Hirdetés
- Vezetékes FEJhallgatók
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Computex 2026: régi-új Radeont és FSR híreket hozott az AMD
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Bluetooth hangszórók
- Milyen videókártyát?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reggie0
titán
Amugy ez igy van. Az is mekkora josag, ha sajat autod van. Kivetel amikor az valamiert nem indul be es bankodhatsz, hogy miert nem flottaztal inkabb

De elobb utobb ez azert varhato volt. A meretgazdasagossag tullepett az intelen, nem veletlen mar bergyartas beinditasan keresztul mindenfele alternativ terv is volt, mert egyszeruen egyre kevesbe volt gazdasagos csak sajat maganak gyartani.
-
Darmol
senior tag
Úgy gondolom a hír leginkább abból az aspektusból érdemes tárgyalni, hogy nem is olyan rég egyesek még ódákat zengtek arról, hogy mekkora jóság az Intelnek, hogy nem kell bérgyártóknál sorban állnia a gyártókapacitásért.
-
Reggie0
titán
Na kivele.
Megis mivel? Te allitottal olyat ami nincs, neked kene igazolni az allitasod.
Az igazsagugyi szakerto szerint egy elpukkant kondenzator es a szabalytalanul tarolt aceton okozta a tuzet, nem a ventillator fujta be.
-
tha_answer
őstag
-
Reggie0
titán
De az nem konteo h a tisztaszobaba a ventillatorok veletlenul pont befujtak a tuzet es nem kifele.
Nem, az szimplan teves info

-
tha_answer
őstag
-
Reggie0
titán
Amire gondolsz az nem a Videoton gyár volt hanem a Mikroeletronikai Vállalat leégése 1986-ban.
Annak azért kellett leégnie, mert a COCOM listát kijátszva sikerült olyan chip gyártósort összehozni amivel 2" wafferen már tudtak Intel 8088 processzort gyártani. Persze a proci se licenszelt volt, hanem reverse engineeringgel visszafejtett másolat, ami HIKI-nél követtek el.Az volt a terv, hogy a drezdai gyár mellett Budapesten is lehessen vezérlő chipet gyártani a ruszik RSZD–10 Pioneer (SS-20) IRBM rakétájához.
De az USA máshogy gondolta, a gyár és az R&D részleg meg porig égett egy hivatalosan balesetnek beállított szabotázs akció keretében. A kár milliárdos nagyságrendű volt, és ez vezetett oda, hogy azóta sincs Magyarországon jelentős félvezető gyártás.
Ja, vagy az oroszok, vagy izrael vagy biztositasi csalas. Szamos konteo van ra.
-
yanna
addikt
Pl. a "magyar" kormány?!
Persze, de normális esetre gondoltam.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
-
Victorio
aktív tag
Amire gondolsz az nem a Videoton gyár volt hanem a Mikroeletronikai Vállalat leégése 1986-ban.
Annak azért kellett leégnie, mert a COCOM listát kijátszva sikerült olyan chip gyártósort összehozni amivel 2" wafferen már tudtak Intel 8088 processzort gyártani. Persze a proci se licenszelt volt, hanem reverse engineeringgel visszafejtett másolat, ami HIKI-nél követtek el.Az volt a terv, hogy a drezdai gyár mellett Budapesten is lehessen vezérlő chipet gyártani a ruszik RSZD–10 Pioneer (SS-20) IRBM rakétájához.
De az USA máshogy gondolta, a gyár és az R&D részleg meg porig égett egy hivatalosan balesetnek beállított szabotázs akció keretében. A kár milliárdos nagyságrendű volt, és ez vezetett oda, hogy azóta sincs Magyarországon jelentős félvezető gyártás.
-
Thrawnad
senior tag
Pl. a "magyar" kormány?!
A chippgyartast tőlünk el vették. A Videoton gyár nem véletlenül égett le. Azt nem fogják támogatni
-
Kotomicuki
senior tag
-
yanna
addikt
Volna olyan, hogy valaki a nem kevés támogatás fejében semmilyen feltételt nem támasztana?
-
Valamivagyok
tag
Be akartam tenni a CPU-s fórumba, de csak az egyéb hardverekbe engedte.
"de nagyon nehézzé teszi a processzorgyártó jövőjét, mert így semmiképpen sem tudnak megszabadulni a masszív veszteséget termelő részlegüktől"
Itt azért hozzátettem volna, hogy azért termel "veszteséget" úgymond, mert jelenleg is 4 vagy 6 gyárat épít amiknek darabja 5-10 mrd $. Gyakorlatilag annyi történik, hogy több lóvét fektetnek az építésbe, mint amennyi a nyereség (nem bevétel).
Nem is az a baj, hogy a foundry viszi a pénzt, számitottak is rá. A klasszikus pénztermelő részlegeknek nem megy úgy. A korábbi siker piacokat tépázza a konkurencia meg a botrány. Az AI vonatot meg lekésték. És még milliárdokkal tömik a TSMC-t is, nehogy baj legyen.
-
Chiller
őstag
Be akartam tenni a CPU-s fórumba, de csak az egyéb hardverekbe engedte.
"de nagyon nehézzé teszi a processzorgyártó jövőjét, mert így semmiképpen sem tudnak megszabadulni a masszív veszteséget termelő részlegüktől"
Itt azért hozzátettem volna, hogy azért termel "veszteséget" úgymond, mert jelenleg is 4 vagy 6 gyárat épít amiknek darabja 5-10 mrd $. Gyakorlatilag annyi történik, hogy több lóvét fektetnek az építésbe, mint amennyi a nyereség (nem bevétel).
-
Predatorr
őstag
Nem termel az veszteséget, csak az nem publikus. USA kormányzat, ugye...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Dell Latitude 5410 - 14" FHD touch, Core i5 10310U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- HIBÁTLAN iPhone 15 128GB Green - 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5125
- Asus ROG Strix GAMING 17 Laptop! Ryzen 7945HX3D / RTX 4090 / 32GB DDR5 / 1TB NVMe! BeszámítOK
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Sosem használt! Huawei Watch GT Runner 2 - 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest



