2019. augusztus 17., szombat

(#3001) kovisoft válasza spe88 (#3000) üzenetére

kovisoft
(senior tag)

Akkor is tömörít a Google Photos, ha feltöltési méretnek "Original" van megadva?

(#3002) desigo válasza spe88 (#3000) üzenetére

desigo
(senior tag)

Nekem eredeti méretben menti a képeimet.
Most ellenőriztem is külön.

(#3003) vgyuri válasza kovisoft (#3001) üzenetére

vgyuri
(őstag)

Igen, nálam is tömöríti az Original-os képeket. Próbáld ki: tölts fel egy képet, utána töltsd le. 4mb-osból 3.5mbyte-os lett nálam.

(#3004) Oldman2 válasza dokken (#2769) üzenetére

Oldman2
(addikt)

Younited by F-Secure will be discontinued on October 1, 2015

Azaz, a Younited, 2015.10.01 -től végleg bezár.
:F

Használtam folyamatosan, nekem megfelelt. Helyette valami hasonló méretű FREE tárhely létezik-e?

Ami kibukott furcsaságként, hogy komplett mappákat vagy több fájlt egyben csak tömörítve engedett letölteni. Ez nem volt éppen ügyfélbarát megoldás, a MEGA megengedi ilyen esetben a fájlonkénti letöltést is.

Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/oldman2/index.html

(#3005) Feralheart válasza spe88 (#3000) üzenetére

Feralheart
(tag)

A FLIckr-rel hogyan lehet egyszerre letölteni a fájljaimat?

(#3006) spe88 válasza Feralheart (#3005) üzenetére

spe88
(aktív tag)

Nem tudom, nem annyira vágom még a Flickr-t, de ahogy megfigyeltem nem arra tervezték, hogy egy képtárhely legyen, hanem, hogy jó minőségű képekből álló közösségi oldal, persze lehet használni, arra is, hogy saját képeid backupját ott tárold, de nem túl jó a struktúrája, nem volt idáig egy normális felöltő szoftvere sem, ez is arra vezethető vissza, hogy azt töltsd fel, ami tényleg jól sikerült manuálban... Eredetileg DSLR gépekkel készített fotó megosztó közösségi oldalnak tervezték és emellett nagyjából ki is tart a cég!

@kovisoft

ha eredetit pipálom be, akkor biztosan megtartja az eredeti méretet, de ekkor beleszámít a 15 GB tárhelybe az meg édes kevés... :/

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#3007) perfag

perfag
(aktív tag)

A Box-on (most vettem észre) nem tudom egy régebbi, vagy elrontott megjegyzésemet módosítani, pedig korábban tudtam és gyakran éltem is ezzel a lehetőséggel.
Ezt azóta tapasztalom, mióta a fájlokhoz csak azután tudok megjegyzést hozzáfűzni miután megjelent az előnézetük.

Én nem találom (én vagyok béna)? vagy megváltoztatták, mert valami okuk volt rá?

(#3008) dokee78

dokee78
(félisten)

Tudtok arra megoldás,hogy Dropboxba mozgassak filokat a Mediafire accountomról?

(#3009) Feralheart válasza dokee78 (#3008) üzenetére

Feralheart
(tag)

Mindkettőnek letöltöd a kliensét, majd totalcommanderrel, vagy windows intézővel áthúzod.
Én is így szoktam Google Drive és DropBox között másolni

(#3010) Feralheart válasza spe88 (#3006) üzenetére

Feralheart
(tag)

Én is úgy látom még. Vannak egyéb kiegészítők böngészőbe a "batch download"hoz, de akkor a mappastruktúra nem marad meg, és macerásabb is.
Szerintem maradok DropBoxnál, amíg nincs egy jobb alternatíva. :)

(#3011) dokee78 válasza Feralheart (#3009) üzenetére

dokee78
(félisten)

:R

(#3012) Melack válasza Feralheart (#3009) üzenetére

Melack
(veterán)

Így gyakorlatilag a felhők között másol vagy lokális másolat is készül? 1-2 Gb esetén még hagyján, de 50-100 Gb esetén már necces a téma.

Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#3013) Feralheart válasza Melack (#3012) üzenetére

Feralheart
(tag)

Amikor feltelepíted a Dropbox kliensét, automatikusan szinkronizálja a felhőben lévő fájlaidat a gépre (kivéve azokat, amelyeknél a beállításoknál kikapcsolod a szinkronizálást), így a gépeden is lesz egy offline másolat, mely automatikusan össze van szinkronizálva minden eszközzel. (Pl. felrakod asztali gépre is és a laptopra is, és, ha az egyikre rámásolsz egy képet, akkor az (ha be van kapcsolva a másik gép is, és net elérése is van), akkor az a másikra is szinkronizálódik. Mindig akkor szinkronizál, amikor mindkét feltétel teljesül)

Ha két felhőtárhely van telepítve a gépedre, akkor egy egyszerű áthelyezéssel át lehet mozgatni az egyikből a másikba fájlokat, ez rögtön végbemegy, ha mindkét kliens ugyan arra a meghajtóra van telepítve. Amíg a felhőben is realizálódik az egész (Dropbox törli a fájlokat, Megára meg felkerül), az eltarthat egy darabig (netkapcsolat függő), de a fájlokból egy lesz továbbra is a gépen.

Nálam ez a "realizálódás" fél óra alatt ment végbe a múltkor, amikor Driveből Dropboxra átmásoltam 45GB-nyi képet.

Bocsi a hosszú kommentért, remélem sikerült válaszolnom a kérdésedre. :)

(#3014) Oldman2 válasza Feralheart (#3013) üzenetére

Oldman2
(addikt)

Bocs, hogy belelocsogok, de ez az elmélet megfeledkezik arról, hogy lehetnek a felhőben olyan cuccok, amikről (már) nincs lokális másolat. Ezek esetedben hogyan kerülnek át?

(#3015) spe88

spe88
(aktív tag)

Használjatok Otixot, ha egyik felhőből másikba akartok pakolni!

Másik:
Gmail Drive-ban nem lehet beállítani, hogy a mappa, amit szinkronizáljon, csak adott mappákra legyen érvényes, értem én, hogy csak azt pakoljam ide bele, amit fel akarok tolni, de most ezért nem akarom megbontani a mappastruktúrámat, ha bejelölöm hogy csak az alábbi mappákat szinkronizálja, akkor csak a GDrive főkönyvtárában lévő mappákat lehet kijelölni, amik ezekben vannak azt már nem, tehát használhatatlan ez az opció! Nektek is?

Másik fontos: ti is észrevettétek, ha töröltök valamit a GDrive-ból és kiürítitek a kukát az törli a gépről is szó nélkül, mert jelen helyzetben így állok! Kérdés nélkül törölte, értem én, hogy szinkronizál, de ha online törlöm, azt ne törölje már lokalból is ráadásul szó nélkül!
Szánalmas már ez a Google, nem vagyok egy informatikus, de azért nem is kezdő, átlag userek erről nem tudnak aztán csak néznek, hogy hol vannak a fájljaik, tele van velük a net, hogy panaszkodnak. Használjatok inkább mást, mint a GDrive... :/

[ Szerkesztve ]

(#3016) Oldman2 válasza spe88 (#3015) üzenetére

Oldman2
(addikt)

Első kérdésedre válasz a linkelés...

(#3017) tonyrulez válasza Oldman2 (#3016) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

És ez működik is? Mert nekem anno nem szinkronizálta a GDrive ezeket a linkelt mappákat.

4 8 15 16 23 42

(#3018) Feralheart válasza Oldman2 (#3014) üzenetére

Feralheart
(tag)

Nem belelocsogás :)

Ha be van kapcsolva a szinkronizáció (és a mappák is engedélyezve vannak, hogy szinkronizálva legyenek), akkor a kliens saját mappáját mindig összeszinkronizálja a felhőben lévővel, így automatikusan a lokális fájl felkerül a felhőbe és fordítva :)

Pl.: ha most telepíted a klienst, akkor a telepítés befejeztével automatikusan letölti az összes fájlt a gépedre a kliens dedikált mappájába, mely helyileg windowson (kivéve ha a telepítésnél mást választottál ki) a C:/Felhasználók/[felhasználó neve]/[felhő neve] helyen található.

SZERK.: Ugyanezt a mappát a Windows Intéző kedvencei között is megtalálhatod

[ Szerkesztve ]

(#3019) Feralheart válasza spe88 (#3015) üzenetére

Feralheart
(tag)

Ez nem a Google hibája. Így működik a szinkronizáció.

Annó, amikor a palmtopok és a PDA-k voltak divatban, velük is ez volt a helyzet. Volt egy mappa, melybe, ha belehúztál fájlokat, akkor a következő dokkolásnál automatikusan áttöltötte a PDA-ba, illetve ha közben te töltöttél le valamit/új fájlt hoztál létre, akkor meg a PDA töltötte át a gépre a fájlt.

Ha vagy a PDA-ról törlöd a fájlt, vagy meg a gépről, akkor meg a következő szinkronizációnál a másik helyről is törlődik

(#3020) spe88 válasza Feralheart (#3019) üzenetére

spe88
(aktív tag)

Igen értem én, de azért be lehetne állítani, hogy egyoldalú legyen vagy legalább kérdezzen rá!

A másik meg, hogy van egy 40GB-os mappám amiben belül nem akarom megváltoztatni a mappastruktúrát és csak 10GB-ot akarok feltolni, illetve nem is akarok egy másik helyre (Gmail Drive mappája) átmásolni, hogy kétszer foglaljon helyet, akkor lehetetlen, hogy csak az adott fájlokat jelöljem ki, azért ez elég gáz, vagy én tudok rosszul valamit? :)

(#3021) tonyrulez válasza tonyrulez (#3017) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Visszatérve, Google Drive mappáján kívüli mappát lehet linkelni abba, hogy feltöltse? Emiatt MEGA-t is használok, de a Drive megbízhatóbb, és a 100GB is elég olcsó.

4 8 15 16 23 42

(#3022) spe88 válasza tonyrulez (#3021) üzenetére

spe88
(aktív tag)

Nem lehet, ez a baj vele többek közt!
A MEGA miért nem megbízható amúgy?

(#3023) tonyrulez válasza spe88 (#3022) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Hát, a Megaupload is eltűnt, de a Google nem fog. Mondjuk ez gyenge kifogás, de az tény hogy a GDrive webes felülete sokkal jobb, és szinte bármit meg lehet rajta nyitni, míg MEGA-n nem nagyon.

4 8 15 16 23 42

(#3024) Melack

Melack
(veterán)

A OneDrive csak nálam kapott új felületet vagy másnál is?

(#3025) Edi77 válasza Melack (#3024) üzenetére

Edi77
(őstag)

Nálam is új, azt hiszem, hajnalban frissült

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3026) Melack válasza Edi77 (#3025) üzenetére

Melack
(veterán)

A Skype beépülését outlook felületen látom, csak sajnos kevés ismerősöm használ Skype-ot :/ Viszont ez az letisztult felület jó, csak a magyar karakterek nem lettek az igaziak :D

(#3027) Edi77 válasza Melack (#3026) üzenetére

Edi77
(őstag)

Skype-ot egy évben talán egyszer használok, nem nézegettem, de felület olyan kissé Lolly-s lett valóban (vagy material, ha az jobban tetszik) :D

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#3028) Melack válasza Edi77 (#3027) üzenetére

Melack
(veterán)

Viszont a megosztasok kezelésével történt valami,azt Írja szülőknek, hogy adott mappa már nem elérhető, holott minden jog és file megvan.

(#3029) Edi77 válasza Melack (#3028) üzenetére

Edi77
(őstag)

Na, ezt nem tudom, nem szoktam megosztani OneDrive-ról, csak Dropról. Bár mostanában azon is fejlesztenek folyamatosan.

(#3030) Edi77

Edi77
(őstag)

Mi ez a sz@rság a dropboxban, hogy a képeket nem lehet léptetni nézegetés közben?
Mióta van ez és miért? :W

(#3031) Hege1234

Hege1234
(őstag)

mivel tudnám azt megcsinálni hogy egy adott mappában ha változás történik benne
akkor egyből szinkronizáljon
kisebb fájlokról van szó

(dropbox-al szeretném kivitelezni)

(#3032) Feralheart válasza Hege1234 (#3031) üzenetére

Feralheart
(tag)

PC-Felhő, vagy Telefon-felhő között?

(#3033) Hege1234 válasza Feralheart (#3032) üzenetére

Hege1234
(őstag)

pc -> felhő majd egy másik
pc-be kellene azt szinkronizálni

(#3034) zerge861

zerge861
(őstag)

Láttátok már a Copy Cloud új beta kliensét? A neve is méegváltozik CudaDrive-ra.
[link]Install desktop app
Elég jónak ígérkezik!

(#3035) Feralheart válasza Hege1234 (#3033) üzenetére

Feralheart
(tag)

Ha a kliens telepítve van, automatikusan szinkronizál a dropbox is és a drive is

(#3036) Hege1234 válasza Feralheart (#3035) üzenetére

Hege1234
(őstag)

a dropbox mappába persze de nekem oda kellene hogy beszinkronizálja
ahonnan kiszedtem

ez így bonyolultan hangzik szóval itt egy egyszerűbb példa

játékmentés :

pc1 > c:\Users\user1\Documents\Project CARS\
Project CARS mappa be a felhőbe
Dropbox Folder Sync segítségével

pc2 > c:\Users\user2\Documents\Project CARS\
itt már a felhőben ugye elérhető a project cars mappa de hogy tudnám azt megcsinálni hogy amint csatlakozik a netre már be is szinkronizálná az új mappát

persze manuálisan működik csak kényelmesebb lenne ha auto megcsinálná

(#3037) djkacor

djkacor
(tag)

Sziaszok volna egy nagyon fontos kérdésem, ha feltöltenek egy játékot egy ilyen felhőtárhelyre (bármelyikre) akkor én azt ha belépek egy másik gépen abba a felhőbe és le akarom tölteni akkor az letölti vagy pedig mindjárt lementi a fájlt? :)

(#3038) tonyrulez válasza Hege1234 (#3036) üzenetére

tonyrulez
(őstag)

Symlink esetleg? Mindkét gépen dropbox mappájába azonos néven belinkelni a mappákat, és elvileg ide-oda szinkronizálja akkor.

djkacor: Ezt most nem nagyon értem, milyen játékot? És mi a különbség a letöltés és lementés között?

4 8 15 16 23 42

(#3039) Hege1234 válasza tonyrulez (#3038) üzenetére

Hege1234
(őstag)

teszek egy próbát
köszi

(#3040) djkacor válasza tonyrulez (#3038) üzenetére

djkacor
(tag)

GTA 5, úgy értettem hogy ha a másik gépen amivel belépek egy ilyen felhő tárhelyre akkor az azzonnal lementi neked a játékot, vagy pedig ugyan annyi idő menteni mint ha letölteném? :)

(#3041) Hege1234 válasza djkacor (#3040) üzenetére

Hege1234
(őstag)

nekem ez még mindig nem világos
játékmentésre gondolsz ?

(#3042) Melack válasza Hege1234 (#3041) üzenetére

Melack
(veterán)

Teljes játék gondolom én, hogy ne kelljen telepíteni.

(#3043) djkacor válasza Hege1234 (#3041) üzenetére

djkacor
(tag)

Na akkor magyarázom :D
Van ugye a GTA 5 teljes telepítetlen játék! Ami kb. 60 GB általába attól függ melyik változata na mind1, és ha ezt a 60 GB-ot, feltöltik nekem egy felhő tárlyre, akkor én ha belépek a gépemen arra a felhőtárhelyre, és átakarom húzni a gépemre, akkor letölti a 60 GB ot vagy pedig úgy csinálja mintha vinyóról másolnám vinyóra? Szóval függ attól hogy milyen a netsebességem, azaz "mindjárt" a gépemen lessz az a 60 GB, vagy pedig ugyan annyi időbe fog telni mintha letölteném torrentről? :) Így már érthető valamennyire? :)))

(#3044) Melack válasza djkacor (#3043) üzenetére

Melack
(veterán)

Lassabb lesz a letöltés, mert a sync sebessége sokmindentől függ.

(#3045) Hege1234 válasza djkacor (#3043) üzenetére

Hege1234
(őstag)

ohh ez egy szép álom :)

néha örülök ha tudja tartani a 300-400 KB/s -t 15-20 percig

(#3046) geckowize

geckowize
(őstag)

Hello,

Kell itthon még pluszban fizetni valamiféle adót a Dropbox Pro 99 eurós akciós 14 hónapos díján felül? Valamelyik ezt reklámozó anyagban ott volt valami szöveg erről apróbetűsen.

Régi rendszerbeli Hardverapró pirospontjaim: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=geckowize

(#3047) Melack válasza geckowize (#3046) üzenetére

Melack
(veterán)

Áfa biztosan jön rá, azok általában nettó árak.

(#3048) geckowize válasza Melack (#3047) üzenetére

geckowize
(őstag)

És ha devizaszámlás kártyát adok meg, amin euró van?

Régi rendszerbeli Hardverapró pirospontjaim: http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=geckowize

(#3049) Melack válasza geckowize (#3048) üzenetére

Melack
(veterán)

A számlázási címed a mérvadó, nem a számla neme.

(#3050) geckowize válasza Melack (#3049) üzenetére

geckowize
(őstag)

Ha van Bt-nk, akkor lehetséges arra áfás számlát kérni? Tudtommal a Business változat egybeolvadt a Dropbox Pro-ba.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.