Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • dts

    csendes tag

    Van egy problémám, ami idegasít és a következő alkatrészekhez kötődik:

    Matsushita (Panasonic) SR8587-es DVD
    Athlon XP 1700+ proci
    ASUS 8170 MX440 videokártya
    Belinea 10 40 10 14''-os monitor
    Orion TV

    Amikor a monitoron DVD-t nézek, semmi gáz. De amint kikötöm TV-re, akkor a TV-n is és a monitoron is jól láthatóan szaggat, vízszintesen - főleg a gyorsabb jeleneteknél - ''szétcsúszik'' a kép, ami azt jelenti, mintha a képernyő közepén vizszintesen kettévágnánk a képet, és az alsó fél csak pár tizedmásodperces késéssel és pár milliméter kontinuitási hibával követi a felső felet a jelenetben.
    (Mint amikor elvágsz egy fényképet, és pár millimétert elcsúsztatva illeszted össze.)

    A jelenség a monitoron való DVD-nézésnél nincs, de egy 14''-os monitoron nem túl élvezetes mozizni...

    Mi lehet az oka ennek?

    Kirúgtak a Microsoft-tól debian-s viselkedés miatt...

  • Male

    nagyúr

    válasz dts #1 üzenetére

    Milyen felbontásban megy? Nekem a régi gépemen csinált ilyesmit, ha 800x600-ban ment a gép, 1024x768-nál ez a gond megszünt. Valami Hz probléma is lehet (pl 25fps a film és 60 Hz a monitor), bár ilyet én csak MPEG1-nél láttam.

    Változik a csík helye? (egyre lejjebb tolódik és egy idő után egy újabb jelenik meg felül). Ha nem változik a helye, akkor lehet, hogy valami drivergond van, vagy a kártyának van baja.

Aktív témák