Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeryFlash

    veterán

    válasz MuFFo #10 üzenetére

    Edesistenem :D 100 millio Ft bevetelu cegrol beszelunk, ne mar hogy ne legyen evi 1-2 millio Ft keret erre. De ha nincs, az sem baj, meg lehet venni hardveraprorol es ugyanott eladni 5%kal kevesebbert. Folyamatosan lehetne forgatni igy a hardvereket havi par ezer Ft-bol. Tobbet hozna a reklam bevetel. Ehelyett megy a szajtatas hogy az Nvidia nem kuldott hardvert.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • cpt_sanya

    tag

    válasz MuFFo #12 üzenetére

    Most komolyan mit vársz attól aki nem tudja mi a különbség a bevétel és a profit között?
    Vagy , hogy mire elég 1-2 millió a mai techvilágban. Vagy újra tesztelés, hardver raktározás. :W

  • GeryFlash

    veterán

    válasz MuFFo #12 üzenetére

    Tisztaban vagyok a nyereseg es a profit kozotti difivel, a valos profitot a legtobb magyar kkv-nal meg nem fogod megtudni soha, mert adozas elott meg gyorsan elkezdenek koltekezni hogy minel kevesebb legyen az adozas elotti eredmeny es igy kevesebb TA-t kelljen befizetni.

    Hogy ne lenne eleg. 2 evente jonnek ki videokartyak, de azokbol igazabol csak az Nvidiat kell megvenni mert a tobb evnyi massziv AMD partosodas legalabb azt elerte hogy az AMD ad hardvert. Intel CPU-kat meg evente. Ez sehol nem 10-20 millio. Arrol nem beszelve hogy a 2 generacioval regebbieket el is lehet adni, ammortizacios erteke lenne. Evente osszerakni par konfiguraciot nem 10-20 millios tetelek, igazabol jo esellyel egy IT bolttal valo szponzoracio is fedezne a nagyreszet a kiadasoknak.

    ,,Az eladok-veszek esetén hogyan oldanád meg az újratesztelést szoftver vagy oprendszerfrissítéskor?"

    Ezt nem ertem. Kijon egy termek, mondjuk egy uj AMD proci, megveszik, vesznek hozza 3 inteles alaplapot+memoriat+ssdt stb es egy AMD-s current gen alaplapot es egy prev gen alaplap+procit. Letesztelik, aztan ha kesz eladjak a francba. Ha meg jon uj Inteles CPU megcsinaljak ugyanezt vice versa, uj meresekkel. Ehhez osszesen kell par millio Ft likviditas, erre mondtam hogy egy 100 millios bevetelu cegnek ez nem lehet problema. Az egesz muvelet par tizezer Ft kiadasban lenne.

    ,,A reklámbevétel növelést hogyan oldanád meg?"

    Elgondolkoznek azon, hogy pl a semmibol felhuzott leet.hu es tarsaik miert tudnak tobb reklambevetelt generalni. Milyen jelenlete van a social mediaban peldaul a PH-nak? Ja hogy derogal azzal foglalkozni, hat igen, akkor ne is varjunk csodat.

    A masik a kozonsegi finanszirozas aminek egyik alapja az lenne hogy a Premium tagsaghoz erdemibb elonyoket adnek (peldaul felhasznalok kovetese, hogy lehessen XY kommentjeit latni, en peldaul Abu-t szievsen kovetnem, mert rengeteg erdekes infot mond el kulonbozo topikokban, de az osszeset kovetni kicsit maceras), a masik a szinvonalasabb minoseg, valoszinuleg ha lennenek normalisan tesztek, tobb elemzes stb. akkor jobban el lehetne magyarazni az embereknek, hogy ez nincs ingyen es ha tudnak szalljanak be. En beszalnek, es biztos vagyok benne sokan masok is akik most nem.

    De amugy adhatok itt tippeket, pontosan latszodik az egesz webfeluleten a PH hozaallasa. Nem akar noni, hanem beallni egy komfortos kozepsz*r szintre, elkuldtek(?) sok hozzaerto kollegat az elmult 5-6 evben mert a reklambevetelek globalisan estek, most egy onfenntarto uzemmodban van ahol 0 belefecolt fejlesztes es fejlodes van. Igazabol nincs igeny tobbre es nem akarnak tobb energiat beletenni. Meg kell nezni hogy 8 eve hol volt a PcGuru es hol volt a Gamestart weboldala. Par eve mindkettejuk alul kihuztak a szonyeget a lapkiado megszunesevel, viszont a ket ceg kicsit mashogy kezelte a szituaciot, a Gamestar tovabbra is az egyik legolvasottabb gamer webes medium mig a Pcguru tetszhalott allapotba kerult. A kulonbseg az, hogy az egyiket nem hagytak elsorvadni, energiat raktak bele a design megujitasba, social media feluleteken/youtubeon valo jelenlet. Nem vizionalok a PC Guruhoz hasonlo elsorvadast a PH-nak, ezt az olvaso szamot es reklambevetelt valoszinuleg mindig fogja tudni hozni, de nem akarom elhinni, hogy tobb ember bevonasaval ne lenne ebben tobb potencial es overall tobb bevetel. De hat ehhez ugye a langyos vizbol ki kene kecmeregni.

    cpt_sanya: Mibol szurted le hogy nem tudom a difit? Az hogy feltehetoen funkcionalis analfabetizmussal kuzdesz, es nem erted hogy ezek a hardverek megvehetoek hasznaltan/hardveraprorol jelentosen olcsobban es tovabb adhatoak kb ugyanolyan aron hasznaltan es ehhez csak likviditas kell, amire meg a bevetelt hoztam, az a te problemad, engem ne keverj bele.

    ,,Egy olvasónak nem is kellene tudnia ezekről hogy bevétel, nyereség, csak működjenek a dolgok."
    Pontosan. Senki nem foglakozna ezzel ha nem az lenne a tapasztalas hogy evrol evre esik a szinvonal a cikkek minosegeben es a sajat tartalmak mennyisegeben.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • ricsip

    addikt

    válasz MuFFo #12 üzenetére

    Nem mintha lennének itt az utóbbi időben ilyen tesztek beraktározott régi hardverek újrateszteléséről új oprendszereke és driverek miatt... :U

    Amúgy senki nem írta h. tegnapra kellene a 7000X3D teszt, elég volna pár hét múlva is. De akkor sem lesz ilyen...

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Kansas

    addikt

    válasz MuFFo #10 üzenetére

    Én már ajánlottam fel nekik hardvert korábban, köszönettel nem kértek belőle, nem teljesen értelmetlen érvek alapján(leginkább hogy nem vállalják a kockázatot hogy esetleg épp náluk halálozik el a jószág).
    Illetve most fizetek nekik a prémium tagságért(és amíg nem fizettem is whitelist-en voltak reklámblokkolóban).
    Szerintem a magamét e téren megtettem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák