Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    válasz fpeter07 #30 üzenetére

    Na, ha nincs óra, álmodjunk egy nagyot. Maraton középtáv. Jó nagy szívás volt a csúcs közelében. Tolás, biciklicipelés, több tucat karcolás a lábamon. Az spd puha talajon nagyon jól használható. A felvételeket még nem volt erőm/időm megvágni. A második hegyet csak edzés jelleggel másztam meg, sok élvezet nem volt benne. :D Le sem egyszerű jönni, alig bírtam tartani a kormányt 6 óra bringázás után.
    Strava leírás:
    "Annyira mesés ez a vidék, hogy vártam, mikor ugrik már elő az egyik fa mögül egy kobold.

    Errefelé aztán lehet koptatni a kistányért. Meg a fékeket is. Nem ismerem még a környéket, de már kezd összeállni egy térkép a fejemben. Egy elrontott kanyar itt időbe telik.
    Használatam sok sebességet, ha elfogyott a tolást, ha az is elfogyott akkor a háton cipelést. Nem mondom azt, hogy nem volt szívás egy-két rész, de legalább sikerült egy szintrekordot is döntenem. És csak 7 óra bringázás kellett hozzá... Gps nem méterre pontos, biztos nem volt ennyi szint az úton."

    A szombati program látható a távolban, 2200 m feletti csúcs:

    Szokatlan, hogy órák elteltével is látható a kiindulási pont:

    Csütörtökön megtanultuk az orosz jövő időt. A testem nem volt túl jó passzban, de egy esti mozira azért még visszamentem a városba. Valami pszichilógusos filmet vetítettek, eléggé gyenge eresztés volt. Osztrák film, a cselekménye zéró. De a film után volt egy kávés részleg, az a 4 db barackos tallér jól esett. Ilyen előtt csak úgy nem lehet elmenni.
    Nagyon érdekes, ahogy változik a Mura partja: napról napra több zöld rügy bújik elő. Azért ilyen környezetben nem nagyon kell rászánnom a sétára, jön magától is.

    Estébb belefutottam tök véletlenül Petibe, és mivel mással nem tudtam megosztani a sörömet (eltűntek az emberek), a magyar bandának adtam. Újabb bizonyítékot szereztem, hogy a magyarok bírnak sört, SOK sört inni. Találkoztam egy pálinkafőző mesterrel (tényleg papírja van róla Bencének), egy baracklekvár ízű/illatú pálinkával és egy leányzóval, aki szereti a sört. Megismertem néhány Miskolci hagyományt és tanárt is közben. Csak azt nem tudom, hogy valóban felkeltek-e 7-kor a srácok, mert nekem fél 1-kor alig akaródzott kibújni az ágyból.

    Sok konyhai szerencsétlenkedés után volt egy esti előadás az egyetemen az afrikai bányászatról, nyersanyagokról és problémákról. Hát vannak problémák, nem is kevés. Képzés hiány, bánya biztonságos kiépítése, környezeti károk, gyerekek dolgoztatása. Szinte az egész bányászat manuálisan zajlik. Valahol napokon át kell kézzel vinni (esetleg mopeddel) az érceket, hogy eladhassák őket. Azt hittem unalmas lesz a téma, de az előadó nagyon jó volt és érdekesen állította össze az előadást is.

    Kis emlékeztető azoknak, akik éjjel-nappal tanulnak. Minél többet tudunk, annál kevesebbet látunk:

Aktív témák