Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• Downsampling

senior tag

Sziasztok!

Van egy Dune Prime 3.0 lejátszóm, és mostanában azt vettem észre, hogy nem minden DVD-t játszik le .ISO-ból. Fogalmam sincs, mi alapján dönti el, hogy mit játszik le és mit nem? Nagyon sok DVD filmem van NAS-on (és külső, USB-s HDD-n), nagy részük .ISO-ban. Éppen ezért fura, hogy némelyiket nem játsza le. Van másik asztali médiajátszóm (gagyi kategória is meg egy Pioneer BDP-LX55), ezeknek semmi bajuk ezekkel az ISO-kkal.
    Van valakinek valami ötlete? A gépen elvileg az utolsó FW van fent

• Downsampling

senior tag

válasz koncsik #3301 üzenetére

Az Egyéb-Rendszertárhely menüben találtam ilyesmiket: A rendszertárhelyet és flashmemóriát tudom törölni. Melyiket töröljem? Elvileg valahol tárolja az apllikációkat, stb. Azt gondolom, nem kéne... Illetve tudom törölni a Blu-ray gyorsítótárat még, de a Blu-ray mappákkal nem is volt gondom...

Köszi!

• Downsampling

senior tag

válasz koncsik #3299 üzenetére

Bocsi, de amúgy azt írja ki azoknál a DVD ISO-knál, amiket nem tudok lejátszani, hogy "a lejátszási lista üres". Ami nyilván nem igaz, mert más lejátszók simán lejátszák. Ezeket az ISO-kat egyébként más ikonokkal is jelzi...

• Downsampling

senior tag

válasz koncsik #3304 üzenetére

...igen, arra már én is gondoltam, hogy a formázás miatt lehet ilyen (anno az LX55 egy kezdetleges gyári FW-el a .flac formátumot nem játszotta le NAS-ról).
    De most az van, hogy sem az USB-re dugott HDD-ről (ami NFTS-re van formázva a nagy méretű fájlok miatt), sem a NAS-ról, ami a saját fájlrendszerét használja (Ext akárhány...). Totál nem értem... melyik DVD tetszik neki ISO-ban, s melyik nem? Mi lehet a különbség köztük? Amúgy, ha kiveszem ISO-ból a DVD-t, akkor lejátsza. De ez nem nyerő, mert van a házban még eg pár asztali médiajátszó, amik csk az ISO-t játszák le (pl. a Pio LX55).Különben nem érdekelne... De azért is zavar a dolog, mert ugye gyárilag tudnia kéne ezt már a legelső, ős FW-vel is!!!

• Downsampling

senior tag

válasz Sonja #3309 üzenetére

Ez az all-in-one dolog nem teljesen álla meg a helyét. Egyrészt nincs benne optikai meghajtó, másrészt akárcsak a többi Dune, nem kezeli fájlból az SACD és DVD-A formátumokat. Innentől kezdve én sem teljesen értem, hogy miért ennyire erős az audiorész? A fájlból lejátszás igen erősen múlik azon, hogy milyen minőségű az a fájl (s amíg az emberek 99 százaléka az internetről tölti le a zenéket és a filmeket, a minőségre semmiféle ráhatása nincs egy ilyen gép tulajának). Ha viszont azt nézem, hogy a két HDD-vel jónagy tárhelyet kapunk (gondoljunk mondjuk 2x4 TB-ra) megspórolunk egy NAS-t, ami akár 100 ezer forint is lehet, ha viszonylag jó minőségben gondolkozunk.
    Amúgy én látnék fantáziát egy olyan készülékben ennyi pénzért, ami tényleg all-in-one, vagyis van benne optikai lejátszó és ismeri az SACD, DVD-Audio formátumokat. Pont ebben a 200-250 ezer forintos szegmensben nincs ilyen masina, ami mindenben hozná a megfelelő minőséget. Sőt, ha az új Oppók árszintjén keresgélünk, ott sem lehetünk teljesen elégedettek, mivel a készülékek tudását eleve gyárilag korlátozzák. Sajnos emiatt jelenleg is két készülékkel (az egyik a Dune Prime) tudom csak megoldani, hogy mindent le tudjak játszani, illetve kell egy harmadik is, ami a DVB-C tunert tartalmazza. Na meg egy NAS... Ha ezek akár használt értékét összerakom, már majdnem egy Oppónál tartok, de attól sem kapom meg mindezt...

• Downsampling

senior tag

válasz nfsu17 #3322 üzenetére

...megnézem, de ettől az apptól nőtt volna a formátumok ismerete?

• Downsampling

senior tag

válasz nfsu17 #3328 üzenetére

Bocsi...ez melyik FW? Nekem elvileg az utolsó (gyári) van fent, de a főmenü teljesen angol nyelvű, és máshol is sok az angol szöveg, pedig magyarra van állítva. Nem zavarna az angol, de ez kevert móka kicsit gagyi...

• Downsampling

senior tag

válasz blakey #3336 üzenetére

Megvan, mi volt a gond. A beállításokban a nyelv "egyénire" volt állítva, átraktam magyarra, így már oké.
    Amúgy a 150721_0135_b9 van fent. Van ettől újabb, esetleg valami olyan, ami ettől többet tud? Illetve honnan tudok letölteni értelmes kiegészítőket, mondjuk valami könyvtárba rendező appot (vagy beépülő modult)?
    Köszi!

u.i.: gyári visszaállítás? Azt hiszem valami ilyesmi kb olyan egy hónapja volt. Ja igen, az mitől lehet, hogy majdnem rendszeresen belefagy film lejátszásokba NAS-ról, holott ezek nem is magas bitrátájú filmek? Igazából - ahogy észrevettem - ezek nem is igazi fagyások, csak annyira belassul a gép, hogy már nem bírom kivárni, amíg mondjuk kilép a lejátszásból, inkább újra indítom. Bár fura, hogy ilyenkor nem onnan folytatja a filmet, ahol abbahagyta. (Nem hiszem, hogy a NAS-sal van probléma, más eszközök nem csinálják ezt, illetve a hálózati kapcsolat sem szakadozik)

• Downsampling

senior tag

válasz deadwing #3350 üzenetére

Szerintem a legfontosabbat nem írtad le, hogy pontosan milyen az a sztereó hangrendszer. Ebből arra következtetek, hogy sem külön DAC-od nincs, sem a "sztereó hangrendszer" erősítőjében sincs ilyen digitális-analóg átalakító. Talán itt a fórumon tudják, hogy a Dune ezen típusában milyen chipre épülő DAC van (én a neten nagyon ellentmondó adatokat találtam, de leginkább mélyen hallgatnak róla, s egyetlen nevesebb szakmai oldal DAC listájában sem szerepel egyetlen Dune lejátszó sem). Ebből nekem az jön, amit amúgy a fülemmel is hallok (Dune BD Prime 3.0-ám van), hogy a belső DAC bár képes 24 bit/ 192 kHz-re, nem éppen jó minőségű, mondhatni gagyi. Ami nem meglepő a készülék eredeti vételárát tekintve sem. A TV-d bár nem egy rossz darab, de szintén kétlem, hogy abban jó minőségű DAC lenne. Így leginkább azt írnám, hogy egyik megoldás sem túl jó, de ha a jelút hosszát és a sokféle kábelezést, meg átalakítást nézem, akkor talán még mindig jobb, ha a TV-t kihagyva, egyből a Dune analóg kimenetét kötöd az erősítőre.

Ha lenne egy külső DAC-od, vagy egy olyan erősítőd, amiben van valami jobbféle DAC, akkor csak egy digitális kábelt kellene venned a legideálisabb megoldás érdekében. Ha ezek egyike sincs, akkor kéne egy külső DAC, vagy egy erősítő csere olyanra, amiben van DAC. Nyilván ezek már költségesebb megoldások, de a hangminőség nagyságrendekkel javulna.

A Dune árkategóriájában ritkán tesznek a lejátszókba jóminőségű DAC-ot, sőt, vannak olyan készülékek (pl. Pioneer BDP-450) amibe nincs is, így csakis digitális kimenete van. Ennek az a legfőbb oka, hogy az efféle sokfunkciós, sok féle formátumot kezelő médiajátszókat leginkább házimozi erősítőkhöz használják, amikben szinte kivétel nélkül van jobb-rosszabb (a gagyitól azért mindenképp jobb) DAC minden csatornára, vagyis általában hét darab. Viszont egy Oppóban, vagy Cambridge Audio 752BD-ben eleve igen jóminőségű DAC van, de ezek a készülékek nem véletlenül kerülnek félmillába...

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz deadwing #3352 üzenetére

Ha szereted a régi erősítőd és a hangfalaid (bocs, nem akarok kritizálni, de szinte fillérekért tudnék ezektől jobbakat, 50-60 ezer forintból elég jó sztereó végfok-hangfal párost lehetne beszerezni használtban, de akkor ezt hagyjuk), akkor ne cseréld le őket, csak eléjük kellene kötni egy DAC-ot, s mivel a V6X nem csak végfok, hanem valódi integrált erősítő (tehát van benne előfok is), így a hangerőszabályzás is megoldott(nekem még olyan másfél éve egy Emotiva XDA-2 előfok-DAC-om volt egy sztereó Rotel végfokkal, nagyon szuperek voltak, már bánom, hogy eladtam őket, mert minimalista sztereó rendszernek kitűnő volt ez így)
    Jelenleg nálam egy AV processzor tölti be a 7.1-es előfok szerepét, ő dekódol és ő végzi a DAC feladatát is. Onnan megy a jel a végfokokba, aztán a hangfalakra. A kép HDMI-n ugyan szintén bemegy az AV prociba, de a hang le van tiltva a HDMI-n. Több digitális jelforrásom van, az egyik a Dune BD Prime, a képe HDMI-n megy a prociba, a hang pedig digitális koaxon. A prociból a jelforrásnak megfelelő HDMI bemenetről érkező kép megy a kimeneti HDMI csatlakozóra, onnan pedig a kijelzőre... Az szerintem egy nagyon megerőszakolt és szinte szó szerint hatalmas kerülőút, hogy a TV-ből viszed vissza a hangot. Ráadásul szerintem a TV-ben van a leggyengébb DAC (valszeg még a Dune-ben is jobb van), így nem a te régi cuccaid a leggyengébb láncszemek a hangban, hanem ez a TV-n átvezetés. De ez csak az én véleményem...

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz deadwing #3354 üzenetére

Volt egy kérdésed, hogy a két rossz megoldás közül melyiket használd? Én erre próbáltam válaszolni - a saját véleményemet megírni, amivel akár vitatkozni is lehet - egy kicsit kibővítve, indoklásként, illetve leírtam, hogy milyen láncszemmel lehetne nagyságrendekkel emelni a rendszered hangminőségét (DAC). De semmi okom, és késztetésem sincs rábeszélni más cuccokra, arra sem, hogy akár egy fillért is kiadj bármilyen más rendszerkomponensre. Nyilván megvan a véleményem a Technics erősítőről, illetve a Bose hangfalról (sajnos ez utóbbit márka szinten tartom mindenféle zenehallgatásra alkalmatlannak, Bose professzor anno kitalált jó pár nagy hülyeséget, s a márka jövőjét ezzel a kétes hírnévvel alapozta meg. De ez megint egy szubjektív vélemény, s még véletlenül sem fikázás, nekem aztán tök mindegy, hogy kinek mi tetszik. A nyáron egy házimozis csoport tagjainál hallgathattam meg többféle 5.1 és 7.1-es rendszert. Volt ott minimalista, de szuper jóhangú cucc is, és volt olyan is, ami durván 10 millióba került, és olyan ocsmány hangot produkált, amit szerintem egy Sokol rádióval sem lehet.) Azt viszont továbbra is tartom, hogy 50-60 ezer forintból jobb hangú erősítő-hangfal párost lehetne összehozni. Az nálam nem hangminőségre vonatkozó paraméter, hogy egy hangfal megszólal 30 Hz-en, mellesleg ezt az én hangfalaim is tudják (szubláda nélkül is), én inkább azt tartom fontosnak, hogy az a 30 Hz hogyan szólal meg...
    Én segíteni akartam egy véleménnyel, és szándékosan kerültem, hogy a mostani rendszered kritizáljam, csak egy apró célzást tettem, hogy ettől lehetne jobbat is kapni manapság, és nem vagyonokért, de nem akartam ebbe mélyebben belemenni, mert nem erre vonatkozott a kérdésed. És azt is tartom továbbra is, hogy bármennyire is őskövület (és soha sem számított jóféle erősítőnek a Technicsed, sem a hangfalad - ez nem személyes vélemény) a rendszered egyik része, még mindig nem ők a leggyengébbek a láncban, hanem a tévéd feltehetően 5 eurós DAC-ja... :R

Szerk: kérlek, ezért se haragudj meg: te magad írod a saját rendszeredről, hogy kókány, meg minden egyéb negatív jelzővel illeted (illetve sejtetni engedsz ilyen jelzőket), így azt gondolom, hogy ezek után az eredeti kérdésednek sincs sok értelme. Ha neked ez így jó, akkor hurrá, boldogság van. És csak ez számít.

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz deadwing #3356 üzenetére

...ööö, szerintem kidobnak innen minket a sok off miatt (utólag gondoltam csak végig, hogy már eleve az első kérdésed sem éppen ide való, én meg simán folytattam... :) )...
    Éppen ezért most csak a két dologra a reagálnék, a többit a részemről megbeszélhetjük privátban is - nekem nem gond (és nem offoljuk szét a topikot konkrét típusajánlókkal, stb.)...
    1. Én csak feltételezem, hogy nem egy nagy szám a Dune DAC-ja, azt írtam, hogy nem igen találok leírást róla, illetve egy helyen csak annyit, hogy egy Burr-Brown "márkájú" DAC van benne (ami hülyeség, mert a Burr-Brown nem márka, hanem inkább "architektúra". Ez kb. olyan mint a 4x4 hajtást márkának nevezni az autóknál, holott az csak egy hajtási mód). A másik helyen egy Sabre DAC-ot találtam, aztán kiderült, hogy az a legújabb Dune típusban van (amit linkelt is valaki ide korábban). Aztán azt is írtam, hogy a nevesebb netes szakmai oldalakon a DAC-ok listájában egyáltalán nem tünteti fel senki a Dune-t, mint gyártót. Illetve azt, hogy a fülemre hagyatkozva, elég gyatrán szól a Dune BD Prime-om, ha az analóg kimenetét (vagyis a saját DAC-ját) használom. Aztán az is azt igazolja, hogy nem éppen egy combos DAC-ról lehet szó (hiába a 24/192 kHz), hogy az én gépem, illetve a vele egyidős, nagyjából ugyan azokra az alapokra épülő HD Base, vagy Max, stb. már az újkori árukkal sem tartoztak abba a kategóriába, ahol komoly DAC-okat osztogatnak a készülékbe építve. Egy Oppo többek között azért is kerül annyiba, mint amennyibe, mert elég komoly a DAC-ja (bár nekem nem igazán jön be a hangja), sok (komoly) házimozis emberke használja pl. az Oppo 105 DAC-ját rendszer DAC-ként, illetve magát a készüléket egyben előfokként is.
    2. Én nem írtam, hogy te éppen (jelenleg) melyik készüléked DAC-ját használod (nem is írhattam, hiszen honnan tudhatnám), csak a kérdésedre válaszoltam, amely úgy szólt (egyszerűsítve), hogy a Dune analóg kimenetét kösd-e az erősítődre, vagy a Dune--->HDMI--->TV--->Erősítő útvonalon a TV DAC-ját használd (nem így fogalmaztál, de ebben az utóbbi esetben egészen a tévéig digitális a jel útja, vagyis a tévében kell a D-->A konvertálást elvégezni) a hang létrehozására. Én csak annyit írtam, hogy bár egyik sem ideális (a DAC-ok minősége miatt - a tévében tuti, hogy egy 5 eurós vacak van, valami olyasmi, amilyeneket az eBay-n is rengeteget árulnak külön, vadonatújként, pontosan az efféle esetekre. Amúgy egy jó DAC nem feltétlenül tartalmaz drága DAC, pl. a jó tíz évvel ezelőtt divatba került, és azóta is sokak által használt, még komoly, high-end gépekbe is beépített Wolfson 8740-es chip mára már 10 euró alatt van, csak az nem mindegy, hogy a DAC többi elemét hogyan, és milyen cuccokból rakják össze. Én pl. szintén egy ilyen chipre épülő külső USB-s DAC-hangkártya, fejhallgató erősítőt használok PC-hez, laptophoz.

A többit szerintem inkább privátban, ha tényleg érdekel a téma, és az esetleges konkrétumok. (amúgy szerintem egy megfelelő hangfal esetén én biztosan eladósorba tenném a Worfikat)

És még egyszer: mindaz, amit leírtam, csakis az én szubjektív, bár kb. 30 éves tapasztalatomon alapuló vélemény. Továbbá sem kritizálni, sem ítélkezni, sem személyeskedni nem akartam. Csak egy választ adni az amúgy szerintem már magadtól megválaszolt kérdésedre. :R

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz Downsampling #3357 üzenetére

...ááá, basszus, egy hibát javítani akartam szerkesztéssel, de sikerült egy-két mondatot teljesen értelmetlenné tennem, mert pár szó valahogy kitörlődött...a szerkesztési idő meg már lejárt... bocs...

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3361 üzenetére

:R
    Na, látod, ez a baj velem, hogy mindig jön valaki, aki pár sorban össze tudja értelmesen foglalni mindazt, amit én húszezer karakterben leírok... :)
    Annyi megjegyzést teszek (amit amúgy a fórumtársnak már privátban megírtam), hogy nálam a Dune jelenleg egy átmeneti megoldás, mert a teljes rendszerem át fogom alakítani. Eddig jobb minőségű lejátszókat használtam, illetve nagyon hiányzik az SACD, DVD-A lejátszás hiánya. Viszont a Dune így is kellemes csalódás, mert ötletes, jól kezelhető masina, bár nálam ahhoz képest gyakran produkál fagyásokat (amik inkább csak iszonyatos belassulások, de nem bírom kivárni a folyamat végét, s jön egy újraindítás). Mondjuk csesztetem is rendesen mindenféle hülye formátumokkal... :)
    Amúgy egyébként nekem az a meglepő, hogy Dune Prime még úgy sem éri el hangban azt a minőséget, (pl. berakok egy CD-t, vagy bármilyen más lemezt), mint amit a szintén nagyon gagyi DAC-kal megáldott Pioneer LX55 tudott. Pedig mind az újkori árukban, mind a jelenlegi használt árukban elég közel állnak, ráadásul a Pioneer SACD és DVD-A vonalon is működött, bár jóval instabilabb volt.
    Nem mertem 5 eurónál kisebb összeget írni, mert ez a pénz mondjuk a németeknél két sajtburger ára, s még talán egy olcsó kávé kijön melléjük. Szörnyű látni azokat a hirdetéseket (akár eBay-n, akár máshol, pl. minőségibb hifikkel foglalkozó oldalakon), ahol ezeket a kb. 5x5 centis plasztikdobozokba öntött, egy koax bemenetes, és egy sztereó RCA kimenetes digitális-analóg konverternek nevezett akármiket árulják pár euróért. Igen, valóban megoldják azt a problémát, ami hatalmas fejvakarást okozhat az egyszerű júzernek, mert az egyik oldalon van egy digitális jel, de azzal hogy francba fogja a hangszóróit megszólaltatni?
    A fórumtárssal azóta sokat leveleztünk privátban, és ő is jól tudja, hogy melyek a fő gondok, ahogy levettem, ez most egy átmeneti állapot. Szóval szerintem itt nem igénytelenségről van szó, hanem egy kényszerűségből kialakult állapotról. Azt is tisztáztuk, hogy az emberi fül nem is tudja meghatározni a szubtartományból megszólaló mélyhangok irányát, így teljesen felesleges egy olyan hangfalhoz ragaszkodni, ami (egyébként nem is annyira rossz a mélyeket illetően, hiszen egy zárt dobozról van szó), csak annyit tud felmutatni, hogy megszólaltatja a 30 Hz-es hangokat is.
    És ahogy írtad, az Oppóban (persze nem mindegy, melyik típusban) nagyon jó DAC van, s ezért valóban nem egy olyan emberrel találkoztam, aki az Oppó lejátszót előfokként (illetve DAC-ként) is használ, mivel a kimeneti jelszintje változtatható (távról is). Bár, ha jól tudom, van olyan Oppo, ami úgy csökkenti a hangerejét, hogy még a digitális oldalon egyszerűen a felbontásból kezd lecsipegetni, vagyis a mondjuk eredeti saccra 120 decibeles jel/zaj arányt elkezdi csökkenteni, ami elég gagyi, illetve ordenáré megoldás szerintem...

• Downsampling

senior tag

válasz Vicarious1 #3365 üzenetére

Szerintem érzékelhetetlen különbség lenne, vagyis nem nagyon.
    Egyik masina sem egy nagy durranás hang szempontjából, s még akkor sem sok különbség lenne, ha az analóg hangkimeneteit használnád neki. Feltehetően ebben az árkategóriában nem éppen drága aktív és passzív alkatrészekből rakják össze az elektronikát. Te viszont digitálisan vezeted tovább a hangot is (azt nem írtad, hogy hova, AVR-be, vagy tévébe), tehát a DA konvertálás amúgy sem a készüléken belül történi, így leginkább azon múlik majd a hang minősége, hogy milyen DA konverter van abban a készülékben, ahova vezeted a HDMI jelét. Audiofil minőségről azonban ne is álmodj...

• Downsampling

senior tag

válasz Multibit #3367 üzenetére

Szia!
    Köszi, hogy foglalkoztál ezzel a problémával. Szerintem sajnos itt más probléma van (bár, ki tudja). Amiket nem játszik le (ISO-ból), már eleve másféle ikonnal jelzi, nem a szokásos DVD ISO-ikonnal. Kb. olyasmit mutat a kis korong helyett, mintha egy txt fájl lenne. Elsőre találtam köztük néhány DVD-Audiót és SACD-t (csak nem vettem észre, hogy ezek azok, a korábbi médiajátszóm ezeket is lejátszotta, de kizárólag ISO-ból), amiket a Dune ugye nem játszik le. Aztán később találtam hagyományos DVD ISO-kat is. Ezek között is van egy-két olyan, amit nem játszik le, de ezek valóban sima DVD-k ISO-ban, csak valamiért már másképp is mutatja őket a menüben. Volt olyan, amiből hiányzott az AUDIO_TS mappa (sok DVD-nél van ez így), létrehoztam egyet, s visszatettem ISO-ba. Volt amit ezek után lejátszott, de nem mindent. Amúgy nem kell már nekem az ISO, csak a régebbi lejátszóm ezeket kezelte, a sima DVD mappás verziót nem játszotta le A Dune-nek mindegy.
    Azért köszi.

• Downsampling

senior tag

válasz Multibit #3369 üzenetére

Én eddig háromféle programmal csináltam ISO-t (korábban csak az UltraISO-t használtam): amiket mostanában próbáltam, a PowerISO, az UltraISO és a NERO. Az egyik DVD-met (megvan korongon, eredeti kiadás) anno letöltöttem torrentről (nem ISO-ban, csa simán, ez akkor egyszerűbb volt, mint A DVD-mről másolatot készíteni, s ezt a DVD fájlt feltöltöttem a NAS-ra. Nos, vagy harmadik éve ott van, közben csináltam belőle ISO-t is (UltraISO-val), mert a Pioneer LX55 csak ISO-ból kezeli a DVD formátumokat. Az LX55-öt nem rég lapátra tettem (mert már nem bírtam az instabilitása miatti napi 10-15 resetet...), viszont a Dune-nek meg nem tetszett ez az ISO. Megcsináltam mindhárom programmal is az ISO-t a letöltött fájlról, de nem, egyiknél sem a szokásos DVD ikon jelent meg, lejátszás indításkor meg közli, hogy a mappában nincs lejátszható tartalom...khm???) Na, ekkor elborult az agyam, mert azon már addigra túltettem magam, hogy az SACD-ket és a DVD-Audiókat semmiféle trükkel sem hajlandó lejátszani, hiába teszek be VIDEO_TS vagy AUDIO_TS üres mappákat (mert amúgy csak ennyi a - látható - különbség a sima DVD-től). Elővettem az eredeti gyári DVD-t és csináltam belőle egy ISO fájlt. Ám, ekkor dobtam még egy hátast! Mert csakis a Nero ISO-ját hajlandó olvasni! Holott korábban a letöltött (ki tudja mivel, hogyan készített) DVD ISO-ját is olvasta. Viszont ezt az ISO-t még az USB-re dugott merevlemezről is csak diavetítős sebességgel hajlandó lejátszani. Holott ezer éve nem volt a Dune-n firmware frissítés, már úgy vettem, hogy a mostani (tudtommal) a legutolsó FW van rajta. Szóval, nem értem az egészet... Azóta kerülöm a DVD anyagokat. Az mkv-ba csomagolást még nem próbáltam, de nem fogok én ezzel ennyit szarozni... Nekem leginkább az fáj, hogy nagyon sok anyagom van SACD, DVD-Audio formátumban, amit a Dune nem játszik le (gyárilag), ezt tudomásul vettem, de azért kár... Ha ezeket ismerné, akkor talán jobban érdekelne a rejtélyes DVD ellenessége...

• Downsampling

senior tag

válasz ginola #3377 üzenetére

...csak találgatok: talán az az avi valami olyan jellemzőkkel rendelkezik, ami nem éppen megszokott. De talán nem is az a lényeg, hogy ezt megfejtsd, hanem, hogy le tudd játszani. Én nem egyszerűen átnevezném, hanem átkonvertálnám. A Format Factory program pl. ingyenes, de biztos akad más ilyen program is, ami átkonvertálja... Amúgy én pár hónapja abba futottam bele Dune Prime 3.0-val, hogy az MPEG1-es filmeket csak hang nélkül játszotta le... Egy ezer éves sorozat egyik teljes évadát csak ilyen formátumban tudtam megszerezni, s már fetöltöttem a NAS-ra, amikor ez a hiba kiderült. Na nem volt kedvem onnan visszamásolni gépre, majd az egészet átkonvertálni. Vagy egy tucat teljes reset, meg mindenféle rendszermemória törlés után végül csak lejátszotta rendesen...

• Downsampling

senior tag

válasz dh66e #3380 üzenetére

...erre írtam, hogy egy programmal konvertálja át mondjuk .MKV-ba, azt biztosan lejátsza.

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3384 üzenetére

A "Hogyan is van ez?" mondat helyesen, magyarosan: "Hogy van ez?"

...most tényleg ez a lényeg? Tényleg érdemes ebbe belekötni? Írhatnám, hogy eredetileg másképp írtam le a mondatot, de átalakítottam, s véletlenül rosszul maradt bent egy szó...lejárt a szerkesztési idő, s hát ez lett...de nem ez történt, valóban hibáztam...helyesírásilag...így oké?

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3386 üzenetére

...ha megsértődtem volna, akkor kifogásokat keresek, és nem ismerem el, hogy hibáztam. Szerintem elismertem. Én is fontosnak tartom a helyesírást! Pláne itt az interneten... amúgy hidd el, hogy te is hibáztál, igaz, nem olyan mértékben, mint én. És ez nem visszavágás akar lenni...hanem szakmai ártalom, a több mint húsz éves munkám miatt. A magyar nyelvben az "is" lényegében már minden kifejezésünkbe beépült, az esetek 99 százalékában feleslegesen. Ha gondolod, indokold meg, akár privátban, hogy miért helyes az, amit írtál, én meg fogom cáfolni. Nem farokméregetés miatt, hanem mert ez a szakmám...épp ezért sem akartam éjjel sumákolni, mert kábé ugyanazt műveltem, mint amikor leírják (vagy mondják), hogy "CD lemez"...és jó, ha valaki felhívja a figyelmem ilyenkor, hogy én is tudok (sajnos) hibázni...csak én erre nem reagálok ellenségesen - ha normálisan közlik -, mert alapvetően hibátlanul írok (ez nem szerénytelenség , hanem szakmai ártalom - de jó ártalom)...

(ja, és én pont azt írtam, hogy "mondhatnám, hogy ez véletlen, de nem teszem, mert igen, hibáztam - tehát nem a véletlenre fogtam - vagyis, légy szíves, értelmezd újra, amit az első válaszomban írtam.)

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz liszi70 #3411 üzenetére

...ez tök jó, csak olvastam itt a posztokat, betöltöttem a linkelt orosz oldalt ("távirányítót"), és kezdtem egérrel nyomkodni a gombokat, és a Dune Prime-om szépen bekapcsolt, és csinálja azt, amit éppen megnyomok, semmit nem kellett állítani, IP címet megadni... :B

• Downsampling

senior tag

Sziasztok!

Már egy ideje van egy Dune BD Prime HD-m. Mostanában egyre gyakrabban csinálja azt, hogy mikor NAS-ról filmet nézek, egyszerűen belefagy a lejátszásba, és csak áramtalanítás után visszakapcsolva használható ismét. Jellemzően ezek a filmek nem valami durva, magas bitrátájú anyagok, hanem általában sorozatok 40-50 perces epizódjai, általában SD minőségben. Éjszaka szoktam ilyen sorozatokat nézni, néha 3-4 részt is, és majdnem ugyanennyiszer bele is fagy.
    Először a NAS-ra gyanakodtam (immár harmadik éve szolgál), ezért megcsináltam rajta mindenféle karbantartást. De ez sem segített. Ugyanakkor édesanyám szintén ugyanerről a NAS-ról egy teszkós médiajátszóval (ami egyébként meglepően sokat tud és egész jó minőségben, csak noname), volt, hogy félnapon keresztül nézte a kedvenc sorozatait, minden probléma nélkül (lényegében nála hónapk óta egyetlen fagyás sem volt, míg nálam naponta akár több is), illetve nekem is van egy Asus O!Play-m, ami szintén nem fagyott még egyszer sem le.
    Mi lehet az oka a Dune fagyásnak? Csak nagyon ritkán használom USB HDD-ről, illetve van benne egy egyterrás belső vinyó is, amin csakis BD minőségű koncertfilmek vannak. De ezekről olyan ritkán játszok le bármit is, hogy nem igazán mondhatom azt sem, hogy onnan is fagy, de az ellenkezőjét sem. Amúgy az is gyakran fordul elő, hogy elcsúszik a hang a képhez képest, illetve a kép néha megakad, de hang megy tovább, majd a helyére ugrik a kép. Ez persze simán lehet hálózati probléma, de a teszt funkcióval még a legdurvább BD anyagokat is simán viszi, akár 40-45 megás bitrátával. Szóval nagyon tanácstalan vagyok...pedig imádom ezt a lejátszót.
    Ötlete valakinek? :R

• Downsampling

senior tag

válasz Ejelhar #3454 üzenetére

Köszi a választ!
    Én is többre tartom a Dune-t, minthogy ilyen dolgokra ennyire kényes legyen, minden más területen olyan mint egy férfi embernek az álmai nője. Jól néz ki, kezes, könnyű vele szót érteni, simulékony, lényegében tökéletes (oké, én a hangjával nem vagyok kibékülve, de ennyi pénzért el kell hogy nézzem neki - viszont a képe is világbajnok, szerintem).
    Teljes resetet eddig egyszer csináltam rajta, és ha lehet, akkor ezt kerülném. Mert bár ugyan nem egy bonyolult készülék (ezt pozitívumként írom), de pont azért, mert hosszú hónapok alatt hozzászoktatja az embert a pofonegyszerű működtetéshez, a logikus, rövid elérésű funkciókhoz, nekem még egy reset is iszonyúan bonyolult (mármint az, hogy utána mindent visszaállítsak úgy, ahogy szeretem használni)
    Esetleg a gyorsítótárak törlése, vagy valami ilyesmi segíthet? Végül is az nem kerül semmibe, szerintem megpróbálom...
    Köszi! :R

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3457 üzenetére

Én nem nagyon használok ilyen funkciókat, de a Prime 3.0-án véletlenül már belebotlottam olyan lehetőségbe, ahol menetközben felkínálta egy skálán, hogy mennyit szeretnék előre vagy hátra ugrani. Olyat is sikerült (szintén véletlenül) elérnem - ezt akkor, miután megnyomtam a "pause" gombot, tehát megállt a lejátszás -, hogy kockánként lépkedjen előre (asszem, ehhez a pause gombot kellett tovább nyomkodnom, de nem biztos). Nem tudom, hogy ilyesmikre gondoltál-e a kérdésedben, lehet, hogy valamit félreértettem...

• Downsampling

senior tag

válasz Poplacsek #3456 üzenetére

Nálam a Solo 4K nem játszik. Azok a funkciói nem érdekelnek, amire ebben a modellben rágyúrtak, viszont nekem fontos, hogy legyen benne optikai meghajtó és telepíthessek bele HDD-t (igaz, csak 2,5 colost, de az is teljesen oké) Szóval, nagyon szomorú lennék, ha meg kéne a Prime-tól válnom, mert amúgy imádom. Nyilván, ha olyan mértékben kezd el bosszantani, mint egy-két éve a Pioneer BDP-LX55, ami 10 perc alatt 20-szor fagyott le, akkor neki is mennie kell...

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3463 üzenetére

...most anélkül, hogy megint kóstolgatnánk egymást, én nem azt írtam, hogy nem fontos nekem, hanem, hogy nem igazán szoktam használni... nem tudom, milyen szakmai topik az, ahol a szakmai témák, kérdések helyett egymás felhasználói szokásait állítjuk pellengérre... no de erről ennyit! Részemről ez lezárva!
    Szóval, nem használom, mert kb. 95 százalékban nálam NAS-ról megy a Dune (a maradék 5 százalékban valamilyen lemezről az optikai meghajtóról, vagy a belső, illetve USB-s HDD-ről). A NAS nagyon nem szereti a tekergetést, a léptetést. Utána vagy elcsúszik a hang, vagy teljesen belassul az egész. És ezt nem csak a Dune-vel csinálja, minden mással is, tehát ez a NAS hibája, vagy hálózatomé. Tökéletesen értem az indoklásod, hogy miért hasznosak ezek a funkciók, és tejesen igazad is van, én is néha visszanézek, visszahallgatok (főleg idegennyelvű filmeknél részleteket), amit vagy nem láttam jól, vagy nem értettem. Autós szakmai ártalom, hogy bármilyen filmben öntudat alatt nekem minden autó típusát meg kell állapítani, ha valamelyiket nem láttam jól, már nyúlok is távhoz, hogy visszamenjek, de az egész lényegében nem is tudatosul bennem. Ha tévéműsort nézek időben eltolva (tehát a beépített HDD-ről), vagy nem NAS-ról megy az anyag, akkor ezzel nincs is baj, de NAS-nál inkább nem erőltetem... ennyi...

#3462 Ejelhar: ha elfajul a helyzet, akkor persze, csinálok egy resetet, de most még reménykedem egy kicsit. Csak azért kérdeztem, hogy más találkozott-e ilyesmivel, illetve, hogy ez valami rossz előjel-e? Én többek között azért is döntöttem a Dune mellett, mert 100 százalékban mindenkitől csak azt hallottam, hogy ez sosem fagy... És ez nekem igen kritikus jellemző volt azok után, amit az LX55-el megéltem...

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz dh66e #3468 üzenetére

Ezt csak a NAS saját karbantartó progijával tudom megtenni, mert két 3 terrás vinyó van benne RAID0-ban. Szóval, ha kiveszem őket, akkor egyenként nem sok értelme lenne bármit is csinálni velük, ráadásul a NAS fogalmam sincs, milyen formátumra formázta le anno a két HDD-t. Amúgy a saját karbantartója és hibajavítója szerint rendben van - és minden más eszköz tökéletesen működik róla...
    Egyébként az elmúlt éjszaka érdekes dolog történt. Még kora este töröltem a szemetet a Dune belső memóriájából, de úgy tűnik, ennek semmi jelentősége nem volt. Az első film nézése után kb. 50 perccel jött a szokásos kép merevedés, és látszólag ugyanúgy lefagyott az egész, mint ahogy korábban. De éppen ez az, csak látszólag fagyott le (és valszeg korábban is csak látszólag fagyott le - csak eddig nem voltam eléggé türelmes). Ugyanis most áramtalanítás helyett nyomtam egy sima "Stopot", majd ezután vártam vagy 3-4 percet (kb. ennyi ideig semmi sem történt). Majd meglepetésemre kilépett a fimből, és abban a mappában találtam magam, ahol a film van. Ekkor ismét elindítottam a lejátszást ugyanennél a filmnél. Ekkor ismét pár perig semmi sem történt, csak feket képernyő, meg a kis óra ikon a bal felső sarokban. Ez után a Dune kiírta, hogy a "Lejátszási lista frissítése", amit rohadtul nem tudtam (és most sem tudok értelmezni), de aztán elkezdett baromi lassan százalékokban számolni, ami mutatta, hogy hol tart éppen a "frissítésben". Ez bő 20 percig tartott, majd ismét kilépett, de ezúttal a főmenübe. Oké, megkerestem vele a NAS-t, beléptem, de azt mutatta, hogy a NAS-on nincs semmi, üres. Na ez szívás (gondoltam...). Ekkor csak simán kikapcsoltam a távval, majd vissza, újra kerestem a NAS-t, megtalálta, beléptem, meg is talált minden mappát (videók, filmek, sorozatok, stb.) Elindítottam a megkezdtett filmet, és nem csakhogy elindult, de onnan folytatta, ahol lefagyott! Ami azt jelenti, hogy ez nem lefagyás volt, csak éppen fogalmam sincs, hogy mi? Viszont utána négy órán keresztül tökéletesen működött, és azóta is...

Egyébként én azért sem gondolom, hogy a hálózattal, illetve a NAS-sal lenne gond, mert én csakis zene mellett tudok aludni (egy hülye betegség miatt), így nálam a Dune egész éjjel megy, ébredésig: hol internetrádióról szól a zene, hol egy nagyobb zenei mappából játsza folyamatosan a különböző albumokat, ha végez, kezdi elölről (így van beállítva). Sosem szokott leállni. Ezt mindig csak a filmekkel csinálta, amiknek nyilván jóval magasabb a bitrátája, de ez sem minden esetben igaz, mert a zenéim kb. fele 24/96-os mka konténerben van, DTS vagy DTS-HD formátumban, ami simán veri az SD minőségű sorozatok bitrátáját...

(ja, és még valami: azt észrevettem, hogy a NAS-om nagyon nem szereti, ha csurig tele van, kb. olyan 8-10 százaléknyi üres helyet követel magának, mert különben tényleg nehézkesen, darabosa, szakadozva működik. Most a 6TB-re jut kb 600 GB üres hely, ez még éppen a határ, ha már csak kb. 400 GB üres hely van rajta, akkor tényleg kezd belassulni, és mondjuk egy blu ray-t fájlból már nem nagyon játszik le szakadozásmentesen...szóval, ez a 6TB inkább csak 5... :(

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz Downsampling #3470 üzenetére

Na, az utolsó bejelentkezésem óta eltelt egy hét, és ez idő alatt nagyon sok új tapasztalattal gazdagodtam...szerencsére csakis pozitívokkal:
    1. Amióta megcsinálta azt a fura (vagy legalábbis általam nem ismert) lejátszási lista frissítést, egyszer sem fagyott le! Ezt le is kopogom!
    2. Mivel itt előjött, hogy a milyenek a Dune léptetési, időpontra keresési, visszatekerési képességei, ezeket el kezdtem próbálgatni, és jelenleg ott tartok, hogy még NAS-ról is másodperc pontossággal tudom irányítani a keresést, akadásmentesen, és a léptetés is nagyszerűen működik. Esküszöm, ilyen egyszerű, logikus módszerrel még egyik márkánál sem találkoztam.
    3. Valószínű, hogy ez a legtöbb Dune-tulajnak nem újdonság, de én még sosem próbáltam, csak tegnap véletlenül nyomogattam a hangerőszabályzó gombokat a távon. Örömmel vettem tudomásul, hogy digitális összekötőt használva az AV processzor felé (vagyis nem a Dune saját DAC-ját használom) nem szabályozható a Dune kimenő jelszintje, ami azért jó, mert ezek szerint ebben az esetben jóval kevesebb elektronika áll a hangjel útjába...

Szóval, mostantól még inkább kedvelem a kis Prime 3.0-át...

• Downsampling

senior tag

válasz nfsu17 #3482 üzenetére

Nálam is elsősorban NAS-ról megy a lejátszás, de időnként USB is kötök rá külső vinyókat. Van köztük 1TB-s 3,5 colos, de van 2 TB-os is (3,5-es és 2,5-ös is). Nem volt mg gond egyikkel sem.
    Nekem PC-ről 20-22 MB/s-al megy a Dune-re a másolás, hasonló módon, ahogy leírtad. De ha véletlenül a PC SSD-jén van a másolandó anyag (ez egy fél terrás SSD), akkor felmegy 25-27 MB-ra is, viszont néha(elég ritkán) meg lemegy 18 körülire, amit nem értek. Ha a PC-t wifivel lövöm a routerbe (néha előfodul, technikai okok miatt), akkor 7-8 MB/s a maximum másolás Dune-re, pedig a router nincs messze, sőt... (ja, Dune Prime 3.0)
    Amúgy több helyen is olvastam (bár a magyarázatát nem tejesen értettem meg), hogy nem mindegy, milyen kábelt használ az ember. Itt a kábel minőségére gondolnak vajon? Mert ezért biztosan nem fogok venni a tízezres hálókábeleket...

• Downsampling

senior tag

válasz niof #3487 üzenetére

A korábbi médiajátszóim (Popcorn, Asus, noname, stb.) közel nem tudták ezt a sebességet... Pedig NFS-t nem tudok használni, csak SMB-t... Örülök, hogy ilyen a Dune... Amúgy pont Maxot akartam venni, csak akkor éppen nem találtam sehol.. Szerintem nem a Max és a Prime között van ekkora különbség, hanem a hálózatainkban (akármennyire is egyformák elvileg)...de ez csak sejtés...

• Downsampling

senior tag

válasz niof #3489 üzenetére

Nálam is minden úgy van, ahogy nálad, kivéve, hogy az UTP kábelek a lehető leggagyibbak. És mégis ezt tudja a Prime 3.0. Szerintetek ehhez a két típushoz (amik elég közel is állnak egymáshoz), más elektronikát építettek volna a hálózati képességekhez? Khm, ez nekem nagyon nem életszerű...
    Érdekes ez az egész, nálam pont a Dune hozta azt meg, hogy bár hangminőségre még külső DAC-kal sem a legjobb (bár ennyi pénzért elfogadható), minden másban agyonveri az eddigi nálam járt médiajátszókat. Oké, Oppo szintjét most hagyjuk... De a 150-200 ezres Pioneerokat, Marantzokat, Denonokat simán veri... én a Pio BDP-LX55-től téptem a hajam... (annak viszont külső DAC-kal nagyon szuper volt a hangja, de képben szerintem azt is veri a Dune... A menüje, a használhatósága, az apró finomságok (pl. a ha filmnézés közben állítok valamit, pl. hangsávot, vagy ki-be kapcsolom a feliratokat, akkor egy picit visszateker, és úgy folytatja a filmet. Ha csak a "pillanat áljj" gombot nyomom meg, a folytatásnál szintén pár tizedmásodperccel visszalép, így ha mondat közben állítom le, akkor sem fogok lemaradni egy betűről sem...
    A legtöbbet a Pioneerral szívtam, de a Popcornnal is sok bajom volt, nagyon akartam szeretni, de nem hagyta...

De nekem mindegy, mi válik be neked. Kívánom, hogy találd meg a neked megfelelőt!

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz niof #3491 üzenetére

Rendben, nem nekem kell, hogy megfeleljen a te géped...
    Nálam a webes tartalom megjelenítése, a youtube, stb nem érdekel. Annyi elég nekem, hogy a kedvenc internetrádióimat tudom róla hallgatni (bár az már nem annyira jó, hogy ennek minőségét nem tudom állítani, holott ez a rádiók webes oldalán lehetséges, sőt, külön linkeket is megadnak a különböző minőségekhez). Viszont az eddigi médiajátszóim még ennyit sem tudtak, az internetrádió egyiken sem működött, a youtube az Asus-on úgy ahogy, a Pioneeron szakadozva, aztán fél perc után belefagyott.

Azt simán elismerem, hogy egy spéci kis PC lenne a legtökéletesebb megoldás, bár én ehhez nem értek. Az építéséhez még igen, de ahhoz, hogy milyen szoftverekkel tudnám megfelelően sokoldalúvá tenni, vagy könnyen kezelhetővé, ahhoz semmit.

Nyilván mindenkinek mások a preferenciái, én ezeket legjobban a Dune-ben találtam meg, és ahogy írtam, nálam a hálózati képességei is tejlesen rendben vannak (ebben a Pioneer volt legrosszabb, az már simán egy DVD-ből is diavetítést csinál, és annak nem is volt gigabites a LAN-ja, csak 100 megás (aminek még mindig elégnek kellene lennie, de nem volt). Arról elképzelhetetlen volt nézni egy blu-ray-t NAS-ról, vagy egy 15-20 megás mkv-t. Az Asuson néha ment a bu-ray NAS-ról, néha nem. A Popira már nem is emlékszem, mert elég gyorsan lapátra került, pedig a C-200 volt nálam.
    A Dune-nel már 3-4 éve szemezgettem, de mindig volt valami más, amit szintén ajánlottak, és valahogy mindig a Dune maradt alul (úgy, hogy meg sem ismertem). Tavaly elfogytak az alternatívák, és így bevállaltam a Dune-t. És utolólag is bántam, hogy csak ennyi idő után. Nekem mindenben megfelel, sőt, nagyon tetszik, amiért én szomorú vagyok, hogy az SACD-t és a DVD-Audiót semmilyen formában nem játsza le, sem fáljból, sem lemezről. Egyedül ez a probléma jött vele. Viszont, ha azt nézem, hogy a hangja nem az a kategória, ahol egy SACD minősége már átjönne, akkor annyira nem bánom. Nyilván később majd beszerzek olyan masinát, ami ismeri ezeket a formátumokat, és a hangminősége is valóban audiofl, de az a masina nyilván messze túlmutat majd a 100 ezres kategórián...

Visszatérve a képre: korábban mindig azt mondtam (és ezt is gondoltam), hogy nem érdekel a minősége, mert úgysincs hozzá szemem (másnak meg füle nincs a jó hanghoz). Aztán pár hét Dune használat után észrevettem, hogy mennyivel jobban él minden, szebbek a színek, és úgy ahogy van, az egész sokkal szebb...

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3493 üzenetére

SACD-t és DVD-Audiót nem játszik le. Amúgy lényegében mindent, ami fontos... Trükkel az SACD-ket is lehet olyan formátumba konvertálni, hogy minden SACD előny megmaradjon, de elég hosszadalmas, és már belefáradtam (a DVD-Audióra, ami még az SACD-nél is jobb hangminőséget ad, egyelőre semmiféle alternatíva sincs. Úgy 3-4 éve nem kellett volna eladnom az amúgy régi, de csodás hangú Arcam Diva DV137-et, ami kiváló DVD és CD játszó volt és emellett lejátszotta az SACD-t és DVD-A-t is. Hülye voltam, mert azt hittem, hogy bár a Pioneer LX55 tudja a hálózati lejátszást (mint kiderült, reménytelenül gyatrán), és már blu-ray-t is tud, simán leválthatja a DV137-et. Hát ez volt a nagy hiba... Nem hiába, hogy egy DV137-ért még ma is minimum 100 ezret kérnek). Ha anyagilag úgy állok majd, mindenképpen veszek egy rendes korongos lejátszót, van is egy kiszemeltem, jelenleg a félmilliós határon is túl van, de szerencsére egyben előfok is (akkor végre nyugdíjazhatom az amúgy kedvelt Arcamot) és DAC is (nem is akármilyen...)... Viszont ha a filmformátumokat nézzük és a képminőséget, akkor a Prime 3.0 még mindig verhetetlen (pláne ezért az árért - a 3D meg 4K nem is érdekel, és amúgy megy ki a divatból mindkettő).
    És igen a kezelhetőség. Amíg nem vettem meg, nem hittem el, hogy ilyen létezik... Komolyan mondom, a Dune Prime 3.0 olyan, mint egy Maxda MX-5. Baromi kevés pénzért nagy élményt ad, s bár messze nem a legbikább gép, de mindig elégedett mosolyt csal az ember arcára...

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3503 üzenetére

Az első pontot most ne vitassuk meg - én sem ilyenben gondolkodtam, de most kijött egy neves angol gyártónak egy új sorozata, ami legfeljebb csak a nevében öszvér megoldás...ezek ellenére koránt sem biztos hogy így lesz, de az a DAC-előfok, amit évek óta keresek a használtpiacon, még mindig nem bukkant fel (vagy csak nagyon ritkán, amikor pont én nem vagyok itthon)... persze vannak tőle drágább megoldások is, de az, amit keresek, nekem korábban hangban nagyon bejött és az ára is meglehetősen alacsony volt... meglátjuk...egyelőre úgysincs rá keret.

Az viszont jobban érdekelne, hogy SACD-ből (pláne DVD-A-ból) hogy csinálsz fájlt? Olyat, ami minden infót megtart az eredti lemezről. Mert az SACD kicsit bonyolultabb dolog, mint a CD... Van rá egy verzió, bár ez sem tökéletes, de elviekben működik (már nem egyszer csináltam). Az egyik gyártó játékkonzoljával be lehet grabbelni az SACD-t, és így létrejön egy .iso fájl. Amit viszont semmi sem kezel (tehát a képfájlt kibontó, vagy kiíró programok biztos nem). Én találtam egy apró kis progit, ami az Iso-ból csinál DSD fájlt. Ezt már néhány drágább médiajátszó, vagy hangproci tudja kezelni, azonban ha nem, akkor tovább lehet konvertálni. A Dune nem tudja sem az ilyen ISO-t lejátszani, sem a DSD-t (a Dune csak sima DVD-Video ISO-t kezel), így tovább kell konvertálni. Ez a kis program az ISO2DSD, ami az iso-ból kiszedi vagy csak a sztereó vagy csak a sokcsatornás magot (de akár mindkettőt egyszerre), amiből utána már lehet csinálni sztereó vagy 6 csatornás .flac-et, vagy akár egy mka konténerbe téve mindkettőt. De DVD-Audióra még nem találtam megfelelő megoldást. Illetve ezzel az előbb leírt SACD--->flac vagy mka konvertálást sem csinálom, mert a végeredmény közel sem olyan, mint ahogy az eredeti SACD szól (elvileg annak kéne lennie, de gyakorlatilag sávhatárolt és dinamikátlan lesz az eredmény) De ha te tudsz ezekre valamiféle jó megoldást, arra kíváncsi vagyok...

A hálózati BD játszóknál leginkább nem az a gond, hogy nem jók a hálózati képességeik (kivétel az általam említett BDP-LX55 vagy BPD-450), hanem, hogy egy csomó formátumot nem kezelnek fájlból, gyárilag le vannak butítva. A CFW-k ezt a butítást oldják fel, sok esetben ezzel csökkentve a készülék stabil működését, bár p. az Opponál, vagy a CA BD752-nél nem jellemző az instabil működés. És lásd, a kis Dune is nagyon hálózati lejátszó (CFW nélkül), csak nem ismeri az SACD és DVD-A formátumot. Ami valljuk be, a legtöbb felhasználónak nem nagy érvágás, csak akinek korábbról van egy csomó ilyen anyaga, annak fáj...

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3505 üzenetére

"Az említett konvertálás már a lejátszót a PC-vel összekötő kábelen elvérezhet, ami a hangminőséget illeti, de vannak más buktatói is.

Arra kell használni a Dune gépeket, amire tervezték azokat!"

Ezekkel tökéletesen egyet értek! Ezért nem is konvergálgatok, mert közel sem lesz az a végeredmény, amit az ember elvárna. És azt hiszem, a Dune-től, sem várok el mást (vagy többet), mint amire tervezték, én elfogadtam ilyennek. Szerintem sosem írtam, hogy többet vagy mást várnék tőle... Jelenleg nincs más korongos lejátszóm, de ez egy átmeneti állapot, ha majd lesz, akkor újra előveszem a jelenleg dobozokban pihenő CD-ket, DVD-ket, blu-ray-ket, SACD-ket, stb (jelenleg csak maximum egy tucat efféle korong van "kéznél", mert ők nagy kedvencek, és el tudom fogadni, hogy a Dune még a külső DAC-kal sem tud olyan hangminőséget, amit ezek a lemezek érdemelnének. Az én Arcam és Rotel komponensekre épülő jelenlegi rendszerem nem túl nagy szám, és nem is mai készülékek (de alapvetően nem ők alkotják a szűk keresztmetszetet a hangminőségben). Nem ismerik a DSD-t, de nem is érdekel, és nem is várom el tőlük, ahogy a Dune-től sem...

Ugyanakkor van egy elég komoly ellentmondás abban, amit a hozzászólásod első felében írtál: ha neked vannak magas bitrátájú FLAC fájljaid (nem nehéz ilyeneket készíteni, elég hozzá a 24 bites 96 kHz-es felbontás - bár minek, ha az eredeti CD, DVD ettől alacsonyabb volt, ez már blu-ray vagy jobb féle SACD mintavétel), akkor azok létrejöttek valahogyan. Leginkább úgy, hogy a lejátszót összekötötted (vagy valaki más, aki ezt készítette) a lejátszót a PC-vel. És itt jön a következő gondolatod: "Az említett konvertálás már a lejátszót a PC-vel összekötő kábelen elvérezhet, ami a hangminőséget illeti..."

• Downsampling

senior tag

válasz BBéci #3507 üzenetére

..én azt hiszem, hogy a Dune így is elfogadhatóan teljesít: a Prime 3.0-át hibátlanul, mindével együtt karc- és kopásmentesen használtan vettem, 45 ezer forintért közel egy éve, ezért a pénzért pedig lényegesen többet ad, mint amit elvesz (vagy kevésbé jó minőségben produkál). Ha mondjuk elsősorban filmnézésre, vagyis klasszikus házimozira használnám, akkor még ennyi szavam sem lehetne ellene... Szerencsétlenségére én a mozi-, játékfilmeket kevésbé preferálom, nekem koncertfilmekből van hatalmas gyűjteményem (NAS-on, HDD-n, és korongokon is), így tehát már jobban kijön, hogy a lejátszó mennyire "zenei"... A FLAC és egyéb veszteségmentes formátumokról pedig kezdek visszaszokni a korongra, habár szerencsére sok előadó albumait beszereztem hagyományos DVD-n (tehát 24/48-as felbontásban, ami már kb. 4,0 Mbit/s bitrátájú a CD 1411 kbit/s-ával szemben. Az ilyen DVD-ken lényegében csak hang van, kétféle formátumban, PCM sztereóban és 5.1 DTS-ben. A Pink Floyd-tól pedig kijött egy sorozat, ahol a korábbi albumaikat adták ki Blu-ray-n, kihasználva a technológia kínálta hatalmas tárhelyet (így a lemezekre felfértek demók, koncertfelvételek és egyéb extrák is a többféle stúdiókeverésen kívűl, több órás játékidővel, amit viszont már 24/96-on lehet élvezni, érezhetően nagyobb - mondhatni hatalmas - dinamikával, és sokkal pontosabb, precízebb hangzással (nincs az az egybemosott fíling, ami még a FLAC-nél is előjön, sőt, sok CD-nél is). A FLAC-be konvertált SACD-ket én is gyűjtöttem egy időben, de mivel a volt SACD kompatibilis lejátszóm, így minden egyes ilyen konvertál SACD-nél jól hallható volt, hogy kevésbé szól jól az eredetihez képest... Mindegyiknél, tehát nálam szépen, folyamatosan ment a "delete".
    Szóval, az előző hozzászólásodat azért éreztem ellentmondásosnak, mert először leszóltad az SACD konvertálást (jogosan, hiszen valóban csak romolhat a minőség), aztán pedig azt írtad, hogy neked is vannak ilyen, magas bitrátájú felvételeid FLAC-ben. Azt akkor még nem írtad, hogy közben azért szelektálsz (bár én is ezt tettem, és nekem még a legjobb FLAC-be konvertál SACD sem ütötte meg azt a mércét, hogy tárhelyet pazaroljak rájuk). Amúgy, ahogy én észrevettem, nem csupán a bitráta az egyetlen paraméter, amin a jó hangminőség múlik, és ezzel szerintem te is egyet értesz... :)

A HDMI-s hangot - bevallom - még nem próbáltam, de nem rossz ötlet, ahogy lesz időm, kipróbálom... Bár sok javulást nem remélek, hiszen a Dune Prime optikai lejátszójának a mechanikája (futóműve) eleve nem nagy szám, ha pedig fájlból megy a lejátszás, akkor is olyan Dune-elektronikákon megy át az Arcam proci DAC-jáig, amik azért nem éppen audiofilek (a kábelezéstől most tekintsünk el, bár kétségtelen, hogy azon is sok múlik)...De elképzelhetőnek tartom, hogy így valóban jobb a hang...

Én szívem szerint azért vetnék véget ennek a párbeszédnek (szándékosan nem írok vitát, mert szerintem ez nem az), mivel és a Dune-t nagyon is jó masinának tartom, nevetségesen kevés pénzért. És ezek a hozzászólások meg mind arról szólnak, hogy a Dune mit nem tud, vagy miben nem jó... Holott ezeket nem is kell neki jobban tudnia (persze nyilván jó lenne, ha tudná, de én egy kevesebb, mint 50 ezer forintos lejátszótól ezt is csillagos ötösnek tartom)...

• Downsampling

senior tag

válasz Dorian #3508 üzenetére

Szia!

És mi a véleményed az ALAC-ról (MPEG-4)? Ami ugye lényegében a az Apple "FLAC-je", és a Dune szintén ismeri. Nekem ilyen zenéim is vannak, 24/96-ban is, és én egy hajszálnyival jobban hallgathatónak tartom (azon belül, hogy én sem érzem azt, hogy a Dune különösebben jól teljesítene a lossless formátumok hangminőségében...) Csak mivel említetted a WAV-ot, gondoltam, megkérdezem, hátha van tapasztalatod... Bár szerintem ezer szónak is egy a vége, a Dune ezen sorozata nem a vájtfülű emberek csodalejátszója, elfogadható egy szintig (pl. házimozira filmek esetében), de zenén már elvérzik...)

• Downsampling

senior tag

válasz hasab #3533 üzenetére

Nem ismerem a TV 102-t, de képek alapján az első kábel jó lehet. A második túl kicsi, hogy a baloldali csatlakozót lássam, hogy milyen. Bár szinte lényegtelen, mert ha az egy optikai kábel, akkor nem jó. Ha az egyik oldalon optikai csatlakozó van (és szerintem a jobb oldali az ilyen), akkor a mási oldalon is annak kell lennie. Egy szimpla kábel nem képes az optikai jelet digitális elektronikus jellé alakítani...

• Downsampling

senior tag

válasz ginola #3537 üzenetére

Csak kérdezem (mert így nekem nem világos): ha csak hangot akar kivezetni, akkor sem elég a 3 pólusú jack? (Azt látom a fotón, hogy gyárilag egy négypólusú jack-rca kábelt adnak, de ott a videójelet is kivezetik.). Ezer éve használok mind koax (SPIDIF) digitális kábeleket, mind optikait, de bevallom, én még jack-es digitális kábelt nem láttam...

• Downsampling

senior tag

válasz Downsampling #3538 üzenetére

...ööö, és még egy kérdés: én hülye felraktam az összefoglalóban található időjárás widgetet Dune Prime 3.0-ra, csak később láttam, hogy ez az utolsó fw-el nem működik. Hogyan tudom leszedni (mivel tényleg nem működik, és ha csak letiltom, hogy ne mutasson semmit, attól még telepítve marad)? Illetve van olyan időjárás widget, ami működik? Ha igen, akkor hol találok?

Köszi

• Downsampling

senior tag

válasz dh66e #3540 üzenetére

...na, valahogy eltüntettem... :)
    de vissza tudom rakni...amúgy azt csinálta, hogy oroszul kiírt valamit, és konstans 0 fokot mutatott. Amúgy a beállításokban egyből megtalálta automatikusan a legközelebbi várost, de az a konstans 0 fok és az orosz szöveg...khm, azzal nem sokra megyek... :)
    Megnézem újra...

Kösz szépen amúgy!

Szerk: ...és a leírás szerint tettem föl...(és meg is jelent)...csak ott az szerepel, hogy "valahányas" fw felett nem működik, s hát nekem a legújabb van a gépen...

[ Szerkesztve ]

• Downsampling

senior tag

válasz dh66e #3540 üzenetére

...oh, most már működik, kihagytam egy lépést... tökéletes!
    Köszönöm! :R

• Downsampling

senior tag

válasz salapp #3548 üzenetére

...én nem szeretnék a pénztárcádat érintő okos tanácsokat osztogatni, de hidd el, hogy az az erősítő (legyen bármilyen márkájú is) már messze nem felel meg neked, akármennyire is ezt gondolod. Onnantól kezdve, hogy egy ilyen jelenséggel kell minden egyes alkalommal szembesülnöd, ez az erősítő már nem képes ellátni a feladatát. És ez csak rosszabb lesz... A lejátszókat eddig sem készítették fel efféle funkcióra, mert ahogy valaki írta, ez nem életszerű, és éppen ezért, ezután sem fogják. Tehát másik oldalról kell megoldani a problémát, vagy elfogadnod, hogy ez van és kész! Amúgy nem kell több százezer forintot költeni erősítőre, ahhoz, hogy jó hangot kapjál. Akár többcsatornás rendszerben gondlkodsz, akár sztereóban, messze nem a csak a félmillás Arcamok, vagy Marantzok vannak. Nálam most egy Arcam előfok-proci és egy Rotel végfok páros dolgozik (igaz, átmenetileg), szerintem a kettő együttes piaci értéke 100-120 ezer forint...és sem 100 ezerért, sem 500 ezerért nem fogsz kapni olyan lejátszót, ami konstans elcsúsztatja neked a hangot... szerintem...

Ja, vagy egy korszerűbb tévét (monitort), lehet, hogy az az olcsóbb megoldás...

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés