Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    válasz fpeter07 #47 üzenetére

    English exam has been done. Vendégem volt az éjszaka. Orosz haverom kizárta magát, és adtam neki ágyat, elég szarul nézett ki. Csupán félig volt magánál. Magától nem kelt volna fel, szóval megmentettem az angolját. :) Cserébe tudtam két órát aludni.

    A mikroszkópos tanár szólt, hogy mutassam be a kőzet lapokat. Hát én elvittem neki, de nem tudtam, hogy azokat otthon ki is kellett volna tölteni. :D Azért megadta a jegyet szerencsére. Elmentem funon egy kicsit, és megkeresni egy szerszámomat, amit múltkor elhagytam. Meg is lett két szikla között a meredek túraútvonalon. Sejtettem, hogy ott esett ki, nem volt nehéz megtalálni. [link]

    Pénteken orosz vizsgára készültem... aztán találkoztam egy holland csávóval és kérdezte, nem akarok-e csatlakozni a bubble soccer csapathoz. Hát tanulni bármikor lehet, így igent mondtam. Vicces játék, focihoz nem sok köze van. Majdnem megfulladtam egy-egy sprint után. Egyrészt annyira magas volt a levegő páratartalma, hogy kellemetlen volt simán futni is. Másrészt meg ez a labda tök zárt, lassú az oxigéncsere. Kicsik ellen hősiesen helytálltunk, a nagyok viszont elvertek minket.

    Este becsatlakoztam a hétvégi partiba. Most ittam először gin tonicot, nem tudom a brazilok mit szeretnek rajta. Magában nem túl jó ital, süteménnyel viszont tűrhető. Srácokkal elmentünk passionbe, ez egy klub Leobenben. 15 eur-t akartak elkérni fejenként, Osama szépen lealkudta 5 eur-ra, csoportos kedvezmény. :) Hát az átlagéletkor egészen alacsony volt. A többség 20 alatt volt. Állítólag ez egy csajozós hely, hát számomra annyira nem volt érdekes. A lányok is, meg a fiúk is egymással táncoltak. Oké, nem járok diszkóba, de az ember nem ezt várná el. Tetszett, hogy nem volt túlzsúfolt, de így meg nem volt semmi hering hangulat. A diszkó sehogy se jó... Az est második felében megérkezett egy rapper, aki mint utólag kiderült szerv nyelven beszélt. Hát én nem tudtam beazonosítani, hogy milyen nyelvek kiabál, sok lány viszont vele együtt énekelt. Mondhatni nem az a tipikus osztrák este volt. Fél 3-kor leléptem, hogy másnap el tudjak menni bringázni.

    5 szelet nutellás kenyérrel, 4 müzliszelettel, 1 kebabbal, 2 sportitallal (az egyik kóla volt he-he) és rengeteg vízzel sikerült abszolválni a Leoben- Graz- Leoben távot. Graz fele félúton éreztem, hogy nem lesz sétagalopp ez a meleg, akkor kezdett el megfogni a nap. No mindegy, a tempót próbáltam tartani, hiszen jövő hétvégén sem lehet majd a versenyen pihengetni. A nap ellen nehéz védekezni, lassan szívja el az ember energiáját. Grazban akartam eredetileg pizzázni egyet, de nem találtam tetszetős helyet. Marad a B-terv, Grazkornban egy kebab. Muszáj volt enni valamit, mert 3-4 órás út volt még visszafelé.
    Hát a nap elment, de annyira megnőtt a páratartalom, hogy a hegyeket alig lehetett látni. Nehéz volt lélegezni, ilyenkor az ember inkább csak harapni tudja a levegőt. Volt egy vasútfelújítás, le volt zárva a bringaút, de nem kockáztattam meg az elterelő utat. Késő volt, fáradt voltam már, egy eltévedés nem hiányzott. Egy munkás szólt, amikor átcipeltem a bringát a vasúton, hogy ilyen nincs ám. Nem nagyon érdekelt, nem tudott vele mit kezdeni úgy se. Hazafelé belefutottam egy zivatarba. A végén már nem nagyon pörgött el a nagytányér, a combok a nyakam és a markom nagyon fájt már. Összességében: kiváló formában vagyok, a sok edzés remélhetőleg elég lesz a következő versenyemhez.

    Vasárnap orosz tanulás; eléggé szar formában vagyok, ma csak arra készültem.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák