Hirdetés

Aktív témák

  • Realradical

    őstag

    Úgy döntöttem blogolni fogok.Mivel nem szeretem a fölösleges dolgokat ezért a bizniszekről fogok blogolni (legalább tudom hol kezdődtek a gar idők )...bár jókor kezdem el amikor már alig barterolok.

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Nem értem mi ez a bolondéria...Mindenki notebookot akar. Hogy miért? Azért mert a szobában kevés a hely és főleg mert csak. Rajtam ne múljon! Hozom én bár minden szerencsétlen aki ilyet kér tőlem végighallgatja a monológom amiben kifejtem, hogy nehézkes az alkatrész csere, Ugyanúgy be kell dugni, ugyanúgy ráköti az ember az egeret, ugyanúgy elszaporodnak hozzá a cd-k dvd-k. Szóval vajmi kevés helyet nyerünk vele és cserébe nem javítható könnyen. A válasz a monológra?
    -De jobb a laptop nem?
    Pont...nc! De nem baj hozom a sok marhának. Vegyen egy négyzetméter üres teret a lakásába +70k-ért.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    CLEVO D22ES karcmentes notebook eladó: Intel Celeron 2, 6 GHz, 14. 1 XGA TFT, 1 modul 512 MB DDR RAM, Combo Drive (CD- RW, DVD- ROM), 40 GB HDD, Win xp MAGYAR billentyűzet, hibátlan touchpad, Sztereo beépített hangszórók, beépítet mikrofon (tökéletes Skype- pal), IEEE 1394 port, PS/ 2 egér vagy bill. port, LPT1 párhuzamos port, S- Video TV out(5m- es kábelt adok hozzá), mikrofon, hangszóró jack, 10/ 100 MB Lan, PCMCIA slot (T- Mobile netkártyával hibátlanul fut), infra, hibátlanul működő akksi, SW- vel

    Ezt a hirdetést kaptam el az apróneten mert PH-n valamiért horror árúak a notik...sebaj...

    Tegnapelőtt beszéltem a sráccal ő zuglói én a Pólus mellett szóval sima ügy... mondja, hogy le akar költzöni a notiról. Persze mondom ez csak természetes. Erre tegnap felhív dél körül, hogy menjek inkább ki az örsre és onnan 82-es trollyval ki valahová és ott felvisz a haverokhoz akik segítenek neki partícionálni és dvd-t írni...
    Nos igen bíztatóan hangzik... szerinte én full ismeretlen terepen fogok közte és jó ég tudja hány haver közt egy ismeretlen lakásban 99k-val a zsebemben ücsörögni? Ráadásul mikor mondtam az örsön lévő ikea kajáldát full elzárkózott,hogy ott nem jó átvenni.

    No mondom nem öletem meg magam...Próbálkoztam ezzel azzal áttenni a helyet/időt...aztán mikor nem jött be megmondtam a tutit...főnyeremény este átjött...korrekt srác volt, a notin egy karcolás sincs még hősiesen védte a rá ugráló kutyámtól is...

    Ha minden jól megy viheti is hétfőn a tompa biztonsági őr aki mp3 hallgatásra veszi otthonra... boldogok a lelki szegények
    Ha neki megér 135k-t vigye csak :) Csak nehogy ez is hivogasson minden felugró ablaknál mert hülyét kapok! Van már olyanból elég.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Újfent megváltoztattam az aláírásom.
    Ha az okos emberek mindig engednek , akkor a hülyékből lesznek a főnökök!
    Ez szokott lenni általában...

    Mikor a x. bruttó bolti ár fölötti árat látom alkatrésznél csak használtan, akkor eljön a goromba aláírás...

    Vigyázat! Hivatásos hiéna vagyok! A nettó ár 80%-a felett nem veszek semmi használt dolgot! www.kiskerarak.hu tanulságos tud lenni!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Reggel van és morc vagyok! Miért gondolja mindenki azt, hogy a rendszergazda, csak azért mert képes rá ezért a kimaradó asszisztensek munkáját el kell végezze?! Vazzeg felmosni is tudok a maradék időmben mégsem teszem! Akkor sem szopok más helyett!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na ma el is vitte a notit a srác...
    Nagybevásárlást tartok egy netezős géphez:
    2.0ghz nw proc s478 Smith83
    80gb hdd frewa
    Ház+táp+lap Jocesz

    Még egy ram és egy dvd olvasó és kész a konfig...

    26,5k-ból kész is van. Röpül az új tulajnak aki lelkendezni fog, hogy mennyivel bolti ár alatt megúszta! 42k-ból megkapja...szerintem nem jár rosszul. A northwood prockók faszán teljesítenek. belevág egy 9600xt-t potom pénzért és még játszani is jó lesz...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Milyen optimista is voltam :)
    A 3. lapot próbálom intézni mert az első kettő nem volt jó, a procit még nem volt alkalmam így letesztelni és ma van a 3.nap.
    A vinyó amit vettem fasza csak hívott az eladó, hogy a C-ről a képekben ott maradt vmi fontos, persze már le lett formázva kaphatom elő a GDB-t...Ramot emberi áron nem találtam, így az enyémből kapok majd ki, úgyis egy ideiglenes konfig van nekem is.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Hát vazz...kéne tőke egy infó oktatási céghez. Ha az nem jön össze akkor meg irány Anglia vagy valamelyik egyéb eu tag...röhej pénzekért melózik az emberek nagy része...Én havi 20x4 órára 163500ft utalást kapok...de ugye bt. tehát áfa, béta, gamma marad 80k...és még nem is panaszkodhatok egy átlagfizus polgárhoz képes aki 8 órát robotol vhol minimálbérért...
    Egy barátom és a barátnője kint élnek Angliában...
    1300font/fő/hó+borravaló napi 8 óra krupié munkára.Ebből 500font kimegy a lakásra (nem nem panel hanem lakópark ahol mókuskák szaladgálnak) A maradék 2100 fontból meg elnyomorognak valahogy. Egy font kb.400ft ami annyit tesz, hogy 840k-ból élnek...no jó ne túlozzak küldenek a szülőknek 200-200 fontot havonta.
    Nekem meg egy éves fizum 960000 ami szűken kitesz 2400fontot. Tanulság?Légy műgizda discos gyerek szerezz egy szőke irdatlan hülye nagymellű barátnőt,kínlódj ki egy érettségit és miután Tescoban vagy Auchanban alkalmaznak csak húzz ki Angliába és gyere majd haza házat venni...
    mod:A reálbért ne emlegessük, mert a ruhák cipők, műszaki eszközök, étel olyan árban vannak kint,hogy itthon a józsefvárosin vannak olyan árak. A kaja szar. Ennyi a hátuütő!

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Ide nézzetek be! Tanulságos! Itt voltam árellenőr/vevőszoli ov. gyakornok 3 évig..postoltam is a karrier alá egy párat![link]

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No összeraktam végre a gépet. Este felment ráa win feltettem rá minen utilt tök lelkiismeretesen kb. 2-3 óra alatt...Erre rákötöm a gépre a netet és irdatlan válaszidők jönnek...no mondom felteszek egy pandát majd lekapja a vírus/spyware-t...erre mikor indítom közli, hogy az exe fájlja módosítva lett...este volt letojtam...futtatom és az összes exe-t lekapta a gépről vazz...jöhetett a reinstall, mert ugye másnap jönnek a gépért...Megcsinálom még 1x bootból lekapom ezt a fránya dögöt, erre másnap közli a vevő hogy inkább vasárnap jönne mert lusta...bazz...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz Realradical #5 üzenetére

    Ezeket az előző rövid soraimat, megmagyaráztam a főnöknek fél órában...még van állásom és nem is tűnt haragosnak...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Elvitte tegnap a srác a p4 nw procis gépét frissen ropogósan! Este lefuttattam frewanak a letörölt képei után a GDB-t, majd szól ha be tud küldeni érte vkit...Pusztít a madárinfluenza a családban...Pénteken én kezdtem a döghalált majd ágynak dőlt az asszony és este az anyós fújta az orrát szóval ő is várható, hogy kidől...Mivel én már úgy ahogy lábon vagyok ezért mi következik?Peersze!Én rohangálok, kajáért, hozok gyógyszert, főzök teát, viselem a kifáradt nők hisztijét (ez a legrosszabb). És mindemellett ki a hibás az egészért...?Akinek van nő a környékén napirenden azonnal rávágja a választ!

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Lecsúsztam a következő netes konfigról sajna amit eladhattam volna, úgyhogy áldozatokra kell majd vadásszak, ha mellékesre lesz szükség...Bár sulikezdés után két héttel remélem beindul a biznisz nagyüzemben. Érződik azért, hogy egyre nagyobb a csóróság Mo.-on, mert az én ''kis megszállottjaim'' nem rendelik a legújabb hardvereket (vga, proci) olyan ütemben mint tavaly. Majd a szabira kidobott pénz ha regenerálódik nekik tuti megtalálnak!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No a doki aki annó tavaly műtött és beajánlott ide rendszergazdának, kért egy konfigot melóra...Kap vmi ilyesmit:
    2ghz nw proc ala Joces
    ThermalTake Spark 7 hűtés ala pbujna
    int. vga-val vmi lap ala Joces
    2x256 ddr ram -->kell még
    Ház+táp ala Joces
    40gb hdd

    Erre igértem neki max 30k-t! Nagyon fáj a görbe és duzzadt orromnak, de hát csak miatta tudok járni...:) Ugye az előző 3 traumatológus nem vette észre a levált megbújó apró 2x2cm-es darabot a térdemből...Pénzt meg nem fogadott el sem Ő sem a gárdája (nővér, aneszteziológus, éjszakás nővér etc...)Igaz ismerősként kerültem oda, de hát ugye a pénz mindenkinek jól jön...Az meg már hab a tortán, hogy műtét közben le is állásinteriúztatott a rendszergazdai álláshoz :) Szóval rajta nem keresek...

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Tegnap befejeztem a html ismereteim felelevenítését és megtanultam php alapjait innen a 13-as leckéig... [link] Nagyon jó kis site...kicsit fura egy szőke nőtől tanulni, de az, hogy matektanár enyhítő körülmény .Az apache a php és az sql feltelepítése a gépre az nekem egy délutánomba került...horror...majdnem falhoz vágtam magam a végére. Nem baj...holnaptól úgyis eladom a gépem nagyját tehát, nem kell vele tökölnöm egy darabig . Majd beröffentek vmi régi netezős gépet amíg összeáll az új!

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No ráálltam a az s939 projectre...tetszik, hogy a béka se**e alatt vannak az árai...Gyorsan meg kell szabaduljak a maradék socket a cumóktól mert lassan p2 szinten lesz az eladásuk...
    Tegnap elmentem eladni az nf7-es lapot Csatizsolnak erre haza is jöttem beszámítósban egy másikkal...nemhogy fogyna növekszik a mennyiség! Hullabeteg vagyok...bár itt a kórházban győzködtem a fül-orr-gégészt, hogy ez biztos madárinfluenze egy mutálódott verziójam, de ő nem hitt nekem...ilyen a magyar orvostudomány... Azt mondta sima ügy csak ki kell feküdni! Ez nem is gond ,két hét múlva lesz egy szabad hétvégém majd akkorra beütemezem, ha addig be nem jön semmi extra...kis szerencsével kinyúlok addig...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No ma jön a proci az s939-be...remélem láthatóan erősebb, lesz, mint az elődei...3200 venice..bár láttam 3500-ast is hasonló áron de az nem venice magos volt (newcastle azt hiszem...)Azt meg nem ismerem szóval inkább lejjebb adom 300mhz-el

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Úgy látom nekem soha nem lesz saját avatárom...pedig van annyi hozzászólásom, mint néhány őstagnak, de ugye főleg piaci hiénáskodom szóval nem számít annyit bele a rangomba mintha mindenféle topicokba offolnék...Valami jó kis Rejtő Jenő féle tuareg kép lenne,jó nagy krumpliorral ,igazi ronggyal a fején...Egyre jobban megy a php, most vágok bele, hogy lehetne az sql-el ezeket kombinálni.Kell az intranethez, hogy rendes logot lássak rendelések közös gépeiről amiről megnyitják az ISO anyagokat (ki, mit, nézett, mikor)

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Lassan felgyógyulok a náthából szóval nem lesz kifogás miért nem edzek...kis szobabiciklizés és 20kg rúddal ez meg az semmi komoly...
    Az a vicc, hogy egy hónapja ha csinálom, de van látszatja...tök jó bicepszem kezd lenni. A lábamon kevesebb látszik, de mintha ott is lenne változás...De basszús nem fogyok...tök jól fogok kinézni, tiszta erő tiszta izom, de vazz tolószékes leszek ezzel a súllyal, a műtött lábam miatt, mint a Superman. Ráadásul bal kezes vagyok szóval a bal kezemnél kell majd legyen a fityula amivel gyorsítok meg lassítok...lehet ilyet nem is gyártanak. No nem morbidkodok tovább lehetne sokkal rosszabb is...
    Megint tele a város a sok léhűtő diákkal...Ő nem akar bemenni, a tanár ennyiért nem akar tanítani, én meg nem tudok tőlük közlekedni iskolakezdés óta, mert minden út tele van a sok anyukával aki azt a két sarkot is kocsival viszi iskolába a kölkét...Most mondhatnám, hogy nekem sem tört le a lábam a sulibagyaloglástól, de ugye letört. Bár az inkább a koncertek egyikén történt annó...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No megvan a gép...Nagyon kemény a teljesítmény, nem csalódtam! így 256mb 333mhz rammal és egy mx460-as vga-val is nagyon zúz...Doom3 800x600-ban az sima! Majd kerítek 1gb ramot meg vmi 6600 vagy 6800-as vadállat vga-t...Ahogy olvasgatok ár/teljesítmény alapon 6600gt lesz a nyerő...persze majd csak másfél -két hónap múlva addig pár számlát ki kell csengessek nehogy megverjen az asszony...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No vettek egy notit a melóhelyen és kaptak rá egy uhu linuxot win helyett...telepítek egy win-t szivességből...remélem meg tudom szerezni a két eredeti uhu linux cd-t...pofátlanul elkérem majd...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Muhahaaa! Megszereztem!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Ubuntu 64bites linuxot akartam feltenni, de vmiért a live cd-ről nem ment le az install...a hdd választás után leállt a telepítő...Maradt a lejmolt uhu 1.2...érdekes...marhára el vagyok veszve alatta, még flash playert sem tudtam a böngészőbe telepíteni...Az idegesítő az, hogy egy csomó cucc amit le akartam dupla klikkel futtatni indítás után no response...dupla klikk és semmi...no install ablak no proci kerregés, mintha semmit sem csináltam volna...win xp-nél legalább kaptam egy terjedelmes hibaüzenetet, vagy ilyesmi...command prompt alól meg nem tudok indítani semmit...a dos parancsok jó része műkszik alatta, de a ha beírom a fájl nevet/útvonalat nem indít...majd keresek vmi leírást ahol van parancslista...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na megvan mi baja volt velem a linuxnak..a lelkem csak a roottal kommunikál úgy ahogy én szeretném...ellenben..feltettem egy mozilla firefoxot rá, és a második oldalfrissítés után lefagy a gép kb másfél percre...ez minden új indításkor előfordul!
    Eddig több gondom volt vele mint egy windowsal az tuti...ez a nem küldök hibaüzenetet mert az ciki találd ki mi baj van nekem nem fekszik...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Egyszerűen nem értem miért van az, hogy Mo.-on csak úgy lehet érvényesülni bárhol ha az ember dühödt suttyóként viselkedik...
    Az eset:
    6 hónapja nem fizetünk be a párommal sokáig(2és fél hónap) egy HVB bankhitelt, mert akkorra gyűrűzött be a térdműtétem okozta pénzkiesés...Ekkor felhívták a párom, hogy nem gond el lehet csúsztatni a tartozást 3 hónappal, egy pár hónapig több lesz kicsit a törlesztőrészlet, de nem vészesen...persze ő rávágta, hogy oké benne vagyunk. Mondta a csaj neki, hogy persze küldi a papírokat....

    Eltelt 3 hét...kezdett gyanús lenni...(esküvőre vettük fel a hitelt ő az adóstársam mindketten intézkedhetünk) bementem a Fehérhajó utcai bankfiókba ami a számlavezető fiókunk...rákérdeztem, hogy látom nem kellett mégsem semmit visszaküldeni, mennyi lesz az emelt részlet mert ugye nehogy kevés legyen amit befizetünk...
    válasz:elnézést de miről beszél? Ilyen sosem volt és nem is lesz...A végén még a bankfiókvezetővel sikerült beszélnem, elküldött hogy tuti telefonos vigéccel beszéltem és átráztak...

    Eredmény: a bank kiadta adósságbehajtó cégnek az elmaradásom és kb másfélszer annyit be kellett fizetnem mint amit akkor kellett volna, fel sem hívnak...

    Valamiért megint beszéltem egy ügyintézővel kb 2és fél hónap múlva...úgy kíváncsiságképpen megemlítettem neki ezt a storyt és merökönyödve válaszolta, hogy hogy a viharba ne lenne ilyen, sőt igénybe is tudom venni...Azt mondta annyit kell csak csináljak hogy minden formanyomtatvány nélkül írjam le a mulasztás okát egy levélben és dőljek hátra tuti ilyen okra engedélyezik... Másnap felhív az a csaj akivel beszélt az asszony és nem küldte ki a papírokat..persze kinyílt a bicska a zsebemben elküldtem a picsába, és mellesleg mondtam , hogy küldöm a levelet...mire közölte hogy erre nem vagyunk jogosultak mert már igénybe vettük egyszer...

    Iszonyatosan felhúztam magam és első beszélgetésen amikor szembe állítottam egy-két ténnyel és ráadásul felvettem a beszélgetést az előző kollégájával egyből letette, hogy utánanéz holnap felhív...

    Persze másnap nem hívták fel egyikünket sem. Utána lévő nap felhívta a csaj a párom és közölte, hogy mivel kiment a levél és visszajött ''nem kereste kóddal'' olyan mintha igénybe vettük volna egyszer! Ekkor közölte a párom a csajjal, hogy hívjon föl engem...(ezt azért tette mert előtte mielőtt a csaj felhívott közölte, hogy eddig ugyan lebeszélt aról hogy a magam módján intézzem a dolgot, most belátja, hogy a bennem rejlő állatra van szükség megjegyzem én telefonos BKV ellenőröknek hívom ezeket az idiótákat annyira utálom, őket)...mikor megintcsak két három mondat alatt belefagyott a szó, közöltem, hogy röhej amit ügyintézés alatt végez, és adja a főnökét...Meg is kaptam , lebeszéltem vele, hogy nem bontják a hitelt addig amíg a postára beadom a keresvényt, hogy maf@sz történt és ha beküldöm az eredményt és jogosult leszek megint erre a lehetőségre amivel eltolhatom 3 hónappal a hitelem...fél év alatt itt tartunk, megyek majd a 11 kerbe balhézni a postára kíváncsi leszek ott mi lesz...

    Röhej mi?Ha sudribunkóként üvöltessz egyből van megoldás...a párom pedig nagyon diplomatikus volt és az ő eredménye az lett volna hogy ránkterhelik szó nélkül a maradék kb. 450000ft-ot...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Hozzáteszem csak annyira ingereltem fel magam, hogy a ''kedves ügyintézőmről'' a lakcíme mellett a magántelefonszámát, a pasija méretét, és még azt sikerült megtudni, hogy két nyuszija van háziállatként... Én tuti nem mernék ilyen helyen dolgozni...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No a hazudtunk balhé után ma reggel hallgattam a rádióban ahogy mobilon felhívták a Gyurcsányt, aki épp Ferihegy felé tartott...horror...már majdnem elhittem a végén, hogy az elkúrtuk, nem kicsit hanem nagyon azt történelmi jelentésben mondta...

    Belehallgattam, az ülés egész anyagába és többek közt elhangzott az 5milliós ingatlanérték fölötti adó, és az hogy a lakosságnak hagyni kell egy lukat ahol elbújhat, mert a patkány is csak akkor támad ha a sarokban is rámennek...röhej! Ez kellett a sok vénségnek, megkapták...22.havi nyugdíjjat mindenkinek!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Tegnap addig ügyeskedtem amíg a párom fat32-vel leformázott nanoblade-jét sikerült végleg tönkrevágnom...boldog vagyok...kárpótolhatom majd vmi mással...nanobladeet tuti nem kap, de motorola v3i telcsit ha veszek neki (az játszik le mp3-at is) úgy hogy eladom az övét kb. 15k ráfizetéssel megkapja...viszont a drágának csak a dolche gabana és a pink tetszik, hogy egyszerű legyen a helyzet...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz Realradical #25 üzenetére

    Hát ez vicc! A beszélgetés óta hiába várom a beigért levelet, a tértivevénnyel! Nem merek betelefonálni mert eldurran az agyam ha azt mondják persze kiment, csak elhányta a posta...(ami nem igaz mert minden mást megkapok)

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Nagyon gondolkodom, rajta, hogy csinálok eg bankstikli oldalt ahol az emberek az enyémhez hasonló inkorrekt ügyeket tudják nyilvános szemlére kitenni...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na megkaptam az első kizárásom a ph-s pályafutásom alatt...Pedig nem is mondtam durvát...Azt mertem mondani, hogy Mo.-on zsidóként könnyebb boldogulni...Szerintem vicc ezért 3 napra kizárni (előttem súlyos anyázások szerzőjét kétszer figyelmeztették engem első mukkra kicsaptak)...27 év alatt rengeteg melóhelyem volt (tényleg sok) és akárhol dolgoztam olyan cégnek ahol több mint 100főt foglalkoztattak mindenhol zsidó volt a nagyfőnök...Ezzel nincs baj...Valamit jól csinálnak. Vagy okosabbak, mint mi vagy több a hátszél...Bár bele kell vegyem, hogy a politika rovatban mondtam ezt ahol felfokozottak a kedélyek...nyilván ezzel a kijelentésemmel azt feltételezték, hogy szélsőséges neonáci vagyok vagy vmi ilyesmi...Nem mindenki tudja ezt a kérdést lekezelni..főleg, hogy maga a zsidó szó egy képszó...nem lehet érzelmek nélkül kimondani...

    Remélem ezért a postért is kizárnak...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Kíváncsi leszek az önkormányzati eredményekre..az röhej lesz ha lesz az MSZP-s felsővezetés mellett egy végrehajtó hatalom ami full FIDESZ...Szép kis galibák lennének!

    2 hét múlva megint kell majd egy komplett gép, remélem pár vevő akikkel előzőleg is beszéltem tartják magukat ahhoz amit egy hónapja mondtak. Akkor lesz némi mellékes a konyhára...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Alakul a gépem végre...
    s939 3200+ venice
    asus a8v deluxe
    1gb ram (a data)
    80gb hdd (ez még cserére vár...két wd raptorra vágyom 2x40gb)
    a vga mx 460 gef4!!! Ritka darab, nagyon fain!!! Egy 51. valahányas nvidia driverrel 1280*1024-ben megy a wow és a doom3 akadás nélkül fantörpikus...egyenlőre jól van ez nem igazán játszom...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz Realradical #33 üzenetére

    Vagyis nem igazán játszottam...egy olyan két hónapja lejárt a wow gc-m de megint megvettem, szóval előjön a függőség tuti...

    Amíg nem volt wow az idő alatt megtanultam a php mysql használatát, html-ben befejeztem amit nem tudtam eddig, egy kis perl ismeret is rámragadt....ezek után hogy van wow a köv két hónapban mi jön?Ez: új epic itemek, BWL raidek kialvatlanság a heti 3x-i esti raid miatt...hogy melyik a hasznosabb ki-ki döntse el maga ...De ha egyszer nem lehet abbahagyni!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    No eladtam a főnöknek egy intranetet ami logolja a felhasználók megnyitott dokumentumait, körleveleit...Kaptam egy megbízást egy kisbolttól, akik egy saját raktárprogit akarnak. Meglátjuk tetszik-e nekik amit kreálok. A hw biznisz eléggé stagnál...Egy noti eladás lehet hogy lesz, de azokkal 90%-ban befürdök szóval nem hiszem, hogy komolyan is gondolták.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    És ahogy megmondtam, úgy is lett...A wow eluralkodott az életemen megint...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Mostanság sok a meló...Sok 'megbízást' kapok oldalak tervezgetésére. Úgy néz ki , hogy ezzel a mysql és php dologgal belenyúltam a jóba! Még jó, hogy ez így van mert hardverkereslet az mostanság teljesen leállt...

    Vagy csórók az emberek, vagy túl jó gépeket raktam össze nekik... :)

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Csodás az élet manapság Újpalota felé...Az M3-as el van terelve az újpalotai felüljáró felé viszont a felüljáró után következő részt szimultán szétbombázták...A tervezés csodája!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Végre újra jó a lift az intézményben! Már kezdtem nagyon unni a non-stop rohangálást...Lassan teljesen kész a kis bolti készler és eladáskezelő progim...tervezgetem, hogy komplett ajánlatot csinálok pár oldalon és szétszórom a környék kis boltjai között...ha 30-ból 3 bejön már megérte...

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Ma lesz egy 5k-s komplett gép format és win xp és progihalom felhúzás...
    Szégyellem a pofám mikor ilyet kérnek , mert bizony elkérem érte ezt a pénzt...én sokallom , mert egy idomított majom is meg tudja csinálni. Viszont ha én csinálom egy csomó idő rámegy...Valami Auchanos gép úgyhogy semmi jóra nem számítok.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na leírom én is milyen horror zajlott le tegnap otthonomban!

    Pár napja (3-4) a főnököm kitalálta, hogy meg kéne nyerni intenetes szavazáson alapuló versenyt... Mondta, hogy ne pontozzunk le másokat a listáról mert az tisztességtelen, de próbáljunk meg valahogy szavazotokat gyártani... Beléptem , szerencse, nem kell regelni a szavazáshoz. (már megette a fene de ez magánvélemény)
    Lépés kettő leszavazok és utána ahogy azt kell tempek ürítése cookiek ilyenek lelövése... nem jó..na akkor irány az ipconfig /release--> ipconfig renew (mivel kábeles dinamikus ip-jű netem van új ip-t kapok) Megkapom az új ip-t szavazok , műkszik halleluja! Elkezdtem dolgozni, (megjegyzem nem kellett csak 8-10 szavazat mert alapból jó helyen álltunk)
    Tegnapelőtt hajnali 2-kor na amíg megy a frissítés bent gondoltam ezzel elütöm az időt... release---renew és láss csodát nincs renew!

    Modem kihúz bedug nem nyert, modem reset nem nyert...Na modom amíg alszok csak lelövi magát reggelig..reggel persze nem jó... T-online felhív...Megőszülve végre tudtam kaparintani egy technikust a vonal végére aki közölte, hogy fel vagyok csatlakozva csak a gépet nem látja a végén, mire mondtam neki, hogy ez vicces mert a modem ki van húzva... Kb. fél óra alatt le tudott dobni a rendszerről és utána modemreset után fasza lett a dolog...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Röhej..törölték a Tesco gazda blogját (már a blogteren) ahogy nézem...

    [Szerkesztve]

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na jön a karácsony...a hátam közepére nem kívánom az egészet, tök jó lenne 3 pihenőnap helyette, de ugye nem lehet minden tökéletes...

    A wow-láz megint eluralkodott rajtam, főleg, hogy ki fog jönni hamarosan a BC ami sztem még jobban behúz majd. Melóhelyre bejött valami ping of death jellegű spyware amióta nem írtam és azzal kellett harcolnom egyet. Az érdekes az volt, hogy nem találtam vírusirtót és/vagy spyware eltávolítót hozzá ami megtalálta volna. Nem baj, nagy nehezen lekaptam a 3 gépről amin volt (hála az égnek hálózaton nem másolta fel magát mindenhová!)

    A biznisz nem nagyon megy, főleg 5k alatti alkatrészek meg néhány reinstall akad, de nem is nagyon erőltetem, tehát csak magam okolhatom. A programozásban látok lehetőségeket a jövőre nézve, de tegnap egy farok faszán megpróbálta elvenni a kedem az egésztől...Szeretem az ismerősöm, ismerősének a haverja tipusú finom véleménynyilvánítását. A hülyegyerek kifejtette, hogy ő ezzel foglalkozik és ő egy Istencsászár és én balga a nyomába se érek sőt amatőr vagyok és olyan kódokat használok amit évek óta senki. Erre természetesen rákérdeztem, hogy akkor fejtsd ki hadd fejlődjek én is mert ugye két-három hónapja tanultam meg a php/mysql+ egy kicsit alaposabban html-t. Mire közölte, hogy erre nincs ideje, de ez amatőr amit csináltam. Persze bepöccent az agyam és elküldtem a picsába mire közölte hogy gyerekes vagyok...Hát lehet...Főleg, hogy ez abból jött, hogy az egyik haverjától kértem segítséget a css részhez mert nem értek hozzá, és nem is érdekel igazán. (inkább az adatbázis rész érdekel a felhasználói felületeket letojom) Persze ez díszbarom jött magától oltani...Persze mindezt nyílt csatornán...Még reggel is idegbeteg voltam

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    És persze ki van a tököm a pénzzel, meg a mesterségesen generált bevásárlási láztól. Valamelyik nap beszélgettem az egyik pszihológussal a kórházban (nem úgy csak mint csevej rendelőn kívül :D ) és valahogy szóba került a tv által sugárzott reklámhegy, meg a rengeteg agypuhító egyéb szar ami ömlik az emberekbe. Mire viccesen megjegyezte, hogy ne jussak odáig, mint néhány betege, mert ven egy olyan diagnosztizált kór amiből nem is kevés van, miszerint az emberek azt hiszk a TV-ből figyelik őket! Tehát már erre is van civilizációs betegség...közröhej mi?Fejlődik a világ!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Jah! Boldog karácsonyi hajhullást mindenkinek!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Tegnap este tudtam meg , hogy a nővérem élettársa akivel egy lassan 5 éves kislányuk van, motorbalesetet szenvedett. Egy hülye gyökér megállt az út szélén és kinyitotta a kocsi ajtaját Olivér előtt. Átröpült az ajtón leszakadt a fejéről a sisak és fejjel nekizuhant egy gyalogosokat védő fémpóznának. Állítólag ahhoz több műtét kéne, hogy egyáltalán megint enni tudjon. Tavaly nekem döglött meg a térdem, most meg ez. Ráadásul pont azért ment még ki egy utolsó körre azzal a kurva motorral, mert bevállalt egy +futármelót amiből a gyűrűket hozta volna el az ékszerésztől. Össze akartak házasodni...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    válasz Realradical #46 üzenetére

    Ilyet lát az ember a tévében, megnézi filmen, de senki sem gondolja, hogy vele vagy bárkivel mellette megtörténik.

    Az biztos, hogy annak a szemétládának aki tönkretette egy család életét valamilyen úton-módon megfizetek az biztos.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Miért kell nekem melózni ilyenkor? Pofátlanság! Viszont nyugi van és csönd...két ünnep között nem szeretnek betegek lenni az emberek úgy tűnik. Rám is fér a nyugi. Délután hozza át a nővérem a 4 éves ördögfiókáját hogy vigyázzunk rá amíg ő látogat...Pff a legtöbb közöm akkor szokott gyerekekhez lenni amikor újratelepítem nekik a sims2--t. Amikor egy haveromnak elmeséltem ezt riadt tekintettel ráménézett és azt mondta:

    -Úristen Peti inkább hozd át és lesz az én kisfiamnak játszótársa addig!

    Mindezt úgy, hogy soha nem találkozott se a nővéremmel se a gyermekével, csak engem ismer annyira amennyire az esti kutyasétáknál meg lehet ismerni valakit.

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Na helyzet nem javul...az 1bites userek mellett még bérvitám is van a céggel..meglátjuk, hogy lesz...kicsit vicces a dolog...

    Egy 400 useres 50 terminálos 4 serveres rendszert irányítok tökegyedül 4 órás munkaidővel. SQL, webszerver, mail szerver,4giga fölötti adatbázis, van itt minden...+tartom a kapcsolatot a külső cégekkel, user-support munkaidőn kívül, verziófrissítések ezen a szar vixamb programon éjfél után amikor nem dolgoznak a rendszeren. Ezt csinálom 80k-ért...És most le akarják venni 65k-ra. Akkor inkább elmegyek a Mc Donaldsba hamburgert sütni. Menjenek a picsába!

    Things that try to look like things often do look more like things than things

  • Realradical

    őstag

    Eladtam egy a64 konfigot, és maradt egy csomó leépített alkatrész amiket el kéne majd paterolni...Meglátjuk mi sikerül. Ha tovább macerálnak lehet tényleg lelépek innen grafikusnak. Több pénz csak egy kezdő vállakozás és a fene se akart volna belemenni...meglátjuk mi lesz...

    Things that try to look like things often do look more like things than things

Aktív témák