Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zombye

    csendes tag

    Legyetek üdvözölve!!!

    Én kb most fél éve Foldingolok, volt még egy korábbi foldingos korszakom, ami 2005 novemberében zártam, addig nem is voltam benne semmien csapatban.

    ekkor 40 WU-t dolgoztam fel.

    Mostan a 43299es számú Folding@Hungary csapatban vagyok, (mint itt gondolom sokan mások is) jelenleg 24 WU van a listán, de én már a 27-diket számolgatom, a szerver még nyílván nem dolgozta fel az összes elküldött WUt.

    Mint nyilván tudomást szereztetek róla, van GPU kliens, ami eddig csak a Radeon x19xxx szériát támogatta, most azomban a továbbfejlesztésnek köszönhetően, már az x16xx, x18xx és x19xx-as ATI chipes kártyákon is fut ez a GPU kliens.

    Az előnyöket gondolom nem kell ecsetelnem, jelen esetben a GPU sheduler egységei vannak munkára fogva, ami egy x1900XTX esetén asszem 48 db, egy x1950PRO esetén 36, egy x1650xt esetén ha minden igaz 24 darab. így egy x1900as kártya elméletileg akár 20x-30x is gyorsabban számolhatja ki ugyanazt a feladatot, mint egy 2.4-es P4.

    Kérdésem:

    Ki ruházott már be egy ilyen kártyába, természetesen a FAH alatti teljesítménye érdekelne, ill. megéri e egy x1950prot venni kb 50 ezer bruttóért, vagy elég lenne e egy x1650 prót venni kb 42 bruttóért (36 vs 24 sheduler egység).

    Szóval gyakorlati tapasztalatokra lenne szükségem, mertha tényleg sokkal gyorsabb, akkor én beruházok egy ilyen VGA-ra, de feleslegesen nem dobnék ki 50 ezret az ablakon, lévén jövőre azért költöcködnék.

    Előre is köszönök minden építő és nem annyira építőjellegű hozzászólást.

Új hozzászólás Aktív témák