Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • M107

    addikt

    :R

    Sok gondolkodás érvelés s külföldi fórum olvasgatás után oda jutottam, hogy :
    Csak a Digitális dolgokat vegyük :

    - CD

    Manapság még mindig létező és használható formátumeszközről van szó, ha eljárt felette az idő, ha nem.
    A kiadók is jelentettnek meg single s double cd-ket bár kevesebbet mint mondjuk 5-10 évvel ezelőtt.
    S a vásárlók használják még mindig.
    Jövője még mindig kérdéses, hogy meddig lesz még a piacon.

    -DVD

    Ez az egyik legnagyobb fejtörést okozó médiaformátum tömegével vannak a piacon mind az írható mind sajtolt formátumban.
    A minősége (az írhatónak , újraírhatónak) a silány és a prémium között található,sokan használják még s csak nem akar kikopni a piacról :)
    Tudni kell azonban, hogy nem elég egy jó (prémium) lemez a sikeres lemez elkészítéséhez, megfelelő író eszköz is kell, a maximális eredmény eléréséhez, de ez egy hosszabb lélegzetvételű kitárgyalás (leírás szükségeltetik).
    Bár sokan állítják hogy a dvd mint formátum meghalt (közük én is) s nemcsak a kis kapacitása a hátrány most már, hanem egyre kevesebb a normális írható média gyártó sor ami tényleg minőséget képvisel.
    Olyan 15-20%.
    A sajtolt műsoros lemezek piaca bár csökken csökken de még mindig van rá igény.
    Ki tudja meddig.

    -BD

    A fekete ló :U - nem igazán tudott elterjedni sokan a mai napig nem bíznak benne s az egyik nyomós ok a magasan tartott ár, a másik hogy például az "olcsóbb" lemezekre nem kerül fel a karcolásmentes réteg, (Maxell-Panasonic) az elsőn nincs a másodikon viszont már van.
    Plussz az élettartam (várható) sem lehet megjósolni bár 25-50 évet mondanak, de ezt kéretik fenntartással kezelni.

    Röviden ennyi.

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Új hozzászólás Aktív témák