-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
csibe1
veterán
hozzátehetjük azt a szót, abban legalább egyetértünk
Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
én ezt akkor úgy értem, hogy ha a csomagod nem ér a célpontba, épségben, akkor te széteszed a kezed, hogy bocs, benne volt a hirdetésben, így jártál
na pont az ilyen eladók miatt ragaszkodnak a vásárlók az utánvételhez, mert bizonyos esetekben mégiscsak megvédhet (nem megérkező vagy akár sérült csomag)
Akkor meg olyan céggel kell küldeni ahol van értéknyílvánítás a csomaggal kapcsolatban, és ha gond van akkor azt ki is fizetik.
Anno 15 éve én a postán küldtem el csomagot valakinek; simán ráírtam 50ezret, ez volt az újkori ára, mert fene tudja mennyit fizetnek. Plusz törékeny, meg minden ilyesmi.
Nagyon szépen oda is ért a csomag, még a doboz sarka sem volt meghajolva.
-
hcl
titán
Én is főleg foxpostot használok és nekem sincsenek velük rossz tapasztalataim. Nyilván a csomagolás sem mindegy, mert azért finomkodásra szerintem se idejük se energiájuk. Ha valaki egy porcelán étkészletet újságpapírba csomagolva küld el és eltörik valami az nem a csomagküldő cég sara.
Ezt már többször mondtam. Posta is bevallotta, hogy dobálják a törékenyet is. OK, rendesen be kéne csomagolni, de azért ha már plusz szolgáltatás, azért kéne valamit adni.
Amúgy ez már inkább a "Nagy hülyétkapokazapróktól" topicba való
-
mefistofeles
veterán
Én is főleg foxpostot használok és nekem sincsenek velük rossz tapasztalataim. Nyilván a csomagolás sem mindegy, mert azért finomkodásra szerintem se idejük se energiájuk. Ha valaki egy porcelán étkészletet újságpapírba csomagolva küld el és eltörik valami az nem a csomagküldő cég sara.
-
hcl
titán
Saját sztori.
Vidéki autóbontó, 2 darab mezei kárpithangszóró. a biznisz tárgya.
Megérkezett a Foxi automatába, veszem ki és az egyik hangszóró mágnese leszakadva.
A csomagolás minősíthetetlen az igaz.Mivel az értéke 2000Ft+1500 posta, nem vakaróztam de lehetett volna ezzel az erővel 100ropi is az érték.
Ha a bontós az anyja életére esküszik de bizonyítani nem tudja hogy épségben adta fel,
és ugyanez a szitu Foxpostéknál is, szerintük ők úgy tették tették be a Foxiautomatába ahogyan feladták a csomagot,
akkor hogyan tovább?
Bár az a gyanúm hogy vagy dobálták vagy ráejtettek valami nehezet a Foxisok, de mivel pocsékul csomagolta, szinte csak szigszalaggal volt átkötözve az áru, így az eladó is hunyó volt.Ilyenkor el lehet kezdeni egy végeláthatatlan reklamációs folyamatot amiben a felelősség tologatása évekig is eltarthat és akkor sem lesz a károsult számára jó megoldás.
Egy reklamáló e-mailt amúgy megért volna.
A Fox tapasztalataim szerint nem annyira dobálja a cuccokat, legalábbis elég sok érzékeny dolog jött-ment itt az elmúlt években, nem szokott összetörni semmi. -
AxBattler
félisten
"Ha nem ismeri a hardveraprót, csak azért regelt, hogy megvegye a terméket, akkor valószínűleg nem fog értékelni, hiszen azt se tudja, hogy mi hány méter."
"Lehet, hogy a termék átvétele után többet be se lép"Pontosan ezért nem fogok már eladni semmit 0 értékeléses, friss reges embereknek.
Btw mind a kettőnek írtam privátban még egy plusz üzenetet, miután az átvétel után küldött pm-re nem érkezett visszajelzés [kép] hogy merre hány méter, ha nem vágná az értékelés témát.
Mondom, nem vagyok fennakadva, vagy ráfeszülve az értékelés témára, csak pont azért árulom HA-n a cuccokat és nem Jófogáson vagy márketplészen, mert ahogy mefistofeles is írta, az értékelési rendszer az ami támpont lehet a jövőben mint eladó, mint vevő részről, és biztonságosabbá teszi az üzletelést egy apróhirdetési oldalon.
(Strix 3060 és Strix 3080-ról volt szó)12+ év tagság és 38 piros után szerintem ne feszülj rá erre az értékelés témára, ebből úgyis mindenki látja, hogy normális üzletfél vagy.
-
tordaitibi
veterán
Az teljesen ertheto, hogy miutan valaki kiadta a kezebol a cuccot, nem vallalhat felelosseget, mi tortenik azzal utana. Igen, az elado felelossege, hogy azt a cuccot adja fel, amit hirdetett es ugy, hogy lehetoleg ne seruljon meg szallitas kozben, de ezen tul a kontroll kikerul a kezebol.
Ha ez elore le van irva a hirdetesben es a vevo vallalja a kockazatot, nemigen van mirol beszelni.Saját sztori.
Vidéki autóbontó, 2 darab mezei kárpithangszóró. a biznisz tárgya.
Megérkezett a Foxi automatába, veszem ki és az egyik hangszóró mágnese leszakadva.
A csomagolás minősíthetetlen az igaz.Mivel az értéke 2000Ft+1500 posta, nem vakaróztam de lehetett volna ezzel az erővel 100ropi is az érték.
Ha a bontós az anyja életére esküszik de bizonyítani nem tudja hogy épségben adta fel,
és ugyanez a szitu Foxpostéknál is, szerintük ők úgy tették tették be a Foxiautomatába ahogyan feladták a csomagot,
akkor hogyan tovább?
Bár az a gyanúm hogy vagy dobálták vagy ráejtettek valami nehezet a Foxisok, de mivel pocsékul csomagolta, szinte csak szigszalaggal volt átkötözve az áru, így az eladó is hunyó volt.Ilyenkor el lehet kezdeni egy végeláthatatlan reklamációs folyamatot amiben a felelősség tologatása évekig is eltarthat és akkor sem lesz a károsult számára jó megoldás.
-
sh4d0w
félisten
a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik
ez a mondat engem rendesen irritál és ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy nyeljek egy nagyot vagy ugorjak a következő hirdetésre
mégis hogy lenne már kizárólag a vevő felelősségére?
a te felelősséged, hogy rendesen be legyen csomagolva, címezve ha szükséges, aztán meg a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontbavevő oldalán nagyjából annyi van, hogy opcióban egyezzetek meg, ahol a csomagküldő vállal némi biztosítást és ezzel kell tisztában lennie, hogy annak mi a kerete
Az teljesen ertheto, hogy miutan valaki kiadta a kezebol a cuccot, nem vallalhat felelosseget, mi tortenik azzal utana. Igen, az elado felelossege, hogy azt a cuccot adja fel, amit hirdetett es ugy, hogy lehetoleg ne seruljon meg szallitas kozben, de ezen tul a kontroll kikerul a kezebol.
Ha ez elore le van irva a hirdetesben es a vevo vallalja a kockazatot, nemigen van mirol beszelni. -
mefistofeles
veterán
Elég nehéz bekerülni valahova ha ez a hozzáállás.
Ugye új embertől mivel nincs 500+ értékelése nem adunk-veszünk, de ha soha senki se, akkor hogyan lesz neki + értékelése? Kör bezárult.Igen persze brutál mennyiségű a csaló.
Amúgy a cikk írója említett eset velem nemegyszer megtörtént, kellett valami, gugli kidobta, jó volt az ár is. És csak ezért regeltem be az adott adásvételi oldalra, azóta se voltam ott még nézelődni se.
Van nagyon sok naiv ember.
pl. múlt héten vettem FB marketen egy 50ezres gépészeti cuccot amit még lealkudtam 25-re.
Az eladó csajszika azt se tudta mit árul, elhunyt a férje, találta a pincébe az eszközt. Új ára 250khuf felett.
Ráírtam, kérte a címemet.
Mire eljutotttunk volna a konkretizáláshoz meg a fizetéshez, utalási adataihoz, megjött postafutárral a motyó és a dobozon óriási betűkkel a csajszi összes adata, bankszámla, név cím telefon mail még a lábmérete is ráírva
Nőiesen de úgy becsomagolta hogy 10 percig hámoztam a dobozt.Van még korrekt eladó.
Én csak csomag küldéses vásárlásnál hagyom ki őket a szórásból. Helyben veszek is adok is, meg hát mivel előre fizet, bárhová küldök is neki csomagot. Szóval azért gyűlhet az az értékelés ha megérdemli az újoncnak is.
-
hcl
titán
Elég nehéz bekerülni valahova ha ez a hozzáállás.
Ugye új embertől mivel nincs 500+ értékelése nem adunk-veszünk, de ha soha senki se, akkor hogyan lesz neki + értékelése? Kör bezárult.Igen persze brutál mennyiségű a csaló.
Amúgy a cikk írója említett eset velem nemegyszer megtörtént, kellett valami, gugli kidobta, jó volt az ár is. És csak ezért regeltem be az adott adásvételi oldalra, azóta se voltam ott még nézelődni se.
Van nagyon sok naiv ember.
pl. múlt héten vettem FB marketen egy 50ezres gépészeti cuccot amit még lealkudtam 25-re.
Az eladó csajszika azt se tudta mit árul, elhunyt a férje, találta a pincébe az eszközt. Új ára 250khuf felett.
Ráírtam, kérte a címemet.
Mire eljutotttunk volna a konkretizáláshoz meg a fizetéshez, utalási adataihoz, megjött postafutárral a motyó és a dobozon óriási betűkkel a csajszi összes adata, bankszámla, név cím telefon mail még a lábmérete is ráírva
Nőiesen de úgy becsomagolta hogy 10 percig hámoztam a dobozt.Van még korrekt eladó.
Én se szoktam ezen stresszelni, ha látom, hogy normális az ember (vevő), akkor ledumálom, hogyan megy a dolog feladom, majd kifizeti. Ha nem, akkor én bukom azt a pár ezret, ő meg nyer egy feljelentést.
-
tordaitibi
veterán
Elég nehéz bekerülni valahova ha ez a hozzáállás.
Ugye új embertől mivel nincs 500+ értékelése nem adunk-veszünk, de ha soha senki se, akkor hogyan lesz neki + értékelése? Kör bezárult.Igen persze brutál mennyiségű a csaló.
Amúgy a cikk írója említett eset velem nemegyszer megtörtént, kellett valami, gugli kidobta, jó volt az ár is. És csak ezért regeltem be az adott adásvételi oldalra, azóta se voltam ott még nézelődni se.
Van nagyon sok naiv ember.
pl. múlt héten vettem FB marketen egy 50ezres gépészeti cuccot amit még lealkudtam 25-re.
Az eladó csajszika azt se tudta mit árul, elhunyt a férje, találta a pincébe az eszközt. Új ára 250khuf felett.
Ráírtam, kérte a címemet.
Mire eljutotttunk volna a konkretizáláshoz meg a fizetéshez, utalási adataihoz, megjött postafutárral a motyó és a dobozon óriási betűkkel a csajszi összes adata, bankszámla, név cím telefon mail még a lábmérete is ráírva
Nőiesen de úgy becsomagolta hogy 10 percig hámoztam a dobozt.Van még korrekt eladó.
-
Graphics
Jómunkásember
-
NvidiaRTX
őstag
Nem jártam még így, de egyébként a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik. Szóval a törött stb. dolgok nem hoznának lázba.
Persze úgy csomagolok, hogy nehéz is elképzelnem efféle problémát."Szóval a törött stb. dolgok nem hoznának lázba."
Aha és ilyen szöveg után mi a biztosíték arra, hogy te nem törötten adtál fel valamit?
Messziről kerülöm az olyan hirdetéseket amiben a "felelősség" szó szerepel.
-
hcl
titán
Viszont itt is volt már e-mailes csaló. Fura, hogy idetaláltak.
@Sanus : Ilyenkor kell mondani, hogy küldje vissza, és utalod is vissza az árát. Nagy részének ilyenkor már nincs gondja...
-
Lacpac
őstag
hozzátehetjük azt a szót, abban legalább egyetértünk
Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
én ezt akkor úgy értem, hogy ha a csomagod nem ér a célpontba, épségben, akkor te széteszed a kezed, hogy bocs, benne volt a hirdetésben, így jártál
na pont az ilyen eladók miatt ragaszkodnak a vásárlók az utánvételhez, mert bizonyos esetekben mégiscsak megvédhet (nem megérkező vagy akár sérült csomag)
Az eladó felelőssége a megfelelő csomagolás.
Nekem is (és szerintem másnak is) érdekem, hogy megérkezzen az eladott portéka a vásárlóhoz.
De azért már én sem vállalok felelősséget, hogy a futárszolgálat mit tesz vele! A csomagoláson nem fog múlni, le is ejthetik, a dobozban rendben fog maradni az érték.Ha a vásárló nem vállalja, a kockázatot hogy ha esetleg megtapossák, kerékbetörik, levizelik, akkor lehet személyesen is intézni. Melóból mobil vagyok, bármikor ki tudok ugrani a kapuba átadni a cuccot. Itthon is hasonló a helyzet. Kisebb kitérők is beleférnek jövet-menet.
Én pár napja autóztam 11km-t a munkahelyemtől ellentétes irányba, meló előtt reggel 7-re, a vevő postával kérte. Mikor láttam a címet, mondtam neki, hogy leszállítom, nem kell ragaszkodni a csomiküldéshez - neki olcsóbb, nekem nem kell csomagolni, automatához bumlizni.... És tuti úgy kapja meg, ahogy a kocsiba került.
De mentem már 80km-is hardverért - friss reges volt, így drágább lett, de nem kellett aggódni.
-
Soderes
senior tag
Pár napja volt 0 friss regessel üzletem. Minden rendben volt vele!
Ez emberfüggő. Ha valaki kukacos és genyózik, az máshol is ilyen, mert a jelleméből fakad.mefistofeles : Szerintem ezen ne lepödj meg. Azért már te ezer éve itt vagy és 220 pozítiv is mutatja megbízható, jó businessman vagy. Jól lövöd be az árakat is. Ez egy fajta elismerés inkább.
Értékelni egybként nem kötelező. Ha valaki úgy gondolja értékel. Persze ha huzamossabb ideig szeretne az oldal közösségéhez tartozni. Van olyan is aki viszont vesz pár cuccot és eldobja, elefelejti az accot utána.
Nekem is volt sok olyan, aki nem értékelt. Nem fogom levélbe azért buzerálni. -
mefistofeles
veterán
hozzátehetjük azt a szót, abban legalább egyetértünk
Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
én ezt akkor úgy értem, hogy ha a csomagod nem ér a célpontba, épségben, akkor te széteszed a kezed, hogy bocs, benne volt a hirdetésben, így jártál
na pont az ilyen eladók miatt ragaszkodnak a vásárlók az utánvételhez, mert bizonyos esetekben mégiscsak megvédhet (nem megérkező vagy akár sérült csomag)
Hiába írod le ugyanazt ötödször, a lényeg a következő:
-Nekem mint eladónak jogom van olyan feltételekkel adni a portékámat amilyenekkel akarom
-A potenciális vevőnek pedig joga van ezen feltételeket nem elfogadni és tovább görgetni.Amúgy csak halkan jegyzem meg, valahogy mégis csak összegyűlt 220 pozitív értékelésem (adás-vétel vegyesen) úgy, hogy egyetlen utánvétes tranzakciót nem bonyolítottam sem eladóként, sem vevőként. Igen, én is előre utalok......
-
tlac
nagyúr
....."az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontba"
Kihagytál egy fontos szót,
"az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa épségben a célpontba"Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
De a lényeg, ami miatt totál felesleges ezen rugóznod az az, hogy:
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
Márpedig ha megveszed, elfogadtad... ennyi....hozzátehetjük azt a szót, abban legalább egyetértünk
Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
én ezt akkor úgy értem, hogy ha a csomagod nem ér a célpontba, épségben, akkor te széteszed a kezed, hogy bocs, benne volt a hirdetésben, így jártál
na pont az ilyen eladók miatt ragaszkodnak a vásárlók az utánvételhez, mert bizonyos esetekben mégiscsak megvédhet (nem megérkező vagy akár sérült csomag)
-
Pikari
veterán
"Ha nem ismeri a hardveraprót, csak azért regelt, hogy megvegye a terméket, akkor valószínűleg nem fog értékelni, hiszen azt se tudja, hogy mi hány méter."
"Lehet, hogy a termék átvétele után többet be se lép"Pontosan ezért nem fogok már eladni semmit 0 értékeléses, friss reges embereknek.
Btw mind a kettőnek írtam privátban még egy plusz üzenetet, miután az átvétel után küldött pm-re nem érkezett visszajelzés [kép] hogy merre hány méter, ha nem vágná az értékelés témát.
Mondom, nem vagyok fennakadva, vagy ráfeszülve az értékelés témára, csak pont azért árulom HA-n a cuccokat és nem Jófogáson vagy márketplészen, mert ahogy mefistofeles is írta, az értékelési rendszer az ami támpont lehet a jövőben mint eladó, mint vevő részről, és biztonságosabbá teszi az üzletelést egy apróhirdetési oldalon.
(Strix 3060 és Strix 3080-ról volt szó)Ja értem, én több helyen is árulni szoktam, nekem ilyen gátlásaim nincsenek.
-
herion
tag
Ha nem ismeri a hardveraprót, csak azért regelt, hogy megvegye a terméket, akkor valószínűleg nem fog értékelni, hiszen azt se tudja, hogy mi hány méter. Sőt, talán azt sem, hogy vannak értékelések is az oldalon. Lehet, hogy a termék átvétele után többet be se lép, és úgy tekinti, mintha bármilyen random webshopból rendelt volna. Nem szabad fennakadni az ilyeneken, nem mindenki akar egy weboldal közösségének részese lenni csak azért, mert rendel mittomén egy villogó trüsszentyűt rajta.
"Ha nem ismeri a hardveraprót, csak azért regelt, hogy megvegye a terméket, akkor valószínűleg nem fog értékelni, hiszen azt se tudja, hogy mi hány méter."
"Lehet, hogy a termék átvétele után többet be se lép"Pontosan ezért nem fogok már eladni semmit 0 értékeléses, friss reges embereknek.
Btw mind a kettőnek írtam privátban még egy plusz üzenetet, miután az átvétel után küldött pm-re nem érkezett visszajelzés [kép] hogy merre hány méter, ha nem vágná az értékelés témát.
Mondom, nem vagyok fennakadva, vagy ráfeszülve az értékelés témára, csak pont azért árulom HA-n a cuccokat és nem Jófogáson vagy márketplészen, mert ahogy mefistofeles is írta, az értékelési rendszer az ami támpont lehet a jövőben mint eladó, mint vevő részről, és biztonságosabbá teszi az üzletelést egy apróhirdetési oldalon.
(Strix 3060 és Strix 3080-ról volt szó) -
mefistofeles
veterán
Abban a pillanatban, hogy kiadtam a kezemből, milyen felelősséget vállalhatnék azért, hogy miként kezeli a futár, beázik e az automata
az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontba
a vevő kétszer leejti e hazáig, szarul szereli e be, stb?
ennek semmi köze nincs a csomagküldéshez, ezt személyes átvétel után is előfordulhat
....."az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontba"
Kihagytál egy fontos szót,
"az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa épségben a célpontba"Én pedig nem fogok futárszolgálatokkal (sem) birkózni a felelősség kérdésében.
De a lényeg, ami miatt totál felesleges ezen rugóznod az az, hogy:
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
Márpedig ha megveszed, elfogadtad... ennyi.... -
tlac
nagyúr
Szerintem pedig másként nem működhet...
Abban a pillanatban, hogy kiadtam a kezemből, milyen felelősséget vállalhatnék azért, hogy miként kezeli a futár, beázik e az automata, a vevő kétszer leejti e hazáig, szarul szereli e be, stb?
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
Ha pl. neked ez nem megfelelő akkor tényleg az "ugorjak a következő hirdetésre" a megoldás.Abban a pillanatban, hogy kiadtam a kezemből, milyen felelősséget vállalhatnék azért, hogy miként kezeli a futár, beázik e az automata
az előbb írtam, hogy a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontba
a vevő kétszer leejti e hazáig, szarul szereli e be, stb?
ennek semmi köze nincs a csomagküldéshez, ezt személyes átvétel után is előfordulhat
-
mefistofeles
veterán
a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik
ez a mondat engem rendesen irritál és ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy nyeljek egy nagyot vagy ugorjak a következő hirdetésre
mégis hogy lenne már kizárólag a vevő felelősségére?
a te felelősséged, hogy rendesen be legyen csomagolva, címezve ha szükséges, aztán meg a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontbavevő oldalán nagyjából annyi van, hogy opcióban egyezzetek meg, ahol a csomagküldő vállal némi biztosítást és ezzel kell tisztában lennie, hogy annak mi a kerete
Szerintem pedig másként nem működhet...
Abban a pillanatban, hogy kiadtam a kezemből, milyen felelősséget vállalhatnék azért, hogy miként kezeli a futár, beázik e az automata, a vevő kétszer leejti e hazáig, szarul szereli e be, stb?
Senki nem kötelez senkit, hogy elfogadja ezeket a feltételeket.
Ha pl. neked ez nem megfelelő akkor tényleg az "ugorjak a következő hirdetésre" a megoldás. -
tlac
nagyúr
Nem jártam még így, de egyébként a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik. Szóval a törött stb. dolgok nem hoznának lázba.
Persze úgy csomagolok, hogy nehéz is elképzelnem efféle problémát.a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik
ez a mondat engem rendesen irritál és ilyenkor mindig elgondolkozok, hogy nyeljek egy nagyot vagy ugorjak a következő hirdetésre
mégis hogy lenne már kizárólag a vevő felelősségére?
a te felelősséged, hogy rendesen be legyen csomagolva, címezve ha szükséges, aztán meg a csomagküldőé, hogy eljuttassa a célpontbavevő oldalán nagyjából annyi van, hogy opcióban egyezzetek meg, ahol a csomagküldő vállal némi biztosítást és ezzel kell tisztában lennie, hogy annak mi a kerete
-
Pikari
veterán
Az aprón hirdetett 2 legdrágább hardveremet (400+ ezer Ft) is ilyen friss, 1 napos fiókkal vették meg.
Fizetéssel nem volt gond, az egyik elutalta pénzt, a másik remegett az utánvétért (így alapból 10 ezerrel drágábban adtam, plusz csak a Foxpost költségek elutalása után tettem az automatába. Nem igazán értette meg, hogy csak bankkártyás fizetéssel tudja kivenni a csomagot az automatából, ha átakarnám baxni és egy féltéglát rakok a dobozba akkor is ki kell fizetnie. Utalással viszont 10 rongyot megspórolna, de nem, csak az utánvét játszott mert szerinte az a biztonságos
). Tehát az anyagiakkal nem volt gond, viszont egyik sem volt hajlandó értékelni az adás-vételt.
Kaptam az értesítést, hogy átvette a csomagot, 2-3 nap után ráírtam, hogy minden okés(?) nem akarsz értékelést kezdeményezni stb.
Az egyik azóta sem válaszolt, a másik meg annyit írt, "ok, nem akarok".Nem vagyok ráfeszülve erre az értékelési témára, mivel nem kereskedek, csak a saját feleslegessé vált szirszarjaimat adogatom el. De ha veszem a fáradtságot, hogy egy 200+ ezres videokártyát eladás előtt sűrített levegővel kitakarítok, pamut ronggyal áttörölgetem, izopropil-alkoholos fültisztítóval a venti lapátokat egyesével lepucolom, gyári doboz, gyári antisztatikus zacskó, minden gyári tartozék hiány nélkül, kinyomtatott garancialap, dupla csomagolás - "akkor egy minden rendben ment, köszi" értékelést elvárna az ember..
Szóval én a 2. eset után megfogadtam, hogy 0 értékeléssel rendelkező friss reges emberkéknek soha többet semmit sem adok el
Ha nem ismeri a hardveraprót, csak azért regelt, hogy megvegye a terméket, akkor valószínűleg nem fog értékelni, hiszen azt se tudja, hogy mi hány méter. Sőt, talán azt sem, hogy vannak értékelések is az oldalon. Lehet, hogy a termék átvétele után többet be se lép, és úgy tekinti, mintha bármilyen random webshopból rendelt volna. Nem szabad fennakadni az ilyeneken, nem mindenki akar egy weboldal közösségének részese lenni csak azért, mert rendel mittomén egy villogó trüsszentyűt rajta.
-
Pikari
veterán
Milliónyi üzlettel történt olyan, hogy eladáskor minden happy, majd kisvártatva jelentkezik a vevő, hogy nem jó/törött/hiányos/hibás stb. a cucc. Ilyenkor vagy árleszállítást kér, vagy visszaadná a portékát, amivel sűrűn előfordul, hogy nem pont az, amit tőled vett, csak úgy néz ki, és az épp hibás (ergo kicserélte, vagy szinplán elbaxott valamit beszereléskor). Sajnos rengeteg a csaló. A személyes átvétel sem 100%, de jobb rátával bír, mint a csomagok. Persze legyen szerencséd, csak az éremnek van egy csúnya oldala is. Régen alig volt ilyen. Az első gamepadomat úgy cseréltem, hogy feladtam a sajátom, az eladó a sajátját, és mindenki boldog volt. Azóta eltelt 20 év...
Én pénzvisszatérítés előtt mindig átvizsgálom, hogy azt küldte -e vissza, amit küldtem.
-
mefistofeles
veterán
Az aprón hirdetett 2 legdrágább hardveremet (400+ ezer Ft) is ilyen friss, 1 napos fiókkal vették meg.
Fizetéssel nem volt gond, az egyik elutalta pénzt, a másik remegett az utánvétért (így alapból 10 ezerrel drágábban adtam, plusz csak a Foxpost költségek elutalása után tettem az automatába. Nem igazán értette meg, hogy csak bankkártyás fizetéssel tudja kivenni a csomagot az automatából, ha átakarnám baxni és egy féltéglát rakok a dobozba akkor is ki kell fizetnie. Utalással viszont 10 rongyot megspórolna, de nem, csak az utánvét játszott mert szerinte az a biztonságos
). Tehát az anyagiakkal nem volt gond, viszont egyik sem volt hajlandó értékelni az adás-vételt.
Kaptam az értesítést, hogy átvette a csomagot, 2-3 nap után ráírtam, hogy minden okés(?) nem akarsz értékelést kezdeményezni stb.
Az egyik azóta sem válaszolt, a másik meg annyit írt, "ok, nem akarok".Nem vagyok ráfeszülve erre az értékelési témára, mivel nem kereskedek, csak a saját feleslegessé vált szirszarjaimat adogatom el. De ha veszem a fáradtságot, hogy egy 200+ ezres videokártyát eladás előtt sűrített levegővel kitakarítok, pamut ronggyal áttörölgetem, izopropil-alkoholos fültisztítóval a venti lapátokat egyesével lepucolom, gyári doboz, gyári antisztatikus zacskó, minden gyári tartozék hiány nélkül, kinyomtatott garancialap, dupla csomagolás - "akkor egy minden rendben ment, köszi" értékelést elvárna az ember..
Szóval én a 2. eset után megfogadtam, hogy 0 értékeléssel rendelkező friss reges emberkéknek soha többet semmit sem adok el
Ezt az értékelés kapcsolatos viselkedést (én kimondottan jó rendszernek tarom) én sem mindig értem.
220 pozitív értékelésem van de legalább 10-20 olyan bizniszem is volt ahol meg is írta a vevő, hogy meg volt elégedve de az értékelés elmaradt. Az értékeléssel az ember nem csak az eladód/vevőt segíti de a leendő üzletfeleknek is támpontot adhat. de hát ez van..... -
herion
tag
Az aprón hirdetett 2 legdrágább hardveremet (400+ ezer Ft) is ilyen friss, 1 napos fiókkal vették meg.
Fizetéssel nem volt gond, az egyik elutalta pénzt, a másik remegett az utánvétért (így alapból 10 ezerrel drágábban adtam, plusz csak a Foxpost költségek elutalása után tettem az automatába. Nem igazán értette meg, hogy csak bankkártyás fizetéssel tudja kivenni a csomagot az automatából, ha átakarnám baxni és egy féltéglát rakok a dobozba akkor is ki kell fizetnie. Utalással viszont 10 rongyot megspórolna, de nem, csak az utánvét játszott mert szerinte az a biztonságos
). Tehát az anyagiakkal nem volt gond, viszont egyik sem volt hajlandó értékelni az adás-vételt.
Kaptam az értesítést, hogy átvette a csomagot, 2-3 nap után ráírtam, hogy minden okés(?) nem akarsz értékelést kezdeményezni stb.
Az egyik azóta sem válaszolt, a másik meg annyit írt, "ok, nem akarok".Nem vagyok ráfeszülve erre az értékelési témára, mivel nem kereskedek, csak a saját feleslegessé vált szirszarjaimat adogatom el. De ha veszem a fáradtságot, hogy egy 200+ ezres videokártyát eladás előtt sűrített levegővel kitakarítok, pamut ronggyal áttörölgetem, izopropil-alkoholos fültisztítóval a venti lapátokat egyesével lepucolom, gyári doboz, gyári antisztatikus zacskó, minden gyári tartozék hiány nélkül, kinyomtatott garancialap, dupla csomagolás - "akkor egy minden rendben ment, köszi" értékelést elvárna az ember..
Szóval én a 2. eset után megfogadtam, hogy 0 értékeléssel rendelkező friss reges emberkéknek soha többet semmit sem adok el
-
mefistofeles
veterán
Milliónyi üzlettel történt olyan, hogy eladáskor minden happy, majd kisvártatva jelentkezik a vevő, hogy nem jó/törött/hiányos/hibás stb. a cucc. Ilyenkor vagy árleszállítást kér, vagy visszaadná a portékát, amivel sűrűn előfordul, hogy nem pont az, amit tőled vett, csak úgy néz ki, és az épp hibás (ergo kicserélte, vagy szinplán elbaxott valamit beszereléskor). Sajnos rengeteg a csaló. A személyes átvétel sem 100%, de jobb rátával bír, mint a csomagok. Persze legyen szerencséd, csak az éremnek van egy csúnya oldala is. Régen alig volt ilyen. Az első gamepadomat úgy cseréltem, hogy feladtam a sajátom, az eladó a sajátját, és mindenki boldog volt. Azóta eltelt 20 év...
Nem jártam még így, de egyébként a hirdetéseimben szerepel, hogy a csomagküldés kizárólag a vevő felelősségére történik. Szóval a törött stb. dolgok nem hoznának lázba.
Persze úgy csomagolok, hogy nehéz is elképzelnem efféle problémát. -
Graphics
Jómunkásember
Na nekem egyszer volt ilyen... Nem volt benne majdnem köszönet
de ott én voltam a naiv és a hülye.. -
Samus
addikt
Ezt nem vágom. mesélj....
Milliónyi üzlettel történt olyan, hogy eladáskor minden happy, majd kisvártatva jelentkezik a vevő, hogy nem jó/törött/hiányos/hibás stb. a cucc. Ilyenkor vagy árleszállítást kér, vagy visszaadná a portékát, amivel sűrűn előfordul, hogy nem pont az, amit tőled vett, csak úgy néz ki, és az épp hibás (ergo kicserélte, vagy szinplán elbaxott valamit beszereléskor). Sajnos rengeteg a csaló. A személyes átvétel sem 100%, de jobb rátával bír, mint a csomagok. Persze legyen szerencséd, csak az éremnek van egy csúnya oldala is. Régen alig volt ilyen. Az első gamepadomat úgy cseréltem, hogy feladtam a sajátom, az eladó a sajátját, és mindenki boldog volt. Azóta eltelt 20 év...
-
mefistofeles
veterán
Az egyikük már fizetett is, szóval ő nem kamus az biztos.
A kamunál rosszabb forgatókönyv is létezik, ami fizetéssel kezdődik.
Miután lezárult az üzlet és eltelt néhány hét, lehet mondani, nem volt kamu.Ezt nem vágom. mesélj....
-
Hieronymus
veterán
Az egyikük már fizetett is, szóval ő nem kamus az biztos.
A kamunál rosszabb forgatókönyv is létezik, ami fizetéssel kezdődik.
Miután lezárult az üzlet és eltelt néhány hét, lehet mondani, nem volt kamu. -
mefistofeles
veterán
Nem minden esetben rossz az, aki friss regisztrációval rendelkezik. Csupán még nem használta az oldalt vagy csak valamit itt talált meg. Nyilván jó indikátor, de nem 100%.
Na meg ha nem viselkedik gyanúsan és nem azzal kezdi, hogy "mennyit engedsz a a felibűl" akkor lehet adni egy esélyt és ha nem hátsó szándéka van akkor az előre utalás sem fogja zavarni.Persze, nem is volt olyan gondolatom, hogy nem adok esélyt nekik, pusztán roppant furcsa és ritka eset szerintem. Három ember egy napon reggel és azonnal az én hirdetésem tetszik meg nekik.
-
mötálhed
tag
Nem minden esetben rossz az, aki friss regisztrációval rendelkezik. Csupán még nem használta az oldalt vagy csak valamit itt talált meg. Nyilván jó indikátor, de nem 100%.
Na meg ha nem viselkedik gyanúsan és nem azzal kezdi, hogy "mennyit engedsz a a felibűl" akkor lehet adni egy esélyt és ha nem hátsó szándéka van akkor az előre utalás sem fogja zavarni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó újszerű Samsung A57 8/256 GB független készülék, dobozában garanciával.
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO párna több színben
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON kiegészítők
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON talp
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE! Bolti ára közel 700e Ft
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


