Hirdetés

Aktív témák

  • guest

    veterán

    Hi!

    Nem vagyok nagyon jártas a legújabb fejlesztésekben ezért kérném a segítségeteket.

    Olvastam, hogy a Via686b és az SB Live nem fér össze. Tudja valaki, hogy ez ennél a lapnál már megoldódott-e?

    A másik, hogy a gépem a Verifying DMI Pool Data-nál közel 1 percig áll. Már a vindóz ablakból ugrik visssza! Van valakinek bevált ráolvasása, vagy a fenti hibából következik?

    prohardver vendég

  • kismedve

    csendes tag

    Hát, szerintem a Live egy nagy sz**r. Az OK, hogy tud minden csingi lingit, csak használni lehetne. Nekem ugyan ment pl. BX6-2, ill. BE6-II-ben, de a driverek nem voltak OK-k, játék alatt is sokszor megfagyott a gép, de volt spontán ürítés is :) Miután már az X-edik drivert raktam fel, úgy döntöttem, hogy eladom és vettem egy SB PCI128-at. Az legalább korrekten működik.

  • zsborbas

    aktív tag

    válasz kismedve #2 üzenetére

    "Hát, szerintem a Live egy nagy sz**r." Miért mondasz ilyet? Ez nem igaz. Lehet hogy nálad valamiért nem működött megfelelően. Példának okáért nálam már a harmadik alaplapot járja meg a Live! és soha semmi problémám nem volt vele!!!
    Jelenleg egy ASUS A7V133-C boldog tulajdonosa vagyok, ami szintén VIA 686B chipsetes. Semmi problémám nem volt még vele! Sokszor elég csak elolvasni a dokumentációt. Bár igaz hogy magyar nyelvűt nem adnak vele (legalábbis az enyémhez nem volt annak idején mikor vettem). Egy dologra rettentően allergiás. Ha nincs neki megfelelő számú szabad megszakítás, vagy olyan slotba dugod, ami valamivel meg van osztva az alaplapon. A slotok IRQ kiosztását sajnos nem minden gyártó tünteti fel a lap doksijában, ilyenkor marad a próbálgatás. Ha nincs megfelelő számú IRQ, azon még lehet segíteni. Ezt most nem írnám le, ha valakit érdekel küldjön mailt privátba. Mellesleg nekem is volt ABIT BE6-II-m is, 1 napig. Visszavittem a boltba, mert k...ára nem voltam megelégedve vele. Akkor álltam át AMD-re. Pedig mindenki istenítette hogy milyen jó alaplap. Marha nagyot csalódtam akkor az ABIT-ban. Ja és nem hamis BE6-II volt, amiből akkor nagyon sokat lehetett kapni az országban. Nekem a gép munkára kell főleg, nem tuningra. ABIT=tuningőrület=instabilitás. Kösz én ebből nem kérek. Egyébként annak a lapnak (BE6-II) voltak problémái a TV tuner kártyámmal is. Érdekes módon minden más lapban rendesen működött/működik. Bocs hogy ilyen hosszúra sikeredett :) de úgy éreztem ezeket le kell írnom mindenképp.
    Üdv
    Bozsó

    ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

  • zsborbas

    aktív tag

    válasz guest #1 üzenetére

    Ugye nincs hálókártya a gépedben? Akkor szokott ilyen sokáig állni, ha fel van telepítve a hálózat (pl.: otthoni hálózat, két gép között), de nincs bekapcsolva csak az az egy gép. Erre sajnos nem tudok megoldást. Én is jártam már így vele egy párszor. Próbáltad már más oprendszerrel? (gondolom 98-at használsz) Próbáltad már másik slotba átrakni a Live-ot?

    Üdv
    Bozsó

    ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

  • guest

    veterán

    Korábban ASUS A7V133 deszkám volt, déli híd VIA686B. HK: SB Live Value. Semmi gond nem volt. Csak 1* szivatott meg, amikor összeépítettem: osztódott az USB IRQ-jával=fagyi. Másik PCI résben semmi gond. Most nekem is Epox 8K7A+ dolgozik a gépemben, déli híd u.a., semmi hiba. (Érdekes, első nekifutásra ebben az alaplapban is sikerült az USB IRQ-jára tennem az SB-t, és ment. Mi volt veled, ASUS?). Az SB Live szerintem is egy príma kártya.

    prohardver vendég

Aktív témák