Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Kompakt vízhűtés
- Interjú: látogatóban bacsisnál
- Melyik tápegységet vegyem?
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Vezeték nélküli fülhallgatók
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
wasd.hu
senior tag
Szvsz a módszertani megfigyelés nem korrelál a valósággal. Semmit sem tudnak Elon szintjén tenni a befektetők. Ettől lustábbak, várják a sültgalambot! És jópár ilyen tag van még, beindul a lejtőn az m$ etc és az excel sem számít.
-
Reggie0
titán
Ez ilyen mi lett volna, ha kerdes. Nehez azt bizonyitani, hogy ilyen korlatok hianyaban is pont ugyanekkora maradna az igergetes/hype.
-
robogár
csendes tag
Nem is tudtam hogy ekkorat ment a Claude
-
wasd.hu
senior tag
A valóságban ez nem befolyásolta a piaci kapitalizációt, továbbmegyek épp olyan vagy még gátlástalanabb maradt az ígérgetés, hype etc terület.
"reszvenyesek beperelhetik a cegvezetest"
világ leggazdagabb embere közben kér egy kv-t -
Reggie0
titán
-
paatrick
őstag
..azért ez nem ilyen egyszerű, mint gondolod..a Szon csávó "cserébe" most éppen franciában építtet ilyen CEO csávóknak bazi nagy adatközpontokat..például..és nem mellesleg igen, a hülye eladta az összes Nvidia részvénycsomagját is, hogy "belépőt fizessen a buliba"..
Egy ilyen gigabanknak azé' van pénze "hülyeségekre" is, ahogy a fent említett buktára is volt..mégis bebukták..
Ez addig megy "papíron" úgy globál, amíg a befektetők meg nem kérdezik, hogy "Oké, adunk pénzt ai-ra", de egy idő után megkérdezik, hogy hol a pénz?"..hol a haszon ebből? És ha nem lesz....márpedig most is az van, hogy a kivett pénz sokkal kevesebb, mint amit eddig beletoltak..azaz nem lesz pariban a matek, akkor lesz az, amit említettem..bukta..Az Nvidia fogja "kezdeni" a sort..
.AI-val készített agymenéseidet te törölted le a Logoutról vagy már a rendszer is tudja szűrni és törli magától?
Tegnap még volt 2 "cikked" ma már egyiket se látom.
-
Narxis
nagyúr
-
forumpista
aktív tag
TV-t tényleg nem nézek, max sportot, de nem ezért mondtam.
Az hogy ők bemondják, hogy mennyit érnek, az nem jelent semmit, amíg effektíve el nem adják a részvényeiket - de amint elkezdik az eladást, pusztán a részvénykínálat növekedésétől beesik az ár, semmi értelme a teljes részvénycsomagot azon az áron kalkulálni, amit az első részvények eladásából kapnának.
Ez persze csak akkor áll meg, ha mindenki elhiszi nekik, hogy annyit érnek, amennyit mondanak... ami viszont csak addig igaz, amíg az AI lufi feszes/fújódik. Amint elkezd kiengedni vagy kipukkan, pl mert képtelenek elegendő datacentert építeni, vagy azokat elég energiával táplálni... hát, akkor baxhassák a billió dolláros értéket, ami légvár, se tőke, se eszköz, se teljesítmény(piaci bevétel) nincs mögötte ilyen értékben, csak ígéret...Nem is azert mondtam, csak a “frász”-ra ugrott be egy manapsag nepszeru “dal”

-
arnyekxxx
veterán
Hiába mondja a CEO a banknak hogy adjanak neki 100 milliárd dollárt, ha nincs 200 milliárd értékű adatközpontja akkor nem adnak azt kész
ezért is keresnek ezek az AI cégek privát befektetőket és nem bankoktól vesznek fel hitelt. Bankok fedezetből élnek nem ígéretekből.A japán példádnál gondolom a bank nyereségét forgatja ilyen világmegváltó ötletekbe. Mivel a bank nem tud csak úgy pénzt teremteni így annak a nyereségből elköltött pénznek is van fedezete kiadott hitel, ingatlan, állampapír stb formában. Nem hiszem hogy Japánban más szabályok vannak erre.
Ha meg Szon a saját vagyonát költi erre akkor lelke rajta. Annak semmi köze a bank vagyonához.Mivel a bank nem tud csak úgy pénzt teremteni
de, pont ezt csinálják a kereskedelmi bankok
-
wasd.hu
senior tag
-
Reggie0
titán
TV-t tényleg nem nézek, max sportot, de nem ezért mondtam.
Az hogy ők bemondják, hogy mennyit érnek, az nem jelent semmit, amíg effektíve el nem adják a részvényeiket - de amint elkezdik az eladást, pusztán a részvénykínálat növekedésétől beesik az ár, semmi értelme a teljes részvénycsomagot azon az áron kalkulálni, amit az első részvények eladásából kapnának.
Ez persze csak akkor áll meg, ha mindenki elhiszi nekik, hogy annyit érnek, amennyit mondanak... ami viszont csak addig igaz, amíg az AI lufi feszes/fújódik. Amint elkezd kiengedni vagy kipukkan, pl mert képtelenek elegendő datacentert építeni, vagy azokat elég energiával táplálni... hát, akkor baxhassák a billió dolláros értéket, ami légvár, se tőke, se eszköz, se teljesítmény(piaci bevétel) nincs mögötte ilyen értékben, csak ígéret...Egy ceg ertekelesenek van modszertana, az nem ugy megy, hogy ok hasrautesre mondanak valamit.
-
wasd.hu
senior tag
nem lesz gazdasági összeomlás mert jelenleg pont 0 hatásuk van a gazdaságra
Kurvasok lóvét tüzeltek már el eddig ezekre a cégekre, aminek az elvárások alapján meg kéne térülnie. Soha nem fog, de még mindig nem állnak le a hülyeséggel, a vonalnak felfelé kell mennie.
Ez akkora omlás lesz, hogy a doktkom lufi meg a 2008-as válság összeadva se ér a közelébe."az idei évben először elérheti a cég működési nyereséget"
És ez a Claude, ami még be is fogható, aránylag pár dologban használható, de pl kisebb meg lokál modellek háát elég véleményes a hatékonyság. -
Kansas
addikt
Nem nézel tévét, nem figyeled a híreket...

TV-t tényleg nem nézek, max sportot, de nem ezért mondtam.
Az hogy ők bemondják, hogy mennyit érnek, az nem jelent semmit, amíg effektíve el nem adják a részvényeiket - de amint elkezdik az eladást, pusztán a részvénykínálat növekedésétől beesik az ár, semmi értelme a teljes részvénycsomagot azon az áron kalkulálni, amit az első részvények eladásából kapnának.
Ez persze csak akkor áll meg, ha mindenki elhiszi nekik, hogy annyit érnek, amennyit mondanak... ami viszont csak addig igaz, amíg az AI lufi feszes/fújódik. Amint elkezd kiengedni vagy kipukkan, pl mert képtelenek elegendő datacentert építeni, vagy azokat elég energiával táplálni... hát, akkor baxhassák a billió dolláros értéket, ami légvár, se tőke, se eszköz, se teljesítmény(piaci bevétel) nincs mögötte ilyen értékben, csak ígéret... -
Meridian
senior tag
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...És itt már nem is kell tovább olvasni a kommentedet, mert már kapásból látszik, hogy az alap gazdasági és vállalatirányítási ismeretekkel nem rendelkezel. A piacgazdaságról nem is beszélve. Csodálatos mikor a fotel huszárok a 10eFt-os billentyűzeten kalimpáálva mondják meg a tutit.
Aha. Jól van akkor. Nem ígérem azt, hogy visszatérünk erre amikor ez a lufi kidurran. Mert akkor nagyon más "bajaink" lesznek majd.
Inkább meghagylak tévhitedben. -
Tasunkó
őstag
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...És itt már nem is kell tovább olvasni a kommentedet, mert már kapásból látszik, hogy az alap gazdasági és vállalatirányítási ismeretekkel nem rendelkezel. A piacgazdaságról nem is beszélve. Csodálatos mikor a fotel huszárok a 10eFt-os billentyűzeten kalimpáálva mondják meg a tutit.
Már régen mondom hogy ezek az adatok csak médiazaj, vagy marketingkampány, valójában közönséges halandóval semmilyen valós adatot nem közölnek a cégek. Aztán lehet összeméregetni ki mit hazudott össze, kinek milyen számot volt érdeke közölni a többikhez képest, nyilván figyelik egymás számait, és közlik a Forbes-on hogyhát én 7 ha az Apple 2,5,a Peugeot meg kijön nagy mellénnyel 22-vel mint a bolondok amikor snapszereznek fejben.
-
Reggie0
titán
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...És itt már nem is kell tovább olvasni a kommentedet, mert már kapásból látszik, hogy az alap gazdasági és vállalatirányítási ismeretekkel nem rendelkezel. A piacgazdaságról nem is beszélve. Csodálatos mikor a fotel huszárok a 10eFt-os billentyűzeten kalimpáálva mondják meg a tutit.
Igen, biztosan a billentyuzet aran mulik

-
Shyciii
veterán
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...Wallmart (olyan, mint nálunk a TESCO, vagy Auchan) piaci értéke: 945 miliárd $.
Éves bevétele: 725 milliárd $.Itt akkora nagy durranás lesz, hogy abba belerokkanunk. Nem a munkát fogja azAI elvenni, hanem gazdasági összeomlást fok okozni hamarosan, pénzügyileg. Na, az mindenkinek fájni fog.
Ne legyen igazam.
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...És itt már nem is kell tovább olvasni a kommentedet, mert már kapásból látszik, hogy az alap gazdasági és vállalatirányítási ismeretekkel nem rendelkezel. A piacgazdaságról nem is beszélve. Csodálatos mikor a fotel huszárok a 10eFt-os billentyűzeten kalimpáálva mondják meg a tutit.
-
powerage76
tag
Már rég nincs köze a bevételhez a piaci értéknek. Sőt ahhoz se hogy profitábilis vagy sem.
Amúgy attól hogy pár ilyen kamuértékelt cég mondjuk bedől (nem fog mert már annyira körbetartoznak), nem lesz gazdasági összeomlás mert jelenleg pont 0 hatásuk van a gazdaságra.
Másrészt ha jól emlékszem a Palantiron kívül nincs is másik nagy AI cég nyilvánosan tőzsdén, szóval a tőzsdét nem tudják bedönteni.
nem lesz gazdasági összeomlás mert jelenleg pont 0 hatásuk van a gazdaságra
Kurvasok lóvét tüzeltek már el eddig ezekre a cégekre, aminek az elvárások alapján meg kéne térülnie. Soha nem fog, de még mindig nem állnak le a hülyeséggel, a vonalnak felfelé kell mennie.
Ez akkora omlás lesz, hogy a doktkom lufi meg a 2008-as válság összeadva se ér a közelébe. -
forumpista
aktív tag
..de ha minden gigabank ad neki(k) 100 milliárd dollárt, mert azt mondta nekik a CEO, hogy mindjárt itt az AGI (mert neki nyílván érdeke, hiszen ebből lesz meg a 18. Yachtja a főrészvényesek mindegyikének és neki is)..aztán meg nem lesz itt, se mindjárt, se mostanában..na az érdekes lesz. Épülnek a mega adatközpontok, mindent (is) felvásárolnak, ami azokhoz kell, erőműveket bővítenek+építenek kapacitásbővítés miatt, és ha netán 2027-ben meg valaki lekapcsolja a villanyt az összes adatközpontban, mert mindegyik cég kifingott, akkor lesz itt akkora vákuum, mint egy feket lyukban..Jelen pillanaban egy pozitív spirál van, ami gerjeszti önmagát. Azonban, ha kipukkan a lufi, mert kiderül, hogy az Ai mese falnak ment, innen jó ideig nincs és nem lesz tovább..na akkor lesz a baj..nagyon max két évet tippelnék..
Ez kb. olyan, mintha egy "csodakütyüre" gyűjtenének Kickstarteren, baromi jó a PR-je, mindenki el van ájulva és tolong a pre jogokért, összegyűjtenek egy valag pénzt, aztán kiderül, hogy max sörnyitónak jó..
Nem rossz ez az Ai-dolog, én is imádom használni, de tudni kell a helyén kezelni..
Most az van, hogy a piac agyatlan módon ontja a pénzt bele, mert elhitetik a hülye gazdagokkal azt, amit fel sem bírnak fogni..Nézzünk a Soft Bankot..
A japán SoftBank és alapítója, Maszajosi Szon (Masa Son) legfőképpen azért önti a milliárdokat a mesterséges intelligenciába, mert az internet hajnalán elért gigantikus sikereit akarja megismételni, miközben kétségbeesetten próbálja jóvátenni a közelmúlt hatalmas bukásait. Szon nem diverzifikált portfólióban gondolkodik, hanem mindent egy lapra tesz fel...
Szon a tech-világ egyik legnagyobb hazárdőre. Az 1990-es évek végén fillérekért vett tulajdonrészt az Alibabában, amiből később több mint 100 milliárd dolláros haszna lett.. Ez a siker tette őt vakhívővé. Meggyőződése, hogy az MI-forradalom ötvenszer nagyobb lesz, mint a dotkom-korszak volt, és retteg attól, hogy kimarad a történelem legnagyobb üzletéből..
A SoftBank korábbi alapja, a Vision Fund, hatalmasat bukott olyan túlhájpolt, de végül összeomló cégeken, mint a WeWork. Szonnak és a SoftBanknak égető szüksége volt egy hatalmas narratívaváltásra, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát...
Tehát nem először égették meg magukat, de qrvára..és nem tanulnak..
Szon nyíltan nyomatja, hogy 10 éven belül megérkezik a mesterséges szuperintelligencia (ASI), ami tízezerszer lesz okosabb az embernél. A SoftBank célja, hogy ennek a mindent uraló ökoszisztémának az abszolút tulajdonosa és irányítója legyen. Szon szerint aki ezt az infrastruktúrát birtokolja, az fogja uralni a globális gazdaságot..
Na ez a baj. A hatalomvágy a racionalizmus helyett..és az ilyen hülyéket szépen ki is használja az Open AI.
Ha a vállalatok rájönnek, hogy az MI nem tudja teljesen kiváltani az emberi munkát, a befektetési kedv azonnal meg fog zuhanni...és akkor a spirál elindul lefele.."ami tízezerszer lesz okosabb az embernél. A SoftBank célja, hogy ennek a mindent uraló ökoszisztémának az abszolút tulajdonosa és irányítója legyen"
Azért érdekelne, hogyha valaki ezt komolyan gondolja (mármint hogy lesz és hogy ennyivel intelligensebb lesz mint az ember), akkor miből gondolja hogy tulajdonolni és irányítani fogja egy bank...
Mintha egy hangya azt gondolná hogy irányítani tudja az embereket
-
forumpista
aktív tag
-
Tasunkó
őstag
..azért ez nem ilyen egyszerű, mint gondolod..a Szon csávó "cserébe" most éppen franciában építtet ilyen CEO csávóknak bazi nagy adatközpontokat..például..és nem mellesleg igen, a hülye eladta az összes Nvidia részvénycsomagját is, hogy "belépőt fizessen a buliba"..
Egy ilyen gigabanknak azé' van pénze "hülyeségekre" is, ahogy a fent említett buktára is volt..mégis bebukták..
Ez addig megy "papíron" úgy globál, amíg a befektetők meg nem kérdezik, hogy "Oké, adunk pénzt ai-ra", de egy idő után megkérdezik, hogy hol a pénz?"..hol a haszon ebből? És ha nem lesz....márpedig most is az van, hogy a kivett pénz sokkal kevesebb, mint amit eddig beletoltak..azaz nem lesz pariban a matek, akkor lesz az, amit említettem..bukta..Az Nvidia fogja "kezdeni" a sort..
.Kivéve ha a bank a pénzt úgyis a kukába önti, mert akkor mindegy hogy melyik kukába. A pénzt nyomásgyakorlással lehet megszerezni, márpedig ha a bankra vagy részvényesekre nincs nyomásgyakorlás, akkor nem tudják megállítani a beáramló bevételt, és az akár neutrálisra is kifutó befektetések létszáma, már akkor bizonyítottan véges volt, amikor először költöttek ostobaságra.
Szóval ez rendszerhiba. Egyéni hiba csak annyiban, hogy az egyének nem akarják látni, hogy a rendszer kizárólag az elnyomás így az összes elmélete kamu, mert például a bevételnövekedés sem a célja, hanem az elnyomás következménye. -
Geller72
veterán
Hiába mondja a CEO a banknak hogy adjanak neki 100 milliárd dollárt, ha nincs 200 milliárd értékű adatközpontja akkor nem adnak azt kész
ezért is keresnek ezek az AI cégek privát befektetőket és nem bankoktól vesznek fel hitelt. Bankok fedezetből élnek nem ígéretekből.A japán példádnál gondolom a bank nyereségét forgatja ilyen világmegváltó ötletekbe. Mivel a bank nem tud csak úgy pénzt teremteni így annak a nyereségből elköltött pénznek is van fedezete kiadott hitel, ingatlan, állampapír stb formában. Nem hiszem hogy Japánban más szabályok vannak erre.
Ha meg Szon a saját vagyonát költi erre akkor lelke rajta. Annak semmi köze a bank vagyonához...azért ez nem ilyen egyszerű, mint gondolod..a Szon csávó "cserébe" most éppen franciában építtet ilyen CEO csávóknak bazi nagy adatközpontokat..például..és nem mellesleg igen, a hülye eladta az összes Nvidia részvénycsomagját is, hogy "belépőt fizessen a buliba"..
Egy ilyen gigabanknak azé' van pénze "hülyeségekre" is, ahogy a fent említett buktára is volt..mégis bebukták..
Ez addig megy "papíron" úgy globál, amíg a befektetők meg nem kérdezik, hogy "Oké, adunk pénzt ai-ra", de egy idő után megkérdezik, hogy hol a pénz?"..hol a haszon ebből? És ha nem lesz....márpedig most is az van, hogy a kivett pénz sokkal kevesebb, mint amit eddig beletoltak..azaz nem lesz pariban a matek, akkor lesz az, amit említettem..bukta..Az Nvidia fogja "kezdeni" a sort..
. -
paatrick
őstag
..de ha minden gigabank ad neki(k) 100 milliárd dollárt, mert azt mondta nekik a CEO, hogy mindjárt itt az AGI (mert neki nyílván érdeke, hiszen ebből lesz meg a 18. Yachtja a főrészvényesek mindegyikének és neki is)..aztán meg nem lesz itt, se mindjárt, se mostanában..na az érdekes lesz. Épülnek a mega adatközpontok, mindent (is) felvásárolnak, ami azokhoz kell, erőműveket bővítenek+építenek kapacitásbővítés miatt, és ha netán 2027-ben meg valaki lekapcsolja a villanyt az összes adatközpontban, mert mindegyik cég kifingott, akkor lesz itt akkora vákuum, mint egy feket lyukban..Jelen pillanaban egy pozitív spirál van, ami gerjeszti önmagát. Azonban, ha kipukkan a lufi, mert kiderül, hogy az Ai mese falnak ment, innen jó ideig nincs és nem lesz tovább..na akkor lesz a baj..nagyon max két évet tippelnék..
Ez kb. olyan, mintha egy "csodakütyüre" gyűjtenének Kickstarteren, baromi jó a PR-je, mindenki el van ájulva és tolong a pre jogokért, összegyűjtenek egy valag pénzt, aztán kiderül, hogy max sörnyitónak jó..
Nem rossz ez az Ai-dolog, én is imádom használni, de tudni kell a helyén kezelni..
Most az van, hogy a piac agyatlan módon ontja a pénzt bele, mert elhitetik a hülye gazdagokkal azt, amit fel sem bírnak fogni..Nézzünk a Soft Bankot..
A japán SoftBank és alapítója, Maszajosi Szon (Masa Son) legfőképpen azért önti a milliárdokat a mesterséges intelligenciába, mert az internet hajnalán elért gigantikus sikereit akarja megismételni, miközben kétségbeesetten próbálja jóvátenni a közelmúlt hatalmas bukásait. Szon nem diverzifikált portfólióban gondolkodik, hanem mindent egy lapra tesz fel...
Szon a tech-világ egyik legnagyobb hazárdőre. Az 1990-es évek végén fillérekért vett tulajdonrészt az Alibabában, amiből később több mint 100 milliárd dolláros haszna lett.. Ez a siker tette őt vakhívővé. Meggyőződése, hogy az MI-forradalom ötvenszer nagyobb lesz, mint a dotkom-korszak volt, és retteg attól, hogy kimarad a történelem legnagyobb üzletéből..
A SoftBank korábbi alapja, a Vision Fund, hatalmasat bukott olyan túlhájpolt, de végül összeomló cégeken, mint a WeWork. Szonnak és a SoftBanknak égető szüksége volt egy hatalmas narratívaváltásra, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát...
Tehát nem először égették meg magukat, de qrvára..és nem tanulnak..
Szon nyíltan nyomatja, hogy 10 éven belül megérkezik a mesterséges szuperintelligencia (ASI), ami tízezerszer lesz okosabb az embernél. A SoftBank célja, hogy ennek a mindent uraló ökoszisztémának az abszolút tulajdonosa és irányítója legyen. Szon szerint aki ezt az infrastruktúrát birtokolja, az fogja uralni a globális gazdaságot..
Na ez a baj. A hatalomvágy a racionalizmus helyett..és az ilyen hülyéket szépen ki is használja az Open AI.
Ha a vállalatok rájönnek, hogy az MI nem tudja teljesen kiváltani az emberi munkát, a befektetési kedv azonnal meg fog zuhanni...és akkor a spirál elindul lefele..Hiába mondja a CEO a banknak hogy adjanak neki 100 milliárd dollárt, ha nincs 200 milliárd értékű adatközpontja akkor nem adnak azt kész
ezért is keresnek ezek az AI cégek privát befektetőket és nem bankoktól vesznek fel hitelt. Bankok fedezetből élnek nem ígéretekből.A japán példádnál gondolom a bank nyereségét forgatja ilyen világmegváltó ötletekbe. Mivel a bank nem tud csak úgy pénzt teremteni így annak a nyereségből elköltött pénznek is van fedezete kiadott hitel, ingatlan, állampapír stb formában. Nem hiszem hogy Japánban más szabályok vannak erre.
Ha meg Szon a saját vagyonát költi erre akkor lelke rajta. Annak semmi köze a bank vagyonához. -
Geller72
veterán
Már rég nincs köze a bevételhez a piaci értéknek. Sőt ahhoz se hogy profitábilis vagy sem.
Amúgy attól hogy pár ilyen kamuértékelt cég mondjuk bedől (nem fog mert már annyira körbetartoznak), nem lesz gazdasági összeomlás mert jelenleg pont 0 hatásuk van a gazdaságra.
Másrészt ha jól emlékszem a Palantiron kívül nincs is másik nagy AI cég nyilvánosan tőzsdén, szóval a tőzsdét nem tudják bedönteni.
..de ha minden gigabank ad neki(k) 100 milliárd dollárt, mert azt mondta nekik a CEO, hogy mindjárt itt az AGI (mert neki nyílván érdeke, hiszen ebből lesz meg a 18. Yachtja a főrészvényesek mindegyikének és neki is)..aztán meg nem lesz itt, se mindjárt, se mostanában..na az érdekes lesz. Épülnek a mega adatközpontok, mindent (is) felvásárolnak, ami azokhoz kell, erőműveket bővítenek+építenek kapacitásbővítés miatt, és ha netán 2027-ben meg valaki lekapcsolja a villanyt az összes adatközpontban, mert mindegyik cég kifingott, akkor lesz itt akkora vákuum, mint egy feket lyukban..Jelen pillanaban egy pozitív spirál van, ami gerjeszti önmagát. Azonban, ha kipukkan a lufi, mert kiderül, hogy az Ai mese falnak ment, innen jó ideig nincs és nem lesz tovább..na akkor lesz a baj..nagyon max két évet tippelnék..
Ez kb. olyan, mintha egy "csodakütyüre" gyűjtenének Kickstarteren, baromi jó a PR-je, mindenki el van ájulva és tolong a pre jogokért, összegyűjtenek egy valag pénzt, aztán kiderül, hogy max sörnyitónak jó..
Nem rossz ez az Ai-dolog, én is imádom használni, de tudni kell a helyén kezelni..
Most az van, hogy a piac agyatlan módon ontja a pénzt bele, mert elhitetik a hülye gazdagokkal azt, amit fel sem bírnak fogni..Nézzünk a Soft Bankot..
A japán SoftBank és alapítója, Maszajosi Szon (Masa Son) legfőképpen azért önti a milliárdokat a mesterséges intelligenciába, mert az internet hajnalán elért gigantikus sikereit akarja megismételni, miközben kétségbeesetten próbálja jóvátenni a közelmúlt hatalmas bukásait. Szon nem diverzifikált portfólióban gondolkodik, hanem mindent egy lapra tesz fel...
Szon a tech-világ egyik legnagyobb hazárdőre. Az 1990-es évek végén fillérekért vett tulajdonrészt az Alibabában, amiből később több mint 100 milliárd dolláros haszna lett.. Ez a siker tette őt vakhívővé. Meggyőződése, hogy az MI-forradalom ötvenszer nagyobb lesz, mint a dotkom-korszak volt, és retteg attól, hogy kimarad a történelem legnagyobb üzletéből..
A SoftBank korábbi alapja, a Vision Fund, hatalmasat bukott olyan túlhájpolt, de végül összeomló cégeken, mint a WeWork. Szonnak és a SoftBanknak égető szüksége volt egy hatalmas narratívaváltásra, hogy visszanyerjék a befektetők bizalmát...
Tehát nem először égették meg magukat, de qrvára..és nem tanulnak..
Szon nyíltan nyomatja, hogy 10 éven belül megérkezik a mesterséges szuperintelligencia (ASI), ami tízezerszer lesz okosabb az embernél. A SoftBank célja, hogy ennek a mindent uraló ökoszisztémának az abszolút tulajdonosa és irányítója legyen. Szon szerint aki ezt az infrastruktúrát birtokolja, az fogja uralni a globális gazdaságot..
Na ez a baj. A hatalomvágy a racionalizmus helyett..és az ilyen hülyéket szépen ki is használja az Open AI.
Ha a vállalatok rájönnek, hogy az MI nem tudja teljesen kiváltani az emberi munkát, a befektetési kedv azonnal meg fog zuhanni...és akkor a spirál elindul lefele.. -
Reggie0
titán
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...Wallmart (olyan, mint nálunk a TESCO, vagy Auchan) piaci értéke: 945 miliárd $.
Éves bevétele: 725 milliárd $.Itt akkora nagy durranás lesz, hogy abba belerokkanunk. Nem a munkát fogja azAI elvenni, hanem gazdasági összeomlást fok okozni hamarosan, pénzügyileg. Na, az mindenkinek fájni fog.
Ne legyen igazam.
De a wallmart semmit sem csinal, csak ad-vesz, amire evezredek ota kepes barki. Azaz szinte nulla tudassal jaro tevekenyseg.
-
paatrick
őstag
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...Wallmart (olyan, mint nálunk a TESCO, vagy Auchan) piaci értéke: 945 miliárd $.
Éves bevétele: 725 milliárd $.Itt akkora nagy durranás lesz, hogy abba belerokkanunk. Nem a munkát fogja azAI elvenni, hanem gazdasági összeomlást fok okozni hamarosan, pénzügyileg. Na, az mindenkinek fájni fog.
Ne legyen igazam.
Már rég nincs köze a bevételhez a piaci értéknek. Sőt ahhoz se hogy profitábilis vagy sem.
Amúgy attól hogy pár ilyen kamuértékelt cég mondjuk bedől (nem fog mert már annyira körbetartoznak), nem lesz gazdasági összeomlás mert jelenleg pont 0 hatásuk van a gazdaságra.
Másrészt ha jól emlékszem a Palantiron kívül nincs is másik nagy AI cég nyilvánosan tőzsdén, szóval a tőzsdét nem tudják bedönteni.
-
Meridian
senior tag
Ezzel csak egy baj van. 20 milliárd dollár az összbevétele csupán.
Összehasonlítás:
Antropic piaci értéke: 965 milliárd $.
Bevétele: 20 milliárd $ / év...Wallmart (olyan, mint nálunk a TESCO, vagy Auchan) piaci értéke: 945 miliárd $.
Éves bevétele: 725 milliárd $.Itt akkora nagy durranás lesz, hogy abba belerokkanunk. Nem a munkát fogja azAI elvenni, hanem gazdasági összeomlást fok okozni hamarosan, pénzügyileg. Na, az mindenkinek fájni fog.
Ne legyen igazam.
-
Geller72
veterán
-
Reggie0
titán
-
zooly
aktív tag
Akkor miert nem te vagy az usa elnoke?
-
Geller72
veterán
..az max elfelejtette, hogy kitörölte e, avagy sem, de ez a majom egy 3 éves, hisztis ovisnál is betegebb. Eyy többszázmillás "birodalomban" ha ilyenek a legjobb emberek, milyen lehet a többi?
. Aki a kutyaszart összeszedi a fehérre meszelt ház udvarán, egy Einstein ehhez képest.
. -
Reggie0
titán
-
sfefe
addikt
-
Fecogame
veterán
A Codex jobb néhány hónaja kódolásban, szóval váltottam
-
Kansas
addikt
Ér a frászt, nem egybillió dollárt...
-
pengekcs
csendes tag
Ha egyszer nem nyalt be neki tovig, mint pl. ilon... valahol "ertheto" (egy hibbant 80 eves ovodas szemszogebol).
-
Geller72
veterán
.."Egybillió dollárt ér.."
-Vajon meddig?
. -
paatrick
őstag
Trump látnoki képességét bizonyítja ismét hogy a legéletképesebb AI szereplőt sikerült kipicsáznia az USA állami rendszeréből

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Háztartási gépek
- Hardcore café
- Kuponkunyeráló
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Újabb infócsomag a Honor Win 2-vel kapcsolatban
- Autós topik
- AliExpress tapasztalatok
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 3700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 9060 XT 16GB CM Masterbox MB520 Corsair 650W
- BESZÁMÍTÁS! MSI B650 R5 7500X3D 32GB DDR5 512GB SSD RX 6900 XT 16GB NZXT H510 TG be quiet! 1200W
- BESZÁMÍTÁS! AsRock H510M i5 11400F 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Zalman S4 Plus be quiet! 500W
- X13 Gen5 13.3" FHD+ IPS Ultra 5 135U 16GB 512GB NVMe magyar vbill ujjlolv IR kam gar
- BESZÁMÍTÁS! ASRock B450M R7 1700 16GB DDR4 500GB SSD RTX 2060 Super 8GB Kolink Inspire K2 400W
- Apple iPhone 14 Pro 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 3800X / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
- LENOVO ThinkBook 14s Yoga touch 360 - i5-1135G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy S22 Ultra 128GB Burgundy Karcmentes állapot 8GB RAM 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


.



