Hirdetés

Aktív témák

  • Kötelező

    senior tag

    E-mail-be kaptam a levelet. Szörnyű az ilyesmi :W :((( :(((

    Barátnömmel és két barátommal a Nyugati pályaudvarnál a Patkó sörözõben
    beszélgettünk, majd éjfél körül indultunk bulizni a Bahnhof-ba, ami a pályaudvar
    másik oldalán van. Idõközben barátnõm valami csajtól kapott, félreérthetõ SMS-en
    megsértõdött, bevágta a néma durcát, amire útközben valahol a Nyugati
    aluljáróban ráuntam, és közöltem, hogy akkor én elmegyek haza. Elköszöntem tõle
    és a két havertól, majd elidultam fölfelé a lépcsõn. Mire fölértem, már csöngött
    is a mobilom, haverom hívott, hogy ne legyek már ilyen, beszéljük inkább meg, és
    menjek bulizni, stb. Végül is elindultam visszafelé. Leértem a lépcsõn, indultam
    keresztül az aluljárón. Õk valahol a legvégén, a lépcsõk aljánál jártak már, míg
    én az aluljáró közepén elhaladtam egy kb. 15 fõs cigánybanda mellett. Azok
    elkezdtek méregetni, majd kötekedni kezdtek. Elõször a szokásos "mit nézel
    k****g, gyere ide szétbaszlak" kategóriájú beszólogatások mentek, aztán
    elkezdtek keménykedni. Én hátranéztem, mire hárman-négyen utánam eredtek.
    Egyikük ledobta a dzsekijét és kést vett elõ. Haverjaim látták, hogy balhé van,
    egybõl indultak vissza, hogy mellém álljanak, mégse legyek teljesen egyedül 15
    cigánnyal szemben. Amelyik elõször megindult, újból fenyegetõzött valamit, de
    ekkor már az egész banda jött felém. Éreztem, hogy itt most k***a nagy balhé
    lesz, elkerülni már nem tudom, úgyhogy gondoltam, ideje kicsit kiegyenlíteni az
    erõviszonyokat. Engedéllyel tartott fegyver elõ, csõre húztam, és közöltem, hogy
    nem akarok balhét, úgyhogy ne jöjjenek közelebb. Hátra arc, és felejtsük el
    egymást. Elõször megijedtek talán, vagy legalábbis megtorpantak, gondolom,
    nincsenek hozzászokva, hogy akibe belekötnek, fegyvert fogjon rájuk. Valóban nem
    akartam balhét, így elkezdtem hátrálni, közben rájuk tarva a fegyvert. Barátaim
    látták hogy ez már nem egy hétköznapi balhé, amikor meglátták a pisztolyt a
    kezemben, érezték, hogy itt õk már nem sokat nyomnak a latban, vagy vissza tudom
    tartani õket és lelépünk, vagy nem, de akkor végünk. Barátnõmnek közben sikerült
    elmenekülnie, így hárman maradtunk. Hirtelen megint felbátorodtak a cigányok,
    látván, hogy tényleg nem akarok lõni, újra megindultak felénk. Azt hitték nem
    merek lõni, a legnagyobb hangú - mint késõbb megtudtam, a neve Puporka Richárd -
    folyamatosan óbégatott:

    - Na mi van, g**i, há' ilyen kemény csávó vagy, há' lõjé' le, gyere, lõjé' le,
    te k****g, szétbasszuk a fejedet is, te b**i, ide, ide lõjé' bazmeg! - és
    hasonlók.

    Ekkor már tudtam, hogy puszta fenyegetéssel nem tudom megállítani õket. Már vagy
    harminc métert hátráltam, õk meg követtek, próbáltak cigánymódra körbevenni.
    Utoljára szóltam, hogy álljanak meg, mire az egyik, aki a legközelebb volt,
    hirtelen felém rontott. Abban a pillanatban lõttem. A csávó kb. két métert
    repült, összeesett. Ebben a pillanatban az egész banda egyszerre rontott nekem.
    Kettõt még sikerült leszednem, de kiürült a tár. Eldobtam a pisztolyt, és
    próbáltam még védeni magam. Az egyiket még sikerült alaposan megrúgni, de többre
    már nem volt lehetõségem, csak azt éreztem, hogy nincs már alattam a lábam. A
    földre kerültem, tudtam hogy esélytelen már a küzdelem. A fejemet próbáltam
    védeni, mint a képeken is látszik, nem túl sok sikerrel.

    A földön fekve kb nyolcan rugdostak össze, többször fejbe illetve bordán rúgtak,
    vascsõvel ütöttek, lényegében ahol értek. Ez szerencsére nem tartott sokáig,
    csak amíg barátaim oda nem értek, õk szedték le rólam a cigányokat. A rugdosás
    közben kicsúszott a farzsebembõl a szolgálati igazolványom, és a fényképes
    felülettel, jelvénnyel fölfelé nyitva esett a földre. Ekkor hirtelen
    meghátráltak a romák, elkezdtek óbégatni, hogy "Rendõr vagy te g**i? Há'
    mocskos zsaru vagy te k****g?" Míg a saját sérültjeikre figyeltek, én
    föltápászkodtam, közben ketten újra nekem támadtak, de két barátom közénk állt,
    és elkezdtek rángatni, hogy addig tûnjünk el innen, amíg lehet. A pillanatnyi
    esélyt kihasználva megléptünk az aluljáróból. A pályaudvar mögé érve próbáltuk
    felfogni, hogy mi is történt, de tudtuk, hogy ezek pillanatokon belül itt
    lesznek fönt, és akkor nekünk végünk van.

    Épp akkor fordult be a sarkon egy rendõrautó, azt hittük, hozzánk jön. De nem.
    Elmentek mellettünk. Mondtam a srácoknak, nem tudom mi lesz, de bármi legyen is,
    én szólok a rendõröknek, mielõtt még ezek fölérnek. El is indultam a járõrkocsi
    felé, ami közben alaposan eltávolodott tõlünk. De már nem volt idõm elérni,
    jöttek fölfelé a cigányok. k***a sokan! Na, mondom, itt most végünk van, itt
    döglünk meg mindhárman... Odaálltam haverjaim mellé, most már jöjjön, aminek
    jönnie kell. 10-15 cigánnyal szemben nem sok esélyünk van, de legalább
    felvesszük a kesztyût. Vártuk, hogy nekünk jönnek. És nem! Megálltak. Nem
    értettük mi van, amikor egyszerre kilépett közülük és elindult felénk három
    férfi. Az lepett meg, hogy ezeket még lent nem láttam, nem is cigányok voltak.
    Kiderült, hogy civil ruhás rendõrök, akik épp erre jártak. Hallották a
    lövéseket, és azért rohantak oda. Megkezdõdött az intézkedés, elõkerült a
    járõrautó, megjöttek az akciósok is, a banda és közénk álltak, a civil ruhások
    pedig elkezdték kérdezgetni, hogy mi is történt tulajdonképpen. Mi próbáltuk
    elmondani a történteket. Amikor megkérdezték, hogy hol a fegyverem, mondtam,
    hogy nem tudom, amikor kiürült, a földre dobtam, azóta nem láttam, nem tudom
    hová lett. Ezt csak az hallotta, akivel beszélgettem, akik a bandára figyeltek,
    nem.

    Egyszer csak rohant föl az aluljáróból két cigány, akik addig még lent voltak,
    és az egyiknek ott a kezében a pisztolyom! A rendõrök nem tudták, hogy milyen
    fegyver az, kié, töltve van-e, stb, egyszerre kaptak mind a fegyvereik után,
    csõre rántották, és üvöltöttek a cigányra, hogy azonnal dobja el. Na, az persze
    megijedt, hogy ezek menten lelövik, el is dobta a pisztolyt nagy méltatlankodva.
    Rohantak oda a rendõrök, hogy elfogják õket, mire az egyik, már lefogott
    haverjuk egyszerre a köztünk álló rendõröknek rontott, alig tudták lefogni.
    Ekkor mondták a zsaruk, hogy így nem igazán tudjuk tisztázni a helyzetet,
    úgyhogy majd bent, az örsön folytatjuk. Minket az egyik irányba, a bandát a
    másik irányba vezették el, majd a Nyugati rendõrörsön lettünk elõállítva. Mi
    hárman, a 15 cigányból pedig érdekes módon csak ketten... A nyomozók
    megkérdezték a Westend biztonsági õreit is, akik alig ötven méterre voltak, hogy
    mit láttak, mire azok elmondták, hogy semmit, csak valami durrogást hallottak,
    de nem is figyeltek rá.

    Bent kikérdeztek minket, hogy mi is történt az aluljáróban. Felvették az
    adatokat, majd közölték, hogy hívnak hozzám egy mentõt, mert meg kell nézetni a
    fejemet, elég szarul nézek ki. Hamarosan meg is jött. Engem bilincsbe verve,
    vezetõszíjon, rendõri kisérettel vittek be a Balesetibe, ahol megcsinálták a
    vizsgálatokat, leápolták az arcomat, megröntgenezték a fejemet, aztán
    megállapították, hogy élek... Az orvosok elmondták, hogy nagyon szerencsés
    vagyok, mert már több fiatalt hoztak be hozzájuk, akiket ez a banda megtámadott,
    egyikük például hetekig lebegett élet és halál között az intenzív osztályon, úgy
    összeszurkálták. Végül megállapították, hogy nagyon súlyos bajom nincsen, de a
    jobb szemem látóidege megsérült, és ez valószínûleg örök életemre így marad. Ha
    még egyszer megütik ezt a szemem, meg is vakulhatok.

    > >>> > > > > >>> > > >>>
    >Barátaimat már
    hajnalban kiengedték, õket tanúként hallgatták ki, engem pedig gyanúsítottként,
    rabszállítóval, megbilincselve vittek be a VI. kerületi kapitányságra, ahol
    csoportosan elkövetett garázdaság, testi sértés és fegyverrel való visszaélés
    megalapozott gyanújával vettek elõzetes letartóztatásba. A cigányok ellen
    pusztán garázdaság gyanúja miatt indul eljárás, még könnyû testi sértés miatt
    sem, ugyanis a szétrúgott arcomra, bevérzett szememre közölték, hogy 8 napon
    belül gyógyuló sérülés... Csoportosan elkövetett gyilkossági kísérlet? Ugyan...

    Az éjszaka további részét az elõállítóban töltöttem, egy széken ülve, bár a
    rendõrök mind baromi rendesek voltak, miután megtudták mi történt, egy emberként
    álltak ki mellettem. Sajnos õk nem sokat tehettek az érdekemben, de jó volt
    tudni, hogy legalább hisznek nekünk. Másnap 10 óra körül került sor a
    kihallgatásra.

    Vallomástételemet követõen rabosításra vittek, tenyér- és ujjlenyomatot vettek,
    majd fényképes nyilvántartásba kerültem rabszámmal a nyakamban, mint valami
    köztörvényes bûnözõ. Ezt követõen aláíratták velem a jegyzõkönyvet és a
    lefoglalási határozatot, miszerint tudomásul veszem, hogy a vizsgálati idõszakra
    a a fegyveremet és a helyszínelés során az aluljáróban talált töltényhüvelyeket
    bizonyítékként lefoglalják, és szinte mellékesen jegyezték meg, hogy mivel
    gyanúsított vagyok, az ügyben, az adataimat "sajnos" nem tudják zártan kezelni.
    Így a nevemtõl kezdve a címemen át az összes adatomhoz hozzáférhetnek az ügy
    többi szereplõi, és azok ügyvédjei. Vagyis magyarán menjek haza nyugodtan
    fegyver nélkül, és bízzak benne, hogy álmomban nem vágják át a torkomat, de csak
    azért mert az "ritkán fordul elõ."

    Végül, miután mindenen túlvoltunk, 24 órás elõzetes letartóztatás után
    kiengedtek, érdekes módon egyszerre a két letartóztatott cigánnyal, akiket már a
    kapitányság elõtt várt a fél banda, akiket azóta sem tudom, miért nem állítottak
    elõ velünk együtt. Még idõben jeleztem a rendõröknek, hogy egyáltalán semmi
    garanciát nem látok rá, hogy ha egyszerre engednek ki minket a két kapun, nem
    fog megismétlõdni az egész a rendõrség elõtt is, úgyhogy végül kaptam magam
    mellé egy rendõrt, aki kikisért az épületbõl, hátha így nem lesz balhé. Ennyit
    tudtak tenni a béke érdekében, köszönjük. A 15 fõs banda, amely ránk támadt,
    azóta is szabadlábon van, ott dekkolnak a Nyugati aluljáróban, és nyilván
    továbbra sem fogják vissza magukat, pedig a rendõrök elmondása alapján lopástól
    a testi sértésen át a rablásig minden miatt voltak már elõállítva. De hát ez
    Magyarország, ahol nem õk a bûnözõk, hanem én és a barátaim, akiknek volt
    pofájuk megvédeni magukat 15 cigánnyal szemben. Az ügy érdekessége, hogy a
    cigányok kihallgatásuk során említettek azt hazudták, hogy õk a sértettek,
    akikre én ok nélkül fegyverrel rájuk támadtam, miközben azt kiabáltam, hogy
    "meghaltok büdös cigányok". Így az ügyet a továbbiakban rasszista indokkal
    elkövetett fegyveres támadásként kezelik. A konzekvenciát szerintem mindenki
    vonja le maga: ez Budapest, ez Magyarország, ez a jogrendszerünk, ebben élünk.

    Mivel az ügy sajtónyilvánosság elé kerülésére gyakorlatilag semmi esély,
    kérem a kedves Olvasókat, terjesszék ezt a cikket e-mailben és online fórumokon.
    A Nyugati aluljáróban pedig csak páncélautóval közlekedjetek sötétedés után,
    mert a jelek szerint már a fegyver, a küzdõsportos múlt és a polgárõr-igazolvány
    sem nyújt elég védelmet, ha néhány szegény, kirekesztett cigányember
    nekikeseredik a sorsnak

    :(

  • kicsitomi88

    őstag

    válasz Kötelező #1 üzenetére

    Szörnyű, hogy milyen manipulalhatoak az emberek, mindennek bedolnek, egy kamu levelnek is h aztan topikot nyissanak neki. :(

    90 87.5 87.8 87.5

Aktív témák