Hirdetés

Aktív témák

  • karib

    addikt

    Lenne egy kis problémám, ha valakinek van ötlete, szóljon már valamit. Kicsit lírai lesz a dolog, de azért belevágok:

    Nemrég elbattyogtam a MediaMarktba, hogy magamhoz vegyek valami kormányfélét, mert mióta korábbi holmim (Interact V4) kopással megadta magát és cseredarab híjján refundálták a vételárat, nem volt semmi kéznél és kezdtek elvonási tüneteim lenni. Szóval mondtam magamban, 20k egy Hamáért nem rossz, hátha tud is valamit, hamá ennyire nyomják a promo újságban...

    Szóval, ha az ember már elmegy, akkor körül is néz, és így bukkantam néhány darab Thrustmaster Force Feedback Racing Wheelre, ami rögtön elterelte figyelmemet az eredeti célpontról, lévén ez is még ippeg a fájdalomküszöbön belül volt a maga 29990-es árával, amúgy pedig nagyon pengének nézett ki.

    Nosza, haza is hoztam, minden összedug, USB és táp be, oszt hajrá. Interacthoz képest néhány dolog nem volt a legfrankóbb, de legalább piszok masszív szerekezet a TM.

    Legalábbis annak tűnt. Másnap bekapcs nem megy. Nézegetés, majd számlástul vissza MM-be. Ott készséges szervíz, mint mindig, fél óra próba, fejvakarás. A táp halott, komplett csere.

    Hazahozom. Mindent bedug, hajrá. Fél óra múlva égett szag terjeng a kormány körül. Mindent széthúz, fejvakarás. Ismét összedug, nézeget. Kis füstcsík száll fel az egységből, fejesugrás a konnektorhoz, bedobozol, számlával szervízt felkeres.

    Fejvakarás, csere uccsó raktári darabra. Hazajövet meg sem szólal, táp DOA (dead on arrival, ha vki nem venné).

    Mivel a Westendben ennyi volt a készlet, zseton vissza, át Budaörsre, legnagyobb kínálat, stb. Van is egy pár db, nem is olyan bontott-ütött-kopott, mint korábban. Nagy reményekkel haza.

    Fél órán belül ismét leég. Semmi nagy szám, csak beáll féloldalasra a kormány. Egyik irányból visszaforog, másikból nem. Kijelző LED egyik irányba forgatva kigyullad, másikba nem. A többi is ezt produkálta, legfeljebb egy halott táppal megfejelve.

    Szóval nem tudom mi lehet a gond, volt már pár FF-es kormányom saját és tesztpéldány is, és egyik sem égett szét. MM nem tud semmit mondani, TM tech support meg nem képes épkézláb válaszokat adni a kérdéseimre. Gép időközben változott is, tehát onnan nem lehet gebax (hacsak nem a Windows vágja haza, az nem változott), tápja pedig APC zavarszűrőbe ugrik bele. USB-vel és COM csatival egyaránt leég (eccerre természetesen csak egy volt bedugva...).

    Valakinek tapasztalata, ötlete? Mi a franc lehet?Még max eccer fogom kicserélni, utána másfélé kutakodom...

    Department of Redundancy Department

  • guest

    veterán

    Ez igy elege X aktas esetnek tunik.
    Valahogy nehez elkepzelni,hogy egy 30 ezres kormany mindegyik peldanya gyari hibas lenne.
    Ugyanakkor kozben mar masik gepen is probalkoztal.
    Gondolnek arra,nem e a halozati feszultseggel van,gond,de gondolom szamtalan mas elektromos eszkoz mukodik ugyanaban a szobaban hibatlanul.
    Azt tanacsolnam,hogy a kovetkezo csere utan inkabb ugorj at egy ismerosodhoz,probald ki ott a kormanyt,egy par oran at,csak hogy garantaltan minden korulmeny mas legyen.
    Es ha ott menne,akkor probald ki a sajat gepeden.


    prohardver vendég

  • karib

    addikt

    Slussz poén: itt van egy Boeder FF kormány ippeg, és teljesen hibátlanul müx. Pedig eleget nyúztam ma.

    Biztos bennem van a hiba, illetve a kormányban is, hogy túlságosan "finom" szerkezet lehet.

    Department of Redundancy Department

  • pogacsa

    csendes tag

    válasz karib #1 üzenetére

    szia Karib,

    velemenyem a MM-rol: vettem en itt mar minden, jot, rosszat, meg megocsakbbat is. ami nagyon meglepett, hogy szo nelkul kedvesen cserelnek mindent, aztan egyszer latom mi tortenik azzal amit visszaviszek, ha fogjak es siman kirakjak a polcra ujbol. MM suxx. egy mentseg legyen ez a muencheni uzlet, lehet hogy pesten jobban, bar erosen ketlem. itt legalabb nem szaroznak fel ora probalgatassal, ok is tudjak hogy szar...

    Pogi

  • karib

    addikt

    MM télleg nem olyan nagy szám, de azért eddig mindenemet kicserélték vagy visszafizették. Igaz, nem is volt még olyan, ami tartósan nálam maradt volna :) Egyébként mást még nem nagyon vettem náluk, és nem is szándékozom, ezért utasítom el mindig határozottan a "levásárlást" az ilyen akciók során... eccerűen nincs mit vegyek náluk :)

    Mellesleg van egy tippem, hogy mi lehet a halála a TM cuccoknak: észrevettem, hogy nem nagyon szeretik az hirtelen ellenkormányzást, azaz visszaforgatást. Baromi nehéz is, nagyon ellenáll, avagy lassaú a reakcióideje. Viszont szerintem ez egy annyira alapvető dolog egy kormánynál (mármint a hirtelen ellenkormányzással történő korrigálás), hogy ennek nem szabad tönkre vágnia. Lehet, hogy itt erőltetődik meg túlságosan és hal be. Nem tudom, Interactnak, Logitechnek és a Boedernek sincs ilyen problémája.

    Szóval TM megy vissza, zsetont másba invesztálom, mindezek mellett pedig jól megismerkedtem a MM vevőszolgálataival meg autózgattam egy pár jót.

    Mellesleg TM cuccok mostanában elég gagyeszok szerintem. Kinézet, feature lista nagyon penge, de a többi... Mennek le a lejtőn, igaz a Logi kormány is elég gagyesz, ha a márka többi termékéhez viszonyítunk... Nemtom mi lesz ennek a vége.

    Department of Redundancy Department

  • Dozer

    tag

    válasz pogacsa #4 üzenetére

    "aztan egyszer latom mi tortenik azzal amit visszaviszek, ha fogjak es siman kirakjak a polcra ujbol"
    Én egyik nyáron dolgoztam kb 2 hónapot a MM-ban, ebből kb. 2hétig a vevőszolgálaton voltam (tovább nem is bírtam volna:) ) de én semmi ilyet nem tapasztaltam. Amit visszahoztak a népek, az ment rendesen a szervízbe.

Aktív témák