Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emre33

    addikt

    Pro 4K II lejátszómnak van (már volt) egy bosszantó hibája. Nem írtam le ide, nem is tudom miért. :)
    Végre rájöttem az okára, és 100%, hogy ez volt a gond.

    Leírom a megoldást, hátha másnak is segíteni fogok a jövőben.

    Hiba: bizonyos időközönként 1-2 sec megakadó lejátszás. Nem mindig fordult elő. 4K anyagoknál gyakrabban, SD anyagoknál ritkábban, és kisebb ideig. Idővel rájöttem, hogy nem a filmtől függ (pl: hibás kódolás)

    Próbáltam újraindítani mindent (dune, router, windows-s szerver), volt amikor megoldotta, volt amikor nem!

    Filmet hálózatról, megosztott mappán keresztül (samba) egy windows-s gépről nézem, hálózat jó, gép gyors.
    Hálózati olvasási sebesség 600mbit körül. windows gép hálózati forgalmán látszott is, hogy erre a 1-2 sec nincs semmi hálózati forgalom.

    Próbáltam többféle hálózati kártyával, driver-el, mindennel. Nem lett jó.

    Próbáltam külső USB-s HDD-ről, soha nem volt akadás!

    Idő után feltűnt, hogy FIX 10 perceként történik az akadás.

    Arra gondoltam, hogy a dune-n fut valami a háttérben, csináltam már korábban is reset-t, de most nem raktam vissza a google play alkalmazásokat. Nem segített.

    Tegnap este (több hét bosszankodás után) mint a villámcsapás rájöttem:
    Asus routerem kiírja, hogy adott gép mikor kért utoljára DHCP-n ip címet!
    Nálam a DHCP bérleti időtartama 1 óra.

    Amikor 50 perchez ért dune ip címéhez tartozó visszaszámláló, akkor én pontosan akkor akadt meg a film! Ekkor a dune kért magának újra ip címet, és ez megakasztotta a hálózatot!
    Hiába volt 60 perc beállítva, Ő 10 percenkért kért újra!

    Megnöveltem a DHCP bérleti idejét 10 órára, és minden jó.

    Én voltam a hülye, én csökkentettem le az idejét, de a Dune is hibás, DHCP cím újrakérésének nem szabadna a hálózatot kikapcsolni.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

Új hozzászólás Aktív témák