Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Loha #37 üzenetére

    Hát igen ez az álláspont nehezíti a döntést. Hogy vajon nem elég e márkás megbízható modulokat vásárolni? Ez vajon már önmagában garantálja a minőséget? Nosmegmondom nekem az én véleményemet. Szerintem tévedsz. Akár még ha szerinted hetekig stabilan is működik géped előfordulhatnak kisebb hibák, vagy esetleg ha folyamatosan számoltatnál valamit ami intenzíven használ ramot szerintem van valószínűsége hogy hiba következik be. Persze lehet nem és akkor örülsz. De lehet néha igen. Vagy akár gyakran...
    Engem az sarkall arra hogy ezt gondoljam hogy láttam mind a Dell mind a HP és
    IBM(anno) Workstation szintű PC sorozatait mindenféle árszinten. Namost ezek általában (sőt majdnem mindig) ECC képes rammal vannak/voltak szerelve. Ez azért elgondolkodtató nem? És akkor még ezek sem 24/7 es üzemre vannak tervezve. Bár már közelítik azt. Az hogy a Microsoft is alátámasztja az ECCramok használatának helyénvalóságát sztem megintcsak meglátásomatbizonyítja.

    Ha tudna a lapom ECC-t akkor sztem ECC-s rammot használnék, de nem sok értelme lenne jelenleg... ha nem sok értelme lenne akkor miért használnál mégis?:)

    Ez a Vistás dolgot pedig nem értem... Ha a mostani gépen teljesen tabil, és tökéletesen fog rajt futni a Vista a jelenlegi kiépítésben, akkor nem értem, hogy minek kellene az ECC-ram... - mert talán lehetmégsem annyira tökéletesen stabil:)

    Vistával többet fog hibázni a ram mint most, vagy mi - nem ezt nem mondta senki. Csak mint azt Pít kollega is meglátta helyesen, intenzívebben használja a ramot. Nagyobb adatforgalmak lesznek. Tehát nő a memória hibázási lehetőségének a mértéke.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák