Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz Toncsi #178 üzenetére

    "Te még nem hallottál jó hangrendszert. Először tapasztald meg, utána ítélkezz."

    Hallottam egyébként, igaz hogy nem sokat - az igazán jó analóg hangrendszer kb annyira gyakori (a környezetemben legalábbis), mint a fehér holló. Az elérhetőek között szerintem viszont mindenképp a digitális rendszerek jobbak. A csúcskategória nekem hangminőség szempontjából mindkettőnél megfelelne, de nem csak a hangzás önmagában számít, hanem a szolgáltatások, kényelem, megbízhatóság, stb. így szvsz szinte minden szempontból inkább a digitális rendszer a nyerő.

    "Ellenben az analóg technikát már elképesztően magas szintre csiszolták."

    A digitális technika meg pont most csiszolódik, és lassan, de biztosan fényévekre hagyja maga mögött ősi és primitív analóg elődjét.

    "És azt se felejtsük el, hogy az ember és az agy is "analóg", és még oly keveset tudunk működéséről..."

    Azt azért tudhatjuk, hogy a szinaptikus ingerületátvitel éppen digitális módon működik...
    (Az viszont manapság talán még erős túlzás, hogy elektronikus berendezéseink és az agy működése közt párhuzamot lehessen vonni - de talán csak idő kérdése.)

    "A másik, aki az analóg technikát temeti, az teljesen elvakult."

    Akkor ebben a tekintetben teljesen el vagyok vakulva. De abban azért biztos vagyok, hogy a jövő a digitális technikáé. Én talán nem élek olyan sokáig, hogy lássam az analóg technikát teljesen kihalni, de kötve hiszem hogy unokáink bakelit (vinyl) lemezeket fognak hallgatni, néhány retardált idiótától eltekintve.

    "Nézd meg, hogy a csúcstermékek még mindig kézi munkával készülnek és analóg módon működnek. Legyen az óra, fényképezőgép, erősítő, lemezjátszó, akármi."

    Mindegyiknek van már praktikusabb digitális megfelelője, akár csúcsminőségben. Én bármelyikből inkább ez utóbbit venném.

Új hozzászólás Aktív témák