Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsip
    addikt

    Nem értem ezt a hírt.
    Ha egy ic túlmelegszik, akkor hűtőbordát kell rátenni.
    Ha az kevés, akkor egy nagyobb hűtőbordát, vagy ventilátort.
    Ha jól értem, az a hír, hogy még nem tudják hány grammos hűtőborda kell rá?
    :F

    Csak 1 való életbeli példa: a ryzen processzorom-on dark rock pro 4 hűtőborda van. Az egy batális drabális nagy szar. A processzor terheletlen állapotában 40 fok körül van. 105W a TDP-je, ami nem számít soknak a mai csúcs áramzabáló GPU-khoz képest. Viszont a hőátadó felülete a csipnek elég kicsi. Így komolyabb terhelés hatására (pl. szivatósabb AVX stress test) egy azaz 1 másodperc alatt ugrik fel 40 fokról 80 fokra. Azt az akármekkora hűtőborda sem tudja hatékonyan elvezetni. Ezért van az h. a borda maga alig langyos, közben a orocesszor a 80 fok miatt már visszaveszi a tempót fokozatosan 2 másodperc után.
    Na most ugyanezt el lehet képzelni egy 400-500-600W-os GPU-nál hatványozottabban jelentkezik. Oda rakhatsz akármekkora bordát, akkor is throttlingolni fog. Hűtése meg ha 1 darabnak még nem is gond, de 10-nek? 100-nak? Mindezt egy rackszekrényben. Amiből akarsz egymás mellé 10-et. Vagy 100-at?

Új hozzászólás Aktív témák