Hirdetés

Aktív témák

  • fpeter07

    veterán

    Mindenképp szerettem volna egy blogot nyitni az erasmusos tapasztalatokról/nak. A prohardveren elég régóta tag vagyok. Kellemest a hasznossal, így legalább nem kell más blogszolgáltatást igénybe venni.
    Évek óta próbálkozom a naplóvezetéssel. De nem nekem való. Én a fontos emlékeimre emlékszem, a rutinszerű cselekvéseket meg úgy sem akarom napra pontosan visszakövetni. Szóval ezt a blogot inkább családtagok, barátok, ismerősök számára fogom írni. És azok is olvashatják, akik érdeklődnek a téma iránt, vagy csak egyszerűen "beestek".

    Az előzményekkel nem akarok sokat vesződni.
    Címszavakban:
    - A szorgalmi időszakban egy teljes hét volt szükséges ahhoz, hogy megírjam a jelentkezést. És kaptamegy jó hírt is, hogy az osztrákoknál ennél is jobb lesz a papírmunka.
    - Elég későn adtam le a jelentkezést, aggódtam amiatt, hogy nem fogadják már el.
    - Mivel a jelentkezők száma a PE mérnöki karán szerintem a nullához konvergál (és nem vagyok pocsék tanuló), ezért biztos volt a sikeres pályázat.
    - Az emailes kapcsolatfelvétel eléggé elhúzódott és bezavart a 3 hetes ausztriai téli szünet is.
    - A szálláskeresés problémás volt, felkínálták a lehető legdrágább helyet. Első körben kiadó szobát próbáltam nézni, de az nem annyira feelinges, ráadásul az állapotuk sem volt valami meggyőző. Meg ha már ismerkedni akarok a kultúrával, jóval több értelme van egy kollégiumnak (Heim). Igaz, hogy a másik kimondottan külföldi diákoknak épült, plusz az erasmusosok szeretetnek összetartani. Nekem ilyen tapasztalatom most nem lesz.
    - A héten pakolás megyeget, költözés 02.03-án, pénteken autóval.

    Megj: Már maga az emailezés jó nyelvtudást ad. Írtam a külföldi erasmusos koordinátornak németül, kapok vissza egy angol választ. Hát akkor beszélgessünk angolul, nekem mindegy. A németet mondjuk jobban kedvelem. Egyébként minden dokument angol vagy német, néha angol és német is... Egyébként a fő célom a nyelvtanulás lesz. Használni az angolt, németül előadásokat hallgatni, orosz kurzust felvenni. Itthon úgy sem fog számítani, milyen órákat hallgattam, ezért főleg majd az érdekes órákra akarok jelentkezni.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák