- TCL LCD és LED TV-k
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Mini-ITX
- Milyen processzort vegyek?
- OLED TV topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mikrokontrollerek Arduino környezetben (programozás, építés, tippek)
- Hobby elektronika
- Onyx Boox Note Air 3 C - olvasnak-e az androidok színes oldalakat?
Hirdetés
-
Kivásárolhatják az Ubisoftot
it Jót tett az árfolyamnak, hogy a jelentések szerint a Tencent és a Guillemot kivásárolnák az Ubisoftot.
-
A nap híre: Érkezik az Alien - Isolation folytatása
gp Tíz éve jelent meg a játék, épp ideje volt hogy kapjunk egy új részt.
-
XY6020L Sinilink DC-DC átalakító
lo XY6020L Sinilink DC-DC átalakítóAz ok amiért írok egyszerű, elakadtam, és nem találok információt egy kérdésre, de ezt...
Új hozzászólás Aktív témák
-
X2N
senior tag
válasz tibcsi0407 #251 üzenetére
A jelenlegi 16magos 7950X magjait ha megdupláznánk 32-re és nem feszelnénk szénné hogy meg legyen az 1 szálas 5.7GHz-boost órajel hanem megmaradnánk egy konzervatív 4.8-5.3GHz-boost órajelen akkor ennek a fogyasztása beleférne 250W-ba...és ezt az órajelet all core tudná ilyen fogyasztás mellett, ennyire jó a TSMC 5nm....
Van nem egy AM5 alaplap ilyen combos VRM-el.[ Szerkesztve ]
-
wwenigma
Jómunkásember
Mit ad isten, ez a Threadripper... [link] 32 mag is elérhető belőle, egyébként olyan rétegterméket írsz ami soha nem hozná be az árát....
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
DraXoN
addikt
PCIE-szám is lényegesen kevesebb AM5 platformon, ez a bővítőkátyák szempontjából számíthat.
én amit szívesen látnék inkább azok a belépő AM5 processzorok... 2 éves a platform, de nincs egy 100$ vagy alatta levő cpu a foglalatba (bár manapság ez a kategória eléggé ... nem létező, de na, 4 magos intel cpu-k már féláron vannak, amd-nél 6magos a legkisebb, ami tök jó, de lehetne alatta is valami).. tök jó, persze ott az AM4, de annak a platformak már a nyugdíjazásán ügyködnék (alaplap mondjuk egyre kevesebb van oda), bár oda sincs igazán túl jó "kis és olcsó" CPU (ami grafikus vezérlővel is rendelkezik... irodai használatra). Így az irodai (nem kis) terület, még máig az intelé az új gépek szempontjából (bár oda... nem kis szerződések is "védik" az intel érdekeit, de látszólag versenytárs sincs amd részéről)
The human head cannot turn 360 degrees... || Lenovo X390 || Samsung Galaxy Z Flip 5
-
X2N
senior tag
válasz wwenigma #253 üzenetére
Ugye? Én sem értem hogy hozza be az árát egy 16 magos ryzen mellett, de ez legyen az ő problémájuk...
DraXoN-"PCIE-szám is lényegesen kevesebb AM5 platformon, ez a bővítőkátyák szempontjából számíthat."
Pontosan...ez az lényeges különbség, meg a 4-8 csatornás memória ami miatt a TR-megéri, TR-be pakolhatsz 4-8videokártyát és kihajtja röhögve, ez a professzionális felhasználás..."én amit szívesen látnék inkább azok a belépő AM5 processzorok"
Ilyet már kifejezetten gyártani nem fognak, már nem éri meg, (főleg manapság) esetleg ha összegyűlik annyi selejtes Ryzen 7700-amiben a 8 magból csak 4 működik akkor piacra dobják az összegyűlt selejtet, de mivel annyira jó a kihozatal hogy 6 mag mindig megy belőle így eladják 7600-nak...
Ott van olcsón az AM4 a jó és kiforrott és olcsó DDR4-el, az 5800X3D a mai napig megállja a helyét bármilyen játékban. Vagy az 5600, ennél kevesebb teljesítményű asztali gépet meg minek venni, már, akkor ott van a tablet vagy laptop ha csak netezésre kell.[ Szerkesztve ]
-
Frozen
addikt
válasz fudi2002 #243 üzenetére
Egyet értek vele , konkrétan az amd regélte el a múltban,hogy folyamatosan duplázni vagy nővelni fogja a magok számát és a 16 helyett 32 akarnak csak mai napig nem lett belőle semmi.
A fenti #236fudi2002 linkelt teszt is jól tükrözi azt,hogy a 7xxx szériához képest alig alig történt előrelépés ergo egy teljesen elhamarkodott cpu kiadás ismét az amd részéről. Az a kevés % érdemben semmit nem takar a mai világban már hiszen javarészt az emberek nem is vesznek egyre jobban asztali gépeket.
[ Szerkesztve ]
Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.
-
hokuszpk
nagyúr
"konkrétan az amd regélte el a múltban,hogy folyamatosan duplázni vagy nővelni fogja a magok számát és a 16 helyett 32 akarnak csak mai napig nem lett belőle semmi."
dehogynem. csak nem asztali fronton.
talán 32 magos Epyccel kezdték ; aztán lett 64 később 128 magos.
threadripper is indult 16-24 maggal, most 96 a teteje.Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...
-
X2N
senior tag
válasz tibcsi0407 #258 üzenetére
Az szép is lenne ha dupláznának minden gennél.
-
Frozen
addikt
Nem minden genél volt szó hanem fokozatos növelésről. Egyébként probáltam megkeresni, a következő zen6 lesz 32 magos elviekben. [link]
#258tibcsi0407
Itt van már volt fent is linkelve.
[link]
Cinebench R23 (Higher is Better)
Ryzen 9 9950X (Stock)=41924 Vs AMD Ryzen 9 7950X =38772
Geekbench 6 MT Performance (Higher is Better)Multi-Core
Ryzen 9 9950X (Stock)=19655 vs Ryzen 9 7950X=19227
Nem tudom te hol látsz 10% különbséget. Egyedül a 10% a single cornál van meg.(Bár kicsit furcsa,hogy amikor az intel verte romá single corban az amd-t akkor mindig azzal érvertek a fanok,hogy az kevésbé van kihasználva)
Jó értéket produkál nyilván nitrogénel behűtve ,de otthon egy átlagfelhasználos sem fogja ezt így használni. Ergo értelmetlen is azokat az adatokat nézni és ezért csak a stock adatokat néztem.Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.
-
tibcsi0407
félisten
Co-val meg van az.
Én minden procim megpiszkálom és már egy éve legalább DD hűtést használok. Már chiller is van, szóval tudnék még belőle kicsikarni.
Megvárom az Arrow-t, év elején jön talán egy Bartlett Lake is 12 Raptor maggal. Az is érdekes lesz.
Aztán eldöntöm mit vegyek.
Még a memória vezérlő is kérdéses AMD fronton.[ Szerkesztve ]
utdetailing.hu
-
Frozen
addikt
válasz tibcsi0407 #264 üzenetére
gyári állapotról beszélünk nem arról,hogy ki hova tudja felpiszkálni ilyen olyan hűtési formával. Ráadásul a szililicium lapka sem egyforma mindenkinél ergo egyiket jobban lehet húzni mint a másikat ez azért nem mérvadó mérés.A gyári állapotában sok esetben mint fenti linken is látható nem hozza 10% ot ,multi corban pedig egyenesen elvérzik majdnem az előző generácios mért adatait tudja igaz kb 3% ott is van de azért ez nagyon nagyon karcsu szerintem legalább is.
[ Szerkesztve ]
Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.
-
Frozen
addikt
válasz Dragon3000 #266 üzenetére
most vitázhatunk itt 3% vagy 10% ez szerintem édes kevés minimum 30-50% teljesítmény plusznál volna értelmes kiadni egy uj procit... nem kicsit reszelünk az előző genhez képest.
Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.
-
Dragon3000
veterán
Először az a baj, hogy szerinted nincs 10% az előrelépés, amikor kiderül, hogy több is, akkor már 30-50% kellene. Ha megnézed a 3000-res és az 5000-res széria esetében is max 20% előrelépés volt, a 7000-res esetében úgy jött össze több, hogy kb 60%-kal magasabb lett a tdp keret.
-
wwenigma
Jómunkásember
Intelnél hogy van ez, minden "generáció azaz tik meg tok az +50%? Akkor az minek ad ki?
[ Szerkesztve ]
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
DraXoN
addikt
Egyes esetekben lehet 30%.. de nem várható el általánosan ennyi idejű fejlődéssel.
anno a bulldozer és zen1 között is azért volt akkora mert jó pár évre leállt az amd a bulldozer féle felépítés fejlesztésével (de az utolsó 4. generációs bulldozer féle design (Excavator) 2 magja (amit 4nek nevezett AMD), olyan erős volt azonos órajelen mint a legelső bulldozer model 3 magja (ami 6 volt AMD szerint).. azaz ott is volt 4 év alatt úgy +50% összesen, igaz a 3. és 4. generációs példányokból nem csináltak 3 és 4 modulos változatokat, és csak az FM foglalatos 2 modulos példányokat fejezték be (sajnos? szerintem pedig nem lett volna annyira rossz önmagukhoz képest).A Zen is nem az excavatorhoz, hanem az utolsó AM3-mas 2. generációs maghoz volt hasonlítva amikor +48% IPC-ről beszéltek. De ott is megvolt az "idő" 2012->2017 (minnél inkább beleástam anno magam, annál inkább látszott, nem volt rossz az elképzelés a bulldozer felépítésnél anno, nagyon erősen volt "kapuzva" az áramkör, sok elektronikai trükk volt benne a kis fogyasztáshoz, akár laptopok számára is ideállíssá téve a felépítést... csak a gyártástechnológia nem volt meg mögötte és vérzett el (erősen a határáig el kellett vinni a szilicium lapkákat, ami a fogyasztásnak nem tett jót, de a teljesítmény így is csak középszerű lett).. a zen esetén átgondoltak pár dolgot, és úgy tervezték már, hogy "biztosabb" legyen gyengébb techológiával is, ami jó döntés lett, mert a GloFo nem is volt olyan jó 14nm-en mint az intel anno.. sikerült jól "balanszolni" a cput, nem lett túl nagy, jó lett a kihozatal, a chiplet felépítés miatt gyorsabb és könnyebb volt a tervezés (bár az első generációból túl sok variáns nem készült).
De visszatérve a témához. Nem reális minden generáció váltásnál nagy ugrást várni, jelentős felépítés változtatás nélkül.
Nagyon leegyszerűsítve így néz ki a képlet:
egyszerű mag, kevés belső végrehajtó egységgel, cserébe kicsi a mag, és talán magas órajelre is képes cpu lehet.
bonyolultabb, nagyobb mag, nagyobb IPC, de kisebb órajel
hatalmas monolitikus cpu-mag, legnagyobb IPC, de nagyon bonyolult, drága és időigényes tervezés, vélhetőleg rossz kihozatal, alacsony órajel, hogy a kihozatali arányok jobbak legyenek, fogyasztásban szintén problémás lehet.most az utasítás készleteket a megemlítésből kihagytam, ami talán hiba, mert nagyon árnyalja így a mit válasszunk faktort, és nagyon egyértelműnek tűnik a "hol van az arany közép út és miért épp az", de ez nagyon nem ilyen egyszerű (de ha kell leírom, talán nem ide, mert az tényleg hosszú)
papíron lehetett jó a bulldozer féle felépítés, intel ugyan ebbe a hibába esett bele anno a pentium 4-ekkel (amit átnevezett később pentium D-re, de lényegében ugyan az volt kis finomítással) ...
huh 10-20 éves távlatú cpukról beszélek már.. van aki azt se tudja, hogy voltak ezek, vagy milyenek is voltak (már ha érdekli)
The human head cannot turn 360 degrees... || Lenovo X390 || Samsung Galaxy Z Flip 5
-
Frozen
addikt
válasz Dragon3000 #268 üzenetére
Szerintem nincs is 10% de ha van is kevés ,ekkora különbség napi felhasználásban észrevehetetlen sőt igazából 99% ban ki sincs használva. Tudom 1000 ből 1 ember talán dolgozik vele és neki nagyon sokat számít az a 10% is hogy filmvágásnál /tömörítésnél 2 másodpercel előbb végez......
"7000-res esetében úgy jött össze több, hogy kb 60%-kal magasabb lett a tdp keret.,,
És a mai napig a 3xxx szérián is ugyan ugy elég mindenre. De leginkább inkább a másik gyártó modeljei érnek valamit azokkal legalább nem fagy le a rendszer
Csak azért ad ki választ az amd részére,hogy nehogy elbízák magukat jól látható régebbi technologiával is ugyan azt tudják vagy esetekben még jobban is teljesítenek.
részemről a vita lezárva aki szeretné az megveszi és használja aki pedig nem az inkább megvárja a következő generácios amd-t vagy intelt. Kinek mi tetszik
[ Szerkesztve ]
Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.
-
X2N
senior tag
válasz Robitrix #272 üzenetére
Tegnap találtam, ez a proci 20 hónapja van használva és ezt 1.2V-al tudja Efölött már degradálódik a proci idővel. Ha az AMD semmi mást nem csinált volna csak megduplázza a magokat(ahogy megígérték régebben) és beállítják ugyanígy az új szériát, most 80000ezres cinebench multi core score-al villoghatnának...
[ Szerkesztve ]
-
Dragon3000
veterán
Legtöbb esetben alapból nem éri meg a következő szériára való váltás, nem is nekik jön ki az új széria, de pl aki 5xxx-ről vagy régebbi megoldásról váltana, ott mar több mint 50% is lehet az előrelépés. Aki meg 7950x-et vesz és használja is ott számít a 10% előrelépés is.
A másik gyártó termékeinél a fagyások és a pusztuló cpu-k híre terjed 13. és 14. generáció esetében, az intel még keresi a hiba forrását.
[ Szerkesztve ]
-
Robitrix
senior tag
van egy olyan elképzelés is, hogy asztali gépeknél is megjelenik majd az 1 mag 4 szál....létezik már, de nem X86-nál. de az igazság az, hogy nem nagyon lendültek be a játékok se a magok és szálak tekintetében. Alapvetően elég nehéz olyan programot irni, ami mondjuk párhuzamosan futat egyszere 14 végrehajtás alatt álló program szálat. Nem igen van szükség ennyi párhuzamos ágra. Azt gondolta volna az ember, hogy a játék fejlesztők bele csapnak a lecsóba magok és szálak tekintetében azzal, hogy 8 mag 16 szálas konzolok jelenek meg, de nem így történt. az átlagosan megjelenő játékok továbbra is a 4-6 esetleg 8 végrehajtó szálat várják el. az ezeknél nagyobb szál igényű már ritka. Ezért is van, hogy a mai napig jól játszható a legtöbb minden már egy 6/12-es CPU-val is. Ha nagyon extra a teljesítmény, akkor meg egy 8/16-os CPU-val. Persze azért nem árt, ha a CPu zen 3 vagy ZEN 4 nem pedig ZEN 1... a szálankénti teljesítmény miatt.
-
Robitrix
senior tag
Azért a 39 ezer pontos CB R23 multi pontról előre lépni 45 ezer pontra ugyan annyi maggal és szállal szerintem jelentős előre lépés azért. asz 15%-os teljesítmény növekedés végül is. Architekturásan igen nehéz növelni ma már a teljesítményt. Így marad a mag és szál szám emelés a csökkenú csikszélesség miatt az órajel emelése és némi tartalmi reszelgetés. egy generáció váltásnál így a 15-20% teljesítmény ugrás is komoly változás. Persze lehetne tovább növelni a magokat és szálakat, hogy növekedjen az összteljesítmény, de az igazság az, hogy azt meg nem használnánk ki általában.
-
Robitrix
senior tag
A geekbencre soha ne adj... az mindig görénységeket mér multiban a sok magos és szálas procik esetében. Olyan mintha hiába volna akár 128 szál is egy CPU-ban lazán azt méri, mintha csak 10szál dolgozna nem kifejezetten X86-os procikra készült hanem ARM-os telefonokra és tabletekre. Hiába irták át X86-ra trágyák az adatok a valós CPU eljesítményhez képest. nekem Ryzen 5600 van ami nek a multi pontja 8661 pont. de senki nem gondolja, hogy reális az összevetés egy lényegesen nagyobb órajelű fiatalabb proci 19655 pontjával amiben 16 mag 32 szál van úgy egy Ghzel feljebb járva.... Még durvább aa dolog ha mondjuk egy 7995wx prot mérek 96 mag és 192 szállal ás csak 29800 pontot kap Geekbenchben. Na jó, de mit csinál teszt közben úgy 176 szál a 192-ből????? malmozik???? Ezért mondom a Geekbench az csak egy gyíkteszt. köze nincsen a realitások egy komolyabb proci esetében. Tök olyan mintha átirták volna az 4-8-10 magos ARm procikra készült tesztet x86-ra csak elfelejtették beletenni, hogy mérjél már rendesen akkor is 32-64-128-192 akárháyn végrehajtó szálad van. A program azóta is lekesen méreget 8-10 magon vagy szálon leszarva gyakran a további teljesítményeket a prociban.
-
Robitrix
senior tag
a két gyártó folyamatos versenyben van muszáj valamit produkálni és nem lehet várni 3 évet, hogy valami komolyabb növekedést elérjenek közben. Gondolod volt szükségünk mondjuk az elmúlt 30évben 15 féle MS wordre vagy Excelre. Nagyjából 20 éve már benne van minden amit egy átlagos felhasználó igénybe vesz vagy amire szüksége van. De ha valaki nem mutat fel legalább valami látszat eredményt a piacon mintha dolgozn, akkor az meghalt. Az átlag felhasználó meg nem is imeri mondjuk egy word lehetőségeinek 90-95%-t... igaz nincsen rá szüksége amúgy sem.
-
Robitrix
senior tag
valójában a AMD buldozerek tényleg annyi magosak voltak, amit mondtak. csak mivel két magonként voltak közös csoportba összefogva egy közös Cache memóriával a gyakorlatban megoldották minden hátrányt amit okoz egy mag szállasítása a teljesítményben. a 4 magos tényleg 4 mag volt csak a felépítés miatt 2*2 magként müködött. a 6 magos 3*2 magként a 8 magos 4*2 magként. a szálasitás hátrányát a közös cache okozza. Az tény, hogy egyszere ugan abban a gépi ciklusban a cache memóra nem képes kiszolgálni két magot vagy szálat adattal. ha egyszere akarnak adatot irni vagy olvasni a cache memóriából, akkor az egyik program ágnak ki kell várni amig a másik végez. ez meg teljesítmény vesztést okoz. A dupla csatornás memória kezelés nem a cache-re vonatkozik, hanem a távolabb levő RAM-ra. a Cache azért máig félkarú....
-
Robitrix
senior tag
valóan így van 10% teljesitmény különbséget a CPU-ban gyakorlatilag észre se vesz az ember. Én cseréltem a ZEN 2-es 3600-as CPU-t egy 5600-asra. ha már mókolás nélkül benyelte az alaplap a ZEN 3-ast is. Nyers teljesítményben gyorsabb is vagy 30%-kal. A gyakorlatban ugyan olyan gépet megtartva csak a CPU-t javitva hozott is játénkoként legalább 2 FPS kölönbséget a plusz 30% CPU teljesítmény. Hadd ne fejtsem ki, hogy a gyakorlatban mennyire leszarja az ember, hogy 120 FP vagy 122 FPS van...De elvben van úgy 25% töblete nyers adatokban a 7600-as Ryzennek az 5600-hoz képest. A gyakorlatban hóz is további 3-4 FPS-t Bár ott már belejátszik a teljesitménybe a DDR 5 ram és pár egyéb is.
-
DraXoN
addikt
válasz Robitrix #277 üzenetére
Robitrix:
Engedd meg hogy a #277-re és #282-re egyszerre válasszoljak (mert érdekesebb így ):
Az SMT4-nek a pletykája már a zen3 óta jelen van mint visszatérő be-be kerül a cpu-ba elem. De nem biztos, hogy a zen jelenlegi architektúrája ki tudná használni.. ez azon cpu-k esetén lehet jó ahol nagyon hosszú a feladat futószalag amíg a művelet végigér. Felépítés szempontjából a bulldozer féle architektúra többet nyerhetett volna egy SMT szállal (ott hosszú volt a futószalag, nem is kicsit).
De nagyon okos (és érdekes) megoldások voltak a régi architektúrában. A lebegőpontos részek közössége a két mag között papíron jó öttlet volt, mert elvileg olyan hosszú idő is lehetett egy-egy számolás, hogy amíg végigért a másik szál feladata "odaért" és eltudott kezdeni dolgozni vele, gyakorlatban ez ritkán jött így össze és voltak fel-fel torlódások (emiatt erősen optimalizálni kellett volna felépítésre).
A másik ezen közös lebegőpontos egység működése, tudott dedikáltan 256bites egységű kódokat, vagy ketté tudta osztani magát 2 mag között 128-128bites egységként (fele egyes esetekben teljesítménnyel olyankor).. tranzisztor spórolás szempontjából jó elképzelés volt, de túl sok buktató volt, a cache memória hozzáférés az egyik (bár azon javítottak a 3. generációval.. de igaz ott az L3 "kikerült, mert az FM sorozatos chipekkben nem volt"), de kevés volt a belső puffer mérete egy-egy művelet között (néha, de növelése komplex feladat ami szintén csak később történt meg).. Igazából egy "csiszolatlan gyémánt" volt az egész architektúra, ami lehetett volna jó megfelelő optimalizálásokkal (és jó gyártás technológiával). A 4 generációja alatt, nem is kicsit tudtak javítani az egész működésén, de egyértelmű volt, hogy nem fogja beérni a konkurenciát, így egy teljes újratervezés mellett döntöttek (ez a "teljes újratervezés" inkább sokszor csak marketing, nem fognak mindent kidobni, az eredeti első zen-ben is voltak a bulldozerből örökölt megoldások, maximum kicsit módosítva).Az SMT4-re visszatérve, szerintem a zen jelenlegi futószalagja túl rövid, hogy értelme legyen, túl sok lenne a torlódás.. egy SMT3 még esetleg beleférhet, de kérdés van-e haszna (elegendő).. bár vannak pletykák, hogy zen3 óta benne van az smt4 mint "teszt" de sose lett engedélyezve, kb mint az első zen3 cpu-ban is voltak forrasztó pontok a 3Dcachez, de csak egy új stepping revízió után engedélyezték (előtte lehet hibás volt, vagy túl kompromisszumos)..
The human head cannot turn 360 degrees... || Lenovo X390 || Samsung Galaxy Z Flip 5
-
Robitrix
senior tag
A SPARC gyártott egy mag 8 szálas CPU-kat szerverbe. M8/M7/M6/T5 sorozat. igaziból nem egy CPU-ba volt integrálva, hanem a tokozás alatt 2 vagy 4 cpu lapult. 32 mag volt és 256 szál. 2017 körül futott a dolog, azóta elég csend van SPARC szerverekről, mert minden X86-os szerverekről szól a gyakorlatban. na akkoriban volt már szó róla, hogy az x86 szerverknél is megjelenik a 4 szál magonként illetve elöbb vagy utóbb a asztali gépeknél is, na azóta azért csend van a témában.
-
Robitrix
senior tag
ha jól dereng 64vagy 128 bites futószalagot használnak. A gond a dologgal, hogy nem tényleges utasitás végrehajtás sorrendben van felpakolva az utasítássok a szalagra, hanem fizikai elhelyezkedés sorrendjében. A cpu a CPU cisc utasításait(mára agy X86-os CPU úgy 850 körüli utasítást ismer. Az első X86-osok még nagyjából 50-60-at simertek és ebben voltak duplázott utasitások, mert létezett soknak 8 vagy 16 bites változata. ) forditja le egyszerübb RISC utasitásokra, majd ezt a sorozatot tölti fel a futószalagra. ha belecsuszik a sorba egy vezérlés átadás, akkor megprobálja megbecsülni, hogy egy logikai művelet melyik címen a legesélyesebb, hogy folytatodik. lehet kidobni a teljes futószalag tartalmat és újra tölteni a új aktuális címtől. ENnek mérséklésére használnak egy utasítás elágazás előrejelző eljárásokat, ami meg probálja úgy pakolni az utasításokat, hogy ne keljen sürün kidobálni a tartalmat. Amúgy ebben az AMD a jobb nem az intel. ők nagyobb %-ban képesek tölteni a futószalagot és ritkábban dobálják és töltik újra. az AMD ha jól dereng úgy 95%-os hatékonysággal töltik a szalagot az Intel valahol 90% alatt. Vagyis statisztikailag minden 20-adik utasitásnál kel eldobni a feltötltött szalagot és kell újra tölteni. Az intelnél meg mondjuk minden 17. utasítás környékén. Legalább is régen így volt ma nem tudom hol tartanak utasítás elágazás előrebecslésnél.
-
fudi2002
veterán
[link] CB23
Lehet sirmákolni, hogy miért csak 10%, de azért ez nagyon szép eredmény. Több mint amire számítottam. Intelesként mondom, le a kalappal.230w-ból azért 46000 pötty...
[ Szerkesztve ]
Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.
-
fudi2002
veterán
válasz tibcsi0407 #288 üzenetére
Amire nagyon kívácsi leszek a hő.
Eme teszteknél 230w -46000 pötty - 60fok. Vízzel persze, de ez 4nm-en nagyon jó. Remélem nem skalpolt procival csinálták a tesztet, tehát ha ihs-el is ennyin tartható akkor az amd mérnökei szuper dolgot alkottak.Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz fudi2002 #289 üzenetére
Elméletileg fejlesztett a hőátadás is a mag és a kupak között plussz:
The new series addresses heat production more effectively by optimizing the chip layout and enhancing the placement of temperature sensors, which reduces thermal resistance by 15%. Consequently, this results in a 7 degrees Celsius reduction in operating temperature at the same power consumption levels.
Szóval jó lesz ez.
Activating PBO on the 9600X or 9900X models can result in up to a ~5% increase in performance, while the 9700X might see a performance boost of up to 15%. However, the high-end 9950X model, which already operates at the peak allowable TDP, does not officially support PBO. Despite this, advanced users still have the option to manually raise power limits to squeeze out additional performance.
9950x-en PBO anniyra nem lesz hatékony mert már ki van facsarva belőle amit lehet a keretből. Nem érint mondjuk, max 9700x egy B850 Tomahawk lappal.
[ Szerkesztve ]
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
válasz tibcsi0407 #292 üzenetére
Chillerel nyomja. Az egyik képén látszik egy 19 fokos minimum.
310 Watt terhelésen is csak 65-78 fokon maximáltak a magok - azért elég optimális körülmények lehettek.Töltött fel csomó egyéb képet is az anandtech fórumba.
60-80-100 Watton közel ugyanazt hozza mint egy optimalizált 7950x ugyanezeken a Wattokon.160 Wattnál "bekapcsol a turbó", plusz felette, 200-250-310 Watton durva mit produkál ... vagy csak a hűtése vicceli meg az eredményeket. Mindenesetre van benne tartalék az látszik.
[ Szerkesztve ]
-
brabbitz
tag
-
5leteseN
senior tag
Nem is szoktam sokat túlozni, amikor némi szám-misztikai erősítéssel zt mondom, hogy a 100%-ból (kb ! )az utolsó 5% viszi el a W-ok 50%-át. és +10% tuningolt teljesítmény +100% Watt-ba kerül.
Ez egyedül az AMD-s videokártyákra nem vonatkozik, mert azokat gyárilag eszméletlenül túl-feszelik. Ott a -5-10%(körüli) alul-fesz hoz +5% teljesítményt(a gyári TDP-t megtartva)!
Erre lett volna reflektálás(csak közben nem frissíttem az oldalt és már továbbszáguldott a téma, Bocsiii ):
:"Az utolsó pár % sose éri meg az extra energiát... legalábbis szerintem nagyon kicsit az amikor "azon a kicsin múlik" és nem csak arról van vele szó, hogy "jobban esik az egónak".
a saját 5700X-em esetén is, eleresztett automata PBO-val olyan 180W, szép számokat hoz, de nem olyan sokkal többet mint 125W-ra korlátozva. De tök jó elvan 105W-al is, a gyári 65W azért már érződik kicsit, de még 35W-ra visszafogva se kritikus a teljesítmény esés (közel se lineáris a skála). Fejből pontos értékeket most nem tudok, de a gyári 65W hoz képest valahogy így nézett ki a teljesítmény CB20 alatt (mikor egy 2 éve "játszadoztam vele"):
35W ~80%
65W 100%
105W 110%
125W 120%
180W 130%
bár a curve optimalizáció az ami sokat számított főleg a nem PBO-s értékeket... PBO esetén viszont az én példányom (a macho rev.A hűtéssel) 4.85Ghz-ig felturbóz (a gyári érték 4.65Ghz HWInfo szerint, AMD csak 4.6GHz-nek mondja az oldalán).. De igazából erősen "aszkéta" hajlamú a CPU (ha nem figyelek, télen hidegenhagyja a szobát )."[ Szerkesztve ]
-
fudi2002
veterán
[link] 9900x vs 7800x3d
Ahhoz képest, hogy előbbi a legrosszabb felállás ami csak játék szempontból lehetséges, nem is rossz. (2ccd, 6-6 mag, ccd-k közötti lassabb komm)Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.
-
fudi2002
veterán
válasz Dragon3000 #298 üzenetére
Majd kiderül a 9950x hogy megy.
Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.
-
wwenigma
Jómunkásember
válasz Dragon3000 #298 üzenetére
Ha már 2 szálat használ az is kerülhet külön CCD-re...valóban a legrosszabb felállás de ezt kb igy varta mindenki.
[ Szerkesztve ]
Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma
-
fudi2002
veterán
válasz Dragon3000 #301 üzenetére
Próbálta. Azért egy park controllal én megnézném, hogy tényleg azt csinálja-e a win ütemező.
Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest