el egy cella, az alapján számol a SMART - legalábbis ha arra gondolsz, amire gondolok, hogy gondolsz
). -
Vigneau
félisten
Ezek szerint nem csak én szeretem az ilyen elrendezésű lapokat. Jelenleg ASRock B650M-HDV/M.2 tulaj, tervezetten leendő Gigabyte B850M Force V2 / Rev. 1.2 tulaj.
Nálam S.M.A.R.T. szerint 1% elhasználódás érte a VGA alatt a WD SN820-am 10TB írás alatt, pedig kapott némi bordát is...
-
Shin Chen
aktív tag
Végre a PCIE felett van az M2 port. Mi értelme van a forró VGA ALÁ tenni egy Nvme SSD-t??
Asrock B550M Pro4 büszke tulaja
-
Zotya84
őstag
Hát, a Double Data Rate még jó, hogy meg van. Hisz az a fajtája. (DDR)
Viszont, ha megnézed pl a 9800X3D terméklapját, akkor látod, hogy 4 modul esetén a hivatalosan támogatott tempó a DDR5-3600 – mindegy, hogy 1R, 2R. Nyilván, mivel elég jól kezeli a nagyobb sebességet, így esélyes, hogy menni fog többet, de az kérdés, hogy mennyit.Csoki: hát, nem tudom, hogy te milyen csokikat láttál, de az rég rossz, ha neked ekkora egy tábla csoki. Ez még szeletnek is majdnem kevés...
-
muxi-muxi
senior tag
Amúgy is 2 modul használata az ajánlott, eleve később a plusz 2 modul, már lehet teljesen más chipekkel lesz szerelve és nem fogod stabilizálni az ajánlott 6000MHz-es órajelen, de akár alap órajelen is gondba ütközhetsz, sokkal kevesebb gonddal jár eladni a régit és venni egy nagyobb kitet.
Elovastam bővítésnél h ugyanolyan memóval, négy bankban is megvan a double data rate. (Mondjuk lehet, h ez ritka fícsör)
Csoki: há' mé' nem úgy néz ki mint egy tábla
csoki? -
Franklin
addikt
...aztán ott van még az a tény, hogy a kiadott újgenerációs chipkészleteket az ember fia képtelen normális árú memóriákkal megetetni, mert jelen esetben 64 giga DDR5 ára egy pöpec VGA-val vethető össze (hello, 9070XT, üdv 5070 Ti). Márpedig ha elfogadjuk azt az alapvetést h egy kortárs gémer konfigban jó, ha 32 Gb-nyi csoki van, akkor úgy sem vagyunk messze az igazságtól h a jövőbeni igényeket inkább a duplája elégítené ki.
Sokat olvasok AsRock/9800X3D fiaskókról, és tényleg arányaiban több proci száll el bennük, mint egyéb gyártók lapjaiban. Nálam a márka az elmúlt öt évben sokat emelkedett, elsősorban azért mert összevetve a hasonszőrű lapokkal valahogy az Asrock lapjai ugyanazért az árért egy pici pluszt adnak, vagy nem hagynak le olyan, ma már alapvető csatikat, mint az USB-C. Kocaépítőként jónéhány B550/450-es lapot építettem be az elmúlt években a tulajaik legnagyobb megelégedésére (tapasztalatom kizárólag a PRO/MPRO lapjaikkal van, amik nagyjából az Asus "Prime" szériájára lőnek, csak picit pl. nagyobb VRM bordákkal). UEFi-támogatásuk példaértékű, a friss AGESA verziójúakat hamar kiadják,ég a fosszilília B550-es lapomhoz is volt tavaly októberi UEFI.
Szeretnék B650/850-es lapot, és egy minimum 7800X3D kombót építeni, a távoli jövőben, ki tudja, talán addigra a procielhalálozások okát is megfejtik. Szóval jónak tűnnek ezek a lapok (és persze a többi gyártóé is a fennen említett csipekkel), csak marhára eszetlenek a memóriaárak.
"gémer konfigban jó, ha 32 Gb-nyi csoki van"
Mióta szinonímája a "csoki" memóriának? Életemben nem hallottam még ezt

-
Dragon3000
nagyúr
Hát jelenleg úgy vélem, hogy a kispénzű júzer belerak valami minimál mennyiséget és vár. Ha van két üres bank, akkor a régit sem kell eladni, de azt egy pöttyet nehéz scenáriónak tartom, h a példaként felhozott 2X8 kitet el tudja kis bukival adni abban az esetben, ha már megfizethető mondjuk a 2X24 és az újat rakja a kettő bankba. Mondom ez csak egy példa, főleg magamtól kiindulva. Az első kettő bankot megtöltöttem 2X16-tal, majd mikor esett a memók ára, kaptak még ugyanannyit/ugyanolyat kb. 2/3 áron.
Mondjuk a széles portfoliójukból kiindulva szerintem lőhető közelségben van egy hasonló, csupán négybankos változat, azt szubjektíve szívesebben laknám be.
Megnéztem, ebben a családban nincs, mea culpa.Amúgy is 2 modul használata az ajánlott, eleve később a plusz 2 modul, már lehet teljesen más chipekkel lesz szerelve és nem fogod stabilizálni az ajánlott 6000MHz-es órajelen, de akár alap órajelen is gondba ütközhetsz, sokkal kevesebb gonddal jár eladni a régit és venni egy nagyobb kitet.
-
Vigneau
félisten
Nem tom, ki hogy van vele, de ha a VRM bordák emberesek, akkor a további alumíniumhasználat felesleges. (hangsúlyozom, alapórajelek mellett - CPU/MEM).
Igen, ezt én sem értem, csak a légáramlást blokkolják. De ez az összes gyártóra igaz.#26 Vigneau
Csak azt akartam mondani, hogy ez a konkrét lap hurka.
ASRock-nak bőven van jó B850M kínálata:
B850M Steel Legend WiFi
B850M Pro Plus WiFi
B850M Pro RS WiFi
B850M Pro-A WiFi - utóbbi elvileg a kezdetektől kapható, belépő lap, és rögtön 8+2+1 phase power VRM, azaz simán jobb, mint a bejelentett B850M Rock.Igen, tudom, mire utaltál.
Viszont a B650M-HDV/M.2 utódainál is szépen visszább csippentett a VRM-ből az ASRock. Nem örültem neki...
-
AxBattler
félisten
Viszont (feltételezhetően) stabilan fogja vinni a 9800X3D-t, ha abból indulok ki, hogy a B550-es lapom hasonló kiszereléssel (8 phase powah-t emleget, pedig hat csoki van procifoglalatnál, 1+1 felettük), 5800X3D-t visz. Mondjuk az azért tény, az ebbéli tápellátást valóban nem top processzorok etetésére szánták. Cserébe nem is lesz vészes ára (120-130 ojrót tippelek) és talán pont azok a fícsörök kerülnek rá, ami evolúciót jelent (wifi, 2,5G LAN). Az viszont paraszt, h lemarad a hátlapi USB-C. Nem tom, ki hogy van vele, de ha a VRM bordák emberesek, akkor a további alumíniumhasználat felesleges. (hangsúlyozom, alapórajelek mellett - CPU/MEM). Aki meg minden extra MHz-t ki akar sajtolni a procijából, komolyabb lapok felé evez.
Ami a legkomolyabb HIÁNY ezen a lapon, az a +2 darab memóriaslot. Nem teszi jövőállóvá a lapot, pedig a 64 megás UEFI-vel annak akarják eladni. Félő, hogyha ezt leendő tulaja early adopterként akarja használni, akkor vagy belerak 2X8 csokit (mert ezt engedhette meg magának - ebben az esetben 2026-ot évet nézve "meg is érkezett"). Próbálkozhat még 2X12-vel, vagy 2X16-tal azokkal is tele a bank és biztosan szűkösnek fognak bizonyulni, és sajnos jelenleg az van, hogy már 2X12-es kit ára is duplaanyi kb., mint a linkelt lapé.
Nem írnám le, de maximum az én bőrömön tapasztalva tolnék bele X3D-ket...Nem tom, ki hogy van vele, de ha a VRM bordák emberesek, akkor a további alumíniumhasználat felesleges. (hangsúlyozom, alapórajelek mellett - CPU/MEM).
Igen, ezt én sem értem, csak a légáramlást blokkolják. De ez az összes gyártóra igaz.#26 Vigneau
Csak azt akartam mondani, hogy ez a konkrét lap hurka.
ASRock-nak bőven van jó B850M kínálata:
B850M Steel Legend WiFi
B850M Pro Plus WiFi
B850M Pro RS WiFi
B850M Pro-A WiFi - utóbbi elvileg a kezdetektől kapható, belépő lap, és rögtön 8+2+1 phase power VRM, azaz simán jobb, mint a bejelentett B850M Rock. -
kromatika
veterán
-
muxi-muxi
senior tag
Ez csak egy 2000-es évek közepéről beragadt sztereotípia. Mióta nem az ASUS minőségellenőrzésén elhasalt komponensekből építkeznek (elég régóta), teljesen jók. Nálam pl. első körös pickek, ha új alaplap kell, és nincs pénz Supermicróra. Ami általában nincs.
---------------------------------------------------------------------------------------
(#24) muxi-muxi: "Nem teszi jövőállóvá a lapot"
128 GB RAM mikor nem lesz elég hétköznapi usernek?
Hát jelenleg úgy vélem, hogy a kispénzű júzer belerak valami minimál mennyiséget és vár. Ha van két üres bank, akkor a régit sem kell eladni, de azt egy pöttyet nehéz scenáriónak tartom, h a példaként felhozott 2X8 kitet el tudja kis bukival adni abban az esetben, ha már megfizethető mondjuk a 2X24 és az újat rakja a kettő bankba. Mondom ez csak egy példa, főleg magamtól kiindulva. Az első kettő bankot megtöltöttem 2X16-tal, majd mikor esett a memók ára, kaptak még ugyanannyit/ugyanolyat kb. 2/3 áron.
Mondjuk a széles portfoliójukból kiindulva szerintem lőhető közelségben van egy hasonló, csupán négybankos változat, azt szubjektíve szívesebben laknám be.
Megnéztem, ebben a családban nincs, mea culpa. -
Vigneau
félisten
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Ez csak egy 2000-es évek közepéről beragadt sztereotípia. Mióta nem az ASUS minőségellenőrzésén elhasalt komponensekből építkeznek (elég régóta), teljesen jók. Nálam pl. első körös pickek, ha új alaplap kell, és nincs pénz Supermicróra. Ami általában nincs.
---------------------------------------------------------------------------------------
(#24) muxi-muxi: "Nem teszi jövőállóvá a lapot"
128 GB RAM mikor nem lesz elég hétköznapi usernek?
-
muxi-muxi
senior tag
B850M lap VRM-je: 6+1+1 Power Phase
Nem ez a termékvonal fogja megrengetni a piacot...Viszont (feltételezhetően) stabilan fogja vinni a 9800X3D-t, ha abból indulok ki, hogy a B550-es lapom hasonló kiszereléssel (8 phase powah-t emleget, pedig hat csoki van procifoglalatnál, 1+1 felettük), 5800X3D-t visz. Mondjuk az azért tény, az ebbéli tápellátást valóban nem top processzorok etetésére szánták. Cserébe nem is lesz vészes ára (120-130 ojrót tippelek) és talán pont azok a fícsörök kerülnek rá, ami evolúciót jelent (wifi, 2,5G LAN). Az viszont paraszt, h lemarad a hátlapi USB-C. Nem tom, ki hogy van vele, de ha a VRM bordák emberesek, akkor a további alumíniumhasználat felesleges. (hangsúlyozom, alapórajelek mellett - CPU/MEM). Aki meg minden extra MHz-t ki akar sajtolni a procijából, komolyabb lapok felé evez.
Ami a legkomolyabb HIÁNY ezen a lapon, az a +2 darab memóriaslot. Nem teszi jövőállóvá a lapot, pedig a 64 megás UEFI-vel annak akarják eladni. Félő, hogyha ezt leendő tulaja early adopterként akarja használni, akkor vagy belerak 2X8 csokit (mert ezt engedhette meg magának - ebben az esetben 2026-ot évet nézve "meg is érkezett"). Próbálkozhat még 2X12-vel, vagy 2X16-tal azokkal is tele a bank és biztosan szűkösnek fognak bizonyulni, és sajnos jelenleg az van, hogy már 2X12-es kit ára is duplaanyi kb., mint a linkelt lapé.
Nem írnám le, de maximum az én bőrömön tapasztalva tolnék bele X3D-ket... -
AxBattler
félisten
B850M lap VRM-je: 6+1+1 Power Phase
Nem ez a termékvonal fogja megrengetni a piacot... -
muxi-muxi
senior tag
Valami gond van a CPU-val is, nem véletlen, hogy csak a 9000-es szériánál jön elő, a 7000-eseknél nem, pedig ugyanazokban a lapokban mennek. Valamire érzékenyebbek ezek a procik, és az asrock pont ezt engedi rá, a többiek meg nem, vagy csak nem mérhetően ritkán előforduló esetben. A nagyobb baj, hogy még mindig nem tudják, hogy pontosan mi történik. Valszeg ki sem fog már derülni. Szóval 9000-es szériás Ryzen procihoz ne vegyen senki asrock lapot.
p
...aztán ott van még az a tény, hogy a kiadott újgenerációs chipkészleteket az ember fia képtelen normális árú memóriákkal megetetni, mert jelen esetben 64 giga DDR5 ára egy pöpec VGA-val vethető össze (hello, 9070XT, üdv 5070 Ti). Márpedig ha elfogadjuk azt az alapvetést h egy kortárs gémer konfigban jó, ha 32 Gb-nyi csoki van, akkor úgy sem vagyunk messze az igazságtól h a jövőbeni igényeket inkább a duplája elégítené ki.
Sokat olvasok AsRock/9800X3D fiaskókról, és tényleg arányaiban több proci száll el bennük, mint egyéb gyártók lapjaiban. Nálam a márka az elmúlt öt évben sokat emelkedett, elsősorban azért mert összevetve a hasonszőrű lapokkal valahogy az Asrock lapjai ugyanazért az árért egy pici pluszt adnak, vagy nem hagynak le olyan, ma már alapvető csatikat, mint az USB-C. Kocaépítőként jónéhány B550/450-es lapot építettem be az elmúlt években a tulajaik legnagyobb megelégedésére (tapasztalatom kizárólag a PRO/MPRO lapjaikkal van, amik nagyjából az Asus "Prime" szériájára lőnek, csak picit pl. nagyobb VRM bordákkal). UEFi-támogatásuk példaértékű, a friss AGESA verziójúakat hamar kiadják,ég a fosszilília B550-es lapomhoz is volt tavaly októberi UEFI.
Szeretnék B650/850-es lapot, és egy minimum 7800X3D kombót építeni, a távoli jövőben, ki tudja, talán addigra a procielhalálozások okát is megfejtik. Szóval jónak tűnnek ezek a lapok (és persze a többi gyártóé is a fennen említett csipekkel), csak marhára eszetlenek a memóriaárak.
-
Zotya84
őstag
Kellemetlen. Én azért tök nyugodt vagyok a mostani 'szatyrok' deszkában a 9800X3D-mmel. Pedig először kicsit én is ráfeszültem az első hírek hallatán. És még csak nem is a legfrissebb BIOS-t használom rajta, csak azt, amire írták, hogy meg van oldva a gond. És (bár lekopogom) semmi gondom nincs vele. Remélhetőleg nem is lesz még sok-sok évig.
-
Ixion77
addikt
Számolj úgy, hogy van rá 0.1% esélyed hogy leég benne a CPU-d. Egyik oldalról ez nagyon-nagyon kis esély. Másik oldalról plusz 10-20 eFt-be kerül hogy csak 0.0001% legyen az esélye hogy leég a 100-200eFt-os CPU-d. Ez alapján akkor most "szabad-e venni"

Feltehetőleg az AMD procik automatikus tuningjához van köze a leégéseknek, ezért adott már ki az ASRock már vagy kétszer is ezt a problémát célzó BIOS frissítést. A kételyek alapja az, hogy a frissített alaplapokban is égtek le procik. Volt akinek leégett egy proci, kapott garanciában másikat, berakta a frissített BIOS-ú alaplapba, és az új is leégett...
-
Dragon3000
nagyúr
Volt ASRock videókártyám batári nagy hűtővel, mégis brutál meleg volt terhelés alatt.
2x volt Z-s ASRock deszkám, mindkettővel gondom volt, így elengedtem a márkát.
Havernak most ment tönkre egy fél éves ASRock Gold tápja.Nyilván minden márkánál előfordulhatnak hibás termékek, de akinél már többször volt baja egy adott márkával, az valahogy nem bízik már benne.
Volt több alaplapom is tőlük, egyikkel sem volt semmi gond, sőt egy régi 1156os alaplapom visszakerült hozzám cpu-val és rammal együtt, mai napig működik.
Vga, az első pár termékeik esetében azt olvastam, hogy hangos, meleg... eleve kerülni kell egy új szereplő termékét egy új piacon, a mostani megoldásaikról már jó véleménnyel vannak.
Táp, egy külön történet, az asrock csak matricáz, így az a lényeg, hogy kitől veszi, utána járós, ha szar a bele, akkor lényegtelen, hogy milyen matrica van rajta. -
Dragon3000
nagyúr
Valami gond van a CPU-val is, nem véletlen, hogy csak a 9000-es szériánál jön elő, a 7000-eseknél nem, pedig ugyanazokban a lapokban mennek. Valamire érzékenyebbek ezek a procik, és az asrock pont ezt engedi rá, a többiek meg nem, vagy csak nem mérhetően ritkán előforduló esetben. A nagyobb baj, hogy még mindig nem tudják, hogy pontosan mi történik. Valszeg ki sem fog már derülni. Szóval 9000-es szériás Ryzen procihoz ne vegyen senki asrock lapot.
p
A 9000x3d esetében van oc lehetőség, ami a 7000x3d esetében nem volt, így simán lehet valamelyik érték nem tetszik ezeknek a cpu-knak, amik a 7000 mellett maximalizálva voltak.
-
villamos
őstag
Jó lenne végre tisztázni, hogy akkor szabad e most venni Asrock lapot, vagy sem, hogy mi az aktuális helyzet. Jó lenne egy összefoglaló cikk ezzel kapcsolatban, vagy valami ilyesmi...
-
RobbyJr
addikt
Nem azt mondtam, hogy hulladék az ASRock, csak azért vannak tőle minőségibb márkák/darabok. Én szívtam velük az utóbbi években, így köszönöm nem kérek belőlük többet.
Az, hogy más márkáknál is égnek ezek a processzorok, az azt mutatja, hogy a CPU-val is gond van, nem csak az alaplapokkal. -
Paxker315
veterán
téves. Ahogy a X870 és B850 lapjaik közt is van számos kiváló modell. Az, hogy a BIOS-t elbaltázták, már más kérdés. De remek deszkáik voltak akár LGA1151V2 vagy AM4, első genes AM5 megoldásokra is. Nagyon régóta nem lehet általánosítani, hogy underdog gyártó lennének.
-
RobbyJr
addikt
-
RobbyJr
addikt
Szerintem semmivel sem képvisel rosszabb minőséget, mint a többi, de itt valami nagyon félre ment, amikor utoljára linkelték a listát, akkor az asrock kb 200 esetnél tartott, míg az összes többi márka együtt 30 körül.
Volt ASRock videókártyám batári nagy hűtővel, mégis brutál meleg volt terhelés alatt.
2x volt Z-s ASRock deszkám, mindkettővel gondom volt, így elengedtem a márkát.
Havernak most ment tönkre egy fél éves ASRock Gold tápja.Nyilván minden márkánál előfordulhatnak hibás termékek, de akinél már többször volt baja egy adott márkával, az valahogy nem bízik már benne.
-
Shkiz0
nagyúr
Valami gond van a CPU-val is, nem véletlen, hogy csak a 9000-es szériánál jön elő, a 7000-eseknél nem, pedig ugyanazokban a lapokban mennek. Valamire érzékenyebbek ezek a procik, és az asrock pont ezt engedi rá, a többiek meg nem, vagy csak nem mérhetően ritkán előforduló esetben. A nagyobb baj, hogy még mindig nem tudják, hogy pontosan mi történik. Valszeg ki sem fog már derülni. Szóval 9000-es szériás Ryzen procihoz ne vegyen senki asrock lapot.
p
Nem csak a 9000-es széria döglik. Döglött meg már sima 3d cache nélküli proci is nem is egy. Redditen van lista.
-
tomic
addikt
-
Fred23
nagyúr
Valami izgalmasabbat vártam volna, például az ASUS SABERTOOTH vonal másolását.
Ettől függetlenül -az összes hibájuk ellenére- a kedvenc alaplapjaim többsége tőlük jön. Nagyon ritkán veszek nem ASRock lapot.
-
parandroid
félisten
Valami gond van a CPU-val is, nem véletlen, hogy csak a 9000-es szériánál jön elő, a 7000-eseknél nem, pedig ugyanazokban a lapokban mennek. Valamire érzékenyebbek ezek a procik, és az asrock pont ezt engedi rá, a többiek meg nem, vagy csak nem mérhetően ritkán előforduló esetben. A nagyobb baj, hogy még mindig nem tudják, hogy pontosan mi történik. Valszeg ki sem fog már derülni. Szóval 9000-es szériás Ryzen procihoz ne vegyen senki asrock lapot.
p
-
Dragon3000
nagyúr
Szerintem semmivel sem képvisel rosszabb minőséget, mint a többi, de itt valami nagyon félre ment, amikor utoljára linkelték a listát, akkor az asrock kb 200 esetnél tartott, míg az összes többi márka együtt 30 körül.
-
RobbyJr
addikt
ASRock sose viselte azt a minőséget mint a többi gyártó, így érthető, hogy magasabb a hiba arány. Lehet csak egy jól megírt BIOS kellene részükről.
-
Shkiz0
nagyúr
-
RobbyJr
addikt
Igen, ahogy kb minden gyártónál, csak az arányok is számítanak.
Asrock az utolsó eladott darabszámokat tekintve (Asus, MSI, Giga, Asrock kvartettből) viszont messze-messze nekik van a legtöbb elhalálozott CPU.
A többi gyártónál a szokásos hibahatáron belül vannak az esetszámok százalékos rátát tekintve, az Asrocknál meg ez jelentősen több, még a holdról is látszik.Nem lehet, hogy maga a CPU-val van valami gond? Fura ez sok leégés számomra.
-
Shkiz0
nagyúr
Igen, ahogy kb minden gyártónál, csak az arányok is számítanak.
Asrock az utolsó eladott darabszámokat tekintve (Asus, MSI, Giga, Asrock kvartettből) viszont messze-messze nekik van a legtöbb elhalálozott CPU.
A többi gyártónál a szokásos hibahatáron belül vannak az esetszámok százalékos rátát tekintve, az Asrocknál meg ez jelentősen több, még a holdról is látszik. -
RobbyJr
addikt
-
Ixion77
addikt
Sokat segíene az eladásokon, ha sikerülne végre megnyugtatóan tisztázniuk a kigyuladó AMD CPU-k ügyét.
Plusz eldönthetnék hogy fekete vagy fehér alaplapot adnak ki, mert ez így nem lett túl esztétikus.
-
Taranti
senior tag
Na vi van, kölcsönvették az MSI marketing csapatát?
(MSI "MEG" = MSI "MSI Enthusiast Gaming"
MSI "MAG" = MSI "MSI Arsenal Gaming"
MSI "MPG" = MSI "MSI Performance Gaming")
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Gamer PC! i7-9700 / RTX 4070 12GB / Z390 / 16GB DDR4 / 500GB SSD / 850w!
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Új HP 15 Victus FHD IPS 144Hz Intel Core5 210H 4.8Ghz 16GB 512GB Nvidia RTX 5050 8GB Win11 Garancia
- AKCIÓ! Intel Core i7 6700 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 16 Pro 128GB Desert Titanium Megkímélt állapot 88% akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
).



