Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Deadhero

    csendes tag

    Ide is, hátha valaki...

    A probléma a következő.:
    A napokban vásároltam egy Epson Stylus SX 200-as multis nyomtatót.
    Amennyiben ha a nyomtatót önállóan, külön használom, fénymásolásra, semmi probléma, szép minőségű másolatot kapok a scannelés után.
    Ám ha rákötöm a gépre USB-n… (3 USB-t használok. (billentyűzet, egér, epson nyomtató)) Feltelepítettem a hozzá kapott nyomtatódrivert és a scan progit (epson scan) – Windows Xp SP3.
    Maga a nyomtatás része hibátlan, ám ha az epson scan programmal akarok egy képet bescannelni, a következő hibaüzenetet(ket) kapom.:
    „Nincs kommunikáció a lapolvasóval. Ellenőrizze, hogy a lapolvasó be van-e kapcsolva, megfelelően van-e beállítva, és megfelelően van-e csatlakoztatva. Ha SCSI-csatlakozást használ, indítsa újra a számítógépét” – Az On led villog az olvasófej esetleg 1 cm-t mozdult ki.
    Az előkép választásnál ugyan ez a jelenség.
    A képolvasó és fényképezőgép varázslójánál. – az olvasófej el s vissza végigmegy – várakozás a képolvasóra – hibaüzenet.: „Hiba történt az előkép megjelenítése közben. Ha a képolvasó használatba van, várjon, míg befejezi a feladatot, majd kattintson az Előnézet gombra.”

    Ugyan itt a beolvasásra kattintva az olvasófej kb. a feléig fut, majd egy fél centit vissza, ON led villog, hibaüzenet: „ Az adott kép másolása sikertelen volt, ha átszeretné másolni a képet, kattintson az ’újra’ gombra. A másolás leállításához kattintson a ’mégse’ gombra.” És ennyi.
    Ha rá van kötve a gépre a nyomtató és úgy fénymásolok, úgy is működik rendesen.
    Próbáltam már frissebb driverrel és a windows újrainstallálásával, egyik sem vezetett eredményre.
    Várom az ötleteket, köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák