Hirdetés

Aktív témák

  • tarnagy

    aktív tag

    Már nem tudok mihez kezdeni, ezért fordulok a fórumhoz, hátha segít valaki.

    A Win 7 Home Premiumot telepítettem ugyanarra gépre többbször is (végül már egy teljesen tiszta, újraformázott, sterilizált partícióra) és folyton azzal a meghökkentő gonddal találtam szembe magam, hogy :

    1. nem installálja az alaplapi hangkártyát (alaplap: ASUS A8V-VM SE) és bizonyos PCI-drivereket keresgél, de hiába. Ennél is furább, hogy ezt a folyamatot (új hardvereket talál, minden alkalommal ugyanazokat) minden indításnál végigcsinálja.
    2. Kerestem és találtam, a Realtek megfelelő driverét letöltöttem, telepítettem, minden rendben, van hang. A gépet a telepítés zárásaként újra kell indítani, megteszem, újraindítva is van hang.
    3- Amikor viszont kikapcsolom a gépet, és később elindítrom, akkor láss csodát: ugyanaz a helyzet, nincs hang, a Realtek teljesen eltűnik, egyszóval: mintha mi sem történt volna!!

    Érthetetlen számomra. Az alaplap CD-je a Win 7-hez nem használható, azaz a saját drivereit nem tudom telepíteni. Az ASUS honlapján sincs megfelelő!!

    De a fő kérdés: miért és hogyan felejti el a föltelepített drivert a gép????? S mi lehet tenni? :O

    (Tennék fölképeket is az Eszközkezelőről, az indításkori driverkeresgélésről stb, de nem tudok, nem megy a képfeltöltés - már elég hosszú ideje!! Mi a baj, GÉPHÁZ?)

    [ Szerkesztve ]

    Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

Aktív témák