Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8849 üzenetére

    A beneath a steel sky megvan nekem, eredeti CD RIPkent. Egyszoval a teljes jatek.
    Sot, mostmar magyarul.No, de hat mit gondolsz, honnan tudok olyan jol angolul ?
    Mivel mindent nem ertettem es a Beneath-ben ez nagyon lenyeges, mert nem akkora kiterjedesu a szovege mint az Oblinak, szoval sok mindent le kellett szotarral kenyszerbol forditsak.Es a TIE fightert is sokat kellett forditsam, a kuldetesek megertese vegett.

    Nemcsak a fogalmazas, hanem az is sokat segit, ha sokat olvasol.Gyerekkoromban faltam a Delfin konyveket - ezeket ismerosoknel es a konyvtarban lehetett megtalalni - szoval kibovult a szokincsem es megtanultam meg helyesebben magyarul, habar a magyart tanitok lelkiismeretes munkat vegeztek.

  • Jorus

    nagyúr

    De rég jártam itt. :)

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8849 üzenetére

    A beneath a steel sky megvan nekem, eredeti CD RIPkent. Egyszoval a teljes jatek.
    Sot, mostmar magyarul.No, de hat mit gondolsz, honnan tudok olyan jol angolul ?
    Mivel mindent nem ertettem es a Beneath-ben ez nagyon lenyeges, mert nem akkora kiterjedesu a szovege mint az Oblinak, szoval sok mindent le kellett szotarral kenyszerbol forditsak.Es a TIE fightert is sokat kellett forditsam, a kuldetesek megertese vegett.

    Nemcsak a fogalmazas, hanem az is sokat segit, ha sokat olvasol.Gyerekkoromban faltam a Delfin konyveket - ezeket ismerosoknel es a konyvtarban lehetett megtalalni - szoval kibovult a szokincsem es megtanultam meg helyesebben magyarul, habar a magyart tanitok lelkiismeretes munkat vegeztek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8850 üzenetére

    Hat amikor a magyarok fognak Villammadar nevu jarganyt gyartani, akkor majd kivancsi leszek,

    hogy ejtik ki az amcsik meg az angolok :D
    Talan Villemmedzsir-nek ? Ketlem, de nem lehet ezt a lehetoseget sem kizarni :D
    A Charger az asszem jelenthet Rohamozot, de akar vezetot is, azaz vezetoi beosztasut is.
    A Commodore lehet Sorhajokapitany, de akar Fregattkapitany is ha jol tudom.

    Jol van ertem en hogy Edwardot es Walest ir Arany, de egy jatekban nem ertem miert ne lehetne

    forditani valamit ha ertelmezheto magyarul is.
    Viszont, ennek nezz utana, talan az angolok azt mondjak/irjak hogy : Nagy Lajos ? (Nedzsi

    Lezsos)
    Szerintem nem, hanem azt hogy Ludovic (D'Anjou) the Great.
    Vagy Mátyás király ? nem, King Matthias (Corvinus).
    Najo, mondjuk IV.Bélát nem tudjak maskepp mondani, belole lesz teszem azt fel Belá the forth :D
    Most megfogtal az ekezetekkel :D
    Mar vartam, hogy ki fogja szovatenni ezt a dolgot :)
    Nem mintha nem tudnek helyesen irni (persze, neha en is csinalok bakikat - de ti anyaorszagiak

    szornyen rosszul ismeritek a helyesirast, tisztelet a kivetelnek), csak eppenseggel igy szoktam

    meg, hogy nem hasznalok ekezeteket.Ugyanis irok en magyarul, romanul, angolul, de inkabb az

    angol billentyuzetkiosztas van beallitva.Igy kepes vagyok ket kezzel irni annelkul hogy neznem

    a billentyuzetet, es nem is lassan.Mivel nem szoktam meg a magyar ekezetekkel valo irast, valami kinkeserves dolog hogy azzal irjak, nem mindig talalom meg a megfelelo magyar ekezetes betuket.Es ezen mar nem is fogok valtoztatni, mert ezt amit most irok fogalmazassal egyutt 5 perc, ha ekezetekkel irnek akkor lenne belole 20.
    Hat persze hogy mashogy gondolunk dolgokat, hiszen kulonbozoek vagyunk :D

  • Jorus

    nagyúr

    Néhány klasszikus, naplementés kép, Belda mellől.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8854 üzenetére

    Azért nem lehet _szerintem_, mert egy ilyen játék, a maga hátterével, saját ugymond irodalmával is nevezhetjük valahol műalkotásnak, az idézett vershez hasonlóan.
    De ez megint olyan vitatéma, ahol mindenkinek igaza van:)
    Hogy offok ne is legyünk, de a topictémához épp most semmi értelmeset nem tudok füzni, igy engedelmeddel lezártnak tekintem a vitánkat.

    ON

    Azaz tudok értelmeset, vagyis fogok tudni, ha belejövök az uj modelerbe, de majd később, ha lesz mit. Lényeg, hogy folytatom a projektet ujra:)

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #8849 üzenetére

    Sajnos egyet kell értsek Veled, mivel a mai fiatalságnak, köztük nekem is, mint egy lelkes képvielőjüknek, nincsen túlzottan sok ideje a szépen megkomponált, kacifántos, esetenként nyakatekert mondatok megalkotására a mai rohanó világban, hiába szeretné teljes szívéből mindegyikük. Evvan ;] :DDD

    Jorus:

    Nekem is ott van a kedvenceim között ez a tájolás, bár én többnyire kissé keletebbről lövöm, és a hegyen is jóval feljebb mászom :)

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • Jorus

    nagyúr

    válasz hoffman_ #8857 üzenetére

    Ha lenne online Obli, milyen vicces lenne, ahogy sorban állnának az említett helyen a karakterek, akik jöttek naplementét fotózni. :D Egy élelmes vállalkozó karakter biztos modolna oda vmi bódét, ahol olcsón mérné a Cyrodiilic Brandyt. :D

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • hoffman_

    nagyúr

    válasz Jorus #8858 üzenetére

    Ez mekkora ötlet, meglenne a hangulat, úgy igazán :D A sorbanállás annyira nem, de az olcsó, instant kocsma zseniális, biztos, hogy jól hozna a konyhára ha ott vedelne a sok Tamriel-i lovag és zsivány :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8856 üzenetére

    En is lezertnak tekintem, mert barmennyit is gyozkodjuk egymast, mas megkozelitesben latjuk a dolgokat.Te angol nyelven tolod, nekem meg jobban fekszik az ertheto magyar szovegezes. Ennyi :D

    Mifele projectet csinalsz amugy ??? (Ellene vagyok ezeknek az egyre terjedo idegen kifejezeseknek...terv, tervezet ? igy lenne a project magyarul ?)

  • Antonius1978

    addikt

    Lenne egy fontos kerdesem, mindegy ki, csak valaki valaszolja meg, mert a legelso jatekban is tuladtam rajta, meg a mostaniban is.
    A kerdesem Azura csillagara vonatkozik, amit Martinnak kell odaadni.
    DE, ugy vettem ki nehany forumbol, hogy nem szuksegszeru odaadni a csillagot, hanem lehet helyette valami mas daedrikus cuccot adni.
    HA megtartjuk magunknak az jo valamire, tudjuk hasznalni a kesobbiekben, vagy csak egyszeruen disztargykent vegzi a gyujtemenyunkben ?

  • Antonius1978

    addikt

    Meg egy kerdes : mivel annak idejen nem jartam annyira utanna a dolgoknak, igy kenytelen vagyok most megkerdezni ezen dolgokat.
    Naszoval, amikor mi vagyunk a magusceh,tolvajceh, orvgyilkosceh vezetoje, mifele lehetosegek vannak, mit tudunk mi csinalni mint fonokok, tudunk valamit is iranyitania cehen belul.Igaz, amikor a harcosceh goreja lettem, ott emlekszem hogy ki tudtam adni valami parancsot, hogy ujoncokat toborozzanak, meg valami olyasmi is volt, hogy az iroasztalom mogotti ladaban hetent/havonta valami penzt is kapok, de azt nem vartam meg, marmint hogy elteljen az ido, vagy epp nem jartam arra, igy nem tudom, hogy is van ez.
    Amugy tudunk magunk melle rendelni a harcosokbol hogy velunk egyutt koboroljanak es harcoljanak ?
    Az orvgyilkosoknal tudom hogy van egy kisegitod, aki segit.
    Meg minden heten kapunk toluk valami verdijfeleseget, azaz egy osszeget.
    A magusoknak ilyen teren mi a helyzet, ott mit tudunk meg csinalni azon kivul hogy fomagusok vagyunk es sajat varazscuccokat tudunk letrehozni ?
    Miutan Szurkeroka lettunk, ott meg miket tudunk csinalni ? A tolvajok nekunk fognak lopni vagy mi ? Azaz, a mi penztarcankat gazdagitjak majd ?
    Meseljetek par szot ezekrol a dolgokrol, mert kivancsi vagyok.
    Most jelenleg mar 27 szintu vagyok, azaz mindjart 28, asszem 1 magusceh ajanlo hianyzik, 1 kuldit csinaltam meg a harcosoknal mikor fegyvert vittem 3 harcosnak egy barlangba (ez a tegnap volt) most meg Anvil-be kell menjek ujabb kuldetesert.A tolvajoknal itt-ott osszeszedtem kb 900-1000 arany erteku lopott cuccot, amit a brumai orgazdam szepen at is vett, en meg visszavasaroltam tole, igy van egy rakas ezustedenyem, mindenfele poharak es miegymas, keszulok arra a kuldetesre amikor egy fogadosnak ezekbol kell beszerezni, habar meg gozom sincs hogy az ki es hol van, csak emlekszek az elozo jatekbol erre a kuldetesre.
    Egyszer betevedtem a Feketeberek Tarsasaghoz – a Harcos Ceh ellenlabasaihoz (angolul nem tudom hogy mondjak) es szepen elemeltem (nem loptam,nem is volt piros a lada) egy ladabol 3 uveg Skoomat vagy effele nevu vadito itokat.Az elozo jatekbol emlekszem, hogy a veluk kapcsolatos kuldetest megcsinaltam, epp ma lattam kepet az egyik hozzaszolasban ahogy kinyirjak a nagy fat.
    Meg regebb a fovarosban tortent, hogy valami daedra megszallott ram tamadt (idezett cuccokban, amik a halala utan elenyesztek), de elvettem a haz kulcsat tole, igy szepen bementem es ami mozdithato volt mindent elloptam (2 Skoomat is talaltam, tehat mar 5 van – asszem erre is van valami kuldetes, most olvastam itt a forumon). Amit itt loptam es Drad urasag villajaban (egyik daedras kuldi kapcsan) azokbol kiarultam a 900-1000 aranyat.Pedig csak 50-et kellett volna.Igy most gondolom egymas utan kapom a tolvajos kuldiket, de egyelore most harcos akarok lenni, majd utanna foglalkozom a tolvajlassal.
    Egy erdekesseg : megvan a 100 penge kepzettsegem.Az egyik kuldeteskor, amikor azoktol az idegesito koboldoktol kell megszabaditani egy fehernepet (lenyegeben a bottol), a no halabol egy Fantomkarom nevu gyurut ajandekozott nekem (+13 penge, +13 blokkolas kepesseg).
    Az erdekesseg az, hogy mondjuk 100-as tudassal sebzek 21 pontot karddal, ha viszont felhuzom a gyurut, akkor 113-as tudassal mar 22 pontot sebzek. Ti tapasztaltatok ilyesmit ? Meg a sebzes asszem erofuggo is, csak ott nem tudom hogy van ? 5 ero pont utan +1 sebzes, vagy 10 ero utan +1 ?
    Annyit eszrevettem, hogy +5 penge kepzettseg = +1 sebzes.
    Varom a hozzaszolasokat, koszonom.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Antonius1978 #8862 üzenetére

    Azura Csillaga: nem kell odaadni Martinnak, ha jól emlékszem bármelyik daedra ereklye megfelelő. Én olyan ereklyét adtam át, amelynek nem vettem gyakorlati hasznát. Azura Csillaga viszont nagyon is hasznos, hiszen újrafelhasználható lélekkőként a varázstárgyaid power supply-át jelenti :). Én mozdulni sem tudtam volna az Azura Csillaga + Umbra párosítás nélkül.

    Nincs igazán kdolgozva a játékban az, hogy ha céhvezérré válsz, akkor valami hasznos dolgot is tehess, a lehetőségek elhanyagolhatóak. A mágus céhhez készült egy jó mod: a Mannimarco Resurrection , amely ezen változtat. Ez egy új alszervezetet hoz létre: az Imperial Battlemage-ek rendjét, amit Ocato szerez meg, és az Arcane University-n lesz a székhelyük. A mod úgy változtatja meg a játékmenetet, hogy a Mage guild-es küldetések során lehetőséged lesz választani: Trebonius feláldozásával te leszel az archmage; Trebonius megmarad, és te az Imperial Battlemage-ek vezetőjévé válsz; csatlakozol Mannimarco-hoz és tagja leszel az Order of the Black Worm-nek és legyőzöd korábbi munkaadóidat. :) Engem mindíg zavart, hogy Archmage-ként lófütyit sem kell/lehet csinálnom, ezért a 2. lehetőséget választottam (good guy vagyok, így a 3. lehetőség nem volt szimpatikus).

    "Feketeberek Társaság" :DD Ne haragudj, megértem érveidet amit a magyarítás mellett felhoztál, de ezek a nevek nekem akkor is marhára röhejesek.
    Szerintem ilyen ezüst szirszarokat meg skoomát, meg vicikvackot ne cipelj magaddal. Az egy olyan küldetés lesz, hogy egy master trainer-nek kell az ezüstnemű;én egyszerűen elmentem Thoronir boltjába, és ott volt minden amit kért. Nem érdemes amúgy mindíg minden quest-re előre készülgetni; majd jönnek sorba, auztán csinálja az ember. Ha mindent előre akarsz tudni, mindenre jóelőre felkészülni, meg a legeslegjobban csinálni, az szerintem kinyírja a játékélményt. Easy rider! ;)
    A enchant-cucok amelyek 100 fölé növelik a skilleket kihatnak a sebzésre is. A sebzést az adott fegyvere vonatkozó skillek, a képzettségid szintje, illetve a fegyver tulajonságai együtt határozzák meg. Továbbá ha elég magas az armorer képességet, akkor 125%-os állapotba lehet minden fegyvert és páncélt kalapálni. Így pl. az Umbra alapértelmezett esetben 28-at sebez, kikalapálva ha jól rémlik 35-öt.

    Jorus: Ezeken a képeken én nem látok semmiféle rendellenességet. Most akkor milyen csík van, és hol? :F

    Hoffman: Kezdetnek megteszi, csak így tovább! :D ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Jorus

    nagyúr

    válasz GypsFulvus2 #8863 üzenetére

    A csík a monitoron van, de természetesen nem látszik akkor, amikor elmentem a képernyőmásolatot, hiszen a tartalom a fekete sávokon belül van. :)
    Így képzeld el kb.

    ''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Jorus #8864 üzenetére

    Ilyen nekem akkor volt, amikor a Morrowind-et először feltettem, és még nem használtam hozzá a Morrowind Graphic Extendert. Az a játék nem támogatta a wide-screen monitorom natív felbontását, ezt korrigáltam később a segédprogrammal. Ha a játék beállításaiban szerepel a a monitorod natív felbontása (úgy emlékszem azt mondtad, hogy szerepel) akkor teljesen érthetetlen. Akkor valaminek felül kell írnia a beállított felbontást. Nincs véletlen driverben vagy máshol beállítva egy elmentett profil, ami kikényszerített módban átállítja a felbontást? Neked ATI van, ahhoz nem értek, de NVidia vezérlőpulton be lehet állítani és elmenteni ilyen kikényszerített profilokat. Ha véletlen ilyen bennmarad az okozhat problémát. Vagy esetleg egy ottfelejetett, más felbontáshoz igazított windowed-mód nem mardt bekapcsolva? Jobb ötletem nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8863 üzenetére

    Es hogyan mukodik az Azura Csillaga ? magatol toltodik, vagy mindig van benne varazsero vagy hogy ? Hoppa, most ertettem meg, tehat ugy erted, hogy olyan lelekkokent hasznalod, ami nem tunik el, hanem a fegyvered kiszippantja belole az erot, es lelekcsapdaval ujra tudsz bele erot gyujteni amivel megint feltoltheted a varazscuccokat.Gondolom ezt igy kell ertelmezni akkor.

    Megvan a Feketeberek angolul – Blackwood. Ez magyarul akkor inkabb Feketeerdo vagy Feketerengeteg kellene legyen :D
    Megmondom oszinten, nekem marhara tetszik a Feketeberek, jobban mint a Feketeerdo vagy Feketerengeteg, dehat gondolom a forditok is ezert valasztottak epp ezt.
    Nem ertem miert rohejes magyarul a Feketeberek, akkor talan az angoloknak is rohejes az angol Blackwood kifejezes ?
    Kulonben a berek szo az kb olyan erdot/erdoreszt/ritkas erdot jelent, ami olyan mocsar/lapszeru talajon/talajban van.Ha jol tudom.
    Es hogyha ez az erdo a jatekban epp ilyen mocsarban van akkor sokkal talalobb a magyar berek, mint az angol wood.De ha valaki nem tudja hogy mit jelent a berek… :P
    Peldaul a nyelveszek ezzel magyarazzak a Berettyó folyo nevenek kialakulasat, hogy : berek jó, azaz Berettyó (torzulassal), ugy latszik (en nem tudom, mert nem jartam a kornyeken) hogy a folyo ilyen teruleten folyik keresztul.

    Ezt a Mannimarco csomagot mikor erdemes telepiteni ?
    Leirom a sorrendet, hogy hogyan kepzeltem el a hosom elettortenetet :
    Harcos kuldetesek, akkor az Arena (meg nem jartam), Kilenc Lovag kuldetes, Csatakurt Kastely (Battlehorn Castle) birtokbavetele mint a nagy hos (+ esetleg Kvatch ujjaepitese), es akkor itt a hosunk elgondolkodik hogy o bizony a magiahoz is erteni akarna, de sok penzbe kerul a varazslatok megvasarlasa, meg az alapanyagok a kiserletekhez, es igy elmegy lopni (tolvajos kuldetesek).
    Mikor igy sok penzt szerzett, hogy ki tudja fizetni ezeket a dolgokat, akkor irany a magusceges kuldik. (Akkor ezen a ponton erdemes feltegyem a Mannimarco mod-ot ? Amugy utkozik ez a Kilenc Lovag meg a Reszketo Szigetek hivatalos kiegeszitokkel ?) Nekem is a 2 lehetoseg tetszik, mivel mar eleg jo harcos vagyok es a magiahoz is konyitani fogok, epp jo lesz ez a csatamagus vezeri rang.
    A magustorony birtokbavetele – az ami kristalybol van felepitve.
    Es azoknak a Dewmer vagy mifele cuccoknak az osszeszedese a csillagvizsgalohoz.
    Akkor mondjuk megtudom valahonnan, hogy nyilott egy fura kapu azon a kis szigeten es odamegyunk hogy megvizsgaljuk.
    Asszem ez valami Orulet Istene vagy milyen vilagra nyilik es mi elhatarozzuk, hogy felderitjuk a terepet es kivizsgaljuk az esetet.
    Megcsinalom ezt a kuldetessorozatot is (habar szinte semmit sem tudok errol a kiegeszitorol) es amikor visszajovunk a mi vilagunkba, elborul az elmenk, megolunk valami artatlan illetot (itt jon a Sotet Testveriseg dolog) az illeto mellett osszeesunk es almunkban megharap egy vampir.
    Az orulet hatasara gyilkolni fogunk, meg vert szivni.Es a legvegen talan elszall belolunk az orulet, es keresni kezdjunk a vampirizmus ellenszeret, birtokba vesszuk azt a vampirbarlangot meg a kalozhajot ? es akkor tovabb nem tudom hogyan folytatodik a hos elete.
    Mindezen hosszu szoveget azert irtam le, hogy meg tudd magyarazni, hogy hogyan fogjak neki a magusos – kiegeszitos dolognak.
    Es hogyha nem leszek fomagus, hanem csatamagus hadur, akkor is tudok majd varazscuccokat es varazslatokat kesziteni ?

    Ezeket az italokat, meg ezustcuccokat nem cipelem allandoan magammal, hanem ha talalok valahol megveszem es szepen elraktarozom a fovarosi hazamban. 4 szekreny/lada/doboz van ugyebar, ezeket rendszerezve hasznalom : a ladaban az eladando cuccok vannak, az egyik fiokos szekrenyben a lottyok meg a hozzavalok, a masodik fiokos szekrenyben a konyvek, ekszerek, dragakovek meg oltozetek (ezekrol meg annyit, hogy kulon cuccom lesz amikor varur leszek, mas amikor csatamagus – piros kontos meg csuklya – a bravilos kuldetes soran jutsz el csonakkal egy szigetere ahol egy erod romjai kozott hidegre kell tegyel valami vadaszokat meg egy ork vadallatot, ezt a cuccot egy hulla mellett kapod a foldon – es itt jegyzem meg, hogy talaltam 2 arnyekuzo bort itt– mar volt 4, igy az egyik fogados kuldit is elfelejthettem), a nagy szekrenyben pedig azok a magikus cuccok, amiket a kuldetesek soran szereztem, de epp nem hasznalok, akkor vannak olyan cuccok amiket varazserovel akarok ellatni kesobb,valamint a kulonbozo uzletekben megvasarolt marhadraga egyedi varazscuccok pl most vettem Cheydinhalban vagy Chorrolban, fene tudja mar, egy Druida csuklyat +5 mesterlovesz, +5 valami egyeb kepesseg, -10 valamibol, es egy acelszablyat, kalozszerut, valami Kardan kapitany szablyaja -30 terheles, -30 allokepesseg es meg a fene tudja, mindezen cuccokat ugy alkudozassal kb 11 ezer aranyert.Es az egyik boltos regebb kalandozo volt, elarulta 2 barlang es egy ayleid rom helyet, hahaha.
    Nem emlekszem, hogy kikepzonek kellene vinni azokat az ezust marhasagokat, de lehet.
    A legelso dolgom az volt a jatek folyaman, hogy folyamatosan kovacsoltam (masodrangu kepesseg csak) es a fovarosi kikepzonel folyamatosan kepeztem magam penzert, amig elertem azt hogy a magikus cuccokat is javitani tudtam, aztan szep lassan osszejott a 75 pont, es mostmar 125%-ra tudom kalapalni a cuccokat.Es a mesterkovacsnak is megcsinaltam a kuldijet, hogy tanitson.
    De most epp varom a 28-ik szintet, hogy szerezzek +2 pontot a Pusztitas kepessegre, hogy tudjak picitt tuzgolyokat vagy egyebet loni az ellensegre.
    Az egyik szentelyes kuldetesnel egymasra kell uszitani es meggyilkolni egy falu 2 egymassal ellenseges vezetojet.
    Ha ezt megcsinalom akkor en is gyilkos leszek, azaz en kell gyilkoljak, vagy csak ok gyakjak le egymast ? Ez azert erdekel, mert mint mondtam utolsonak akarom hagyni az orvgyilkos kuldiket.
    Feher csuklyat lehet talalni/venni valahol ? Mint fomagus szeretnem hasznalni, de ha csatamagus leszek jo lesz a piros egyveleg is :D
    Picitt sokat irkaltam, de a kerdeseimre jo lenne ha valaszokat is kapnek, elore is koszonom :D

    [ Szerkesztve ]

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Antonius1978 #8866 üzenetére

    "olyan lelekkokent hasznalod, ami nem tunik el, hanem a fegyvered kiszippantja belole az erot, es lelekcsapdaval ujra tudsz bele erot gyujteni amivel megint feltoltheted a varazscuccokat" -Pontosan így értettem. Vagy az Umbrával, vagy - megfelelő mysticism szint esetében- soul trap varázslattal töltöld fel.

    Bakker olyan alapossággal tervezed meg az élettpályádat mint egy japán bankvezér fia a menedzserképzőben... :D Én oda mentem és oda csatlakoztam, ahová épp kedvem tartotta, akkor amikor épp rámjött a mehetnék/csatlakozhatnék. Egy általános dolog csak amihez talán érdemes igazodni: a gonoszkodó küldetéseket (Dark Brotherhood, Thieves Guild) inkább a játék első harmadában-felében jobb megcsinálni. Ha később válsz jóarból gonosszá, akkor pl. sokan elküldenek a francba magas personality mellett is, Ha meg Knights of the Nine (ez amúgy rossz fordítás ha Kilenc Lovagként fordították, mert helyesen inkább " A Kilencek Lovagjai"-ként kellene) teljesítése után állsz neki bérgyilkoskodni akkor kitagadnak az anyaszentegyházból :) és pl. nem kapsz áldást a templomokban. Julianos meg a töbiek közlik veled, hogy mennyire csalódtak benned, meg ilyesmik. Ezért talán kényelmesebb a "mocskostolvajbérgyilkos jó útra tér" pályát követni, de végül is a fönti retorziók nem túl súlyosak, együtt lehet velük élni.
    A Mannimarco-t, és általában bármely modot akkor jó telepíteni, ha az ember egyszer már végigjátszotta a játékot kiegészítőkkel együtt. Ellenkező esetben nem tudod mi változott, emnnyivel lett jobb rosszabb, a változás tettszik-e vagy nem. Én végigtoltam a kiegekkel együtt,, majd indítottam egy új karaktert és szarrámoddoltam a játékot. Ha hazértem majd készítek egy képet a Mod Manager-ről, hogy épp mi van fenn. A Mannimarco mod nem befolyásolja a képességeidet, tehát u úgy tudsz enchantolni, varázsolni Imperial Battlemage-ként is mint korábban. Nem ütközik semmiféle hivatalos kiegészítővel sem, (csak egy nem hivatalos mod-dal találtam ütközést, ez a Republic of Morsepolis).
    A Shivering Isles nagyon jó, szerintem jobb mint az alapjáték -én imádtam Sheogorath baromságait. A főszál is sokkal ötletesebb benne, és sokkal több a humor mint az alapjátékban. A 20. szint alatt nem érdemes (és ha jól emlékszem nem is lehet) belépni a szigetekre.
    A kisebb hivatalos kiegészíőket nem érdemes halasztgatni, jól jön a kastély is, mert az Imperial City-beli kunyhót hamar kinövi az ember, a Skingradi ház meg (ami a legfaszább) eleinte drága. A Dwemer cuccos küldit is csináld meg nyugodtan, nincs miért halasztgatni.
    Fehér csuklya: passzolom. Én mindíg Daedra páncélban rohangáltam, egy Battlemage-hez az illik.
    A Feketberek. Jó jó, de erről a szóról azonnal a "Lovagok, akik azt mondják: Ni" , meg a "Hozzál nekünk egy rekettyést" jutott eszembe, és ezen röhögnöm kell. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8867 üzenetére

    Nna, akkor Azura csillagat most sirathatom :D
    Megyek es kibogom magam valamelyik rendtars vallan :D
    Az elso karakteremmel egy feketeelffel ezt az utat jartam vegig azt hiszem, vagy vegyesen,ugy ertem osszevissza ahogy jolesett,de most ezzel a hossel ugy erzem hogy forditva kell csinaljam :D
    Vedd ugy, hogy a nagy host, meg az istenek felkent lovagjat, meg nem tudom meg mit, megkiserti a gonosz oldal es atall a gonoszhoz (ugye, ismeros, á lá Dárt Véder), de az is lehet, hogy valami gonosz goblinsaman kleptomaniat varazsolt becses szemelyunkre, ezert erzunk vagyat, hogy mindenfelet begyujtsunk, de az is lehet, hogy valaki aljas modon viccelodik velunk es a targyakat enyvvel kente be, ezt meg Akatosh atyank sem tudna megmondani :D

    A Mannimarko kapcsan azt akarom kerdezni, hogyha vegigtolom a magus kuldeteseket, es en leszek a fomagus, de felrakom a kiegeszitot, akkor hogyan tovabb ? mert ugy ertettem, hogy a mod akkor mukodik ha meg nem teljesitettunk minden kuldtetest, mert egy ponton valasztanunk kell.Vagy lehetek epp fomagus, es akkor a mod lehetove teszi, hogy atalljak a csatamagusokhoz vagy a nekromancikhoz ?
    Ha vegig lehet nyomni a maguskuldiket, akkor a harcolas es arena utan megcsinalom, de a fennebb leirtak alapjan, akkor azt hiszem inkabb a 3 valtozatot probalom ki, miutan begozok a Shivering Isles utan, gyilkolok es meg vert is szivok.Szoval atallok a sotet oldalra, es miutan elokerul valahonnan a fiam, felajanlom neki ezt : állj mellém, s mi ketten fogjuk uralni Obliviont, mint apa és fia ;]

    Az utolso mondatot nem ertettem meg egeszen, az az igazsag, ne haragudj. Talan leszel szives ujbol reszletezni hogy mi is ez a lovagos szoveg.

    Az elso jatekomban minden haz meg volt veve mindenhol, es meg igy is volt egy rakas lovem.
    A mostani jatekban, egyszeruen imadom azt a kis viskot, mert megszenvedtem erte.
    El tudod kepzelni, hogy kb 2-3 szinten mennyi ocska, vacak vasfegyvert, hasznalt ruhat, meg egyebeket kellett eladjak, ugy 1-5 aranyankent, amig osszegyult a 2000 arany ?
    Igaz, hogy az alkimiaval mar tudtam olyan lottyoket csinalni, amit 5-10 aranyer adtam el, es a kissebb kalandozasokkal is szereztem par szaz aranyat, de akkor is.
    A szivemhez nott ez a kis kulipintyo, mert bemegyek, es a szoba kozeperol szinte minden tarolohoz hozzaferek, es ha ne adj isten piasan erek haza, akkor csak arra kell vigyazzak, hogy miutan belepek az ajton, jobbfele dulongeljek, es eshetek is bele az agyamba :D
    Kell a tokomnek egy nagy kastely amugy, mire jo az ? igaz hogy Kvatch hosekent, meg a mittudomen milyen lovagkent kierdemeltem, es nem melto mar hozzam a kis haziko majd, de en akkor is imadom :D

    Amikor magusok vagyunk es tudunk targyakat buvolni, akkor mi is szamit tulajdonkeppen ? Az, hogy epp akkor mennyi az osszes varazspontunk ? Nekem most epp 134.
    De, a festotol akit megmentunk a festmenybeli trolloktol, kapunk valami kotenyt vagy mi a manot es az emeli az inteligenciat, akkor meg vasaroltam valami olyan nadragot, ami 20 ponttal erositi a varazseronket, egy olyan gyurum is van, ami 50 ponttal, es raadasul meg van valami lotty is, ami szinten 50-60 ponttal emeli ideiglenesen. Amikor ezt mind vegigprobaltam, 334 varazsero pontszam jott ki, de mivel mostmar az ero, gyorsasag meg miegymas 100 ponton all, igy az inteligenciamat fogom novelni es akkor meg tobb lesz a v.e. pontszamom. Tehat hogy megertsd, hogy mit akarok kerdezni, mondjuk a 330 pontert tudunk 10 mp erejeig 30 fagysebzest okozni, de ha mondjuk 500 pontunk van, akkor 50-et 10 mp erejeig, vagy eppenseggel 100-at 5 mp erejeig ?

    Amint meglesz az osszes magus ajanlas es belephetek a fovarosi toronyba, megcsinalom a csillagvizsgalo javitasat.

    A Skingradi haz miert a legfaszabb ? azt tudom hogy a foutcan talalhato 2 masik haz kozott (nna, micsoda eles elme, mi ? ) de mar nem emlekszem milyen belulrol :D

    Azok a kepek jo lennenek, esetleg ha van mentesed, amikor csatamagus fovezer vagy, arrol is muti 1-2 kepet, oke ?
    Kosze, na pa.Ugrok neki a jateknak :D

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Antonius1978 #8868 üzenetére

    Hát végül is ha gonosz akarsz lenni, akkor jobb előre venni a Kot9-t, hiszen annak végén te leszel a Divine Crusader, ami nehezen öszegyeztethető a Darth Vader-i hajlamokkal. :)
    (Azon mekkorát röhögtem, hogy a végén már olyan magas volt a hírnév pontoszámom meg a personality-m, hogy a Khajit útonálló nem a szokásos "pénzt vagy életet" dumával lépett elém, hanem ezt tolta: "Ohh, the Divine Crusader himself" majd hátralépett és alázatosan továbbengedett)

    Na, Mannimarco-val most megfogtál, mivel akkor én azt rögtön a játék elején feltettem, amikor újrajátszottam, ezért nem tudom mi van, ha akkor teszed föl, amikor már végigcsináltad a Mágus céh küldetéseit. El kéne olvasni a deatils-t a weboldalon amit linkeltem, vagy ott vagy a readmy-ben gondolom kitér erre is.

    El tudom képzelni, hisz ezen a fázison mindenki keresztülment :) A Skingradi ház a legtágasabb és nagyon látványosan berendezhető, sok üvegszekrénnyel ahová a szép fegyvereket vagy értékes könyveke lehet kiállítani, amelyeket összgyűjtött az ember. Ezért szerettem.

    A bűvölés (amennyiben ez a magyar neve az enchant-nak) az csak másodlagosan függ az Intelligence attributumtól. Az szabja meg, hogy milyen varázslás típusokat sajátítottál már el, és azok milyen szintűek. E mellett az a döntő, hogy milyen soul gem-et használsz fel hozzá, és abban milyen ellenfél leke van bezárva. Erős és hosszan tartó/területi hatású enchant-hoz mindenképpen grand soul gem kell, Xivilai, Lich vagy Minotaur Lord lelkekkel. Továbbá kell hozzás sok-sok arany, minél erősebb a varázslat annál több.

    Képeket feltölteni én sajnos nem tudok, mert a 32 kB/sec-es mobilnetem ezt nem teszi lehetővé. A munkahelyen meg nem lehet. Majd csinálok pár képet a modokról, meg Morrowind képeket is, és ha 29.-én eljutok Bendőkéhez onnan talán fel tudjuk tölteni.

    Nem láttad a Gyalog Galopp-ot ???!! Ez súúúúlyos hiányosság!! Ezek az idézetek onnan valók. A Feketeberek Társaságról jutottak eszembe a Lovagok, akik azt mondják: Ni

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8860 üzenetére

    Anguewoy an Ayleidoon, ane (angol) ma Niesal ae woy n Angue. Angana al arpenageas valevvye! Im vale angua(project), Anarielle: nvel arpenia av alayleidae, Av andetor aldmerisele aslata tamriel. Velovvye angue?

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8869 üzenetére

    Hat igen, mint irtam, harcos kuldik - amig en leszek a gore, Arena, Kilencek Lovagja(i) es aztan johet the dark side :D
    Esetleg a harcos kuldiket es az arenat keverhetem is, ahogy nekem epp jolesik.
    A tegnap aztan megcsinaltam a csillagvizsgalos kuldetest, hat nem egy nagy szam, par nyomorult martalocot kell leolni es kesz.Amikor bementem a csillagvizsgaloba, kifejezetten rondanak tunt, nem a szerkezet hanem a terem grafikaja, valahogy kurvara nem illik az Oblivionhoz, olyan mintha egy masik jatekban lennenk.
    En pedig azon rohogtem, ahogy korbeirtad hogy olyan vagyok mint egy japcsi :D
    Jopofa dolog lehetett a rablos eset :DDD

    Tehat Mannimarconak utanna kell nezzek, mert ha megcsinalom a magus kuldeteseket, es ha a moddal csak abban az esetben lehet jatszani, ha legeleitol kezded a magus kuldeteseket, akkor szerintem nem sul ki jo dolog ebbol.Mert ha en leszek a fomagus es a modban atallok a nekromantakhoz, akkor hogy fogom kinyirni a fomagust ? Hisz az en vagyok...Mondjuk elkovethetek harakirit/sepukkut es minden meg van oldva :D (majd letoltok valami fasza fegyvert ami alkalmatos lesz erre a celra) :C
    Ha mar a fegyverekhez tevelyedtem, hasznaltal te valami fegyver mod-okat ?
    A modos oldalon nezegettem, van Conan kard (atlantiszi penge) es Conan apja altal kovacsolt kard is.Es meg 1 kard tetszett meg, amit Shadow-nak neveznek.Es egy ficko pedig csinalt 4 scimitart.Ennek magyarul nem tudom mi a neve, talan nincs is - a jatagannal mutat hasonlosagot.Epp most augusztusban voltam a Magyar Nemzeti Muzeumban es lattam jatagant is kiallitva.
    Amit szivesen latnek a jatekban,az par szablya kulonlegesseg.
    Igaz hogy lattam egy szablyafeleseget, de inkabb huszarkardra hajaz markolatkosarral ellatva. (A kalozok hasznaljak)
    Igazan jo lenne egy magyar szablya a jatekban, olyan Arpad kardja szeruseg.
    http://torontoicserkeszek.multiply.com/journal/item/191
    Itt latni lehet kulonbozo szablyatipusokat.
    Ertem a skingradi hazra vonatkozo erveidet.Mint mondtam, nekem minden haz meg volt veve, de sok hasznukat nem lattam, akkor nem is hasznaltam a ladakat sem, csak csekely mertekben.
    A tegnap meglett az osszes ajanlas, beleptem a Misztikus Egyetemre, es meglett a varazsbotom is.Probalkoztam, hogyha feljebb tolom a varazseromet, akkor jobb botot keszitenek-e nekem, de nem.
    Hiaba volt 244 a mannam, lehetett volna akar 5 is, akkor is egy 80 sebzest okozo botot kaptam volna.Egesz jo ez a villambot, majd hasznalni is fogom gyakran :D
    Kulonben csinaltam par magikus cuccot buvolessel.Valami olcso cuccba - borkesztyube,borsisakba,borcsizmaba, 2 gyurube es 1 nyaklancba tettem 10-10 kereskedest emelo buvolest, + van mar egy kontosom ami +8-at ad, a kepzettsegsegem meg 38-as, tehat osszesem 104 kereskedes jottki, es az osszes cucc kb 6-7 kilo, amit nyugodtan magammal vihete barhova.
    Emiatt a 104 pont miatt be tudtam fektetni 500 aranyat, de szerintem szinte semmire sem jo (maganvelemeny), azaz nem erdekes, esetleg annyiba, hogy amikor eladsz egy nagy erteku targyat, akkor +500 arannyal tobbet kapsz, mondjuk 10 targyon az mar 5000 arany, de meg igy is elegedetlen vagyok, valahogy maskepp kellett volna csinaljak ezt a rendszert, mert hulyeseg, hogy nem tudok eladni 5x1000 arany erteku dolgot, mert a kereskedonek 2000 aranya van. Viszon el tudom adni 2x,2x,1x es az 5000 arany, nem ertem miert nem lehetett az egeszet eladni egyszerre, szal ez a rendszer nem tetszik.
    Most hogy kiprobalgattam a tegnap a buvolest, varazslatkeszitest is probalgattam, de meg harmatgyengek a kepessegeim ezen a teren, igy kell majd az a Daedras konyv, a 3 valasztasi lehetoseggel.
    Azt aruld el legyszi, mar kerdeztem amugy, hogy en kell megoljem azokat a falubeli vezereket, vagy egymast olik a beavatkozasom miatt ?!
    Mert akkor jonnek a Testverisegtol, es mint mondtam azt meg nem akarom.
    En is szoktam kepet kesziteni a Fraps-szal, a tegnap is csinaltam vagy 10-et, majd valahogy megoldom amikor kedvem lesz, hogy lathassatok.
    A filmet nem lattam, de hamar le tudom tolteni a torrentes oldalakrol, magyarul.Nalam a net altalaban 1 es 2 mega/masodperc sebesseggel szokott menni, felteve amikor nem all le teljesen.
    De kulonben rohogtem a NI szon, mar alkalmaztam is itt az irodaba es meg fogom is.

  • Antonius1978

    addikt

    Amugy a penzzel sem vagyok megelegedve, a penzrendeszerrel jobban mondva.
    Be kellett volna vezessek az 1 arany = 10 ezust avagy 20 ezust = 100 (200) rez rendszert, mert hulyen nez ki, hogy kb 60000 aranyermevel rohangalsz :D
    Meg valosaghubb is volna, ha mondjuk egy kard 50 ezustbe vagy 5 aranyba kerulne es nem 5000 aranyba :D
    Kulonben az egyik varosban van bank, ott ugy remlik lesz valami hozza kapcsolodo kuldetes is, de amugy van valami haszna annak a banknak ? lehet penzt berakni kamatra, vagy hogy ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8874 üzenetére

    Ez milyen nyelv ? Kitalalat vagy elo ?
    Az ekieki, mintha gorog lenne, a vapang az meg mintha tagalog volna :D

  • Bendőke

    tag

    válasz Antonius1978 #8871 üzenetére

    Szerintem nem érdemes fegyver modokat használni. Nagyobb esély van arra, hogy ütközni fog valamelyik másik, értelmesebb moddal/modokkal, amit használsz, pl. quest modokkal. Amúgy szerintem mindenki úgy gondolja, hogy tehettek volna a játékba még pár fegyver típust, pl. amiket felsoroltál, aztán lándzsát, alabárdot, stb., és ami nekem még nem tetszik, hogy a játékban van ugyan kés, ásó, sarló, és kasza, de egyiket sem lehet fegyvernek használni. Pedig nem feltétlenül van szükség egy összevissza bűvölt kardra ahhoz, hogy kinyírj egy rablót, nekem nagyon bejönne, hogy pl. felkapok egy ásót, kupán nyomnám vele, erre elájulna, és otthagyhatnám a francba.

    A skingradi házban nagyon sok a tárolóhely, azért érdemes megvenni. Én sem raktam tele az összes ház összes ládáját, ami értékes, az Skingradban van.

    Tényleg röhejesek ezek a magyar nevek :D Misztikus Egyetem :DD

    Igen, a kereskedelmi rendszer kicsit béna, de amit írtál, hogy 500 aranyat lehet befektetni, az nem marhaság, sőt kifejezetten ajánlom, hogy minél több helyen élj vele, pl. Thoronirnál, Rindirnél, aztán annál a csókánál, akinél a vámpírlak felszerelését vetted/veszed meg (neki pl. 3000 aranya lesz kereskedni, ha eléred a Master szintet). Így is max 3000 aranyig lehet felnyomni a kereskedők pénzét modok nélkül, ráadásul talán csak kettőnek vagy háromnak lesz 3000, a többinek jóval kevesebb. Hülye dolognak tartom, hogy ha mondjuk az Oblivion mezein kalandozol, és az egyik dremorán találsz egy Mundane Ringet, ami 21 600 aranyat ér, és eladod 3000-ért, de ha vissza akarod venni, akkor ki kell érte csengetni a 21 600 aranyat.

    Gypsfulvus, amennyire én tudom, még nem csinálta meg azt a küldetést, mert nem volt gyomra ahhoz, hogy két, békességben élő népet egymásra uszítson. Ő abszolút good guy a játékban. (Spoiler: igen, ki kell nyírni őket, és bizonyítékokat kell elhelyezni, hogy a másik nép vezére tette.)

    A pénzrendszerről: szerintem fölösleges bonyolítani, ez így jó. A tárgyak ára elég jól skálázódik a használati értéke szerint, még plusz pénztípusokat betenni. hááát...
    Meg fogod látni a végére, ha meglesz a 100-as mercantile skill, onnantól nem lesz anyagi problémád, nekem valami 15 millió aranyam van, nem tudom pontosan. Bank amúgy nincs az eredeti játékban, viszont van egy mod, azt föltettem, és ott van a pénzem. Számomra egy dolog volt nagyon fura eleinte, hogy az aranynak nincs súlya. Mikor 10 millió aranyam volt, akkor kezdtem el számolgatni, hogyha egy septim 0,01 súlyegység lenne, akkor is valami 100 000 súlyegységet kellene szállítanom.

    [ Szerkesztve ]

  • Bendőke

    tag

    válasz Antonius1978 #8875 üzenetére

    Nézd meg még egyszer a Gyalog-galoppos videót. Ott a végén mondja a lovag, hogy "felmerült egy kis probléma, már nem vagyunk a lovagok, akik azt mondják NI, hanem azok, akik azt mondják Ekieki, ekieki, vapang! Jó kis szó, mi?"

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8876 üzenetére

    Mindenesetre azokat a scimitarokat kiprobalom, de csak a vegen, nehogy elrontsa a jatekot nekem.
    A kereskedest azt en ugy oldottam volna meg, persze ugy, hogy kevesebb ara van a felszerelesnek, hogy mondjuk van egy kereskedo, akinek van 100 aranya (mondjuk 100 aranyert akozepkorban mar egy helyre kis birtokot tudtal vasarolni) adogatunk el neki cuccokat, mondjuk 10 kardot 20-30 aranyert, vagy 50 aranyert.
    Es amikor teljesen fejlettek leszunk, akkor mi is betarsulunk 100 arannyal, ugy, hogy a keresekedo eladja aron felul az altalunk hozott cuccokat, es 50-50% aranyban osztozunk a bevetelen.Vagy eppenseggel meg is vehetnenk a boltjat 500 aranyert, es maradna alkalmazott, mi hoznank a cuccokat, es a kereskedoi tudasa alapjan adna el amiket hoztunk, de akkor az egesz bevetel a mienk lenne.

    Nekem is van amugy a ladaban vagy 10-20 draemora vert 6000 aranyert darabja, de nem akarom 1700-ert eladni (+500 fektettem be most az uzletbe a Fighting Chanse vagy hogy van angolul), varok meg amig talalok mas kereskedoket, mert meg nem latogattam meg mindet minden varosban.Amugy meg, ha mar errol van szo, meg kellett volna engedjek, hogy mi dontsuk el hogy mennyit akarunk befektetni : 500-at vagy 5000-et, nem ? akkor egy 20 ezer aranyat ero cuccot legalabb 5000-ert mindig el tudnank adni, igy csak legfeljebb 3000-et kaphatunk erte.

    DE hogyha en nyirom ki a pasikat, akkor felfigyel ram az orvgyilkos ceh, vagy sem ?
    IGEN VAGY NEM ? :D Ez erdekel.

    A bank mod az mit csinal egesz pontosan ?

    A filmmel kapcsolatban : tenyleg hallottam hogy a NI helyett mast mondanak csak nem ertettem hogy mit :D Ekieki az magyarul lenne, ez ki, ez ki ? es az a vapang az mi a nyavaja ?

  • Bendőke

    tag

    válasz Antonius1978 #8878 üzenetére

    Próbáld ki a Living Economy modot.

    Látod, erről fogalmam sincs. Próbáld ki, és írd meg, mi lett az eredmény. Ha még előtte csinálsz egy mentést, és megkapod az üzenetet, hogy az Istenek figyelnek, vagy mi, akkor csak visszatöltöd az előző mentést, és elfelejted egyelőre ezt a küldetést.

    Szerintem is javasolt először megcsinálni a gonosz dolgokat, nálam első a tolvajcéh, ott legalább lehet egy kis zsetont is szerezni, aztán, ha a 35. szintet elértem, akkor a DB, és miután kirosszalkodtam magam, úgy csinálok, mintha én lennék a jó csávó.
    Azért is jó ezt a sorrendet, mert ha elkezded a Knights of the Nine küldetéssorozatot, akkor egy zarándoklatot kell végrehajtanod, aminek a végén az istenek megbocsátják bűneidet, és az infamy pontjaid nullázódnak. Mondjuk, ha jól tévedek, akkor bármikor megcsinálhatod újra a zarándoklatot, és nullázódnak a pontjaid.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Antonius1978 #8875 üzenetére

    Ez Monthy Python nyelv. :D Gyalog Galopp, Erik a Viking, Brian Élete ...ezek kihagyhatatlan alapművek.

    Vigyázat, SPOILER-t tartalmazó leírás!

    Azt az egymásrauszításos küldetést nem csináltam meg, mert ahogy Bendőke írta, nekem nagyon nem fekszenek ezek. A Dark Brotherhood-ot sem csináltam végig. Rávettem magam hogy elkezdjem, de hiába voltak érdekesek a küldetések, nekem valahogy nem esett jól. Amúgy engem akkor keresett meg Lucien (a DB ügynök), amikor legyaktam a Gray Prince-t az Arénában. Az formailag nem volt gyilkosság, hiszen ha végigcsinálod a személyes küldetését mielőtt kihívod a Grand Champion címért, akkor ő maga kér meg arra, hogy öld meg. Technikailag viszont gyilkosság, hiszen nem védekezik, amikor harcoltok. Utána jött álmomban Lucien, a Dark Brotherhood amway ügynöke. :) Szóval ne parázz azon, hogy most személyesen kell kinyírnod azokat a vezető csókákat vagy nem. Nem kell. A DB-hez bármikor csatlakozhatsz, akár az is elég ha a legközelebbi szembejövő ártatlan lakost legyakod. És az sem érdekes, hogy mikor teszed, hiszen az első beavató küldetést addig halaszthatod el, ameddig csak akarod -én az első végigjátszáskor meg sem csináltam. Ebben az esetben nálad van a tőr, de nem ölöd meg az alvó öreg szivart -nem csesztet sem Lucien sem senki más érte.

    SPOILER VÉGE

    Én ilyen fegyvermodokat nem használtam. Idegesít, ha a játék műveltségi hátterétől (Lore) teljesen idegen szirszarokat pakolnak bele. Egy Árpád-kori, vagy Atlantiszi vagy Szíriuszi vagy akármiféle fegyvernek/páncélzatnak semmi keresnivalója a játékban szerintem. Más lenne, ha mondjuk olyan fegyver mod-ot csinálna valaki, ami illeszkedik a Lore-ba; mondjuk pl. olyan ércet lehetne találni valahol ami Anu és Padomay összecsapásakor kettőjüke lkeveredett véréből keletkezett...
    Én egyedül a Mighty Umbra nevű mod-ot használtam, de az sokkal több egy egyszerű fegyver mod-nál; az egy komoly történet, ami beilleszti az Oblivionba Umbra legendáját.

    Pénzügyi rendszer hiányosságait magasról lexartam. 15-20. szint körül már a dungeonok-barlangok kifosztásából, alkímiából annyi pénzem volt, hogy fürödhettem volna benne

    A lehetséges quest modokról mindenki számára nagyon hasznos lehet ez az oldal Itt méret szerint 4 csoportba sorolva fenn vannak a legjobb/legfontosabb quest modok. Ha nem is mind, de van annyi, amivel a játékidőt kb meg lehet háromszorozni-négyszerezni. Kb 40-50%-ukat próbáltam ki.

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Bendőke

    tag

    válasz Antonius1978 #8878 üzenetére

    Az előbb nem válaszoltam meg mindent, mennem kellett vissza dolgozni.

    Az a dremora vért alighanem daedric lesz, mert a dremora cuccok töredékét érik a daedricnek.

    Amúgy mi bajod a Dark Brotherhooddal? Tök jó banda, bár többen lennének. A játékmenetet nem zavarja, ha véletlenül kinyírsz valakit, és megjelenik Lucien az álmodban. Megkapod a küldetéssorozatot, de még nem leszel tag addig, amíg el nem végezted az első DB küldetést, valami öreg csókát kell kinyírni egy fogadóban. A Blade of Woe egy nagyon értékes és erős tőr lesz a küldetéssorozat végén, és amúgy is rengeteg értékes, és erős ajándékot kapsz a küldetések végén. Ha 35. szintnél kezded, akkor mindenből a legerősebbet kapod.

    A bankmod betesz egy bankot Imperial Citybe, a Market Districtbe, be lehet tenni a pénzed, és kamatozik.

    Nem tudom, hogy akármilyen nyelven bármi értelmeset akartak volna kihozni abból a mondatból. Lehet, hogy egyszerűen leírták az első igen nagy marhaságot, ami eszükbe jutott.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #8870 üzenetére

    :D Hát ezzel sajnos a Google fordító sem bírkózik meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Bendőke

    tag

    válasz GypsFulvus2 #8880 üzenetére

    Szerintem nem lett volna baj, ha tesznek bele még egy-két fegyvertípust. Nem azokra a szirszarokra gondolok, amik modokban léteznek, hanem rendes szablyákra. Van ugye az a szablyaszerű kalózfegyver, de az nem az igazi, mert csak egy típusa van. Lehetne belőle acél, ezüst, üveg stb. mint pl. az egyeneskardból. Ugyanígy a katanákat is meg lehetett volna csinálni. És sokkal stílusosabb lenne, ha a palotákban az őröknek alabárdjuk lenne, persze csak díszfegyvernek.

    Gépfegyvert, kézigránátot, aknavetőt, és lézerkardot nem hiányolok belőle én sem.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8879 üzenetére

    Vegulis, igazad van, barom vagyok, hisz azelott elmentem es megnezem hogy jon-e DB ficko vagy sem.

    En most forditva fogom csinalni, eloszor jo, aztan a megtestesult gonosz, de ha le lehet vezekelni akkor jo. Igy is jo legalabb hogy most igy csinalom, mert legalabb megtudjatok hogy milyen ez a fajta sorrend, jo, rossz, elfogadhato.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8880 üzenetére

    A Monthy Pythontol csak a Sargaszakall cimut ismerem, az megvan magyar szinkronnal.

    Akkor orvendek, hogy el lehet halasztani a DBt ha veletlenul valakit megolunk, ez a lenyeg.

    A kardra ugy ertettem, hogy nem azt a nevet adnak neki hogy Arpad apank kardja, hanem egy olyan szablya volna ami hasonlit az arpadkori fegyverhez - a kinezete.
    Amugy ha ugy gondolod hogy a valodi kozepkori fegyverek nem illenek a jatekhoz akkor vajon miert raktak be japan kardot meg mondjuk kereszteslovag kardot, na meg a kalozok kardjat.Elsore nekem valoban furcsa volt a Katana tipus valahogy nem ide illonek ereztem/erzem. De ettol fuggetlenul tetszik. Amugy a kard modok igazan toketlenul neznek ki, tul elesek a korvonalak, vagy nem is tudom leirni, de nem is talal a jatek szinvilagaval.

    Koszonom a tippeket a modokkal, majd atbogaraszom oket.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8881 üzenetére

    Ugy, ugy, daedric, nem dremora.

    Semmi bajom sincs DB-vel egyszeruen csak elhataroztam hogy mit milyen sorrendben fogok csinalni, es ok leghatul vannak a sorban :D

    Ez a Blade of Woe tuti hogy megvolt, mondjuk a woe szot nem ismerem, habar mindjart leforditom, ugyanis minden DB kuldit megcsinaltam az elozo hosommel egy feketeelffel.
    Hat a 35-ik szintet biztos elerem, mert a DB es a vampirizmus marad utoljara, azelott mindent megcsinalok, es akkor legalabb a 35-ik szintet el kellene erjem, most kb olyan 28,4 szintu vagyok, tehat kell meg 6 fo tulajdonsag fejlesztes.

    A bankot ki fogom probalni, mert ha jo sok lovet osszegyujtok es kamatozik, akkor a fene fogja cipelni azokat a 93 kilos daedric porolyoket pl :D hiaba 9300 arany darabja :D
    Csak a magikus cuccokat szedem ossze, a tobbit otthagyom.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8883 üzenetére

    Igen, azert a kardok kinezetelet kisse valtozatosabbra csinalhattak volna.
    Pl ugy hogy amikor kardot veszel akkor tudj valasztani 10 fele kinezetelu fegyverbol es amelyik a legjobban tetszik azt valaszd.
    Itt most kivetelesen ellentmondok, szamomra hulyen nezne ki, ha egy katananak uvegbol lenne a pengeje.Nem tudom miert, de nem tetszene :D A kalozkard eseteben sem :D

    Lattam youtubon hogy a masiknak volt egy öblös csovu mordalya.Olyan musketa feleseg.Mondjuk azt meg fenntartasokkal el tudnam fogadni.

    Ismeritek Wayne Chapman - Tier Nan Gorduin hoset ? Az iro magyar, MAGUS sorozatban van ez a hos, es o is kap valahol egy ilyesmi fegyvert - csatakígyót. Persze rohad ritkan hasznalja.Es a MAGUS vilagat is ilyen Oblivionszeru/kozepkorszeru helynek lehet elkepzelni+magia is van.

    A korszeru fegyvereket en sem hinyolom, kell a francnak.

    Na ugrom neki ujbol a Harcos kuldeteseknek, kesobb meg kilepek a jatekbol es benezek ide.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8872 üzenetére

    Aszontad nem teccik a sok angol jövevényszó. Akkor az ayleid csak tetszeni fog:P Azaz, nevezhetném neo-ayleidnek, vagy akárminek, mert ez már keverve van a sindarinnal, quenyával is.

    Kb annyi, hogy készül egy project, melynek keretében az ayleid városok ismét régi szép nagyságukban fognak tündökölni. Persze nem ezt irtam, de leforditani sem tudom, csak kb-ra elmondani. Amúgy kicsit elvontság ez, viszont jól jött a játék közben, nem kell bogarásznom a forditásokat:D Vachtacen-t fél perc alatt nyitottam ki:)

    Gyalog galoppot mostazonnalrögtön kéretik megtekinteni!:)

    Mannimarco-mod.

    Tegnap lekaptam a Mannimarco modot. Második quest végén Manni bácsi hulla volt, lenyomtuk Albion-al simán. Tul könnyen ment, szerintem lesz itt még csetepaté. Albiont megtették helyettem árcsmédzsnek. (Kérdezted, hogy milyen egy ayleid. Nos, hát ő 99% hogy az. esetleg aldmer, de ez a hajviselet ami látható a fején, az inkább ayleid-éknál volt)
    Most nemtom mi van, nem hiszem hogy ennyi az egész.
    Az elején, aki választotta Mannimarco-nál a Joint, kérem számoljon be a fejleményekről. Én nem voltam hajlandó az első kérést sem teljesiteni (lemészárolni a guildek vezetőit), pláne hogy ki nem állhatom a nekrókat, ugyhogy inkább ellene fordultam.

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #8888 üzenetére

    Én is jófiú voltam, úgyhogy nem tudom mi lett volna, ha... De majd Antonius kolléga csatlakozik a sötét oldalhoz, és elmeséli nekünk. :)

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Antonius1978

    addikt

    Subidubidúúúúúúú
    Megcsinaltam a Gyilkos Mezo kuldetest, mikor 2 testverrel kell valami nyomorek goblinokat kinyirni.Ezutan megkerestem az apjukat es mivel mindket teso tulelte, halabol adott nekem egy fagysebzesu rovid uvegkardot 22 normal + 20 fagysebzes + 35% fagyerzekenyseg. Nem rossz mi ? Asszem ez lesz a kedvenc kardom, mert jobban fekszik a melynovesu elfecskemnek egy rovidkard, mint egy hosszu, vagy eppen pallos.A kardnak meg szep halvany egszinkek pengeje van, a kedvenc szinem amugy :D

    Meg egy kerdes, amit elfelejtettem feltenni : tudta valaki hasznalni kozuletek a Hegy Ujja nevu villamvarazslatot ? Amit az oszlopnal tanulunk meg fenn a hegyek kozott ?
    Nalam 3650 mannaigenye van :D es nekem van 134 :D Igaz 200-as villamsebzest okoz.

    Nameg elkeszitettem az elso videot 30 FPS vagy mi a banattal, baszki, 30 masodperc de 200 mega.

    [ Szerkesztve ]

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8888 üzenetére

    Hat ez az ayleid kb olyan lehet, mint egy eszkimonak a magyar nyelv :D
    Az ayleid varosok ujbol epek lesznek ? Dehat akkor hogyan megyunk rabolni ?
    Igen ilyesmire is emlekszem, azaz gondolom te arrol beszelsz, hogy valami kuldetes kapcsan 4 oszlopra el kell loni kulonbozo varazslatokat es csak akkor nyilik meg egy ajto, ez is dereng halvanyan, de az ajto mogott mi van, vagy mit kell csinalni, gozom nincs mar.

    A Gyaloggalopp egetrengeto nagy baromsagnak tunik :D Mondjuk nem tudom mennyire fog tetszeni, neha unom az eroltetett elcelodest, meg a vigjatekok sem a kedvenceim eppen, de van par kivetel a regiek kozul.Pl a Nagy Durranas 2. Na attol szarra rohogtem magam a moziban, amikor a fohos eloszor bokaig, terdig, meg combig allt a toltenyhuvelyben (apam erre azt mondja hogy hűzli - ez vajon magyar szo? fingom nincs).

    A Mannimarco modrol annyit, hogy fomagus leszek, elvegzek minden kuldetest fulitol-farkaig es csak utana rakom fel, habar lehet ugy nem fog mukodni. Na nem baj, majd csinalok egy ork host (á lá Skandar Graun - mondd valakinek valamit ez a nev ?) es akkor majd feltelepitem mielott a magus kuldetesekhez nekifognek.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz GypsFulvus2 #8889 üzenetére

    Igen, az az igazsag, hogy eloszor jo fiu voltam azt hiszem, de nem vagyok benne 100%, mert mar nem tudom milyen sorrendben vittem vegig az elso jatekot, asszem inkabb olyan finomvegyes alapon, de majd egyszer be fogom tolteni Latna Atnas (Sánta Antal) feketeelf hosomet :U
    Mar csak azert is, mert kivancsi vagyok, ugyanbiza mifele cuccaim voltak akkoriban.

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Antonius1978 #8890 üzenetére

    Alighanem a régii ayleid varázslatról van szó, a Finger of mountain. Igen, az leveleződik a karakterhez. Magasabb karakterszinteken szinte használhatatlan, mert sok magicka kell hozzá.
    Ha ilyenekkel dobálóztak annak idején, el tudom képzelni milyen varázslóik lehettek:D

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8893 üzenetére

    Egyszeruen el sem tudom kepzelni, hogy hogyan lehet osszegyujteni a jatekban egyaltalan 3650 manna pontot, marmint csalas nelkul. Nade mondjuk lehet ha csak arra szakosodsz, + magikus cuccok, lehet hogy el lehet erni.En a kovetkezo jatekomban nem is ork, hanem asszem inkabb breton leszek, akarok egy kis harcot varazslatokkal.

  • Bendőke

    tag

    válasz Antonius1978 #8890 üzenetére

    Az a Chillrend. Szép kis bicska, és nem is rossz :)

    Sehogy nem lehet annyi manát szerezni, csak konzolból.

    Ha felteszed az unofficial javításokat, és eléred a 100-as destruction szintet, akkor kezelhetőbb mennyiségű manát fog igényelni, ez azt jelenti, hogy valahova 250 és 350 közé fog esni a szükséges mennyiség belőle. Magunk között szólva ez egy elbaltázott varázslat, ugyanis arányaiban sokkal több manát igényel, mint ha egy spellmakig oltárnál csinálsz magadnak egy ugyanilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz Bendőke #8895 üzenetére

    Nálam shock 200as damage in 100ft, tudtommal ez nem kivitelezhető spellmaking altaron. Mindez kerülne olyan 700magickába, ami sztem simán reális. Ha azt nézed, hogy az ayleidek (mert ugye ez a spell az övék) hol jártak arcane ügyben, szerintem annakidején átlag varázslók simán pörkölhették egymást meg a népet ilyen-olyan, párszáz magicka/db spellekkel. Bármilyen szinten is vagy, a szintedhez/magickádhoz képest mindig sokat kért a Finger. Szerintem direkt csinálták meg így, ilyesmi indittatásból. Aztán lehet hogy nem:)

    UESP-en egyszer kiszámolták, mennyi a max magicka, most hadd ne nézzek utána, de olyan 1030, talán. Legális úton, brutális mákkal, ennyi összeszedhető.

    A Chillrend fantasztikus kis fegyver, ez volt az első igazinak mondható fegyverem, amivel bükkén csapkodtam a dédrát:D Ma is megvan display case-ben:)
    Aztán elnőttem. A mostanim, az Abagaianye nevü műszer 66ot sebez 125ös állapoton (master armorer), meg lőttem rá egy 43as absorb healthot... 100as blade-el lehet osztani vele:D Az alapfegyver (valamilyen Blade volt a neve) szintén egy moddal jött, de már fogalmam sincs. Arra emlékszem hogy majdnem hetvenezer forint volt, és kínomban már azért kerestem direkte az oblikapukat (pont a chillrenddel nyomtam akkoriban), hogy tudjak mit áthozni eladni, hogy meglegyen már.

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Bendőke #8895 üzenetére

    Akkor valoszinuleg azert oly nagy a mannaigenye, mert 38 csak a pusztitas szintem.
    Mondjuk itt nem ertem hogy hogyan fugg ossze a pusztitas kepesseg a varazserovel...

    Nem tudom, kivitelezheto-e az hogy oltarnal keszits 200-as villamsebzesu valamit, mivel a legfelso ertek 100, esetleg 100x2 mp, ugy kijon a 200.

    A kek bicska : hat jo kis cucc, nem mondom. Le is tettem a Zsigerelomet, mert nehezebb es csak 5 ponttal sebez tobbet.Az mit jelent, el tudja valaki magyarazni, hogy +35% fagyerzekenyseg ? Esetleg azt, hogy +35%-ot kapok a 20 fagysebzesre ? azaz +7 fagysebzest, osszesen 27-et ?

  • Antonius1978

    addikt

    válasz Varlaisaran #8896 üzenetére

    Utannaneztem ennek a dolognak az angol oldalon es valoban van egy keplet erre a dologra :

    Cost = BaseCost * (1.4 - 0.012 * Skill)

    Ha 100 destructionod van, akkor a keplet szerint 0.2 ponttal szorzodik a base cost.
    De hogyha en a skillt 180-re tolom fel - minden egyes ruhadarabba meg gyurube es nyaklancba buvolok +10 pont kepesseget - akkor az ertek -0.76, akkor vajon hogyan mukodik ez a keplet ? Lehetseges hogy akkor mar simman kepes leszek a Hegy Ujjat varazsolni jelkepes mannapontokert.

    Jo cucc lehet az a muszer, kisse irigylem is toled :D
    70000 aranyba kerult ? nem semmi. Es csak moddal lehet megszerezni ? Vegulis nem tudom hogy akarnek-e egy ilyen fegyvert, a kinezeteletol fugg.
    Tudnal egy kepet mutatni rola, vagy egy hivatkozast ahol megnezhetnem ?

  • GypsFulvus2

    őstag

    válasz Varlaisaran #8896 üzenetére

    "Szerintem direkt csinálták meg így, ilyesmi indittatásból" Hát szerintem meg simán elbaltázták. :N Az első karakterem Redguard volt, lófütyi manával. A spell-t 20. szint körül szereztem meg, és valami 1000 manát kért volna akkor is, amikor már 100 volt a Destruction szintem. Gondoltam, másodjára trükkös gyerek leszek. Akkor Bretonom volt (az amúgy olyan faj, mint a travianban a római: az elején szívsz, a végén te leszel a császár) és már valami 4. szinten megcsináltam a küldetést. Na, ennek eredményeképpen kaptam egy sima Electrocution-nal kb. egyenerétékű sebzésű, csak valamivel több manába kerülő használhatatlan spell-t... Szóval ez a levelezés nem jött igazán össze, talán túl sok levelet szívtak a tervezésnél... :D

    66-sebzésű kétkezes??? Miből van ez, gyémántból?? Ez nagyon durván overpowered-nek tűnik. Ez valami mod volt? Nem szeretem az olyan modokat, amelyekben nyomi szinten álló karakterek számára is elérhetővé tesznek ilyen felülmúlhatatlan God-mode fegyvereket.

    Antonius: Fagyérzékenység? Ez fegyveren van? Nem tudom, talán a weakness to frost-ot magyarították így? Az annyit jelentene, hogy 35% esetében egy 100-as frost sebzés helyett 135-öt sebez.

    [ Szerkesztve ]

    "Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

  • Varlaisaran

    senior tag

    válasz GypsFulvus2 #8899 üzenetére

    Egykezes:D Pláne. A forger moddal, Varla kövekkel encsántoltam. Miért ne járna meg 50.iken egy ilyen müszer? Egyébként általában a Mafre Gorimacilt szoktam használni, ezt ritkábban:)

    Abagaianye][/L]

    [ Szerkesztve ]

    35mm-es kópiákat vásárolok, tartalomtól függetlenül. Christie P35GP-hez rövid objektíveket keresek, 25-40ig.

Új hozzászólás Aktív témák