Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BloodPandus

    csendes tag

    válasz zolikaDB #269 üzenetére

    Erre nem igazán lehet mit mondani.

    Nálam is elő szokott fordulni, hogy 2 napig matatok egy készüléket, hogy meg tudjak csinálni 9! darabot, amit normál esetben egy 5D-s gépen lezavarnak fél óra alatt.

    De mivel a Hurco nem 5D-s, így a hiányzó dimenziókat általában felfogatással kell pótolni...

    Volt már olyan, hogy 2db M8 miatt basztam el egy fél napot, mert a darab nagy volt, nem lehetett "alátéglázni" így felfogólapot kellett csinálnom hozzá. (anyagkeresés, kitalálni, hogy lenne a legjobb, megmókolni, és csak utána jön a darab...)

    Ilyenkor szokott menni a rohangálásom az esztergához is, ahol gyorsan letekerem a hiányzó alkatrészt a felfogáshoz.
    De az sem olyan egyszerű, mert a gépnek nincs gazdája, mindenki üti vágja, és a CNCesztergáktól levetett balos kések vannak hozzá...

    Szóval, dolgozz barom, mikor nincs mivel, és minden szart neked kell hozzá legyártani.
    Így tud néha a sima 40-50€-s darab kerülni akár 200-ba is... :O

    Kb fél éve csináltam olyan melót, hogy a megrendelő kizártnak tartotta, hogy ezt egy sima 2 és fél D-és gépen csináltam. Pedig más nincs... :)
    A baromja meg minek rendeli meg, ha tudja, hogy milyen gépeink vannak?
    Bár, nekem gyanús a főnök is, mert néha olyanokat is bevállal, aminél csak a rajzhoz kell 2 kávé, meg pár cigi, hogy egyáltalán hol is kéne nekifogni... :DDD

    Sajnos, kép nem készült róla, örültem, hogy elvitték, mikor készen lett.
    Igazi szobrászmeló volt, drága matéria, tele H-s tűrésekkel minden irányból, és még véletlenül sem volt szabályos alakja...
    Ja igen, 1 darab, és hibázni nem lehetett.
    Tehát ötször mértem, egyszer vágtam... :)) :)) :))

Új hozzászólás Aktív témák