Hirdetés

Aktív témák

  • Spec

    őstag

    :((( Ide várnám azok hozzászólásait, tapasztalatait, akik bármilyen típusú E-Tech routerrel rendelkeznek!

    Én a napokban vettem egy E-Tech RTPR01 típusú printerszerveres routert. ''Röviden'' leírnám a tapasztalataimat amit pár nap alatt szereztem erről a routerről:
    Ez egy 4 portos, hagyományos router (nem wireless), beépített tűzfallal. A készülék üzemel USB printerszerverként is. Bővebb info: [link]
    Tapasztalataim: A router az egyszerű installálási folyamat után, gond nélkül működött. A rákötött két gép hálózati kapcsolata létrejött és azóta is kifogástalanul működik. A web alapú konfigurációs felület átlátható a beállítások a szokásos vonalat követik. Az én esetemben következett a PPPoP kapcsolat beállítása, mely szintén gond nélkül ment. Az élő internet kapcsolat, ADSL-el létrejött. A gépekre statikus DHCP-vel osztottam fix belső IP-ket, és egyéb finomhangolások, stb. A konfigolás gond nélkül ment. Hozzá kell tennem, időnként kifagyogatott a router konfigja, és csak egy router áramtalanítás segített rajta! Kipróbáltam a DynamicDNS funkciót, ha már támogatja a router. A dyndns-es accountomra simán be tudot lépni és működött is rendesen... Egy darabig, azóta sem sajnos, és fogalmam sincs miért nem, egyszerűen nem frissíti a dyndns-nél az IP-m. :F
    Próbáltam más DynamicDNS szolgáltatást is amit támogat a router, de szintén semmi reakció. A printerszerver funkció eléréséhez felkell installálni egy kis printerszerver drivert, ami probléma nélkül megy XP SP2 alatt. A gond csak ezután jött, hogy a router USB portjára dugott HP PSC 2355 multifunkciós szerkentyű, hála a HP válogatós ízlésének, nem igazán akart nyomtatásba kezdeni. A rendszer a nyomtatót on-line nak látja, csak éppen nyomtatni nem tud rá, a printerszerver driver egy misztikus hibaüzenet kíséretében kifagyasztja a gépet. Állítólag a HP-khez speciális printerszerverek kellenek, szóval nem sok esély van rá, hogy ez így menni fog. :( A fáljcserélő rendszereknél fellépő probléma, hogy portforwardinggal kell belőni az aktív módot. Ez simán ment ezzel a routerrel. DC++ -al még a dynamikus dns accountomat is be tudtam lőni hogy működjön, amig a router is akarta... :(( Az érdekes dolog, hogy mióta routeren nem megy azóta a DynamicDNS szolgáltatás saját kliensével sem. :F (Erre nagyon kíváncsi lennék miért nem működik rendesen! :((( ) Szóval röviden összefoglalva kicsit vegyes érzésekkel állok egyenlőre ehhez a routerrhez, elméletben sokat tud, és ehhez jó ára is párosul, a gyakorlatban még vannak gyerekbetegségei melyekre remélem, driver , vagy firmware frissítés idővel megoldást fog nyújtani!

    Várom észrevételeiteket! Spec!

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    "They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

  • Gismo

    addikt

    Cs!
    Nemrég telepítettem 1 ADSL kapcsolathoz 1 RTBR04 típusú routert!
    A követelmények a következők voltak: Olcsóság!(Asszem ebben verhetetlen!), DHCP(ezt már minden mai router tudja) DDNS, Firewall...
    És még máig tök jól működik!

Aktív témák