Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #10566 üzenetére

    Na most utánanéztem, és ezt a cikket találtam:
    http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTQzNTI

    Nagyon röviden a lényeg, hogy elvesztette az állását, és ebből kívánt megélni... :U

    "I talk to Patrick Verner once in a while and for years Parted Magic has been something he did in his spare time. A little over a year ago, he lost his job and stated on the Parted Magic site that he would like to dedicate his full time to Parted Magic as a "job" if users could donate collectively at least $1,200 a month to the project for him to put food on the table and pay bills. A "salary" if you will.

    Fast forward to July 2013, his wife has now lost her job. Donations to the project and goal of a monthly $1,200 were occasionally not being met. It was discouraging Patrick to the point that he wanted to stop the project because he couldn't get enough donations to live on for himself and his wife. Tens of thousands of people were downloading Parted Magic for free and, while not required, he *kindly* asked for even a dollar or anything people could spare to help him out. People were downloading it and not helping him out so he decided to make it a paywall so that he could encourage some revenue to come his way to now support his out-of-work wife and himself. It's perfectly fair of him to ask this considering his situation and his complete devotion to the parted magic project from a self-employment perspective. $4.99 is *not* going to break anyone's bank. He was going to ask for more but I actually told him $5 seemed like a fair donation/price. It seems he took my advice to heart.
    [...]"

    Aztán utána lényegében azt fejti ki, hogy valami gond van azokkal, akik kicsit furcsának találják, hogy pénzt kér ezért.
    Hát nem tudom, számomra meg az a furcsa, hogy egy ilyen szoftver-összeállításból kíván valaki megélni (mert nem talált jobb melót), ami számomra őszintén szólva összességében nem tűnik akkora durranásnak - ha particionálásra kell valami, akkor letöltöm a GParted Live CD-t, ha mentésre kell valami, akkor a CloneZillából ugyanezt, és így tovább... csak így nyilvánvalóan kényelmesebb volt, hogy minden egy helyen volt (van, mivel a régebbi verziókat elérjük). Az a sugallat jön le a cikkből, hogy mi márpedig lássuk be, hogy mennyire durva munka van egy ilyenben. Elhiszem, hogy sok idő megy el vele, hogy out-of-the-box minden gondmentesen futkorásszon, minden nagyjából naprakész legyen, de azért nem kell széjjelprogramozgatni az agyát, ami viszont sok másik open source projektre jellemző.
    Járultam már hozzá PayPalos donate-tel open source projektekhez, miután kipróbáltam, és elégedett voltam vele (pl. a TestDisk adatmentésre életmentő tud lenni), de ez ilyenformán nekem kicsit visszatetsző, miután ő is ingyenes progikat válogat össze, de mi értsük meg, hogy neki ki kell fizetnie a számláit.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák