Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
lev258
veterán
-
Janos46
tag
-
lev258
veterán
-
Vladi
nagyúr
-
lev258
veterán
-
Janos46
tag
-
lev258
veterán
-
Janos46
tag
Sziasztok.
Most tanulgatom a 0.19-es verziót, Van már pár eredményem, de a legutóbbi fájlokból szeretnék eltörülni párat, de nem tudom hogyan kell. Segítene valaki? -
lev258
veterán
-
weiss
addikt
-
lev258
veterán
-
weiss
addikt
-
lev258
veterán
Az biztos, hogy nem kellene két objektumnak lennie. Most gyorsan megnéztem.
-
lev258
veterán
Most hirtelen nem tudom, ez szokványos-e, de ha a Body-ban láthatóvá teszem a Revolution-t, akkor a Fillet-tel megegyező testet kapok. Nem tudom, STL-be exportálásnál ez okozhat-e gondot.
FreeCAD-ban az teljesen rendben van, hogy egy forgatással kapott testnek van eleje és vége (amik egy vonalban találkoznak).
A Sketch-edben mintha hiba lenne, pl. látok egy teljesen különálló pontot. -
weiss
addikt
Igen, ha ezt leveszem kicsire eltűnik a bemélyedés, de nekem koncepcionálisan van bajom, tehát, hogy maga a modell sem jó.
Melyik kettőre gondolsz? YT tutorial alapján csináltam, persze ez nem zárja ki, hogy valamit elcsesztem menet közben

-
lev258
veterán
Sziasztok, hátha olvassa valaki a topikot. Rajzoltam FreeCAD-ban egy hangfallábat, megrajzoltam az alakzatot, majd revolutionnal körbetekertem, kinézetre jó is. Mikor kiexportáltam STL-be, láttam, hogy a tetején van egy gödör, és feltűnt, hogy nem csak az STL ilyen, hanem maga a modell is. Tehát ott, ahol a 360 fokos forgatás körbeér, mintha az anyag nem válna eggyé. Mit lehet ezzel tenni?
Modell:
STL:
Lehet a mesh-sé alakítás (STL) finomsága a gond.
Nézd meg ezt: [link]
Amit viszont nem értek, hogy a fájlodban két objektum is van, amik átfednek egymással. -
weiss
addikt
Sziasztok, hátha olvassa valaki a topikot. Rajzoltam FreeCAD-ban egy hangfallábat, megrajzoltam az alakzatot, majd revolutionnal körbetekertem, kinézetre jó is. Mikor kiexportáltam STL-be, láttam, hogy a tetején van egy gödör, és feltűnt, hogy nem csak az STL ilyen, hanem maga a modell is. Tehát ott, ahol a 360 fokos forgatás körbeér, mintha az anyag nem válna eggyé. Mit lehet ezzel tenni?
Modell:
STL:
A modellt felraktam ide, ha esetleg valaki megnézné: [link]
-
weiss
addikt
Sziasztok, hátha olvassa valaki a topikot. Rajzoltam FreeCAD-ban egy hangfallábat, megrajzoltam az alakzatot, majd revolutionnal körbetekertem, kinézetre jó is. Mikor kiexportáltam STL-be, láttam, hogy a tetején van egy gödör, és feltűnt, hogy nem csak az STL ilyen, hanem maga a modell is. Tehát ott, ahol a 360 fokos forgatás körbeér, mintha az anyag nem válna eggyé. Mit lehet ezzel tenni?
Modell:
STL:
-
DrojDtroll
veterán
-
Vladi
nagyúr
-
BigManus
addikt
-
Vladi
nagyúr
-
BigManus
addikt
Sziasztok!
Van még valaki?
-
repvez
addikt
Törölni passz, esetleg keresd ki bal oldalt és onnan. De van olyan ami hozzá kötődik? Mert akkor az vagy törlődik vagy elárvul.
Másik: addom managerben nézz körül, van pl: bolts meg fasteners. De van gears is pölö. fogaskereket asszem 3 féle képen is lehet rajzolni.

Én meg mondjuk zártszelvényt keresnék.

letöltöttem az addon managgerrel a part libraryt-de sehol nem jelenik meg a programon belül, nem tudom, hol kellene kiválasztanom, hogy milyen alkatrészek kellenek belöle amit beemeljek a rajzba.
Másik addonok, mint az assembly2 azok megjelentek a listában.
-
Vladi
nagyúr
Azt tudja valaki, hogy a segéd sikot hogy lehet eltüntetni ?
azt amikor egy testen kijelölök egy felületet ,hogy arra rajzoljak egy sketch vázlatot.
18,4-es verzio
és még mindig aktuális , hogy tud valaki letölthető adatbázist hozzá szabványos alkatrészekkel, csavarok csapágyak stb, hogy ezeket ne kelljen megrajzolni, csak beilleszteni az adott rajzba, természetesen a paraméterek változtatásával .Törölni passz, esetleg keresd ki bal oldalt és onnan. De van olyan ami hozzá kötődik? Mert akkor az vagy törlődik vagy elárvul.
Másik: addom managerben nézz körül, van pl: bolts meg fasteners. De van gears is pölö. fogaskereket asszem 3 féle képen is lehet rajzolni.

Én meg mondjuk zártszelvényt keresnék.

-
repvez
addikt
Azt tudja valaki, hogy a segéd sikot hogy lehet eltüntetni ?
azt amikor egy testen kijelölök egy felületet ,hogy arra rajzoljak egy sketch vázlatot.
18,4-es verzio
és még mindig aktuális , hogy tud valaki letölthető adatbázist hozzá szabványos alkatrészekkel, csavarok csapágyak stb, hogy ezeket ne kelljen megrajzolni, csak beilleszteni az adott rajzba, természetesen a paraméterek változtatásával . -
Berci1975
csendes tag
abban tud valaki segiteni,hogy hengeres forgástestre vagy felületre szerkesztési vázlatot rajzolni? Ha kijelölöm a palástot akkor kiirja nincs megfelelö sik felület kijelölve.de ha egyszer nem sik felületbe akarok furatot vagy mélyedést csinálni.
A másik gondom,ha letörést lekerekitést vagy furatot csinálok és utolag valamit változtatok az elözö scetcheken akkor ami utánna csináltam az eltünik és csak törlés és ujra rajzolás segit,pedig a parametrikus szerkwsztésnek pont ez lenne a lényegehttp://forum.freecadweb.org/viewforum.php?f=33
-
Vladi
nagyúr
360 tényleg bombajó.
Tanulóknak, meg hobbistáknak ingyenes. Majd nézz rá a kereskedelmi árára. Hanyattvágod magad. 
Mondjuk az a cég, aki készíti 20 éve profi cad program fejlesztésből él. Ha ebből a szempontból nézed a freecadet, akkor már igen jó.
-
DrojDtroll
veterán
-
Vladi
nagyúr
Nem nagyon használok, így van. Próbáltam winen, de workbanchet se sikerült telepíteni.
Bezzeg linuxon letöltöttem kész.
Azért nagyon sok mindent tud, cam része is van mostmár.

-
DrojDtroll
veterán
-
Vladi
nagyúr
Én is így voltam vele egy ideig, de most egyre inkább megszeretem.

Kár hogy ilyen kihalt a topik.
Viszotn a program durván tele van zsúfolva fullos cuccokkal. Még 1-2 év, és kiforrja magát. 
-
DrojDtroll
veterán
Elég volt.
Megutáltam. Csak az időmet rabolta.
-
repvez
addikt
freecad 0,16-os verzionál ha telepitettem az assembly 2es modult, akkor hogyan lehet a legegyszerübben összeszorni az alkatrészeket, hogy müködjön is a dolog?
Mert most STEP filokban megvannak az alkatrészek és be is importálódik szépen, de a kényszerek kiválasztásánál nem mindig azt csinálja amit kéne vagy nem lehet.Vagy tud valaki olyan ingyenes CAD progit amivel SREP fájlokban összeszerelést gyosan meg lehet csinálni, hogy meg lehesseny nézni, hogy legyártható e a dolog vagy, hogy hol kéne még változtatni.
Egyszerü kényszerekre kéne csak, csavarok beillesztése, forgások és mozgások szabadságfokának korlátozása -
ALFA
senior tag
Ajánlom a Qcad 1.3-at, szép magyar doksival, jól használható, ráadásul telepíteni se kell.
Sajnos a 2-es változat már másfelé ment, így magyarítás sincs hozzá, de akinek megy az angol, és van ideje rájönni, mi merre miért, annak jól jöhet. -
tvamos
nagyúr
Segitsen mar valaki, hogyan tudok elkezdeni osszeallitasi rajzot csinalni! Az oke, hogy elkeszitem a kulonbozo alkatreszeket, de hogyan tudok ebbol felepiteni valamit, hogy osszerakva hogyan fog kinezni?
-
garambe
tag
DE hogy h ozzak létre vázlatot ?Mert ahhoz azt irja,m hogy elöbb válasszam ki a megfelelő sikot.Ami most egy henger és igy nem fogaja el.
Ha meg külön álló testként hozom létre a kivágandó alakzatot akkor a furat modositó nem jó , hozzá.
A boolean kivágás vagy a logikai müveletes részben nem tünteti el a kivágandó testet.pár metodust kipóbáltam, de a megfelelő eredményre még nem jöttem rá..
Párszor ujra kellett csinálni az alapformát is a már emlitett modositás utánni furat és letörések eltünése miatt.Hozz létre egy új síkot ami érintője a henger palástjának. Arra tudsz már csinálni furatot.
-
repvez
addikt
amelyik oldalról akarod a mélyedést vagy a furatot oda kell egy vázlatot létrehozni, mert a görbe felületre nem lehet
DE hogy h ozzak létre vázlatot ?Mert ahhoz azt irja,m hogy elöbb válasszam ki a megfelelő sikot.Ami most egy henger és igy nem fogaja el.
Ha meg külön álló testként hozom létre a kivágandó alakzatot akkor a furat modositó nem jó , hozzá.
A boolean kivágás vagy a logikai müveletes részben nem tünteti el a kivágandó testet.pár metodust kipóbáltam, de a megfelelő eredményre még nem jöttem rá..
Párszor ujra kellett csinálni az alapformát is a már emlitett modositás utánni furat és letörések eltünése miatt. -
DrojDtroll
veterán
abban tud valaki segiteni,hogy hengeres forgástestre vagy felületre szerkesztési vázlatot rajzolni? Ha kijelölöm a palástot akkor kiirja nincs megfelelö sik felület kijelölve.de ha egyszer nem sik felületbe akarok furatot vagy mélyedést csinálni.
A másik gondom,ha letörést lekerekitést vagy furatot csinálok és utolag valamit változtatok az elözö scetcheken akkor ami utánna csináltam az eltünik és csak törlés és ujra rajzolás segit,pedig a parametrikus szerkwsztésnek pont ez lenne a lényegeamelyik oldalról akarod a mélyedést vagy a furatot oda kell egy vázlatot létrehozni, mert a görbe felületre nem lehet
-
repvez
addikt
azt hittem, hogy nagyobb élet lesz itt a topicban.Esetleg más forumot ismer valaki ahol erről a progiról lehet infókat cserélni?
Mert elég egyszerűen használható ,de még vannak benne hiányosságok és nem lehet tudni, hogy ez bug vagy gyárilag nincs benne.
Egyébként ha valaki még idetévedne, ahhoz tud támpontot adni, hogy az assembly2 es modullal ha beállítok egy kényszert , hogy egy tengelyen csúszkálhat egy kúpos test, akkor azt hogy tudom, megadni neki, hogy ha egy másik testig elér akkor azon megakadjon?
Mert, ha ahhoz a testhez is beállítok egy kényszert akkor odatapad hozzá és nem mozog utána.
Az már egy másik, hogy, hogy csak sik felületeket és éleket tudok megadni vagy hengerpalást, de egy kup ferde palástját és egy henger belső élének a találkozását nem. -
repvez
addikt
abban tud valaki segiteni,hogy hengeres forgástestre vagy felületre szerkesztési vázlatot rajzolni? Ha kijelölöm a palástot akkor kiirja nincs megfelelö sik felület kijelölve.de ha egyszer nem sik felületbe akarok furatot vagy mélyedést csinálni.
A másik gondom,ha letörést lekerekitést vagy furatot csinálok és utolag valamit változtatok az elözö scetcheken akkor ami utánna csináltam az eltünik és csak törlés és ujra rajzolás segit,pedig a parametrikus szerkwsztésnek pont ez lenne a lényege -
repvez
addikt
valami még nem teljesen jó ezzel az assembly mutatvánnyal, mert megjelentek az ikonok a menübe viszont nem akar működni, úgy mint itt :
[link]Itt ha az egérrel a tárgyakon mozgatja akkor beszíneződik kijelőlhetőként, nálam meg semmi reakció.
Pedig nagyon jó lenen ha le tudnám próbálni, hogy mi hogyan működik mielött megcsinálnám. -
repvez
addikt
Valóban, bár eddig nem működött amit leírtak telepítésre, most benne vannak ezek a modulok is.
Már csak a használatukat kéne megtanulni, mert nem teljesen értem teljesen a szisztémát, hogy mikor mit enged a progi.
De az alap rajznál sem .
A 2d scetch az megy a probléma ott jön amikor a scetchből készített 3d objektumra akarok módosításokat véghez vinni.
furatot , módosítani a formán, amit 3dben adja ki magát a scetcnél nem -
lev258
veterán
-
repvez
addikt
-
lev258
veterán
-
repvez
addikt
-
DrojDtroll
veterán
Látom nem sok az érdeklődő pedig jó lenne pár hasznos tippet megosztani egymással.
Én kezdeném azzal, hogy arra még nem jöttem rá, hogy miért nem találom vagy tudom aktiválni a különbözö modulokat.
Pár YT videoban látom ,hogy van assembly, meg méretezés, de nálam ezek hiányoznak.Pedig fontos lenne mindegyik számomra egyrészt azért, hogy lássam, hogy összeszerelve, hol hibázik a terv vagy pedig a 3 nézeti rajzokat be tudjam méretezni és igy legyártani.
jó lenne ha ezek müködnének. a 16 os verziót használom,de abban nem találtam .
megnézem este mit találok
belinkelnéd a videót amiről beszéltél
-
repvez
addikt
Látom nem sok az érdeklődő pedig jó lenne pár hasznos tippet megosztani egymással.
Én kezdeném azzal, hogy arra még nem jöttem rá, hogy miért nem találom vagy tudom aktiválni a különbözö modulokat.
Pár YT videoban látom ,hogy van assembly, meg méretezés, de nálam ezek hiányoznak.Pedig fontos lenne mindegyik számomra egyrészt azért, hogy lássam, hogy összeszerelve, hol hibázik a terv vagy pedig a 3 nézeti rajzokat be tudjam méretezni és igy legyártani.
jó lenne ha ezek müködnének. a 16 os verziót használom,de abban nem találtam .
-
DrojDtroll
veterán
Sziasztok!
Valaki használta már a fogaskerekek elkészítésére szolgáló makrót?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 40% KEDVEZMÉNY ÚJ VÁSÁRLÓKNAK!
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Windows 11/10 Pro/Home & Office 2024/2021/2019/365 licencek, ESD/COA kulcsok számlával
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- Honor X7b / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 14 M3 Pro (2023) 18GB/500GB SSD karcmentes 100% akku 23 ciklus
- HIBÁTLAN Apple Watch Series SE 2 Cellular Midnight-2 ÉV GARANCIA - MS5284, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest




Tanulóknak, meg hobbistáknak ingyenes. Majd nézz rá a kereskedelmi árára. Hanyattvágod magad. 


