Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satariaaa

    tag

    Sziasztok!

    Melóhelyen belefutottam két Videoton 2050e hangfalba. Főnök azt mondta, ha kell vigyem el, mert kihajítja, így hazahoztam. A hangszórókat védő keret hamar leesett, mert a 4 tartójából 2-2 letört mindkét hangfalon. Akkor láttam, hogy a mélynyomó pereme el van öregedve és néhol lukas is, így nem sok reményt fűztem a cucchoz. Van egy JVC hifim, arra rákötöttem. Betoltam egy Queen kazettát, pont az volt kéznél hirtelen. Hát én nem tudom, de én komolyan magam alá tojtam majdnem, annyira iszonyat jól szól. Engem kilóra megvett. Igazából sosem volt komolyabb hangfalam, csak ilyen 10-15 ezer forintos Logitech fosok a gépnél és annyi. Jah meg ez a legalább 10 éves JVC hifi. Olyan dolgokat hallottam a zenébe, ami eddig is ott volt, de nem sikerült észrevenni. Noh mindegy, nem is ez a lényeg. Utánanéztem, védőkeretet lehet hozzá kapni, az nem nagy cucc, a mélynyomó peremezését is meg lehet csinálni, az is pipa. Rááldozok pár ezer forintot és, gyakorlatilag, annyiért van két fasza hangfalam, mert nem került semmibe ugye :D
    Viszont én ezt a számítógépre szeretném rákötni, amiben egy Asus Xonar Essence ST PCIe hangkártya dolgozik. Ezt így, ahogy van rá is dobom, AUX-ot tud a hifi, csak kábelem nincs hirtelen, valahova el sikerült pakolnom :)
    A nyomorom annyi, hogy én nem akarom, hogy a hifi itt legyen. Minden zene a gépen van, kazetta, cd nincs nekem, ráadásul helyem sincs, ahova azt a hodály JVC szart tegyem, tehát kellene nekem egy erősítő. Most nézegettem neten, 50-70-140 ezrekért, ilyen, meg olyan... Ok.
    Nem értek hozzá és nem is akarok belemerülni és olyan cuccot sem akarok venni, ami értelmetlenül drága.
    Milyen erősítőt tudnátok ajánlani, amivel ez normálisan, szépen szólna?
    Sztereóba menne a dolog, tehát csak ez a kettő hangfal lenne rákötve és semmiképp sem ablakrepesztő üvöltetésre kellene. Tehát nekem nem kell, hogy tudja az erősítő sem az 5.1-et, sem 7.1. Nem kell tudnia 4ezer W teljesítményt sem, meg semmi, de nyilván nem valami vágott szemű, műanyag hulladékot keresek 5forintért. Kb szerintem értitek mit akarok mondani.
    Vélemények, ajánlatok, tippek?
    Előre is nagyon köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák