Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Ciel00

    újonc

    Sziasztok,

    Új gépet rakok össze AMD részekből,és nehezemre esik a választás.Mivel a PCIe 3.0-át csak az FM2+ alaplapok támogatják míg az AM3+ csak a 2.0-t bírja,így kérdés,hogy melyik készletet válasszam ha egy bővíthető,2-5 év múlva is használható PC-t szeretnék.

    Függetlenül attól,hogy APU vagy CPU kerül a gépbe,mindenképpen megy bele videókártya is és ahogy elnézem szinte az összes PCIe 3.0 támogatással készül.Így tehát fennáll a kérdés,hogy az APU gyengébb processzorteljesítménye vagy a PCIe 2.0 kisebb sebessége lesz-e a komolyabb korlátozó tényező.

    Nem igazán követem a híreket,de ha nem tévedek,akkor mondjuk 3 év múlva amennyiben fejleszteni szeretnék,talán könnyebb lesz egy nagyobb teljesítményű APU-t venni,mint egy új alaplapot és hozzá mindent.
    Persze nem zárnám ki,hogy inkább átállok Intel-re,egyelőre nem néztem meg,hogy van-e PCIe 3.0 alaplapuk CPU-val.Tulajdonképpen egész sokfelől azt hallom,hogy az APU a jövő és csodajó ha az ember nem AAA játékokat akar maximális grafikán HD-ben streamelni 4 monitorra.

    Szóval érdekelnének a meglátások a PCIe 3.0-2.0 különbség - FM2+ AM3+ teljesítményeinek különbségéről.
    (Nem igazán találtam jó összehasonlítást vagy benchmarkot ezekről)

Aktív témák