Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Ez is elérkezett. Az utolsó két nap történései:

    Csütörtökön enyhe másnapos pakolás volt. Nem nagyon volt étvágyam, ami szerintem részben az esti tequilának köszönhető. De legalább jó drága is volt. :) Megbeszéltem egy magyar sráccal, hogy találkozunk burgerezőben. Tobi is bejelentkezett, szóval a kettőt összekötöttem. Idő hiányában csak ilyen programot lehetett szervezni. Nem rossz hely volt, tetszetős volt a kaja is. 10 € volt nálam, szóval az osztrák haveromat az utolsó napon még lehúztam kicsikét. :) Bár ha az anyagiakat nézzük, nagy esély van rá, hogy én vagyok/voltam az egyik legszegényebb ismerősnap nem kellett sietnem a kiköltözéssel, 12 óra után is elmehettem. Kristóffal megbeszéltünk egy találkozót a menzánál. Ez volt az első alkalom, hogy ott kajáltam. Jó kis hely. Velünk jött Enoc is. Elhívtam, mert találkoztunk előtte. Utána vettem pár ajándékot LCS-ben; sör, csoki etc.

    A sör nem kérdez, a sör MEGÉRT:

    50 év szükségeltetett ahhoz, hogy ilyen jól nézzek ki. Megj: 30 év múlva veszek egy ilyen pólót:

    Volt még egy intermezzo a várromoknál, amolyan városbúcsú. Kristófnak megmutattam a kollégiumot. Érdekesen jött ki, hogy félév alatt pont az utolsó napokban találkoztunk. Bepakolás után egy kis időtöltés még a srácokkal (labdajáték, pingpong, ölelés) és irány home. Jónéhányszor megtettem ezt az utat, ez alkalommal meglehetősen szomorú volt. Ami egyszer elkezdődik, az véget is ér.
    Mint érkezéskor:



    Most is csak egy autónyi cuccom volt:

    Néhány összehasonlító kép, nagyjából fél év az időkülönbség:


    Hogy mi változott? Rengeteg mindennel gazdagabb lettem, és remélem hogy a tapasztalataimat fel fogom tudni majd használni arra, hogy jobb ember lehessek. Az eddigi egyetemi féléveim a tanulásról szóltak. Most is sokat tanultam, de elsősorban nem az egyetemi órákból. Új ország, új hagyományok, új emberek, ételek, új tájak. A sport az megmaradt és meg is fog maradni a jövőben. Szomorú, hogy véget ért. De remélem a jövőben még több hasonló kalandban lesz részem. Az érzelmi skála minden szintjét bejártam ez alatt az idő alatt. Voltam mérges, kétségbeesett, szomorú és könnyes, ugyanakkor már egy-egy hétvége is adott annyi örömöt, hogy egyértelművé vált: Ausztria jó választás volt. Kíváncsi vagyok a kapcsolataim milyenek lesznek a jövőben. Majd az idő választ ad erre a kérdésre.
    Az egyetem hátralevő idejében eléggé meg lesz kötve a kezem. Szeretném, ha a következő utam két év múlva Németországba vezetne. De addig sem fogok lustálkodni. Tervezem, hogy nyitok egy instagramot és feltöltöm oda majd a best fotóimat, hogy többen is bepillantást nyerhessenek az életembe/kalandjaimba. Van mit közzé tenni. Ráadásul hallottam, hogy az egyik legjobb közösségi oldal.

    Köszönöm annak a figyelmét, aki követte a blogomat!
    Néhány tipp leendő külföldi diákoknak:
    -angolul, vagy spanyolul ajánlott tudni
    -adott ország nyelvét beszélni előnyös
    -az egyetemtől viszonylag távoli kolit választani, mert az ember könnyen "beragadhat"
    -nemzetközi koli előnyösebb, könnyebb haverkodni és több ismeretre szert tenni
    -tárgyak felvétele előtt tájékozódni, és könnyűeket választani (semmi előnnyel nem jár egy nehéz óra teljesítése)
    -sport és ivászat legyen egyensúlyban
    -aki anyagias, ne az erasmus ösztöndíjat válassza, mert rengeteg kompromisszummal jár
    -aki nem tud főzni, az legyen gazdag
    -euró-forint átszámítás matekot megtanulni
    -szórakozóhelyeken inni luxus
    -legyél minimálisan nyitott új dolgok/emberek megismerésére
    -vigyél/vegyél egy bringát, mert anélkül nem érdemes élni. :D

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák