Hirdetés

Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    Nos, ezt sem szeretnénk megúszni: ne kíméljetek, izgatottan várjuk a véleményeket. Milyen volt a PLUSABIT, és - egyelőre - hogy tetszik a RiO?

    A negatív (de építő szándékú) kritika is ugyanolyan fontos (sőt).

    Thx,
    P

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Adi

    senior tag

    Nalam mar csak a fontok rondak, de nem zavar. :)) Ha lesz vegre ringyoz a kozelben, akkor az ingyer letoltheto TTF-eket vegre fel tudom rakni es akkor lesz Verdanam.

    Proba:
    árvíztűrő tükörfúrógép
    ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP

    ldm start-reconf primary

  • guest

    veterán

    Hát, nem tudom. Mostanság naponta járok ide, de nem sok új dolog van, az is olyan, hogy az összes hardware oldalon kint van. Az a baj, hogy nincs egy normális magyar hardware oldal korrekt tesztekkel, meg hírekkel. Eljövök ide, elmegyek a hwsw-re, a szamitogep.hu-ra, hwhunpage-re és mit látok? Vagy semmi új, vagy felkerült egy hír, vagy egy teszt, ami mindenhol ott van. Nem akarok én bántani senkit, de ha ugyanaz akkor minek nyolc belőle? Valahol az a gyanúm, hogy ezeket a "külön" oldalakat (vagy párat) ugyan azok készítik. Szóval valami egyediséget, és sokkal több hírt, meg tesztet kéne feltenni. Akkor talán ez lehetne MO legjobb hardware site-ja. Sajnos ezért a címért nem folyik túl nagy verseny, pedig nagy igény lenne rá, és nem utolsó ötlet "üzleti" szempontból sem. Köszönöm a figyelmeteket.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Helló!

    Tetszik az új lap, szerintem a jobb a Plusabit-nál. A helyetekben én megfordítanám a hírszerző és a Tesztüzem helyét, mivel a tesztüzem sokkal ritkábban változik, és alaphelyzetben szinte ez tölti ki az egész képernyőt. A lap stilusa egyébként tetszik, nem hiszem, hogy a design-ra bárki is panaszkodhatna. A hirekkel sincs semmi bajom, a fontos dolgokról mindíg írtok, arról nem Ti tehettek, hogy naponta nem történik a világban ezer olyan dolog, ami minket magyarokat is érintene. A hardvertesztekben pedig szerintem a magyar lapok között külön dícséretet érdemeltek. Összegzésül, a lapotok tetszik, engem nem zavar (sőt tetszik) a közvetlen hangvétel, úgyhogy hajrá, csak így tovább.

    Joz

    prohardver vendég

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz guest #4 üzenetére

    Joz!

    Köszönjük a pozitív kritikát, hidd el, nagyon jól esik. A két rovat megfordításán mi is gondolkozunk, de ha feléled a Tesztüzem (eddig még nem indult be, ÜZEM lesz, ha minden összeáll), akkor már nem lesz ilyen egyértelmű a helyzet :).


    guest!

    Örülök, hogy naponta jössz, ez nekünk mindenképp nagy dicséret. Azt is elismerem, hogy nem úszunk a hírekben... bár nem tudom, hogy a napi hírdömpingből (más site-okon) mennyi a releváns. Viszont a cikkek kritikáját szeretném kicsit megdolgozni: sokkal több cikket írunk, mint bárki, és ne mondd már, hogy tesztjeinket bárhol máshol is megtalálod. OK, a külföldi site-okkal nem tudunk, és nem is akarunk versenyezni, de itthon imho minden más site pang a cikkek tekintetében. Neked is csak azt tudom mondani, h ha a Tesztüzem felpörög, akkor lesz itt pörgés :). De ehhez sokkal több látogatóra és támogatásra (többek között anyagi..) van szükségünk :((... ördögi kör, mert addig látogatni sem fognak minket, amíg nincs annyi anyag.

    Azt se feledd, hogy ezt a site-ot hárman csináljuk (plusz segítség, néha), és egyikünk sem főállásban. Bevétel pedig eddig nem volt, egy cent sem.

    De igyekszünk. És igazad van "A" magyar hw site tekintetében... lehet, hogy nem látszik, de mi azon vagyunk, hogy "azok" lehessünk.

    Köszi a véleményeket, várjuk a további kritikákat.

    Parci

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • TLoF

    csendes tag

    En neten logok eleget, ha akarjatok akkor lehet cikkeket keresni es forditani, meg hireket kiirni es elkuldeni nektek. Meg lehetne ilyen nemzetkozi lapfigyelot csinalni mint amilyen a hwhunpage-en a link ajanlo.


    English billy rulez....

    TLoF

  • pitepeti

    csendes tag

    Hello!

    Speciel nekem tetszik a site, talán a fórumot kellene egy kicsit fellendíteni, mondjuk hírnet (RIP) szinvonalra. Persze tudom, ott meg más problémák voltak, főleg a moderátori teendők voltak nélkülözve, de attól még a legnépszerűbb volt.
    Szerintem ami még fellendítené a látogatottságot, mondjuk egy-két tanfolyam, úgy hw, mint sw, kezelői ismeretek átadása, SDK leírások, meg ilyesmi.
    Sok embert érdekele szerintem pl. Visual Basic, HTML, Java, esetleg a fakírokat C, C++ és Assembly leírások. Lehetne PHP is.
    Szoftverből AutoCAD, 3DSMax, CorelDraw, Adobe PS...
    Na szóval valami ilyesmire gondoltam.

    uff én beszéltem

  • Adi

    senior tag

    Szerintem nem kene lemenni a Terminal forumanak a szintjere. :D

    ldm start-reconf primary

  • guest

    veterán

    Lehet nem ide tartozik de csinaltam egy accountot es nem enged be aszongya nem jo a jelszo, lehet azert mert tul rovidet adtam meg?? ha vki tudja a valaszt ide irja legyen szives: the__tom@hotmail.com

    prohardver vendég

  • Tyty

    csendes tag

    Udv!
    Szerintem jo kis oldal, mindent megtalaltam, ami erdekelt, sot plusz tippeket is kaptam az irasokbol.
    Csak igy tovabb... :)

  • guest

    veterán

    Két legfontosabb észrevételem: szerintem kicsit sok a Kelly-Tech féle nyomulás mostanában a neten, (sajnos nem csak nálatok), ez egy kicsit az általuk forgalmazott cuccokról szóló tesztek, hírek mennyiségét illetően zavar, és az objektivítást ill. a magyar piacot nem igazán képviseli. (Tudom, hogy ők legalább adnak tesztelni cuccokat, de akkor is) a másik pedig szerintem nem kéne szegény user előtt minduntalan megjegyzéseket tenni a nagykerárakat illetően, mert csak a nyálát csorgatja...
    Nos ami a tesztüzemet illeti, tényleg várjuk szeretettel, mert ugye ti nem a hír, hanem a tesztdömpinget tűztétek ki az oldal fő profiljaként,
    .. ami a monitorteszteket illeti, tesztettek :)
    .. de azért felmerül a kérdés, hogy analóg cuccokról lévén szó statisztikailag mennyire igazak az egyes darabokról alkotott képek ..

    megj.: a kritikát építő szándékkal írtam

    prohardver vendég

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz guest #11 üzenetére

    Jogos is, jórészt. Tesztelni továbbra is csak olyan dolgokat tudunk, amit kapunk (igyexünk olyat is, amit nem kapunk, de a pénztárcánk finoman szólva is véges). A Kelly-Tech-re amúgy egy fia panasz sem jöhet részünkről: nagyon rendesek, és segítőkészek! A megoldás különben sem az lenne, hogy ők adjanak kevesebb hardvert, hanem az, hogy mások többet (ezt teljesen komolyan mondom).

    Nagykerárak: igazad van, itt inkább a várható tendenciák végett említjük meg (ha ott ennyi, hamarosan ennyi lesz xy kiskerben is).

    Ismerlek amúgy valahonnan :)? (a Tesztüzemes és "egyéb dolgokbeli jólinformáltságodból" feltételezve)

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Hactor

    csendes tag

    válasz guest #11 üzenetére

    A monitortesztekről írt kérdésed teljesen jogos. Mi is sokat töprengtünk, hogyan lehetne az objektivitást garantálni. Végül arra jutottunk, hogy sehogy. Ezért a cikkben külön felhívtuk mindenki figyelmét, hogy a teszt a saját véleményünket tükrözi.

    A legjobb megoldás az lenne, ha mindenki saját maga nézné meg, hogy neki tetszik-e valamelyik monitor vagy sem. Sajnos, erre nincs mindenkinek ideje, ezért ezeknek az embereknek szerettünk volna támpontot nyújtani. Abban bízunk, hogy sokan kellő hitelt adnak az általunk kidolgozott pontrendszernek. A magabiztosságra az ad okot, hogy viszonylag sok monitort láttunk már, és ezt többen hajlandóak tapasztalatként értékelni.

    Nehéz olyan termékeket rangsorolni, amelyek nagyon-nagyon hasonlóak és csak a szubjektív értékítéletre hagyatkozhatunk döntéseinkben, hiszen nincsenek kézzelfogható teszteredmények. Ezért az olvasó számára egy dolog marad, a hit és bizalom a tesztelőkben. Azt megígérhetjük, hogy ezzel nem fogunk visszaélni. Mi mindig a lehető legobjektívek próbálunk maradni, ha mégsem sikerülne, akkor szóljatok bátran.

  • Szasza

    tag

    Jó az oldal, naponta látogatom, de csak nemrég óta irkálok is ezt, azt. Sok az igazán jó cikk, amelyet több más lap is idéz. Szerintem ez és a hwsw a két legjobb magyar lap - viszont a fórumok itt a nyerőek...

  • Hactor

    csendes tag

    válasz Szasza #14 üzenetére

    Köszi Szasza!

    Egyébként te is és mindenki, aki a fórumba ír, hozzájárul a fórum színvonalához, mondhatni a fórumozok tartják életben a dolgot.

  • pogacsa

    csendes tag

    hali,

    szerintem jo kis szajt ez :-)
    regebben mindig a hwsw-t olvastam, ott talaltam meg az abitplusz-t, aztan azota hwsw-t mar nem olvasok, mert elegge ellaposodott.
    masreszt a forumon sok segitseget kaptam, hogy milyen gepet vegyek, ezert megegyszer koszonet. mivel ha nincs ez a szajt, akkor sosem jut eszembe ati radeon-t venni, marpedig nagyon elegedett vagyok vele.
    ami engem szemely szerint erdekel, hatha segit, ha mas is leirja hogy miket olvas szivesen:
    - overclocking, de csak mint lelkes amator szinten, es csak olvasom :-(
    - hw ar tendenciak, technologiak, csak roviden
    - cooling, ez is csak esszel es mertekkel, de mar igy is 4 venti van a gepben, viszont nem melegszik.
    - ami jo lenne, hogy sok driver es mindenfele hasznos kutyu legyen (van sok, de szerintem ezt lehetne fokozni), es a hwsw-vel ellenben leiras is van hozza, hogy melyik mire valo, nagyon jo.
    - nem lenne egy utolso, hogy ceg listakat csinalni, hogy mit hol lehet megvenni, mondjuk azokat veszed fel aki ad teszt holmit. hidd el sokan, nem is mennenek mashova
    - kellytech, szep es jo, de amig nem tudok szinte semmit beszerezni, mert epp a masik nagykerrel van szerzodesem es nem azzal... na ez ordogi kor
    - szerintem arakat, USD/EUR - HUF kisker - HUF nagyker alakban kellene megadni, mert igy mindenki megtudja ami erinti (nem hiszem, hogy en vagyok az egyetlen kulfoldon leledzo olvasotok)
    - esetleg egy hirlevel funkcio (mondjuk naponta kotegelve a hirek eleje, akar sms-ben)

    volt itt kritika meg dicseret is. zarszo: nekem tetszik a hely. szep munka volt.

    Pogi

  • Hactor

    csendes tag

    válasz pogacsa #16 üzenetére

    Köszi pogácsa a rengeteg tippet!

    Legjobb tudásunk szerint megpróbáljuk teljesíteni őket. Sajnos, csak hárman vagyunk erre a rengeteg feladatra, ezért most is keresünk segítséget.

    Már mi is gondolkoztunk hírlevélfunkción. Ezt viszonylag könnyen meg is tudjuk oldani.

    Ha másoknak is van ilyen hasznos kívánságlistája, akkor ne türtöztesse magát!

    Mindenkinek előre is köszi!

  • Doryy

    csendes tag

    Sziasztok! Van itt valaki, aki tudja, mi az a tesztüzemi rendszer? Elkelne egy kis segítség.

  • guest

    veterán

    Sziasztok Fellow BME-sek! :)), egy valami nagyon zavaro, a cikkek nem fernek ki 1024x768 IE F11-es fullscreenjeben sem. Ne kelljen mar oldalra gorgetni! (itt a P4 overclocking cikkre gondolok pl.)

    Egyebkent meg ELORE! :) öööö izé... ez mar lejart :) szoval hajra!

    prohardver vendég

Aktív témák