Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz dh66e #3941 üzenetére

    Szia!

    Na, tegnap már írtam a választ, amikor elment nálunk az áram egy órára...
    Tegnap előtt volt egy fagyásom a Dune-vel, a film első 5 percében állt le (egyébként érdekes, filmeknél általában 4-10 perc után szokott bekövetkezni az első fagyás (jó esetben nem lesz több, de valamikor 3-4 fagyással tudok végignézni egy filmet). Amúgy a fagyás nem függ sem a film méretétől és semmiféle egyéb paraméterétől, ebben nem találtam összefüggést, s bármiről lefagy, USB vagy NAS, tök mindegy. DVD-s eseteket most még nem jelenteném ki állandónak, eddig két elég régi DVD koronggal fordult elő, lehet, hogy ez volt csak a gond...
    Szóval, a tegnap előtti fagyás után jutott valamiért eszembe, hogy a Widget Ext-ben megemeljem a memóriaküszöböt. Azóta még nem tudom, mi a helyzet. Tegnap ugyanis pont az áramszünet kavart be. Miután újra volt áram, a Dune sehogy sem találta meg a NAS-t, holott, minden más igen (laptop, Oppo). Csináltam pár áramtalanítást, stb. de semmi. Mivel egy másik szobában van a router és a NAS, így csak ma reggel tudtam rájuk nézni, s bár látszólag minden úgy működött, mint az áramszünet előtt, mindkettőt többször újraindítottam (a Dune közben hol ki volt húzva a konnektorból, hol bekapcsolva volt, nem tudtam, melyik esetben hajlandó újra látni majd a NAS-t). Aztán egyszer csak megjelent a NAS a menüben, fogalmam sincs, mitől? Egyszerűen nem értem. Kezd olyan rejtélyes dolgokat produkálni, mint egy Win98, és legalább ennyire szeszélyes... Szóval, érik megint az a teljes gyári visszaállítás... Aztán, ha akkor is ezt csinálja, keresek egy másik Dune-t (az egyszerű kezelhetősége miatt sokkal inkább őt használom, ha nem akarok elmélyedni az Oppóban, mert ott ha ugyanazt el akarom érni, legalább kétszer annyi nyomkodással tudom csak ezt megtenni. Ha a zenei minőség kell, akkor Oppo.

    Köszi! :R

Új hozzászólás Aktív témák