Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zed juron

    aktív tag

    válasz Boond #1157 üzenetére

    Onyx M92 vs Pocketbook pro 912

    Onyx M92

    Előnyök:

    - pearl e-ink ami a vizplexhez képest kicsit kontrasztosabb képet ad, ez szövegeknél nem jön ki, inkább képeknél látszik az eltérés, tehát olvasásnál elhanyagolható
    - a pdf - ket sokkal intelligensebben igazítja a képernyőre, igyeszik a szöveget a képernyőn tartani, és a szkennelési zajokat kívül hagyni képernyőreigazításnál
    - pdf-nél is lehet vastagítani a karaktereket, ami nagyon jól olvashatóvá teszi
    - gyorsabb valamivel, főleg keresésnél
    - jobban vagyis inkább gyorsabban boldogul a nagyobb méretű pdf-el, 100-200 mega fölött értendő
    - kisebb méretű
    - könnyebb

    Hátrányok:
    - 22.000 ft-al drágább itthon
    - sok mindent csak ceruzával lehet megoldani, így nehézkesebb használni, egy négy irányba navigáló gomb sok mindent megoldott volna
    - rosszul elhelyezettek a lapozók, főleg ha tokban használja az ember
    - kevés kezelőgomb
    - gyengébb kivitelű műanyag ház

    Pocketbook pro 912 (kicsit ismétlem magam)

    Előnyök:

    - jól néz ki tényleg
    - minőségileg első osztályú ház, szvsz. akár tok sem kell hozzá
    - nagyon jó ergonómikus kezelőszervek, a ceruzát akár elő sem kell átlagos olvasáshoz húzni, legyen az bármilyen formátum, nagyon jók a lapozógombok szerintem
    - sokféle hasznos kezelőgomb
    - olcsóbb
    - közvetlenül a gyártótól megvéve 2 év garancia itthon
    - a kezelőkkel elég jól lehet kezelni a pdf-eket és hasonló tartalmakat

    Hátrányok:

    - nagyobb és súlyosabb, habár lehet hogy valakinek így kényelmesebb megfogni, mert nem nyúl bele a képernyőbe (nem mintha az érintésérzékeny lenne erre)
    - a pdf képernyőre igazítás lehetne intelligensebb
    - nincs karaktervastagítás, ami azért elég jó találmány volna ha lenne benne
    - pár esetben lassabb, habár szerencsére nem mindig
    - képeknél valamivel rosszabb kontraszt érték (a Vizplex miatt)

    Összegezve véleményem szerint mind a kettő nagyon jó olvasó az összes többihez képest, amelyek a piacon kis hazánkban elérhetőek illetve úgy általában véve. Személy szerint nagyon nem szeretem a Kindle-ket, csakis a giga cég eredményes marketing tevékenységének tekintem a sikerüket, mivel a szoftverük és formátumkezelésük véleményem szerint valahol a 80-as éveknek felel meg.

    Az M92 és pro 912 bármelyike sokkal jobb választás mint a Kindle, főleg a DX, ami mérföldekkel maradt le ezektől. De a 6 collos méretben is sokkal inkább ajánlom a Pocketbook vagy Onyx termékeit mint a Kindle konvertálgatós semmit sem támogatok cuccait.

    Szvsz. az M92 talán pont annyival jobb a pro 912-től amennyivel az ára is több. De ez lehet egyénektől eltérő. Én a magam részéről a betűk vastagítását illetve az intelligens méretre igazítást hiányolom a pro 912-ből, minden másban nekem a 912 a kitűnő/jó/megfelelő, főleg hogy az az olcsóbb.

    A tartós használatra nem vonatkoznak megállapításaim, tehát elképzelhető hogy hiába masszívabb építésű a pro 912 mégis a M92 bírja jobban a kiképzést.

    Ez a saját véleményem volt, lehet hogy pár dologban tévedek, vagy szubjektív vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák