Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #31733248

    törölt tag

    válasz legiaap #35340 üzenetére

    Szerintem ez egy egészen tisztességesen teljesítő kamera (ha Nokia lenne, a tesztelő már elolvadt volna a csodálattól ;] ), ami - legalábbis az itt látott képek alapján - meggyőzőbb teljesítményt mutat az elődjeinél. Van viszont néhány olyan tulajdonsága, amiért nálam sajnos továbbra is hátrébb sorolódik a ranglistán. Néhány területen érzékeny vagyok, ilyen például a bőrtónusok természetes, meleg árnyalatú visszaadására. Olyan kamerát egyszerűen nem vennék, ami erre nem képes (mint mondjuk a Nokia 1020-é, ami zöld arcot csinál az embereknek). Nézzétek meg ezen a képen a modell arcát és hasonlítsátok össze a referenciaként szereplő fényképezőgépével. Azonnal látható, miről beszélek. :K Szomorúnak igazán azt tartom, hogy ez egy olyan probléma, amit egy egyszerű szoftverfrissítés során orvosolni lehetne, de a gyártó láthatóan tesz rá. :( Az új modellnél ugyanúgy túlhangsúlyos a kék színcsatorna, mint az elődjénél és gyenge a vörös. Megjegyzem, az átlag vásárlónak is jobban bejönnek a meleg színekkel operáló kamerák, így még érthetetlenebb, miért nem korrigálják ezt a könnyen orvosolható hibát.

    Ami - hangsúlyozom: a tesztben szereplő képek alapján - sokat javult, az a zajkezelés és az objektív is tisztességesebb munkát végzett, mint amit az elődöknél láthattunk (igaz, ott is voltak erre példák, de a teljesítmény sajnos erősen hullámzó volt). Remélem, ilyenek maradnak az új modellek.

    Az oldal tesztjeit egyébként tisztességesnek tartom, de a fényképezéshez láthatóan nem értenek, összevetésre viszont legalább a stúdiójelenetek alkalmasak. Szép példa a hozzá nem értésre, hogy az ISO értékeket szemléltetendő nem egy több képből álló sorozatot lő (rossz fényviszonyok között készült fotók nincsenek), hanem egyetlen képet, ahol IO 12800-ra nyomja fel a szenzor érzékenységét. Nincs azzal baj, ha valakinek ennyi fogalma van a fényképezésről (lehet, hogy főzni jobban tud ;] ), csak akkor ne írjon szakmainak álcázott tesztet...

    Érdemes ezt is megnézni, a DxOMark tesztelte a Z3-at, ami jelenleg holtversenyben áll a dobogó legfelső fokán a Samsung S5-tel és az elődjével: http://www.dxomark.com/Mobiles/Sony-Xperia-Z3-New-Sony-flagship-Smartphone-tested

    Fontos megjegyezni, hogy egy kamera messze nem csak az állóképek minőségétől lesz jó, nagyon sokat számítanak az egyéb szolgáltatásai is. Én például a MILC megvásárlása előtt alaposan mérlegre tettem a különböző szempontokat, így, a saját preferenciáim és a várható fejlődés reményében (elsősorban az objektív kínálat terén meglévő lyukak befoltozása) tekintetében döntöttem a Sony mellett, pedig az MFT (mikro 4/3) gépek mellett is súlyos érvek voltak (a Canont a MILC kategóriában lemosták).

Új hozzászólás Aktív témák